Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kogused (viilud, tükid)
Saatis: nörk
Kuupäev: 26. February 2011, kl 12.29

Lugupeetud Kaaluabi!

Ma olen keskkonnaga üldjuhul rahul kuid mul tekkis küsimus, et milleks on koguse valikus viilud ja tükid, kui need tegelikkusele või keskmisele kaugeltki ei vasta ja on hoopistükis seotud mingi kindla koguse grammidega???

Uue tuhinaga alustavat kaaluabi kasutajat ajavad need ainult segadusse ja pole siis ime, kui inimene, kes täidab korralikult päevikut kuid pole süvenenud, mida tükk või viil kaaluabis tegelikult tähendab, ei suuda maha võtta või kurdab, et ei suuda kaloreid täis süüa.
Ma tegin ise sama vea ja seetõttu soovin, et teised õpiksid minu vigadest ja väldiksid umbmääraste kaaluühikute tükk, viil jms. kasutamist.

Näiteks paned rõõmsalt kirja, et sõid ühe viilu Fazeri mitmevilja röstsaia. Kaaluabi süsteemis vastab 1 viilule 15 grammi kui aga tegelikult klaalub üks viil 30 grammi ehk poole rohkem jne.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: mummi
Kuupäev: 26. February 2011, kl 13.14

Mina olin ka naiivne, muna panin tükiga kirja.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: marre
Kuupäev: 26. February 2011, kl 20.13

mul ei olnud alguses kaalu - siis oli vähemalt mingiks orientiiriks see tüki ja viilu ja portsu värk

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: ritake
Kuupäev: 26. February 2011, kl 20.21

Jälle targem.Panin ka osa toiduaineid viilu ja tükiga kirja.Kuidagi ei saa kaloreid täis,proovin siis ikka kõik üle kaaluda,

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: nörk
Kuupäev: 26. February 2011, kl 20.49

to mummi

muna on jah väga hea näide - kalorite vahe ca 5 kordne grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: PoltKuus
Kuupäev: 26. February 2011, kl 22.08

Ma siin suht algaja ja palun seletage mulle selle muna kalorite teema lahti smiling smiley
Mina sain nii, et muna kaalub ca 60g ja kuna 100grammis on 135kcal, siis ühe muna kalorite arvuks saan umbes 81 kalorit. Kaaluabi näitab 67 kcal ehk üks muna on 50g. See erinevus ei ole ju nii megasuur või mis?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: foxlife
Kuupäev: 26. February 2011, kl 22.18

Ma kah ei saa aru sellest kisast muna ümber?eye rolling smiley
Kuidas te kaalute nt toorest muna? Koort te ju ära ei söö. (Okei, lööte võibolla kuskile anumasse puruks, eks? No edu, kui viitsitakse niimoodi mässata the finger smiley)
Võibolla on minul lihtsalt siis kiiks, et ei aja perfektsust taga ega seda, et kõik söögid oleks grammi täpsusega kirjas. Muna on kõige lihtsam üles märkida minu arust just tükina. Mõned kalorid siia-sinna ei ole elu ega surma küsimussmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: nörk
Kuupäev: 26. February 2011, kl 23.40

Ma ei kisa vaid soovisin, et teised ei teeks sama viga mida mina vaid kaaluksid vähemalt korra söödavad põhitoiduained üle ega kasutaks ebamääraseid ühikuid (tükk, viil) mis ei vasta tegelikkusele ja nüüd tuleb välja, et mitte ka sellele, mis Kaaluabis kirjas on!!!

Ma ei hakanud munaga seonduvat üle kontrollima - usaldasin Kaaluabi nö. abis ehk küsimärgi all toodud informatsiooni, et 1 tükk = 10 grammiga kuid keskmine muna 50-60 grammi.
Nüüd vaatasin ja muna puhul ei vasta see tükk ei 10-le grammile ega ka ühele munale keskmiselt 50-60 gr. Millele ta siis vastab??? Ühele Väga Imeväikesele Munale?

Mina avastasin probleemi, kui kaalusin üle mitmevilja röstsaia
Röstsai, Fazeri Mitmeviljaröstsai, Fazer 1 viil 15 g 45 kcal VALIDES 1 viilu
Röstsai, Fazeri Mitmeviljaröstsai, Fazer 30 g 91 kcal Kirjutades täpse kaalu

Vahe on kahekordne

Sama probleem on igasuguste viiludega (leib, sain, sink jne) aga ka pähklite, puuviljade, tomatite jms. mida süüakse ka tükkidena.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: PoltKuus
Kuupäev: 27. February 2011, kl 16.30

Ma arvutasin välja, et muna tükk Kaaluabis vastab 50grammile.
Nörk, mina olen suga ühel nõul teiste asjade suhtes, aga just see muna jutt tekitas küsimuse.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: mummi
Kuupäev: 28. February 2011, kl 11.50

ma ei leia kuivataud musta ploomi???????????????

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Kuupäev: 28. February 2011, kl 12.04

Sisesta ploom lihtsalt, selle alt leiad ka kuivatatud ploomi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: Anahera
Kuupäev: 28. February 2011, kl 20.52

Hei,

mina pidin ka kurvastusega tõdema, et see viilude arvestus on siin ikka täielik jama. Jätke siis yldse need viilud ära, milleks eksitada kasutajat? Ma kasutasin viilude arvestust juba mitu kuud ja alles nüüd hakkasin aduma, et midagi on jama, sest kõht oli täis, kuid kaloreid liiga vähe.

Ausalt, Kaaluabi.ee meeskond võiks selle probleemiga kiiremas korras tegeleda, see on täielik nonsenss.

Ja yldse ytleks ma paar krõbedat sõna ka selle kohta, et miks pean MINA yldse toiduaineid sisestama, miks ei võiks seda teha kaaluabi.ee meeskond? Milleks te siis olema s olete?

ja see pahameel ei ole mul tingitud tyhjast kõhust, vaid kergest kahtlusest, et mind on natuke petetud ja küsitud raha basically selle eest, et ma ise nende keskkonda täidaksin. wtf!

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: lõvi
Kuupäev: 28. February 2011, kl 21.18

ühesõnaga kõik kaalult enne läbi kui suhu paned, et siis vahest võib kaalu kõrval nälga jääda winking smiley
muidugi võiks meeskond ise ka lisada igasugu asju, aga rahvas on siin ikka ägedalt süsteemi täiustanud sellest ajast kui mina siin viimati proovipäevi tegin.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: foxlife
Kuupäev: 28. February 2011, kl 21.34

Hmm, aga kui tõesti on siin nii paha, siis on olemas ka täitsa tasuta koht [tap.nutridata.ee]

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: nörk
Kuupäev: 01. March 2011, kl 00.28

Minu eesmärk ei olnud vinguda vaid tähelepanu juhtida. Olin kindel, et minusuguseid leidub siin veel ja nagu näha, siis ma ei eksinud

Ei pea olukorda utoopiliseks ajama ning igat suutäit kaaludes kaalu kõrval nälga surema. Inimesed on üldiselt margitruud. Piisab ju sellest, kui korra üle kaaluda oma igapäevane leib-sai jms. ning võrrelda kaaluabis tooduga. Kui on vastavuses - tore siis. Kui pole, siis tead, et sisestad grammides.

Pange see teema lukku!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: marre
Kuupäev: 01. March 2011, kl 06.53

foxlife kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Hmm, aga kui tõesti on siin nii paha, siis on
> olemas ka täitsa tasuta koht
> [tap.nutridata.ee]

Mul just ema ja õde kolisid sinna keskkonda, ütlevad, et palju asjalikum kui siin.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: Anahera
Kuupäev: 01. March 2011, kl 09.57

noh, igaljuhul on siin päris korralik antireklaam kaaluabi.ee keskkonnale. ja foxlife - ma arvan, et see oleks ikka eriline kaotaja-mentaliteet, kui ma olen maksnud aasta eest, et siin kaaluabis olla ja siis lihtsalt minna teise keskkonda, kuna seal peaks parem olema. Ma leian, et võiks ikka mitte nagu rotid uppuvalt laevalt põgeneda, vaid proovida asja parandada. Ja kui ma ka tundusin veidi tõre oma eelmises postituses, siis seda ainult selleks, et kaaluabi.ee meeskond ärkaks ja märkaks. eksole. ka mul on tähelepanuvajadus mõnikord smiling smiley
Jõudu.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Kuupäev: 01. March 2011, kl 10.08

Kahjuks avastasin ka mina - toitumise osa on vale - toidukogused ka täiesti erinevad - toitumise päeva kaloraaž absoluutselt erinevad...tuleb välja et ma peaksin sööma üle 2000 kcal - mina olen senini söönud vaid 1200 - 1300kcal. Aga ma muudan nüüd ka siin ära oma koormusastme ja alustan tänsest taas uuesti...Sest teen väga liikuvat tööd + trennid kuni 4 korda nädalas..Aga siin on ilusad graafikud ja tore seltskondgrinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: Lynn
Kuupäev: 01. March 2011, kl 15.42

Üks asi, mis veel silma jäi täna - kaerahelbed - kirjutad 100ml ja programm arvutab automaatselt 100 grammiga, mis on aga 3x rohkem, sest 100ml kiirkaerahelbeid kaalub 30-32g ainult... Peab lihtsalt kõik ise üle arvutama smiling smiley, siis teab, kui palju nimekirjas olevat asja kirja panna, et õiged kalorid kätte saab. Näpukas proges väike, aga tulemus tõesest vägagi erinev.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: kessu004
Kuupäev: 02. March 2011, kl 09.53

Hommik,
loodan et kõik on maha rahunenud smiling smiley. Vaatasin veidi ka seda teist soovitatud keskkonda [tap.nutridata.ee].
Kaaluabi.ee keskkond on mõeldud igapäevaseks kasutamiseks, toidupäeviku pidamine on mugav. Nutridata keskkonnas sellist võimalust loodud ei ole, saab vaid vaadata mida mis toiduaine sisaldab. Tegin mõend pistelised võrdlused ka, andmed suures plaanis ühtivad. Ühesõnaga - ND keskkonnas on küll olemas toiduainete energia jmt sisaldus olemas, kuid kaaluabi on siiski mugav abivahend igapäevase toitumise kontrollimiseks. Pealegi ei saa ma veebitegijana ütlemata jätta, et nutridata veeb on pahasti ülesehitatud, avaneb mitu erinevat aken, lõpuks ei saa enam aru kus asud. Siin on ikka palju parem olla smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: bindweed
Kuupäev: 24. April 2011, kl 12.50

Prooviperioodi 2. päeval avastasin minagi, et dl, tükk, viil ja üldse kõik teised ühikud peale gr on tüng.
SEE ON SUUR PUUDUS sellel keskkonnal. Mööda ei pane mitte natuke, vaid möödapanek on nii suur, et arvestus kaotab igasuguse mõtte.
Olgem ausad, see on ikkagi tasuline vahend. Ampster tasuta vahendina annab enam-vähem õiged kcl-d viilule, tk-le jne.

Paluks kiiret arendamist.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Saatis: Corny
Kuupäev: 24. April 2011, kl 18.58

Mulle ka ampser meeldib, alati arvutasin seal.
Minuarust selle raha eest mis inimesed siin kaaluabis välja käivad, võiks rohkem saada..ehk siis asjad võiksid õiged olla ja meeskond ise peaks selle eest hoolt kandma et toitude/toiduainete nimistu oleks piisavalt täiuslik ja täpne. Inimesed ju maksavad selle eestsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogused (viilud, tükid)
Kuupäev: 24. April 2011, kl 19.15

Corny, aga keegi ei keela ju sul ise mingeid toite sisestada... Mina teen seda ja rõõmuga... Sest alla võtan mina ja teen seda endale... Ning summa mida maksta on ikka väga väike...

Ja kaalumine on ikka kõige parem... Pole mina neid viilude ja lusikate mõõte kunagi usaldanud... Sest tavaliselt on viilul ja viilul ka vahe, kui kaaluga neid kaaluda...

Positiivsust ja rõõmsat meelt smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.