Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Ettepanek Kaaluabile
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 04. June 2010, kl 12.34

Kas saaks teha muudatuse, et kaalueesmärgi muutmisel saavutatud % ära ei kaoks. Kole kurb on, kui värskendad eesmärki ja siis saavutatud tulemus on korraga 0 %. ise olen alustanud 89 kilo pealt ja tänane kaal on 81,4 - % peaks ju nagu olema 5 vähemalt - aga kuna värskendasin oma eesmärki, siis on % hoopis 0, nagu poleks üldse mitte midagi saavutanud. confused smileysad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek Kaaluabile
Saatis: Kuukivi
Kuupäev: 04. June 2010, kl 12.53

Toetan mõtet. Vot selle sama asja pärast polegi julgenud enam näitu värskendada, sest alguses tegin selle "vea" ja kõik kadus sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek Kaaluabile
Saatis: KAALUABI
Kuupäev: 04. June 2010, kl 16.08

paneme selle asja nimekirja smiling smiley kuigi hoopis olulisem on tasakaalus tervislik toitumine ja mitte kaalulangetamise % aegade algusest

----
www.kaaluabi.ee - Tervislik kehakaal. Teadlik toitumine. Terve inimene. Palju energiat

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek Kaaluabile
Saatis: lootus
Kuupäev: 04. June 2010, kl 20.01

See on midugi õige, et tähtsam on tervislik toitumine aga... See % näit on tegeliult ka motivatsioon iseendale.

Mulle pakub küll sisemist rahuldust vaadata seda kaotuse % mis praegu on taas ümmargune 0.

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek Kaaluabile
Saatis: Päksu
Kuupäev: 21. July 2010, kl 08.02

Olen selle poolt. Ma ka ei taha protsente kaotada, kuigi praegu neid väga palju pole, aga see on suur motivatsioon kui näed, et ohh, sain sellega hakkama saan ka edasi!

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek Kaaluabile
Saatis: kadri
Kuupäev: 24. August 2010, kl 12.28

mina läksin kah selle orki,et muutsin eesmärki ja kohe 0%.
ja tegelt teeb see õnnetuks,et kohe on suur 0.ja kui mina teiste kontosid vahel vaatan siis vaatan,et ohoo,nii palju % täidetud.ja siis jälgin ta blogi rohkem.

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek Kaaluabile
Saatis: lootus
Kuupäev: 24. August 2010, kl 21.20

Kahjuks ei ole Kaaluabi sellele ettepanekule reageerinud. Kurbsad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek Kaaluabile
Saatis: rinsu
Kuupäev: 01. September 2010, kl 14.45

Mina ei ole kahjuks täheldanud mingeid muutusi ühegi parandusettepaneku osas, mis kasutajad teinud on. Kui ma kevadel liitusin siis päris mitmed tegid ettepanku, et saaks sisestada ka järgmise päeva söögid ning Kaaluabi lubas lahkelt, et varsti tuleb, aga siiani ei midagi....
Ma saan aru, et arendused võtavad aega, aga siis võiks selle lubamise, et "peagi tuleb", ära jätta....

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek Kaaluabile
Saatis: sene
Kuupäev: 02. September 2010, kl 21.06

Järgmise päeva toitude sisestamise ideed toetan!!!Loodetavasti jõuab siis arendamisejärg varsi sinna ...

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek Kaaluabile
Kuupäev: 16. September 2010, kl 19.40

Olin kahjuks ära komandeeringus ja ei saanud ennast jõuluduelliel registreerida. Kas oleks veel võimalus liituda??? Sain aru, et tuleb küsimus siia postitada??? Mitte risustada õiget lehekülge???

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek Kaaluabile
Saatis: pontu
Kuupäev: 08. November 2010, kl 19.42

Küsimus toitainete koosseisu kohta siinses toiduainete nimekirjas.
Olen paralleelselt kuu aega täitnud ka www.nutridata.ee toitumispäevikut, mis on õnneks tasuta (koostatud TAI ehk Tervise Arengu Instituudi poolt) ja olen avastanud väga suured lahknevused toitudes sisalduvate süsivesikutes, valkudes ja rasvades.
Kaaluabi näitab toiduainetes üldisemalt oluliselt suuremat süsivesikute sisaldust kui Tervise Arengu Instituudi koduleht. Kusjuures kaldun usaldama pigem viimast...
Seega küsingi - kust Kaaluabi oma toiduainete koostise tegelikult võtab? Paljud toiduained kattuvad nendes kahes portaalis, seega võib oletada, et osa on kindlasti sealt kopeeritud. Aga teine osa?
Näiteks toon röstitud silmud - kaaluabi näitab, et 100 grammis on süsivesikuid 6 g, valku 17 g ja rasva 21 g; TAI toitumisprogramm näitab samas koguses süsivesikuid 0 g, valku 10g, rasva 17 g

fazeri röstsaia 100 grammis näitab kaaluabi süsivesikuid 52 g, samas TAI 14g, rasva kaaluabi 4g, TAI 1 g , valku kaaluabi 9 g, TAI 3 g - need vahed on ikka VÄGA suured. Saan aru, et osa toiduaineid sisestavad kasutajad, aga seda enam peaks Kaaluabi need üle kontrollima.
Ei jaksa siin kõiki erinevusi välja tuua, sest neid on väga palju, aga palun Kaaluabilt selgitust.
Soovitan ka teistele - täitke paralleelselt mõlemat ja vaadake, mis toimub. Ilmselt isiklikult lähen edaspidi üle (kui tasuline aeg lõpeb) ainult TAI tabelile, on odavam ja täpsem...

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek Kaaluabile
Saatis: foxlife
Kuupäev: 09. November 2010, kl 13.15

No seda võin ka ilma igasuguste tabeliteta öelda, et see Fazeri Röstsaia oma on õigem ikka Kaaluabis. Seda puht loogilisest järeldusest. Näidake mulle saia, kus 100 g kohta on süsivesikuid VAID 14 grammi!!!???

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek Kaaluabile
Saatis: pontu
Kuupäev: 09. November 2010, kl 14.25

Sry, see kogus süsivesikuid oli TAI süsteemis 30 g jaoks, minu viga! Seega õige süsivesikute kogus oli 42 g. Kui me need teiste asjade jaoks ka läbi korrutame, siis konkreetselt röstsai on üsna sarnane.
AGa mingi kamm siin ikkagi on, et päevaste identsete toiduainete koguste korral on nende kolme toitaine osakaalu %-d ikkagi erinevad neis kahes süsteemis.

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek Kaaluabile
Saatis: Kaalul
Kuupäev: 10. November 2010, kl 17.21

Kus ja kuidas nad siis erinevad? Oskad mõned näited tuua?

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek Kaaluabile
Saatis: pontu
Kuupäev: 10. November 2010, kl 21.05

Toon näite tänasest päevast. Kandnud kõik tänased toidud läbi mõlemast süsteemist, täpselt ühesugused kogused, näitab Kaaluabi mulle, et süsivesikuid on 63%, rasvu 18 ja valku 19.
TAI programm näitab süsivesikuid 49%, rasvu 35 ja valku 16 - ehk praktiliselt täpselt soovitavad osakaalud päevas (55; 30 ja 15). Aga kaaluabi väidab pidevalt, et ma liialdan süsivesikutega ja rasvu ei saa kunagi täis, valkudega on nii ja naa...
Mida siis uskuda?
TAI programm võtab andmed toitainete koostise kohta
[tka.nutridata.ee] (konkreetne näide on must leib europagar)
ehk instituudi koostatud toidu koostise andmebaasist.
Mis siis ikkagi valesti on? ja kaaluabi pole sellest küsimusest ka väljagi teinud...

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek Kaaluabile
Kuupäev: 11. November 2010, kl 11.05

Täidan samuti mõlemat tabelit ja olen täheldanud,et oma retseptide sisestamisel tulevad kaloraasis märgatavad vahed.Näiteks enda sisestatud tatrapudru retsepti järgi on
Kcal Rasvu Valke Süsivesikuid
Tai programmis 114 2,1 4,78 19,6
Kaaluabis 118 2,4 4,6 19,9

Vahe pole küll teab kui suur,aga millestki ta sinna tekib.Tai programmis määrab töötluskao retsepti sisestaja ise. Võib olla tekib vahe siis sellest.

Toon näiteks oma hommikumenüü

kogus Kaaluabi TAI
kohv 200g 4kcal 4,06 kcal
piim 2,5% 30 17 17,4
leib rehe 32 70 70,4
voimix 5 27 27,5
lastevorst 20 38 38,6
tatrahelbepuder 200 236 227
KOKKU 394 385

Vahe kokku 9 kcal.Pole just palju.Eilset päeva võrreldes tuli minul vaheks 21 kcl.Rohkem näitas Kaaluabi.
Rasvade,valgu ja süsivesikute võrdluses meeldib mulle Tai programm,sest seal on antud mingi % vahemik kuhu peaks mahtuma.
Kaaluabi plussiks pean aga seda et siin on foorum ja blogipidamis võimalus (ja ausalt, mind need 21 kcal siia sinna ei kõiguta,kui vahe tuleks juba 100 siis küll)

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek Kaaluabile
Saatis: KAALUABI
Kuupäev: 11. November 2010, kl 14.57

Tere!

Aitäh info eest. Kaaluabi andmed pärinevad toodete pakenditelt nii nagu ka kasutajad saavad oma info toiduaineid sisestades nende pakenditelt.

Kui märkate viga või ebatäpsust, palun saatke kiri selle kohta e-mailile kaaluabi@kaaluabi.ee, et väärt teave foorumi sadade teemade hulka ära ei kaoks.

Tänades,

Kaaluabi.ee

----
www.kaaluabi.ee - Tervislik kehakaal. Teadlik toitumine. Terve inimene. Palju energiat

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek Kaaluabile
Saatis: KAALUABI
Kuupäev: 11. November 2010, kl 15.05

Tupsu ettepaneku osas - selle osaga loodame välja tulla hiljemalt 1. detsembriks, kuid loodetavasti juba varem.

Tervitades,

Kaaluabi.ee

----
www.kaaluabi.ee - Tervislik kehakaal. Teadlik toitumine. Terve inimene. Palju energiat

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.