Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: 12Järgmine
Asukoht: 1 / 2
TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 08. June 2010, kl 10.16

Hommik:
Müsli, Viola - Viie-Puuvilja 50 g 173 kcal
Piim, 2,5% 150 g 85 kcal
Šokolaad, Bitter, mõru 70% cacao 15 g 78 kcal

Lõuna
Muna, kanamuna, toores 50 g 67 kcal
Riivjuust 25,3%, Pitsa riivjuust, Pizzariiv, Synnove 15 g 52 kcal
Õli, keskmiselt 5 g 45 kcal
Maasikas, värske 100 g 46 kcal
Banaan 100 g 90 kcal

Õhtu
Mitmevilja-röstikukkel, Fazer 30 g 76 kcal
Või 5 g 36 kcal
Juustusupp, Knorr 200 g 88 kcal
Sacher tort 80 g 294 kcal

Vahepala:
Külmutatud köögiviljad, Rainbow brokkoli-lillkapsas-porgand 50 g 10 kcal
Tomat, purustatud tomatid basiilikuga, Rimi 100 g 24 kcal
Riivjuust 25,3%, Pitsa riivjuust, Pizzariiv, Synnove 35 g 121 kcal
Õli, keskmiselt 8 g 72 kcal


Füüsiline aktiivsus:
Sörkimine, keskmine 39 min -337 kcal




Hommik
Müsli, Viola - Viie-Puuvilja 50 g 173 kcal
Piim, 2,5% 150 g 85 kcal
Kooritud metsapähkel, Bittles 30 g 209 kcal

Lõuna
Lõhe, Atlandi lõhe filee nahaga, Esva 50 g 107 kcal
Riivjuust, 22%, Omajuust 15 g 47 kcal
Porgand 50 g 19 kcal
Hapukoor, 10%, Alpenrose 30 g 35 kcal
Shokolaad, Anneke 5 g 27 kcal
Energiajook, Hustler 500 g 245 kcal

Õhtu
Leib, Fazeri Must leib, Fazer 30 g 68 kcal
Sink, Järlepa, Rakvere 15 g 19 kcal
Muna, kanamuna, praetud õliga 100 g 185 kcal
Hapukoor, 20%, Farmi 30 g 61 kcal

Vahepala
Sai, Mitmevilja-röstikukkel, Fazer 30 g 76 kcal
Või 5 g 36 kcal

KOKKU 1398 kcal

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Kuupäev: 08. June 2010, kl 11.41

Minu meelest selles menüüs on liiga vähe "juurikaid" grinning smiley

Panen siis omalt poolt ka ühe - otsisin kõige lahjema päeva välja, sest oma päevi üle vaadates tundus mulle, et enamjaolt läks "pirukas" paika siis kui kilokaloreid 1766 ja rohkem (noh, spordipäevadel pole hullu, aga muidu...)

OK, minu "lahja tasakaalupiruka päev": 1555 kcal

Hommik:
võileib: viil peenleiba (44 g, 111 kcal), toorjuustumääre (ntx Philadelphia Original; 14 g, 33 kcal), toorsuitsusalaami (ntx Rannarootsi Piiskopi, 40 g, 116 kcal);
puuvilja Actimel (1 tk, 77 kcal);
kohv piima ja suhkruga (69 kcal - s.o 2 väikest tl suhkrut ja ca 50 g rammusat piima, ntx 3,5%-st)

Lõuna:
praad: 1 keedukartul (pisut üle keskmise, 130 g, 100 kcal), aurutatud või keedetud spargel (toorelt 270 g, 45 kcal), kulbitäis kastet (see siin sisaldas arvutuslikult 11 g 80% võid, 3,5 g nisujahu, 0,8 g pruuni suhkrut, 26 g 3,8% piima ja 18 g serrano sinki; kokku 152 kcal)
tasakaaluamps: piiniapähklid (20 g, 139 kcal)

Õhtu:
Võileib: viil peenleiba (45 g, 113 kcal), pool suurest avokaadost (100 g, 200 kcal), maitseks pisut soola
1-2 tassi taimeteed (0 kcal) meega (20 g, 66 kcal)

Vahepalad:
1: must kohv piimaga (49 kcal), 1 šokolaadiassortiikomm (65 kcal)
2: aprikoosid (320 g, 172 kcal)

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Kuupäev: 08. June 2010, kl 11.48

Kastme hulgas oli vett ka otseloomulikult tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Saatis: Panda
Kuupäev: 08. June 2010, kl 15.08

Kokku 1412 kcal

Hommikusöök 345 kcal

Kaerahelbed, jämedad röstitud, Veski Mati - 30 g

Kaerakliid, Veski Mati - 1 spl

20g võid või 1spl (linaseemne)õli

Õun - 1 tk

Lõunasöök 404 kcal

Kartul, keedetud, kooreta - 150 g

Paprika-tomati-kurgisalat, õlikastmega - 300 g

Kanafilee, jahutatud kanafilee, Tallegg - 80 g

Õhtusöök 445 kcal

Õli, oliiviõli - 2 spl

Brokoli, külmutatud - 300 g

Leib, Fazeri Must seemneleib, Fazer - 1 viil

Vahepala 216 kcal

Õun - 150 g

Rosinad - 50 g

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Kuupäev: 10. June 2010, kl 10.19

Keskmine energiakulu on Teil ikka väga väike, 1400kcal kulub juba üksnes seedimisele päevas grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Saatis: Panda
Kuupäev: 10. June 2010, kl 12.48

Viimased päevad kuluvadki mul peamiselt istudes ja eksamiteks õppides, trenni praegusel perioodil ei tee. Olen neid BAV kalkulaatoreid ka teistes portaalides kasutanud ja saanud igasuguseid tulemusi. Kaaluabi annab normiks 1336 kcal, eeldusel et ei liiguta. Tavaliselt läheb mul toiduga saadud energiahulk sellest normist siiski üle.

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Saatis: Melissa
Kuupäev: 10. June 2010, kl 13.28

Baasainevahetuse kalkulaator annab päevaseks energiakuluks 1300 kcal millegagi. Arvestades päevast aktiivsust ilma trennita, annavad erinevad kalkulaatorid päeva energiavajaduseks 1900 kcal millegagi - energiahulk, mis on vajalik kaalu säilitamiseks. Kui tahan kaalu alandada 500 gr võrra nädalas, siis pean sööma nädalas kokku 3500 kcal vähem ja päevas 500 kcal vähem. 1900-500 teeb 1400 kcal.

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Saatis: Panda
Kuupäev: 10. June 2010, kl 20.40

Tänane päev läks lõunast alates enda meelest "metsa", aga Kaaluabi väitel on toitumine tasakaalus. Plaanis oli tegelikult õhtuks kanafilee brokkoliga ja oliiviõliga, aga külas olles jäi see ära. Huvitav, minu plaanitud tervisliku õhtusöögiga ei oleks vist toitumine tasakaalus olnud, aga võileibadega oli...
Hakkan ka arvama, et ehk ei ole mõtet tasakaalu nii väga taga ajada. eye rolling smiley

Kokku 1760 kcal

Hommikusöök - 349 kcal
Kaerahelbed, jämedad röstitud, Veski Mati - 50 g
Tomat - 1 tk
Kaerakliid, Veski Mati - 20 g
Õli, linaseemneõli - 2 tl

Lõunasöök - 435 kcal
Õli, rapsiõli - 1 spl
Kartul, keedetud, kooreta - 280 g
Redis - 55 g
Kurk - 55 g
Tomat - 80 g
Muna, kanamuna, keedetud - 1 tk

Õhtusöök - 454 kcal
Võileib tomatiga - 4 tk
Muna, kanamuna, keedetud - 1 tk
Mesi (1) - 30 g

Vahepala - 521 kcal
Šokolaad, Bitter, mõru 70% cacao - 100 g

Rohkem menüüsid ei lisa, sest muidu näeks see siin juba väga blogi moodi väljaspinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - ntäidised
Saatis: asiiL
Kuupäev: 19. June 2010, kl 21.13

To: NoMasterB

Kalorite hulk, mida organism kasutab baasainvahetuses, moodustab kuskil 70% aktiivse ööpäevaga kaloraasist. 10% kulutame toidu seedimisele ja 20% kulub töötades või sportides. Selline oleks jaotus kui tegeleme spordiga ja toitume korralikult. Seega kulub baasainevahetusele lõviosa vajminevast energiast.

winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - ntäidised
Kuupäev: 26. June 2010, kl 20.08

kus on teie menüüs liha???? ma nägin vist 1 korra kanafileed kuskil. sellist menüüd on raske tasakaalustatuks lugeda isegi siis kui numbrid nii näitavad. ja õhtusöögiks viil leiba ei ole normaalne. see on ju nälg. energiajoogid ja šokolaad on menüüs ja seetõttu muu on redis, tomat ja viil leiba....
aga mis ma ikka. mina ei saa süsivesikuid üle 60% täis ka kõige parema tahtmise juures. ei teagi kust neid ammutada , eriti ilma, et valke 200% poleks...

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Kuupäev: 27. June 2010, kl 23.19

minu menüüs oli hea ports salaamit hommikuks ja lõuna ajal pisut serrano sink - kõik ausalt sealihast spinning smiley sticking its tongue out. Seekord jah, ei olnud nn. värskest lihast valmistatud produkti, aga üldiselt on minu nädalas vähem lihavabasid kui lihaga päevi.
Ja 1 komm päevas pole ju palju? grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Kuupäev: 28. June 2010, kl 11.04

1 komm (65 kcal) on kindlasti mõistlikum kui 100 g šokolaadi (521 kcal). Ilmselt pidas ennemuiste just seda viimast negatiivsena silmas.

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Kuupäev: 29. June 2010, kl 10.10

100 grammi šokolaadi on raske juhtum küll eye rolling smiley Ptüi-ptüi-ptüi üle vasaku õla, õnneks pole omal sellist libastumist ammu ette tulnud. Üllatuslikult piirdub päeva suhkurannus üsna tihti vaid hommikukohvi suhkruga smiling smiley Salaamist on hoopis raskem loobuda...
Aga hea on teada, et osava laveerimisega õnnestub ka selline megakogus suhkrukaloried (sportlikuma päeva) päevanormi sisse "ära peita", sest mine sa seda ootamatut magusaisu tea!

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Saatis: Mob
Kuupäev: 07. July 2010, kl 13.05

Ennemuiste- mul sama jama sad smiley
Valku alati üle( vahest suisa 200%) ja süsikaid ei saa kuidagi täis confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Kuupäev: 09. August 2010, kl 13.58

Aga samas piisab kas lihtsalt hommikusest pannkoogist või õhtusest Tosca koogi tükist, et kaloraaz normist välja viia. Magusat ei saa ikka naljalt lubada. Kogu aeg söö võileiba ja müslit, siis on korras. Isegi piim on tabuteema. Nii jääb kõht ju kinni!
Samas: kui nädala sööd ainult võileiba ja siis reedel kaks tükki torti: kohe lööb kõhu lahti!

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Kuupäev: 09. August 2010, kl 15.00

Mina alustan päeva hapupiimaga, kuhu segan juba õhtul valmis rukki- ja nisukliid, seesamiseemned ning tükeldatud musta ploomid. Minu seedimisele on selline asi ainult kasuks tulnud. Linaseemneid lisan ka hommikusele pudrule. Rasvad saan normi õli ja pähklitega.

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Saatis: kypa
Kuupäev: 10. August 2010, kl 09.32

ma siin täitsin oma päevamenüüd ja ma ei saanud oma päeva kaloreid täis, kuigi süsivesikud, valgud ja rasvad olid normis smiling smiley

Hommikul: 2 Saib viilu, õhukese või kihiga ning peale tomat või kanafileesink ja tass kohvi ühe lusika suhkruga.

Lõunal: hiinakapsasalat tuunikala-kurgi-munaga. vahel võtan juurde 1-2 viilu saia.

Õhtul: isetehtud risoto herneste ja porgandiga.

Vahepalaks olen joonud tass piimakohvi (ilma suhkruta).

Päevas kõnnin 40 minutit.

Samas on mul kõht koguaeg täis. Et saada oma kalorite päevakogust täis, siis peaksin vist rammusamaid sööke sööma smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Saatis: lootus
Kuupäev: 14. August 2010, kl 17.35

Jah sul on õigus. peaksid sööma natuke teistmoodi. Sinu menüüst puuduvad head õlid täiesti. Sööd vaid võid aga õlid?

Veel ei näe su menüüs pähkleid ja seemneid. Need on ühed väga head toidule lisada ning annavad häid õlisid ning ka taimseid valke. Saia võiksid ka asendada täisteraleivaga. On tervislikum kui valge sai.

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Saatis: suss
Kuupäev: 07. September 2010, kl 10.12

H. maisihelbed (30g) piimaga (2,5%, 1dl)
täisteraleib kurgiga
tass taimeteed 1tl meega
õun
L.Hautatud vasikaliha (100g) köögiviljadega (120g)
klaas petti (200ml)
4 ploomi
Õ. Activia jogurt(125g)
täisterasai keedumuna ja tomatiga
õun
vahepalaks: 1spl kõrvitsaseemneid, näkileib 1tl meega

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Saatis: marily
Kuupäev: 06. April 2011, kl 14.18

Tere.. see siin on küll juba küllalt vana teema, aga sattusin lugema ja tulid mõtted. Minu toitumine on küll kardinaalselt teist moodi. Ja õhtuti söön nagu ka rohkem.., et nagu kõhu täis ikka.. Siiani on kaal langenud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Saatis: aina47
Kuupäev: 24. April 2011, kl 17.17

Tere...Kas siin kaaluabis tasakaalus olevaid näidismenüüsid ei ole, kus mingi kalorite vahemiku järgi oleks võimalik valida minule sobiv, ei oska sellist ise kokku pannasad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Saatis: Sipsik06
Kuupäev: 27. April 2011, kl 17.28

juhtusin ka siia alles esimest korda, püha müristus!kas siis õhtusöök koosnebki leibaviilust killuesest brokolist ja 2 spl õlist????

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Saatis: Riipsu
Kuupäev: 02. June 2011, kl 23.19

olen siin vrvärske liige ja ka raskustes oma menüüga,ei saa tasakaalu natukenegi neid näitegrinning smiley minu kalori kogus 1566 ja kuidagi ei õnnestu see asi,eriti raskeks teeb see et käin kolmes vahetuses tööl ja ei oska oma menüüd koostada iga nädal eri aegadele,eriti öösel kui on nn lõuna paus,mida ma siis sööma peaks kui olen juba päeval oma normi täis söönud...äkki keegi annaks nõu ja soovitaks miskit headsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Saatis: tuus66
Kuupäev: 07. July 2011, kl 14.13

Ei oska mina kah neid teha, kapp on sööke täis ja siia sisestades ikka see ja teine ülearu, ära võttes pole mitte midagi normis. Mis asja ma siis sööma pean? Ainult juurikaid või? Pole siis kedagi, kes viitsiks personaalselt mingi menüü teha. Leiba-saia ei söö üldse, magusat pole eluaeg söönud, suhkur kohvi seest on välistatud, pannkooke moosiga ei söö, jogurteid ei söö (magusad asjad ju) puuvilju ääretult harva (kah magusad ju) saiakesed, koogikesed on välistatud, kartulikrõpse ei pugi kartulit kah ei söö ja ikka ma paks nagu emahüljes. Sain vahepeal kaalu maha 2 kilo omal käel, aga nüüd tundsin nagu, et jalad-käed surisevad imelikult ja katus nagu lendaks. Imelikult udus on olla. Toitumist õigeks ei saa või ma ei oska leida neid õigeid asju. Mis asja ma tegema pean. Ahjaaa, magusaid jooke ma kah ei joo ju... Milline siis on see tasakaalus menüü? Oskab ehk keegi aidata? confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Kuupäev: 11. August 2011, kl 10.56

Olen märganud, et juurikad eriti suuri muutuseid rõngal ei põhjusta, pigem aitavad mõned protsendid normi saada. Minu soovitus on, et pool taldrikut kuhjaga toorsalatit ja ülejäänu muud.

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Kuupäev: 31. January 2012, kl 17.06

Mina arvan jälle, et õhtul peabki vähem sööma. Söön hommikul ja lõunaajal enam-vähem seda, mida tahan, aga samas proovin sellest soovide valikust välja valida ikkagi selle, mis ma tean, et on tervislikum. Söön ka keedukartulit, sest mina ei saa ainult salatist kõhtu korralikult täis. Aga eelistan lõunaajal kõhu ilusti täis süüa, vastasel korral tulevad õhtul igasugused isud, mida vaja ei ole.
Samas minu menüü ei ole tasakaalus. Süsivesikuid ja valke tuleb veidi rohkem ja rasva vähem. Mis on minu arvates imelik, sest söön nii juustu, mille rasvaprotsent on kõrge, kui ka kotlette vm liha. Lisaks veel tavalisi piimatooted. Rasvast kala ka.
Aga kaal on vähehaaval langenud küll, sest liigun rohkem ja õhtuti söön märksa vähem kui varem. Ma arvan, et see küll õige ei ole, et puuvlju ei tohi süüa, et on magusad. Kui tunnen õhtul, et ikka nälg on, siis söön just mõne mandariini, õuna, prni vm puuvilja. Võtab isu ära ning lisaks veel vitamiinid, ka kalorsus on väike. Ja maitsenaudingki on oluline.

Probleem veel selles, et ei oska arvestada, mitu grammi on näiteks salatit või kastet, kui ma väljas praadi söön. Kuidas teie seda teete?

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Kuupäev: 10. February 2012, kl 18.32

Sorry, armas tupsu36 .. ma teisi menüüsid ei lugenud praegu peale esimese, aga minu arust on see esimenegi jabur ja sa oled kas šokolaadi sõltlane (kui ei suuda dieedi ajaksgi sellest loobuda) või nõrga iseloomuga. Vabandan, aga selline mulje jääb.

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Saatis: Kidi
Kuupäev: 10. February 2012, kl 21.47

Mina olen ka šokolaadi sõltlane, ühe väikse šokolaadi ikka luban endale. Seda muidugi mitte iga päev, sõltub täiesti isust ja kuidas keha märku annab. Ja selle juures ei ole mul kcal päevas lõhki söödud, kõik kas ilusti täis söödud või veel varusse jäänud miskit.
Kõik räägivad, et valgud metsikult üle ja süsikaid ei saa täis. Minul on just vastupidi. Et valgud on paigas, aga süsikad on nii üle kui veel annab olla grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: TASAKAALUS OLEVAD PÄEVAMENÜÜD - näidised
Saatis: Kidi
Kuupäev: 10. February 2012, kl 22.03

Lugesin ülevalpool tuus66 kommentaari ning minu arvamus selle kohta on selline, et kõike peab sööma. Ei saa kaotada nt jogurteid ära, sest magus on. Seal on ikka rohkem vajalikke aineid kehale. Ning jogurt sisaldab mitumitu korda vähem magusaineid kui limonaad.
Puuviljaga sama teema. Puuviljad muutuvad kahjulikuks siis, kui sa enam midagi muud ei söö. Seal sees olev puuviljasuhkur hakkab siis kehale vastu töötama. Seega kõike mõõdukalt on ok ning jällegi vitamiinid.
Ning kui keha annab märku või tuleb isu, et magusat vajab/tahan, siis ma ka selle šokolaadi ära söön! Selle arvelt söön maltsa lõuna ajal rohkem ja kõik jälle korras smiling smiley
Kaalujälgimine ei pea olema piinamine ja iseendale kõrvakiilu andmine, et vot seda ei söö. Kõike mõistlikes kogustes, maltsa ka menüüsse, muidugi liikumine ja küll see kaalunumber ka tasapisi langeb.
Ja see toitumise tasakaalu saamine - minul ka suurema osa ajast pole tasakaalus. Söön oma kalorid täis, kõht ei korise, teen trenni ning kaal vaikselt langeb. Ei viitsi mina nuputada, et mida ma siis tohin nüüd rohkem süüa või mitte sellep, et kaaluabi.ee ütleb jälle, et pole tasakaalus. No pole siis pole! grinning smiley
Eks aegajalt tuleb ette ka neid patustamise õhtuid. Aga ma üldse ei nukrutse sellepärast. Järgmine päev olen tublim ning jälle kriips naerul smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
probleemi toiduaine sisestamisega
Saatis: veenus1
Kuupäev: 12. February 2012, kl 10.33

proovin juba korduvalt sisestada uut toiduainet, mida olen söönud, kuid süsteem ei lase sisestada toiduaine toiteväärtust!

Valikud: VastaOsunda
Kokku: 12Järgmine
Asukoht: 1 / 2


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.