Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Spagetid ja pastad..??
Kuupäev: 24. November 2010, kl 09.22

Tere!
Olen täielikus shokis - tegin perele spagette ja võtsin endale 150g portsu ja noh otseselt sama spagetisort ei ole, aga valisin toidunimistust sarnase kaloriarvuga spagetid ja mda ma näen...üle 500 kalori???? Ja siis hakkasin mõtlema, et kas mitte ei ole vahet keetmata ja keedetud spagettide, pastade, makaronide jms puhul? Et kui on 350 kcal 100 g kohta, siis on mõeldud 100g keetmata spagette, kuid see kaalunumber on keedetuna ju oluliselt suurem...?

Mida arvate?

Valikud: VastaOsunda
Re: Spagetid ja pastad..??
Kuupäev: 24. November 2010, kl 10.15

Nii ongi. Seega pead hoolega vaatama, mida oma päevikusse valid. Makaronid/ makaronid, keedetud, nagu ka kiirkaerahelbed/ kaerahelbepuder jne

Valikud: VastaOsunda
Re: Spagetid ja pastad..??
Kuupäev: 25. November 2010, kl 21.10

Kui võtta 100 g keetmata spagette, siis arvatavasti keedetuna kaalub see palju rohkem.
Kui sa arvestad, et võtad 150 g spagette, siis see tähendab ju natuke vähem kui kolmandik tervest pakist. Keedetuna peaks see olema samamoodi kolmandik. Kas sõid ära kolmandiku kogu spagettidest? Tõenäoliselt mitte.

Valikud: VastaOsunda
Re: Spagetid ja pastad..??
Saatis: Hannalv
Kuupäev: 03. December 2010, kl 17.18

Mina leidsin ühest heast ja usaldusväärsest allikast, et 40 grammi keetmata spagette/nuudleid jm vastab 120 grammile keedetud spagettidele/nuudlitele jm. Ehk siis ongi 1/3 smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.