Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
kalorite arvestus
Saatis: liiski
Kuupäev: 14. February 2010, kl 10.38

tere..mis täpsusega on kalorid siia sisestatud?

Vaatasin, et kellogs special K pakil on 30g 171 kcal, aga teil näitab 40g kõigest 149kcal? Või on

lihtsalt tehtud ühekordne viga?

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite arvestus
Saatis: Lucy
Kuupäev: 14. February 2010, kl 11.47

Minu arvates on paljude toiduainetega mööda pandud. Suhkur peaks ka täpselt poole rohkem andma, kui siin näitab! Mille järgi need sisestatud on?

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite arvestus
Saatis: Sirocco
Kuupäev: 14. February 2010, kl 17.01

No aga ma sisestasin näiteks praegu ise selle Kellogg's K sisse uuesti, pannes ette ÕIGE, aga ikkagi sain sama tulemuse - 40 g on 149 kcal. Ju see on siis õige? Ja võite selle minu uuesti sisestatud Kellogg'si ära kustutada.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite arvestus
Saatis: KAALUABI
Kuupäev: 14. February 2010, kl 17.04

kontrollisime - Teie sisetatud Kellogs on identne juba baasis olevaga.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Kaaluabi_kasutajatugi 14.02.2010 17.06.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite arvestus
Saatis: foxlife
Kuupäev: 15. February 2010, kl 16.06

Selline tähelepanek: kartul, koorega keedetud, 3 tk annab siin 20 kcal, Ampseris 228 kcal. See on liiga suur erinevuseye popping smiley
Paluks tagasisidet.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite arvestus
Saatis: foxlife
Kuupäev: 15. February 2010, kl 16.20

Niih, nüüd, kui otsisin toiduaine otsingu järgi selle koorega keedetud kartuli ja lisasin sealt kaudu toidupäevikusse, andis kokku 3 kartuli pealt 136 kcal. Vähe usutavam tulemus, kuid siiski - jälle need erinevused, mis seavad siin selle andmete õigsuse suure küsimärgi alla.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite arvestus
Saatis: pisike
Kuupäev: 15. February 2010, kl 16.58

Aga, kui kaaluda need 3 kartulit? Mis siis tuleb? Võib-olla tuleb see vahe mõõtühikutest.Tükk võib ju olla väga erineva suurusega. Kui nüüd võtta kartul, siis tüki puhul peaks olema keskmine andmebaasis sees. Ise olen kaalunud, kuigi jah alati ei ole see võimalik (väljas või külas süües).

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite arvestus
Saatis: foxlife
Kuupäev: 15. February 2010, kl 20.18

Kaalusin üle järgijäänutest kartulitest 3 kartulit. Kaal 311g ja kalorsus sama nii siin kui Ampseris. Tundub, et peab tõesti hakkama mõõtühikuna vaid gramme kasutama, kuna see annab kõige täpsema tulemuse. Ja kui kaaluda pole võimalik, tasub vast panna 1 tükk juurde, annab ehk tegelikkuse kätteeye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite arvestus
Saatis: KAALUABI
Kuupäev: 15. February 2010, kl 23.30

Keedetud kartulite juhtum on hea näidis. Kartulid on alati väga erineva suurusega ja baasis on 100grammi täpsusega asjad täiesi korras. Koorega ca 70 kcal ja kooreta ca 77 kcal

Probleem antud juhul oli selles, et ühel toiduainetest oli seatud tükki suuruseks 60grammi ja teisel juhul seda ei olnud ja võeti vaikimisi väärtus tükk=10 grammi Loe siit lisaks http://www.kaaluabi.ee/theories/kkk/toidu-koguse-maaramine

Alati on grammides toidu sisetamine ja toidu kaalumine kõige täpsem viis mõõta toidu kaloreid.

Palun andke kas edaspidi teada kui kuskil peaks tükki väärtuseks panema midagi muud kui vaikimisi väärtus.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite arvestus
Saatis: foxlife
Kuupäev: 16. February 2010, kl 19.14

Tahaksin veel pöörata tähelepanu toiduaine koguse ja kalori suhtele. Täpsemalt neljaviljahelbed. Ise tavaliselt söön hommikuti vette tehtud neljaviljaputru. Helbeid kasutan 1 dl. Harjumusest sisestasin taas selle koguse toidupäevikusse ja ohh üllatust, 1 dl helbeid annab 336 kcal, mis tegelikult on 100 g kalorilisus. Jääb mulje, nagu siin võrduks 1 dl = 100 g. Kui tegelikult on 1 dl helbeid 33 g. Seda grammide ja detsiliitrite õiget suhet peaks ikkagi üle kontrollima, kuna ma pole kindlasti ainus, kes grammide asemel kasutab mõõtühikuna detsiliitreid seal, kus see on kaalumisest kiirem ja mugavam.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite arvestus
Saatis: Kelluke
Kuupäev: 23. February 2010, kl 16.20

appi, appi, mul veel prooviaeg, olin täiesti kindel, et ostan omale kasutusaja, aga nüüd tekib küll kahtlus, kuna need vead mõjutavad ju otseselt seda põhjust, miks ma selle eest siin maksan -ÜLEKAAL, kui pean ikkagi ise kõik üle kontrollima, siis polegi mõtet sellel siinconfused smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.