Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Palun abi toitude kaalu osas
Kuupäev: 25. February 2010, kl 15.44

Vist pean endale ikka toidukaalu muretsema, siiani olen toitude kogused pannud umbes ja ma ei saa isegi aru, kas ma kipun valetama suuremate või väiksemate koguste suunas...
Näiteks, palju kaalub soolalõhe üks fileenoaga lõigatud circa 4 cm pikkune õhuke fileelõik? Aga kui neid on nt võileivatäis? Mis ma siis peaksin soolalõhe kaaluks panema?
Ja avokaado, palju kaalub pool keskmisest väiksemat avokaadot?
Oeh, võiksin nii lõputult küsida. Ei ole internetist leidnud ka head tabelit, toidutares üks on - kui kaalu pole käepärast - aga seal on nii vähe asju.
Küllap ikka tuleb kaal osta....

Valikud: VastaOsunda
Re: Palun abi toitude kaalu osas
Kuupäev: 25. February 2010, kl 16.21

Ainus soovitus on tõepoolest köögikaal muretseda, sest toidupäevikus saad täpseimad andmed ikka oma söödud toidugramme sisestades. Ja "keskmisest väiksem" võib suure raskuse puhul tähendada päris suurt kaaluvahemikku smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Palun abi toitude kaalu osas
Saatis: savikass
Kuupäev: 25. February 2010, kl 20.23

Pool avokaadot, puhastatud, kaalub 50-60 g. Aga muretse tõesti kaal.

Valikud: VastaOsunda
Re: Palun abi toitude kaalu osas
Saatis: Kuukivi
Kuupäev: 25. February 2010, kl 21.24

Minul on kodus tavaline plaadiga kaal, aga kuna töö juures teeme võileibu või sööme midagi poest ostetut, siis kaalun ka seal, aga hoopis isevärki kaaluga. Pisike elektrooniline karp, mille otsas on konks ja saab asju riputada. Kaalu vahemik on 20 grammi kuni 40 kilo tongue sticking out smiley. Minu võileivakraam mahub selle vahemiku sisse küll. Eestikeelne nimetus on digitaalne kalakaal. Kindlasti on sellele veel mingeid täpsustavaid nimetusi, sest mina ju kalamees pole, aga seda kaalu kasutan küll smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Palun abi toitude kaalu osas
Saatis: selvi
Kuupäev: 22. March 2010, kl 20.06

Mitu kcal.on gruusia leivakeses(saias)

Valikud: VastaOsunda
Re: Palun abi toitude kaalu osas
Saatis: Helen
Kuupäev: 23. March 2010, kl 11.56

Minul ka toidukaalu ei ole. Teen nii, et üldjuhul kui midagi ostan (juurvilju või liha) siis jälgin tsekki ja kogust palju ma ostsin. Kui kasutan pool lihast ära siis panengi pool kirja. Ja kui sellst poolest veel pool sööb mees ära, siis panengi endale kirja ühe neljandiku ostetud kaalust. Väga täpne see meetod ei ole aga parem kui päris silma järgi hinnata kaalu.

Valikud: VastaOsunda
Re: Palun abi toitude kaalu osas
Saatis: allah
Kuupäev: 26. March 2010, kl 15.59

Kas kaaluda tuleb tooraineid või valmistoitu?

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.