Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Liikumiskalorite kasutamine
Saatis: nautleja
Kuupäev: 22. March 2011, kl 20.59

Kas need kalorid, mis ma liikumisega lisaks saan, peab ära sööma või võin nö ripakile jätta? Kumb variant on kaalulangetamise osas kasulikum?

Valikud: VastaOsunda
Re: Liikumiskalorite kasutamine
Kuupäev: 22. March 2011, kl 21.28

Ma ei söö neid kunagi täis... võtan neid kui boonust smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Liikumiskalorite kasutamine
Saatis: bindweed
Kuupäev: 22. March 2011, kl 22.20

Oot, ma siin nüüd uue ismiesena.
Kui päevas peaksin sööma 1700, aga et alla võtta, siis tohin süüa 1500, nii, söön 1500 ja tegevusega võtan need nulli, on ju loogiline?smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Liikumiskalorite kasutamine
Saatis: viisutar
Kuupäev: 24. March 2011, kl 15.12

Tegelikult peaks liikumine kalorimajanduse miinusesse viima. Nii et kui sööd 1600 kalorit ja kulutad 2000, siis hakkab kaal langema.

Valikud: VastaOsunda
Re: Liikumiskalorite kasutamine
Saatis: memm52
Kuupäev: 24. March 2011, kl 16.12

Aitäh viisutar,nüüd minulgi selge pilt,momendil langeb kaal kenasti,kuid ,kui enam langust ei toimi,siis tuleb end rohkem liikudama hakkata.Ei saanud minagi aru,kas pean need lisad ära kasutama või mitte,siiani lihtsalt oli,kui boonuswinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Liikumiskalorite kasutamine
Saatis: bindweed
Kuupäev: 24. March 2011, kl 17.04

No vahe on selles, ka, mis sa algul eesmärgiks panid.
Kui sa nt oled nt 56 kg, norm kcal vajadus 1700. Kui panid eesmärgiks nt, et tahad saada 52 kg peale, siis süsteem arvutab seda juba ise ja ütleb, et tohid süüa 1500 kcal,(200 kcal lubab vähem süüa kui peaks) siis ajad ka selle liigutamisega 0-i

Viisutari versioonis sa ei ole pannud omale eesmärgi kaalu, sööd 1700 ja kulutad liigutamisega 1900. Liigutamine viib 200 kcal miinusesse.

Ühel puhul sööd vähem, liigutad tavaliselt, teisel juhul sööd tavaliselt liigutad rohkem.

Valikud: VastaOsunda
Re: Liikumiskalorite kasutamine
Saatis: viisutar
Kuupäev: 24. March 2011, kl 20.47

Tegelikult on meil juttu nii liikumis- kui tegevuskaloritest. Kui ma teen ikka ühe tõsise, 10-tunnise tööpäeva ja sisestan selle ka tegevuse alla, siis esimesel korral tabas mind küll väga suur üllatus. Süsteem väitis, et selle 10- tunnise kontoritööga olin kulutanud üle 2000 kalori. spinning smiley sticking its tongue out See mulle muidugi meeldis. Ainult et see kontoritöö ei tekita lihast...

Valikud: VastaOsunda
Re: Liikumiskalorite kasutamine
Kuupäev: 08. April 2011, kl 20.20

Tere!

Mina olen siin uus ja soov ka kaalust alla võtta, kohe hoolega. eye rolling smiley Mul tekkis ikkagi selline küsimus, et kui mul on ette nähtud ära süüa 1540 kcal, olen need ära tarbinud ja päeva lõpus lisan koormuse, mille tulemusena näitab graafik 70% - siis kas see tähendab, et ma pean kõvasti rohkem liikuma, et see 0 saada ja alles siis kaal langeb? Muidu ei lange üldse?
Teine mure on koormuse lisamisega - kas panete tõesti kirja sellised asjad nagu on: töö arvutiga, magamine (päeval), teleka vaatamine jne.?

Ette tänades

Valikud: VastaOsunda
Re: Liikumiskalorite kasutamine
Saatis: foxlife
Kuupäev: 09. April 2011, kl 11.32

Üldiselt on nii, et kui tahad, võid selle 30% kah veel ära süüa aga väga paljud siin jätavad need liikumisega saadud kalorid puutumata. Kaal langeb ikkagi põhimõttel, et süüakse vähem, kui kulutatakse. Tähtis on aga endale selgeks teha, kui palju Sinu keha energiat üldse vajab, selleks, et kaal langeks. Väga hea leht selle arvutamiseks asub siin [www.struktuur.net]
Töö arvutiga, magamine ja teleka vaatamine kindlasti mingil määral energiat kulutavad aga mitte sellisel tasandil, et see mõjuks kaalule. Ei tahaks hästi uskuda, et keegi neid tegevusi tõesti ka kirja panebeye rolling smiley Trenn on ikkagi midagi sellist, kus Sa kulutad teatud pulsisagedusel energiat.

Valikud: VastaOsunda
Re: Liikumiskalorite kasutamine
Kuupäev: 09. April 2011, kl 16.40

Loomulikult on sport midagi muud,tahtsin lihtsalt teada,kas keegi paneb neid ka kirja. Mina püüan samuti neid liikumisest tulnud kaloreid mitte ära süüa, tahtsin teada, kui palju peaks veel lisaks trenni tegema, et kaal langema hakkaks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Liikumiskalorite kasutamine
Saatis: bindweed
Kuupäev: 24. April 2011, kl 10.43

Ehh, siin on suur vahe, mida sa alguses sisestad enda aktiivsuse kohta. Kui sisestad, et aktiivsus 1-3 trenni nädalas, siis süsteem juba arvutab sellise energiakulu sulle. Kui sa nüüd tegelikult ei tee nädalas ühtki trenni ja sööd selle kaloraazi järgi, siis sa oled üle söönud. Samuti siis, kui sisestad algandmed 1-3 trenni ja hiljem paned need ka eraldi kirja. Siis arvutatakse see energiakulu topelt.
Mina isiklikult (et trennide energia arvutus oleks täpsem) pean aktiivsuse üle arvestust. St panin algandmetesse selle esimese, et 1x või üldse mitte. Tegelikult ma teen 4-6 x nädalas. Ja ma sisestan iga trennikorra ja siis jälgin selle järgi lubatud energiakulu.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.