Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
liiga palju valku
Kuupäev: 23. June 2010, kl 10.11

Tere!

ma vist ei oska süüa... Sisestan hommikusöögi (tatrapuder, piim, sai singi ja juustuga) ja minu päevane valguvajadus on täis. No ei ole üle mõistuse suured kogused, kalorid jms on täiesti ok, aga valku on iga päev ca 200% normist ja süsivesikuid liiga vähe.
Kuidas (mida?) soovitate süüa, et lisaks kaloraažile saaks toitainetarbimise tasakaalu?

Valikud: VastaOsunda
Re: liiga palju valku
Kuupäev: 23. June 2010, kl 10.33

Tere, ma olen siinses keskkonnas viibinud nädala ja olen teadlikult hakanud limiteerima oma valkusid. Armastan ülekõige piimatooteid - mul tulevad need põhiliselt sealt. Aga palju valku sisaldubki just sinu hommikusöögis - piim, juust. Olen hakanud ennast piirama 100 gr jogurti ja 100gr piimaga päevas. Sest küllaldaselt valku saab ka ju lihast/kanast/kalast/munast ja kaunviljadest. Proovi teadlikult vähedada enda valgutarbimist ja sea see tasakaalu teiste toodetega näiteks nagu mina teen süsivesikutega - minu hommikusöök koosneb nüüd kaerahelbepudrust veega, sisse panen tortsu jogurtit, suhkrut ja kaneeli ning kõrvale söön veel mõnda puuvilja. Soovitaksin hommikul veel müslit ja täisteraleiba koos määrdejuustuga.
Samuti, oma toitude siseldamisel, vaata missugune toode lööb valguprotsendi lakke.
Ka mina pole oma protsendi normaali veel saanud, küll aga on see vähenenud.

Valikud: VastaOsunda
Re: liiga palju valku
Saatis: Freia
Kuupäev: 23. June 2010, kl 11.18

See tasakaalustamine on paras kunst. Lihtne asi on teha putru veega, saad kohe valke vähemaks. Juustu, mida ma varem väga armastasin, luban endale vaid viilu päevas. Samas on jäätis osutunud üllatavalt tasakaalustavaks toiduks - vähe valku, palju rasva, sest rasvaprotsendi täissaamisega on tavaliselt probleem.

Valikud: VastaOsunda
Re: liiga palju valku
Kuupäev: 24. June 2010, kl 09.56

nonii. täna jälle sama jama. sõin 2 pannkooki (kuna perele tegin, siis oli lihtsalt selline hommikusöök), kohvile 50ml piima, viil leiba kerge singiga ja selle peale 44% valguvajadust täis. ma ei saa aru. see ei ole reaalne.
mulle küll tundub, et selline "tasakaal" ei ole lihtsalt võimalik.

mida te sööte, mis annab peamiselt süsivesikuid?

Valikud: VastaOsunda
Re: liiga palju valku
Kuupäev: 24. June 2010, kl 16.21

Mina ei osanud ka süsivesikuid kuidagi ülespoole saada ja neid asendada valkudega. Minu võtmeks süsivesikute puhul on puuviljad - puhas suhkur. Eile näiteks pool kilo kirsse, igasuguseds viinamarjad, maasikad jne. Süsivesikute puhul tuleks ka märkida, et neid tuleks tarbida esimesel ja teisel söömakorral ehk hommikul ja lõunal, õhtul tuleks süsivesikuid vältida. Süsivesikuid sisaldab veel ka täisteraleib, müsli ja riis. vaata ka : [retseptid.cma.ee]

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.