Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: 12Järgmine
Asukoht: 1 / 2
Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Kuupäev: 19. February 2010, kl 19.30

See magusaisu on päris karm. Samas ma söön palju puu- ja juurvilja. Varem sõin palju magusat. Üsna iga päev midagi. Ilmselt ajapikku läheb kergemaks, aga võibolla on kellelgi nippe, mida teha kui magusaisu ründab?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 19. February 2010, kl 20.11

Apteegis on olemas isegi selline toidulisand, mis vähendab magusaisu.
Bio-Chromium tabletid, 30tk.-Magusaisu vähendamiseks

siit saad ülejäänud info: [www.farma24.ee]

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: elka
Kuupäev: 20. February 2010, kl 18.13

vat minul on üks nipp ja ma ei ole üldse kade seda teistele ka õpetama.kui on jube magusa isu siis ostagi näiteks üks väike soks,marss või tupla,aga ainult väike ,tee veel üks kuum piimakohv kõrvale ja igatahes mulle aitab,muidugi söö aeglaselt ja naudi seda.kirja pane vahepalaks,see kuskil kohvikruusiga koos 230-240 kalorit.ja pole hullu midagi aga seda ei maksa muidugi just iga päev teha,teine variant mis vahel endale luban et lähen kohvikusse ja võtangi mingi mõnusa koogi,ega ühe koogi pärast küll midagi ei juhtu.ja kui on tõega rammus kook söön siis lõunat tunduvalt vähem või lahjemalt.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: Careliin
Kuupäev: 27. February 2010, kl 21.14

Mis siis soovitada, iga algus raske!
Mõned soovitavad rosinaid süüa umbes peotäis ja ükshaaval. Ise olen kunagi proovinud aitas algul küll. Aga kuna mul magusa probleemi eriti ei ole, magsaisud käivad ehk kord kuus, siis rosinatest alati ei piisa.Kui ikka isu tuleb kommi järgi, siis ma selle ka ära söön.

Ma soovitan, et proovi algul nädalake ilma olla ja kui kaal langeb, siis võid ju ennast natuke premeerida. Muidugi ei maksa premeerimisega liiale minnawinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: Kuukivi
Kuupäev: 27. February 2010, kl 22.55

Lutsukad...kuna need on "kauamängivad" siis on abiks küll. Minu lemmikud on hetkel Kalevi laimi lisandiga karamell. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Kuupäev: 28. February 2010, kl 23.10

Nädal on möödas ja ei olegi suurt magusaisu olnud. Kõik soovitused panen kõrva taha, aitähh.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Kuupäev: 02. March 2010, kl 07.19

Liigse magusaisu korral tuleks oma menüü üle vaadata, kas saad igapäevasest toidust kõik vajalikud toitained kätte. Suur isu tekib reeglina siis, kui kuskil on lünk tekkinud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Kuupäev: 03. March 2010, kl 16.45

Minu kõige edukam nipp on see, et ei hoia magusaid asju nähtavas kohas, poes ka magusa leti juures ei peatu ning koju seda kraami ei osta. Kui juba paar päeva ei ole magusat söönud, siis ei ole enam isu ka nii suur...Kunagi sõin igal koolipäeval paar šokolaadi ära, nüüd enam ei mäletagi, millal magusaisu tõttu seda ostnud oleks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Kuupäev: 04. March 2010, kl 08.48

kuu aega ei ole juba magusat söönud s.t et ei ole ostnud komme ega šokolaadi.Isu kui selline tekib siis kui näen või tunnen lõhna ja püüan sellega piirduda ning katsaun ruttu mõtted mujale ajada, lepin siis lõhna nuusutamsega ja kordan endale et "sinule ei ole vajalik kommi süüa".

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: Creeps
Kuupäev: 04. March 2010, kl 13.19

Nägin eile ühes saates poissi, kes ka ei tohtinud magusat süüa. Kui magusaisu peale tuli, siis ostis poest endale maiustusi, kuid ära ei söönud. Tal oli kapis terve kingakarbitäis erinevaid shokolaadibatoone. Selline oli siis tema "kiiks" cool smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Kuupäev: 04. March 2010, kl 20.04

Üks võimalus veel - suur magusaisu võib olla tingitud valgupuudusest organismis - söö valgurikkamat toitusmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: Kuukivi
Kuupäev: 04. March 2010, kl 23.38

Minu jaoks on magusaisu seotud meeleoluga. Magus lohutab halba tuju winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Kuupäev: 06. March 2010, kl 00.17

Hetkel on mul suht okei juba.

Üks retspet, mida ise kasutan kui väga karmiks läheb:
Lõikan erinevad puuviljad kaussi ja panen peale natuke vahukoort, magusaisu on kohe läinud. Aga sel juhul kui enam teisiti ei saa.

Mesi peaks ka aitama.

Hetkel läheb teine nädal kaalulanguses ja olen magusata hakkama saanud. Puuviljadest piisabspinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: Jonna
Kuupäev: 07. March 2010, kl 09.47

Minu kogemus ütleb ka,et kui mul on magusaisu, on kas masendus või on toidusedelis midagi puudu. Kui söön Strath (B- vitamiini tablette) ei ole üldse mingeid isusid.Seega, mingi isu on ikkagi mingi asja puudujääk. Näiteks, kui tahan jäätist, siis tegelikult aitab tassitäis külma sidrunivett ja isu pole.
Kui ma need kolm proovipäeva siin korralikult kaasa tegin, ei olnud ka mingeid isusidwinking smiley
(NB! ei riski veel tasulisega liituda, kuidagi väga "küsitavaid asju on siin liialt palju"winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: Koshka
Kuupäev: 09. March 2010, kl 09.11

Magusaisu kadus kui hakkasin rohkem süsivesikuid ja valku sööma. suure kaalu põhjus oli liiga rasvane toit (kohukesed, kohupiimakreemid, twix oli kohe eriline nõrkus). Nüüd saan enamuse süsivesikutest värsketest puuviljadest ja rukkileivast (alguses sundisin ennast igal päeval leiba sööma). Leivas on B vitamiini, seega vist magusaisu viitab B vitamiini puudusele tõesti (nagu eespool mainiti).

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: mashake
Kuupäev: 10. March 2010, kl 07.11

minule aitasid varem magusad nätsud ja need a la orbit ja muud sarnased pastillid erienvate puuviljamatisetegawinking smiley võttis hästi magusaisu ära, suhkrut ei sisalda ja suuhygieenile ka heasmiling smiley
shokolaadiga ma siiski näiteks 1 tk väga piirduda ei suuda, sest ega yhe tk kaupa ju ei müüdawinking smiley aga olen ostnud siis midagi vähem "shokolaadist", mingi täidisega väikese shoksi või vahvli, mille saab TERVELT ära syya ja rahuldust tundagrinning smiley
ja veel - asi, mida mulel soovitati - kui oled VÄGA õudsas isus, sisi pigem süüa see shokolaad ära kohe peale trenniwinking smiley siis ei ladestu vähemaltgrinning smiley ja saad isu ärasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: selvi
Kuupäev: 12. March 2010, kl 17.46

Mina sõõn siis kuivatud ploome

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: rullu
Kuupäev: 24. March 2010, kl 00.02

Mina teen endale hästi-hästi magusa kohupiimakreemi, seda aga suhkruasendajaga- kuidas suhted sellise tootega?
Igatahes: lahja kohupiim, veidike lahjat piima, suhkruasendajat mõnuga- vedelat siis smiling smiley Mikserdan läbi ning siis lisan kas kiivit või banaani.
Selline magustoit. Juurde magus tee või kohv, samuti suhkruasendajaga.

Alternatiive peab otsima, egas muud üle jää. Päris ilma ära end jäta milleskti, lõpuks tuleb šokolaadiorgia ja oled nullpunktis tagasi. Paar tükikest vahel ei tapa, pead siis vaid kas kusagilt näpistama või kauem lund rookima smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: doris
Kuupäev: 24. March 2010, kl 15.58

Hiina meditsiinis on ka üks nipp, kuidas magusaisu kontrollida, kuid ei pruugi kõigile sobida. Tunned magusaisu, siis sega klaasi veele 1 spl mett ja 1 spl õunaäädikat. Võtab magusaisu ära või kaob isu õunaäädika suhtes ära winking smiley Magus jah, tuli põranda alla saata. Mul abikaasa selline, kes arvab, et kommi võiks kodus olla, kuid midagi ei jäänud üle ja tuli magusanosimine kuulutada poolsalajaseks tegevuseks ja suured kommivarud kuritegevuseks. Poest ma seda kraami ei osta ja nüüd on kodus jälle hea olla.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: Sunshine
Kuupäev: 30. March 2010, kl 12.49

Magusaisu tapmiseks joon mina, kas viinamarjamahla või nosin banaanichipse. Aitab! smiling smiley
Vahel piisab ka vee joomisest winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: öö
Kuupäev: 14. April 2010, kl 18.51

olen püüdnud vahelduva eduga kaalu langetada mitu aastat ja minu kätte sattus raamat"Hea tuju dieet".Ühe sõnaga heaolutunnet kehas tekitab serotoniin. Seda saab süsivesikutest. Neid ei tohi süüa koos valkudega, põhiline soovitus on süüa neid pool tundi enne põhisöögikorda. Tõlgituna, et kui on masendus, siis aju annab märku, et serotoniini tsae kehas on miinuses ja meie arvame, et peaks sööma kommi või midagi magusat. Tegelikult võib süüa näkileiba,soolapulki jne. pool tundi enne söömist, siis keha jõuab sünteesida oma serotoniini ja me tunneme end õnnelikumana ja magusa isu ka väheneb. Ega see kaua meeles seisawinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: silvik
Kuupäev: 16. April 2010, kl 14.57

Näiteks, kui mul on stress siis on hull shokolaadi isu ja ükski greip ega roisin ei aita. Siis sööngi ainult shokolaadi. Midagi muud siis keha ei tahagi, selle arvelt hoiangi kaloreid kokku. Aga kui mul on magusaisu ja ma keelan endale maiustused siis tekib taltsutamatu nälg, tagajärjeks söön kõike aga isu otsa ei saa.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: Sokukene
Kuupäev: 17. April 2010, kl 11.18

Minul on alati Tõmmu kommid kotis. Enamasti aitab 3-st kommist ja see on u. 30g. Mittemidagi hullu, pigem aitab toidutasakaalu timmida smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: foxlife
Kuupäev: 17. April 2010, kl 11.30

Kõige parem nipp magusaisu leevendamiseks on magus ise! Hoia kotis alati tahvlit tumedat šokolaadi (võimalikult kõrge kakaosisaldusega). Kui magusaisu tuleb, võta ruut, max 2 ning magusaisu läinud. Tänu kõrgele kakaosisaldusele ei suuda sa lihtsalt rohkem seda süüa, ning nt LCHF toitumisel on see ainuke šokolaad, mida soovitatakse.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: Katz
Kuupäev: 18. April 2010, kl 15.13

Kusagil sattusin ma lugema, et meeletu magusaisu võib olla ka tingitud ka sellest, et organismis on magneesiumi puudus. Teatavasti shokolaad sisaldab kakaod, mis omakorda sisaldab magneesiumi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: Lissy
Kuupäev: 07. May 2010, kl 23.16

Kui ikka kapist midagi magusat võtta pole, siis on probleem ka lahendatud the finger smiley S.t. jäta ostmata magus, ja selle asemel kanna koju puuvilju.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: foxlife
Kuupäev: 27. May 2010, kl 17.39

Viimasel ajal, kui magusaisu üllatab, olen seganud maitsestamata kohupiimapasta sisse natuke vaarikamoosi ja nämmmmspinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: asiiL
Kuupäev: 15. June 2010, kl 14.18

Parim viis kiusatusest lahti saada, on sellele järele anda.winking smiley Hoia 72% kakaosisaldusega shokolaadi külmkapis, surmava magusaisu korral luba nedale tükk või kaks. Lase sel aeglaselt suus sulada ja naudi sellest igat grammi. Külmkapis hoidmise mõte on selles, et see suus natuke aeglasemat sulaks. Või võta lusikatäis mett.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Saatis: asiiL
Kuupäev: 20. June 2010, kl 10.02

Loen praegu ühte vähs põnevat toitumisalast raamataut Marika Blossfeldt "Looduslik toit. Täisväärtuslik elu"
Seal on võimalikeks magusaisu tekitajateks loetletud alljärgnevad põhjused:

! Liiga suure või liiga vähese koguse loomse valgu söömine
! Liigse yang- toidu- liha, munade ja soola söömine
! Sterss, kehaline pinge, ületöötamine või -treenimine
! Hormonaalsed muutsed kehas
! Vähene füüsiline aktiivsus
! Kofeiini sisaldavate jookide liigne tarbimine
! Veepuudus
! Vähene magamine

Soovitan soojalt seda raamatut!

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas saada pidevast magusaisust lahti?
Kuupäev: 20. July 2010, kl 09.12

Mind aitas juhuslikult leitud nipp suvalisest allikast, mis väitis olevat magusanälja tingitud valgupuudusest ja soovitus hommikul esimese söögina süüa valgurikast toitu. Niisiis alustan tihtipeale hommikuid kas omleti või keedetud munaga, aga ka kodujuustuga, kohupiimaga. Ja on see nüüd platseeboefekt või aitab valgusöömine ka tegelikult, aga mina enam magusast ei hooli. Omletile saab juurde panna näiteks suvikõrvitsat ja tomatit ning jätta ära juust, kodujuustule saab lisada veidi majoneesi ja tomati-redise-kurgitükke. Proovida tasub, mina tajusin muutust juba umbes 4 päeva möödudes.

Valikud: VastaOsunda
Kokku: 12Järgmine
Asukoht: 1 / 2


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.