Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
rulluisutamisega kaalus allawinking smiley
Saatis: Dininu
Kuupäev: 03. June 2013, kl 22.16

Mul selline küsimus. Ma käin rulluisutamas iga päev ja umbes 10 km korraga. Siin näitab, et see põletab mingi 870 kalorit aga kui panen kuskile mujale kalkulaatorisse siis näitab mingi 500. Ei tea kumb siis õige? Ja üks rumal küsimus veel, et kuna ma iga päev teen sporti siis pean rohkem sööma ka eks? A palavaga lihtsalt isu ei ole..mis teha?

Valikud: VastaOsunda
Re: rulluisutamisega kaalus allawinking smiley
Saatis: nautleja
Kuupäev: 04. June 2013, kl 06.04

Tere!
Mina käin ka sageli rullitamas ning kannan seejuures pulsikella. Marsruut on 13 km, ehk siis üsna saranane sinu distantsi pikkusega.Enamasti sõidan selle suts alla tunni ajaga läbi või kui siis mõned minutid tunnile peale. Pulsikell näitab seejuures kaloripõletust 500-550kcalorit. See mis on kaaluabis ei ole kindlasti õige. sisestan siis tavaliselt nii, et muudan minuteid, et saaks õige põletatud kalorite arvu.
Mina üldiselt spordikaloreid ära ei söö - väga harva. Siiski ei tohiks päevane kaloraaž alla 1200 jääda. Kui isu ei ole, näksi õhtul kas või pähkleid: need on kasulikud ja ühtlasi annavad uhkesti kaloreid.

Valikud: VastaOsunda
Re: rulluisutamisega kaalus allawinking smiley
Saatis: tldr24
Kuupäev: 11. June 2013, kl 09.46

Päris asjalik kalkulaator asub: siin
Kuna enamus (odavamaid) pulsikellasid arvestab kaloreid just pulsi intensiivsuse järgi, siis see kalkulaator annab hea võrdluse, kui täpne su pulsikell ikkagi on. Kallimad pulsikellad arvestavad ka keha hapnikutarbe läbilaskevõimet (VO2max). Mida suurem hulk hapnikku organismist läbi käib, seda rohkem kaloreid põleb. Oma hapniku läbilaskevõimet saab mõõta näiteks spordiarsti juures koormustestiga.
Saab ka kalkulaatorit kasutada, mis annab ligikaudse tulemuse: VO2max Minu puhul näiteks andis V02max numbri lisamine kalkulaatorisse 1500 kcal kulutamisel 18 kcal väiksema tulemuse. Kui oled V02max kätte saanud, kasuta kalkulaatorit, mille leiad minu esimese lingi alt, kui kerid allapoole.

Valikud: VastaOsunda
Re: rulluisutamisega kaalus allawinking smiley
Saatis: tldr24
Kuupäev: 11. June 2013, kl 10.02

Üks asi veel. Sellel lehel mainitakse ära, et enamus kalkulaatoreid (äkki siis ka pulsikellad?) arvutavad põletatud kaloreid koos baasainevahetuse kaloritega. Kuna baasainevahetus toimub 24/7, siis tund aega trenni tehes läheb samuti selle aja sisse. Näiteks kui kulutad tunniga 500 kcal trenni tehes ja su baasainevahetus on 1500 kcal ööpäevas, tähendab see, ühes tunnis kulutad ilma trennita 62 kcal(1500/24). Seega see 62 kcal tuleks 500-st maha lahutada ja saad ainult trennile kulutatud kalorid, milleks antud juhul on 438 kcal. Loodan, et oli arusaadav smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: rulluisutamisega kaalus allawinking smiley
Saatis: Dininu
Kuupäev: 11. June 2013, kl 22.04

Oli arusaadav küll, aga huvitav miks siis siin nii palju näidatakse?

Valikud: VastaOsunda
Re: rulluisutamisega kaalus allawinking smiley
Saatis: tldr24
Kuupäev: 11. June 2013, kl 23.20

Arvatavasti peetakse siin silmas, et rulluisutamine on väga kõrge intensiivsusega trenn. Kas on ka arvesse võetud iga kasutaja kaalu või on kasutatud mingit üldist tabelit, ei oska muidugi öelda. 500 kcal tundub igatahes palju reaalsem kui üle 800. Proovi näiteks kolme erineva kalkulaatorit ning võrdle tulemusi. Kui ikka kõik annavad tulemuse 500 kanti, on see arvatavasti õige. Suureks abiks on muidugi, kui kasutad pulsikella, sest keskmise pulsi järgi on võimalik palju täpsemalt arvutada oma kalorikulu.

Valikud: VastaOsunda
Re: rulluisutamisega kaalus allawinking smiley
Saatis: tldr24
Kuupäev: 11. June 2013, kl 23.22

Meenus, et korrigeerisin siin kaaluabis näiteks kõndimisele kulunud kaloreid. Kaaluabi andis tunnis kuskil 250 kcal. Arvestades mu kaalu ning pulssi, siis tegelikult kulub kuskil 350 kcal.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.