Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Gaseeritud vesi
Saatis: dreemer
Kuupäev: 18. June 2010, kl 17.34

Olen sellele küsimusele üritanud juba mõnda aega vastust saada, aga üsna tulutult.
Nimelt olen suur veesõber (joon päevas kusagil 2-2,5 liitrit vett), aga mulle meeldib hirmsasti gaseeritud vesi (mitte need maitsestatud kaloripommid, vaid tavaline mullivesi).
Tean küll, et mullid lõhuvad hambaid ja viivad kaltsiumi kehast välja, aga kuidas mõjub gaseeritud vee joomine kaalu langetamisele...
Üritan lihtsalt leida põhjuseid oma seisvale kaalunumbrile ning olen nüüd juba veeni välja jõudnud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Gaseeritud vesi
Saatis: dreemer
Kuupäev: 18. June 2010, kl 18.08

Ja mulle meenus, et justkui üle 2l päevas joomine võib omada vastupidist efekti... Kuidas sellega siis tegelikult on?

Valikud: VastaOsunda
Re: Gaseeritud vesi
Saatis: Evka33
Kuupäev: 19. June 2010, kl 09.29

Mina tean, et nt jälgides veregrupile soovituslikku toitumist, EI TOHI juua mitte ühtegi gaseeritud jooki. See on KEELATUD! Ainult naturaalsed mahlad või gaseerimata vesi, nt sidruniga. Lisaks EI TOHI toidu kõrvale. Kas siis enne või või peale söömist juua um 0,5 tund. Kuigi ma ise seda ei suuda. Joon ikka nõrgalt gaseeritud vett, nt Saaremaa või mahe Värska. Üritan toidu kõrval mitte juua. Selline info siis..

Valikud: VastaOsunda
Re: Gaseeritud vesi
Saatis: Memee
Kuupäev: 19. June 2010, kl 19.09

Vahendaksin omalt poolt natuke nõtkemat arvamust kui et "EI TOHI, EI TOHI, KEELATUD!", lihtsalt et oleks info osas mingi valikuvõimalus.
See jutt on leitav raamatust "Normaalne söömine" (Zilmer, Kokassaar, Vihalemm) ning on kättesaadav ka internetis [www.healthilife.ee]
Aga kuna kopipeist on nii lihtne, siis paigutan gaseeritud vesse puutuva jupikese ka siiasamma.

Suur osa pudelitesse villitud mineraalvetest küllastatakse rõhu all süsihappegaasiga (0,3...0,4%), mis veega reageerides moodustab nõrga ja suhteliselt ebapüsiva süsihappe. Süsihappegaasi tähistab lisaainete registris kood E290. Kahesajaga algava seeria lisaained on tegelikult konservandid. Selline mõju on ka vees moodustunud süsihappel, sest karboniseeritud vees on bakterite paljunemine pärsitud. Jookides on süsihappegaasil lisaks konserveerivale toimele veel teisigi ülesandeid. Kihiseva vee joomisel tundub jook jahedamana ning mõjub joojale värskendavalt ja karastavalt. Gaseeritud joogid ergutavad seedekulgla limaskesti, aitavad kaasa seedenäärmete talitluse kiirenemisele, tõhustavad soolte tööd ning soodustavad toitainete ja vee imendumist. Hommikul enne sööki joodud klaasitäis külma gaseeritud mineraalvett soodustab soolestiku tühjenemist ja aitab vältida kõhukinnisusest tulenevaid hädasid. Tasub teada sedagi, et mineraalvetes toimub CO2 juuresolekul mitmete ioonide aktiviseerumine. Kuid gaseeritud jookide nautimisel on ka teatud ohud. Nagu eespool mainitud, mõjutab mineraalveest eralduv süsihappegaas limaskesti. Eriti ärritavalt võib see mõjuda maole. Järelikult peaksid kroonilist gastriiti või mao haavandtõbe põdevad haiged valima ühe kahest võimalusest. Esiteks, jooma gaseerimata vett või teiseks, laskma joogist süsihappegaasil lenduda. Viimast soodustab näiteks vedeliku korduv ümbervalamine ühest nõust teise, vee soojendamine või segamine. Rohke gaasisisaldusega vee joomine tekitab probleeme ka tervetele inimestele, sest sellise vee joomine tekitab näljatunnet, soodustab röhitsemist ja kõhupuhitusi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Gaseeritud vesi
Kuupäev: 20. June 2010, kl 09.20

Aitähh lingi eest, Memee! Olengi selle raamatuga uuesti tutvumisest juba mõnda aega puudust tundnud - laenasin kunagi enda oma välja ja tagasi ei saanudki... Nii hea raamat lihtsalt eye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Gaseeritud vesi
Saatis: Evka33
Kuupäev: 20. June 2010, kl 09.27

olen nõus, iga üks teebki omad valikud smiling smiley) ja mulle endale meeldib ka palju rohkem gaseeritud vesi. andsin edasi ühe tuntud spetsialisti arvamuse. seega.. tasub katsetada!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Gaseeritud vesi
Saatis: asiiL
Kuupäev: 22. June 2010, kl 08.54

"...Isegi gaseeritud vesi ei ole suurtes kogustes soovitatav. See ei sisalda küll suhkrut ja kahjulikke keemilisi aineid, kuid põhjustab ikkagi kaltsiumi kaotust ning suurendab söögitoru vähi riski."

Lõik pärineb Marika Blossfeldt-i raamatust "Looduslik toit. Täisväärtusliki elu"

Muidugi öeldakse tänapäeval iga asja kohta, et tekitab vähki või suurendab selle tekkimise riski,
kes kui palju seda usub, on juba enda teha...

Valikud: VastaOsunda
Re: Gaseeritud vesi
Saatis: Kaalul
Kuupäev: 22. June 2010, kl 09.49

Ma usun, et kui kõike mõistlikus koguses ja kaine mõistusega võtta, siis ei tohiks probleemi olla. Vahel gaseeritud vett, vahel vett kurgi/apelsini/laimi lõikudega, vahel paljast kraanivett või hoopis teed.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.