Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
kui ohtlik on taimetoitlus lapsele?
Saatis: Niika
Kuupäev: 21. April 2010, kl 15.11

[www.tarbija24.ee] Täiesti huvitav lugemine, soovitan:
Taimset toitu sööval lapsel võib jääda vajaka D-vitamiinist, kaltsiumist, rauast ja tõenäoliselt ka vitamiinist B12, nii et neil on vaja toidulisandeid.

Teiseks suureks probleemiks on, et taimne toit ei ole väga energiarikas - selleks, et saada piisavalt energiat, peab palju sööma. Kuid lapsed söövad tavaliselt vähe ning piisavas koguses kalorite saamine võib olla problemaatiline

Valikud: VastaOsunda
Re: kui ohtlik on taimetoitlus lapsele?
Saatis: Ketjusha
Kuupäev: 22. April 2010, kl 15.36

Olen näinud taimetoitlaste lapsi. Võin vanduda, et nendel lastel on väga mitmed olulised ained nende kehast puudu. Näiteks on tüdruku silmade all suured sinised ringid ning pisut liiga kõhna on ta ka minu meelest. Minu arvamus on, et taimetoitlaseks peaks inimene hakkama oma vabal tahtel. Kui lapsevanem ise võttis otsuse vastu süüa maltsa (ja, ma tean, et sinna alla kuuluvad ka soja ja ma ei tea mis veel, mis seda liha ja piima võiks asendada), siis oma lapsele peaks ta vähemalt 7nda eluaastani andma täisväärtuslikku sööki ja siis uurida, kas laps sooviks süüa nii kuidas tema vanemad või eelistaks ikka liha ka süüa.
Loomulikult on teema ikka kõvasti laiem, kui see pisike tõik, mille hetkel välja tõin, kuid nii mina arvan. Seda kõike selle plika näite põhjal. Olen nendega piisavalt palju kokku puutunud, et täheldada, et laps sooviks marjade ja kuuseokkaste närimise vahele aegajalt ühte korralikku vorstivõileiba smiling smiley.

Valikud: VastaOsunda
Re: kui ohtlik on taimetoitlus lapsele?
Saatis: brute
Kuupäev: 18. May 2010, kl 12.00

Mina ei söö liha ja mul on ka pea 3seks saav poja.
Olen absoluutselt seda meelt, et nii drastilisi otsuseid ei tohi lapse eest teha. See on ikka igaühe isiklik valik mida ja mida mitte süüa.
Küll ma aga koju liha ei osta...
Laps saab liha süüa lasteaias ja vana(vana)vanemate juures, kus me üsna tihti külas käime.
Aga olen ikkagi üsna mures, ja seega lähen järgmine esmaspäev arsti juurde, et olulised näitajad veres ära mõõte.
Laps ei ole kondine ega loid ega siniste silmaalustega.
Hematogeeni sööb kasmiling smiley
Aga igatahes kui näitajad on kehvapoolsed, üritan oma vastumeelsusest üle olla ja mõne lihatüki koju ka hankida....

Valikud: VastaOsunda
Re: kui ohtlik on taimetoitlus lapsele?
Saatis: linalakk
Kuupäev: 19. May 2010, kl 10.29

Mina olen ise enam-vähem taimetoitlasena üles kasvanud, aga mitte vanemate sunnil, pigem nende hurjutuste saatel. Lihtsalt väikesest peale ei ole liha eriti huvi pakkunud ja nii ma seda ei söönudki. Arst arvas lõpuks ka, et kui keha ei taha, siis pole vaja sundida. Mingeid terviseprovbleeme sellest ei ole.
Piima ja piimatooteid siiski sõin väga rõõmsalt ja täiskasvanuna proovin ikka natuke liha ka süüa toitumise tasakaalu mõttes, aga ega see mind eriti ei eruta siiamaani.
Olen väga nõus, et see peaks olema igaühe enda valik, kas ta soovib liha süüa või mitte ja seda valikut ei tohiks lapse eest ära teha.

Valikud: VastaOsunda
Re: kui ohtlik on taimetoitlus lapsele?
Kuupäev: 20. May 2010, kl 11.31

Minul teismeline poiss, pikk ja sale terve elu olnud, Mingi aasta tagasi hakkas pidama mingit fitnessi dieeti, kus siis sõi põhiliselt piima tooteid, kodujuustu, hiinakapsa-kurgi salatit ja loobus liha- ning jahu toodetest. Aeg ajalt siiski kanaliha sõi. Aga muidu põhitoiduks olid esva kalapulgad kodujuustuga. Pole nagu otseselt taimetoiduga ka tegemist aga hakkasin seda rääkima sellepärast, et nüüd siis ilmselt tagajärjed käes....mõned korrad on juhtunud tal väljas jalutuskäikudel sõpradega, kus helistab, et tule järgi, tal mõlemad jalad krampides. Vanaema siis veepudeliga ja krambirohtudega läheb käib teda tee peal turgutamas ja toob autoga koju. Arvan, et kui kasvavad lapsed on taimetoidul, siis peaks ikka vaatama, mis sorti salateid ta sööb ja kas kõik ained saab kätte. PS. Poiss on hakanud nüüd tsipa rohkem sööma ka erinevaid toite.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.