Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Mida teie sööte?
Saatis: Goal63
Kuupäev: 11. March 2014, kl 10.37

Tere kallid kaasdieeditajad! Olen siin keskkonnas suhteliselt roheline alles, alustasin veebruari lõpupoole. Minulgi sama mure, mis paljudel teistel siin foorumis- kaal lihtsalt ei lange! Pean tunnistama, et suurem asi trenniinimene ma pole, aga armastan väga kõndida, tavaliselt ikka 8-10 km korraga ja ülepäeviti.
Tahaks teada, et mida teie sööte? Tervet nädalamenüüd pole vaja kirjutada, aga no nii üldiselt. Milline näeb välja teie hommikusöök näiteks? Ja lõuna? Ja õhtu? winking smiley Ma pole veel täpselt toitumise põhitõdedest aru ka saanud, sest mis iganes ma söön, kõiges on kas liiga palju rasva, valku (suurim probleem, iga päev valgud üle normi!) või süsivesikuid. Päris maltsast ka ei tahaks nagu toituda...eye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Mida teie sööte?
Saatis: Rabarber
Kuupäev: 12. March 2014, kl 10.02

Tere!

Ma teen siia vastuseks oma paar nädalat tagasi kirjutatud tekstist koopia (kellelgi oli umbes sarnane küsimus).

Mina söön köike, aga üritan eriti suurt rõhku panna juurviljadele, heale rasvale (seemned, avokaado, lõhe, oliivi-ja kreeka pähkli õli).
Hommikuks söön näiteks paar viilu seemneleiba avokaadoga või rasvase toorjuustu ja paari lusikatäie moosiga + tass kofeiinivaba kohvi täisrasvase piimaga.
Lõunaks eile näiteks sõin ravioolisid salatiga (kuhu lisasin oliiviõli) ja eile tegin õhtuks ahjus küpsetatud juurvilju. Tavaliselt maiustan õhtuti ka erinevate juustudega, nö magustoiduks. Mõned küll väidavad, et õhtul peale kaheksat mitte süüa, aga minu õhtusöök ei ole peaaegu kunagi varem ja kui päeva jooksul kaloraazhist kinni pidada, siis olen näinud, et kõik toimib. Õhtuks söön, mida on. Näiteks tükk lahtist pirukat värske salatiga või püreesuppi. Või makarone või tatraputru. Liha ma üldiselt ei armasta, kuigi söön ka seda.. Tavaliselt söön sooja toitu 2 korda pæevas.
Muutunud on see, et toidukordadevahelisel näkitsemistel on lõpp. Kui just tuleb suur nälg, siis selle kustutab õun, pirn või porgand. Jogurteid söön ka, aga ainult täisrasvaseid või koore omi. Varem sõin ainult rasvavabasid, nüüd üritan neid vältida. Vahel tükk tumedad shoksi, kui magusanälg suur. Kui kooki, siis pool tükki saab ka nii hakkama, ei ole vaja tervet tükki sisse süüa, kui kaloraazhi pole. Kui on, siis muidugi luban endale terve tüki. Aga seda juhtub harva, vbla kord kahe nädala jooksul kõige rohkem.

Eks kindlasti on mitmeid viise, kuidas kergemaks saada, aga mina olen nii juba 10st kilost lahti saanud ja see mul ka toimib. Kindlasti igaüks peab omale meelepärase mooduse leidma, kuidas liigsetest kilodest lahti saada, sest kui hakata mingit asja vägisi proovima, mis üldse ei sobi, siis see kindlasti tulemust ei anna.

Valikud: VastaOsunda
Re: Mida teie sööte?
Saatis: Lennax
Kuupäev: 26. March 2014, kl 00.10

Tere!

Mina olen kaaluabi kasutanud varsti pea 2 aastat, esimese aastaga kaotasin ära oma 26 lisakilo ja viimase aasta püüdnud olemasolevat kaalu (54-55 kg) säilitada.
Erinevus võibolla selles, et kuna minule trenn on aina enam meeldima hakanud (teen ca.4-5 korda nädalas rühmatrenni - body, bodyfit, bodybalance), siis saan ka kaloraazi selle võrra kõrgema hoida.
Aja jooksul kinnistub inimesele ikka mingi kindlam menüü, mistõttu ka kergem oma päevakoguseid arvestada ja kaalu langedes vähenevad toiduportsjonid iseenesest.
Oma menüüs leian ikka aeg-ajalt düsbalanssi, et SV või valk üle normi, aga nõustun eelneva vastajaga, et kui kaloraaz enam-vähem paigas, siis kaal langeb.
Kindlasti ei tohi ära unustada, et dieeditamise ja treenimise algse kaalulanguse järel tekib mõneks ajaks platoo, kus tundub, et mida iganes teed, miski ei muutu. Lohtuseks- aega läheb, aga hakkab ka muutuma! Niiet kannatlikkust!
Hommikusöögiks on mul tavaliselt neljaviljapuder piimaga, peale veidi kodust moosi. Kõrvale sepikuga võileib kanasingi või juustuga. Olen ka suur kohvijooja, mistõttu patustan suhkruga 3-4 korda päevas, peale panen koore asemel piima.
Valikutest ehk olengi saia/leiva vahetanud sepiku vastu ning vorsti kana- või veisesingi vastu.
Hapukoore asemel maitsestama jogurt jne.
Lõunaks ja õhtuks tavaliselt söön kas veiselihast või kanalihast toit (nt. pilaff, makaronid hakklihaga, riis köögiviljade ja hakklihaga), sinna kõrvale ohtralt salatit. Nt. tomati-kurgisalat maitsestamata jogurtiga/õliga; või porgandi-ananassisalat; või viilutatult hapukurki või riivitud keedupeeti...
Vahel kui kiire päev, siis lõunaks ka poolfabrikaadid: purgisupp või nt. kanapallid kodujuustu ja salatiga.
Aja jooksul on juhtunud nii, et enam ei vajagi nt. toidukorraks liha, kartul, salat, vaid piisab ainult salatist ja lihast.
Mõned näksid luban endale ka, õhtul kas siis peotäie pähkleid või õuna, porgandit. Supipäeva sisse saab magustoiduks lubada nt. jäätist (topsijäätis). Kinopäeval popcorni.
šokolaadi luban endale ka, aga seda siis ikka 1-2 tüki kaupa- st. 5-15 g päevas.

Jõudu oma valemi leidmisel!

Valikud: VastaOsunda
Re: Mida teie sööte?
Saatis: mmari
Kuupäev: 31. March 2014, kl 15.51

Tere! Minul eelkõnelejaga sama mure. Just valgud lähevad alati üle. Mis valkude ületarbimine kehale teeb ?? Millega neid asendada?

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.