Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Millal kaalute makarone?
Saatis: Sokukene
Kuupäev: 09. March 2010, kl 20.49

Kas kaalute makarone enne keetmist või pärast?
Avastasin, et need näitajad on erinevad.

Valikud: VastaOsunda
Re: Millal kaalute makarone?
Saatis: mashake
Kuupäev: 10. March 2010, kl 07.06

vahet pole, millalsmiling smiley suhe on alati yks. 40 gr keetmata makarone või muid pastatooteid on 120 gr keedetunasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Millal kaalute makarone?
Saatis: irru
Kuupäev: 10. March 2010, kl 07.07

Loomulikult on näitajad erinevad. Mina soovitan kaaluda enne keetmist, ise teen küll nii.

Valikud: VastaOsunda
Re: Millal kaalute makarone?
Saatis: savikass
Kuupäev: 10. March 2010, kl 09.15

Mina kaalun pärast keetmist, siin nimekirjas on ju olemas toit "keedetud makaronid".

Valikud: VastaOsunda
Re: Millal kaalute makarone?
Saatis: foxlife
Kuupäev: 11. March 2010, kl 09.14

Mind huvitaks jällegi hirmsasti, kui palju sisaldab kaloreid hiina toit, täpsemalt riisinuudlid erineva lihagaeye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Millal kaalute makarone?
Saatis: KAALUABI
Kuupäev: 11. March 2010, kl 14.22

Viljaputrude ja pastadega on lugu lihtne - nii pakendi peal kui ka meie toiduainete baasis on kirjas antud toiduaine kalorsus üldjuhul "toorelt". Kui töötlete toiduainet siis grammide kogus suureneb kuid kalorid jäävad samaks. Näiteks 100 grammi pastat võib olla peale keetmist 300 grammi, samas kalorid jäävad samaks.

Seega peate arvestama, palju võtsite nö "toorest" putru/pastat ja palju saite peale kuumtöötlemist ning sellest tulenevalt saate arvestada ka kalorid.

Valikud: VastaOsunda
Re: Millal kaalute makarone?
Saatis: Sokukene
Kuupäev: 11. March 2010, kl 19.37

No näed siis! See on küll hea uudis! smiling smiley Lihtsalt, mina sisestasin siia pasta paki pealt toitumisinfo ja toidukorraks panin kirja kaalu, mis koguse keedetuna ära sõin. Tulemus oli hirmuäratav!!! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.