Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Küsimus päevas kulutatud kalorite kohta
Saatis: tiinak
Kuupäev: 19. May 2010, kl 19.37

Olen alles uus kaaluabi kasutaja ja ei saa aru ühest asjast- kui päeva toitumise põhinäitajate juures tuleb protsent kulutatud kaloritest näiteks 76%, siis veidi allpool, kus on soovitavad päevased kogused , tuleb 83%. Ja need erinevad alati - millest selline erinevus tuleb? Ilmselt ei saa ma sellest viimasest rubriigist päris hästi aru, kas keegi oskab selgitada?

Valikud: VastaOsunda
Re: Küsimus päevas kulutatud kalorite kohta
Saatis: linalakk
Kuupäev: 19. May 2010, kl 22.07

Ülemine diagrammiprotsent näitab, kui palju süsivesikuid oled sa söönud võrreldes valkude ja rasvadega ja päris kõige üleval see protsent näitab, mitu protsenti oma päevastest kaloritest tarbinud oled (nt 76% päeva ettenähtud kaloritest). Need alumised (GDA) näitavad erinevate toidugruppide tarbimist päevas soovitusliku tarbimisega võrreldes (nt 83% päevas ette nähtud süsivesikutest), seal kalorite võrdlust enam polegi.
Ühesõnaga need on erinevate võrdluste tulemusel saadud protsendid.
Loodetavasti on vastus kasulik.

Valikud: VastaOsunda
Re: Küsimus päevas kulutatud kalorite kohta
Saatis: Siiri
Kuupäev: 20. May 2010, kl 13.25

kui sa treeningulehele midagi ei sisesta, siis on need numbrid võrdsed. minul kyll on. kui aga lisad teeningu, siis põhinäitajate % muutub, GDA aga jääb samaks, sest see on keskmine soovituslik number.

Valikud: VastaOsunda
Re: Küsimus päevas kulutatud kalorite kohta
Saatis: Ann142
Kuupäev: 20. May 2010, kl 19.52

Ma olen siin noor ja roheline aga kasutaks sama teemat ära, kuna mul tekkis samamoodi küsimused päevas kulutatud kalorite kohta.

Ma siin just mõtlen, et miks ma peaks sisestama näiteks jalutamist ja kontoritööd treeningpäevikusse, kui see on niigi igapäevaselt minu elu?
Mida ma sinna treeningpäevikusse sisestan, ainult keskmist ja tugevat trenni? Või ma ei saa millestki aru?
Veel
Kuskohast tuleb keskmine kalorite arv, kas see kaalu langedes väheneb? On ju selge, et 100-kilone kulutab rohkem kaloreid kui 60 kilo kaaluv inimene.

Valikud: VastaOsunda
Re: Küsimus päevas kulutatud kalorite kohta
Saatis: tiinak
Kuupäev: 20. May 2010, kl 20.22

Aitäh, Siiri! Ilmselt vahe tekib sellest treeningpäeviku asjast.

Valikud: VastaOsunda
Re: Küsimus päevas kulutatud kalorite kohta
Saatis: tiinak
Kuupäev: 20. May 2010, kl 20.27

Hee, ma vaatasin nüüd ka täpsemalt seda treeningpäevikut lähemalt, on jah kontoritöö (ja eraldi lausa koosolekul istumine?on see teistmoodi istumine kui muidu kontoris) seal, enne ei osanud selle peale kohe tullagi. Igatahes väga naljakassmiling smiley
Ma olen sinna küll ikka oma kiir-ja keepikõnni ja ujumise ajad märkinud, aga ilmneb, et ka kontoritöö on treening, hee.

Valikud: VastaOsunda
Re: Küsimus päevas kulutatud kalorite kohta
Saatis: foxlife
Kuupäev: 21. May 2010, kl 08.14

Issand jumal, vabandage aga nii rumal ei saa ju olla, et kontoris istumist trenniks pidada!!!!!! grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Küsimus päevas kulutatud kalorite kohta
Saatis: Ann142
Kuupäev: 21. May 2010, kl 17.44

ei tasu tegijaid kritiseerida kontoritöö trenni alla liigitamise pärast, sest ilmselt liigub Eesti Usa suunas kus kontoritöö on pigem liigutamine, sest sealmail on autost väljatulemine ja teleka mittevaatamine ka trenn

lisaks on meil paljusid inimesi kes on lihtsalt kodused ja lamavad voodis/diivanil telekast seepe vaadates, sellisel juhul on kontoritööl palju suurem kulu kui kodus olles. lisaks on haigete lastega kodusolles samuti võimatu eriti palju liigutada, enamus ajast möödub ju lapse voodi kõrval.

Valikud: VastaOsunda
Re: Küsimus päevas kulutatud kalorite kohta
Kuupäev: 22. September 2010, kl 19.12

Põhimõtteliselt nõus, et kontoris istumine väga trenni alla ei liigitu.
Samas tahaks väga Kaaluabi kommentaari, mille alusel kontoritöö ja autojuhtimine füüsilise aktiivsuse alla on pandud.
Kui ma treeningpäevikusse sisestan 8h kontoris istumist, saan kohe mauhti! hulga kaloreid juurde.
Kas see päevane kalorivajadus ongi arvestatud vegetatiivses seisundis inimesele - st vajan niipalju kaloreid juhul kui lebotan kordamööda diivanil ja tugitoolil ja mitte midagi ei tee?

Valikud: VastaOsunda
Re: Küsimus päevas kulutatud kalorite kohta
Saatis: Breanna
Kuupäev: 17. November 2010, kl 18.09

Tundub,et kaaluabi.ee ei vaevu vastama sellistele kysimustele...

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.