Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
kalorid ja kaal eye rolling smiley
Saatis: atia
Kuupäev: 13. February 2010, kl 17.46

Nii teine päev .Täitsa lõpp õhtu käes aga ma olen söönud nii mis jube ,aga kaloreid nagu polekski 463kc ainult .Mis see tähendab ?Ma küll ei jõua veel 900kcal jagu süüa veel .On see ikka õige värk ? Kas ma nii tõesti saan maha, kui ma nii palju pean sööma smiling smileysmiling smiley 85 kg alg kaal sööma pean 1346 kcal. Aga eks vaatame .Tahtsin veel liikuma minna üks tunnine kepikõnd veel ees.
Ka tõesti peab nii palju sööma ja mida te sööte?

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorid ja kaal eye rolling smiley
Saatis: ivar
Kuupäev: 17. February 2010, kl 10.12

misasi see siis juu jube oli. mina söön kaks juustuleiba ja ühe vaikese kohupiima ning pea 500kcal on täis. rohelist salatit sööd paljalt ve? eye popping smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorid ja kaal eye rolling smiley
Saatis: Kuukivi
Kuupäev: 17. February 2010, kl 21.11

Söö 1 kohuke (38 gr) kohe 130 - 150 kalorit täis... ikka "õigeid" asju tuleb süüa grinning smiley winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorid ja kaal
Saatis: savikass
Kuupäev: 17. February 2010, kl 22.53

Äkki sa sisestad midagi valesti? Mina justkui ei sööks midagi, aga ikka tulevad kalorid mühinal täis. Isegi tass kohvi annab 4kcal.

Näiteks hommikusöök nagu niuhti 509 kcal ja soovituslik on vaid 400:

Kamajahu 15 g 53 kcal
Keefir 2,5% 200 g 108 kcal
Muna, kanamuna, keedetud 70 g 94 kcal
Leib, Ela teraleib, Leibur 80 g 208 kcal
Apelsin 80 g 40 kcal M
Kohv, valmis jook, suhkruta 200 g 4 kcal

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorid ja kaal
Saatis: Sayana
Kuupäev: 18. February 2010, kl 13.17

Tere,
kas kanamuna on tõesti 70 g? Just sõin ja ei saanud kaaluda seda. Esialgu peab ikka asjad üle kaaluma võileiva materjalid jne, tuli meelde kaalujägiate aegadest, et seal oli vihikuke, kus enamlevinud toiduainete viilud ja tk-d jne olid grammides antud, see oleks abiks nüüd. Olen teist päeva prooviks siin ja mulle on meeldima hakanud, et asi on mugavaks ja lihtsaks tehtud.
Samas sisestamise täpsus grammides sõltub minust endast, kuidas kaalun ja hindan koguseid.
Sõin hommikuks kaerahelbeputru ja näiteks kiirkaerahelbe puder jõhvikatega andis 3x rohkem kui tavaline, esialgu oli ehmatus suur, et ei söönudki midagi ja kogus juba üle...

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorid ja kaal
Saatis: savikass
Kuupäev: 18. February 2010, kl 14.10

Jah, ma koorisin muna ära ja kaalusin enne söömist, tõesti oli 70g ja see oli üpris väike muna.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorid ja kaal eye rolling smiley
Kuupäev: 20. February 2010, kl 18.32

Minul samuti suht raske kaloreid täis süüa. Kuna teen ränka füüsilist tööd. laseb mul kalkulaator päevanormile täna veel 42 juurde süüa. Nii ma lähen veel paksemaks. Kuidas küll süsteem toimima saada. Seda tööd teen 4 kuud ja vast on 1/2 kilo vahel vähem? Töö on füüsiline ja raske.Väga palju kiirkäimist ja rabelemist.Püüan süüa targalt. AGA midagi????

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorid ja kaal
Saatis: savikass
Kuupäev: 20. February 2010, kl 22.26

Palju sul see päevanorm siis on?

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorid ja kaal eye rolling smiley
Saatis: Kuukivi
Kuupäev: 21. February 2010, kl 17.41

To vohumurka
Kui Sul on näiteks kaloreid 1600, siis söögi nad täis, aga ära arvesta treeningut/tegevusi miinusega maha. Ma saan siiski nii aru, et Sa ei pea 42 kcal juurde sööma. See on lihtsalt matemaatilise tehte tulemus smiling smiley. Minul on ka füüsiline ja väga liikuv töö, aga ma ei pane treeningu alla kirja näiteks igat liigutust lumelabidaga.

Keskmiselt on 1200 kcal nö. baasainevahetuse jaoks, ehk siis, et elus püsida ja normaalselt toimida. Need kalorid, mis oleksid üle 1200 on lisandunud sinna siis kas pikkusega või kehakaaluga seoses. Kui sul on näiteks hetkel 1600 kcal päevanorm siis 1200 on baas + 400 on pikkuse ja kaalu jaoks. Ja isegi, kui oleks 1600 + 42 kcal, millest Sa enne kirjutasid, siis on see ikkagi kaalu alandav kalorite hulk.

Kui Sa asud kaalu säilitama, olles juba ideaalne, siis oleks näiteks 1600 kcal, aga sellisel juhul, kui pikkus umbes 165 - 170 ja kaalu 60 kg. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorid ja kaal eye rolling smiley
Kuupäev: 22. February 2010, kl 19.33

Tänud, Need on head nõuandaed. Lihtsalt olengi teadlikult oma kaalu pärast harjuhunud lahjat ja tervislikku sööma. Kuna elan Soomes on see väga lihtne. Poes on võtta light tooteid igast kategooriast. Loodan,et siiski see kalori lugemine töötab.Kaalu on tõesti palju.
Jõudu kõigile.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorid ja kaal eye rolling smiley
Saatis: Kuukivi
Kuupäev: 23. February 2010, kl 00.49

Ära ainult LIGHT toodetega hoogu mine, sest tegelikkuses võib light toode ka 400 - 500 kcal 100 gr kohta anda winking smiley. Põhimõte on siis selles, et ta on näiteks LIGHT´im, kui 700 kcal samast valdkonnast andva toiduainega võrreldes smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorid ja kaal eye rolling smiley
Kuupäev: 21. March 2010, kl 17.52

Minu jaoks oli seitsmeviljapudru kalorsus suht suur üllatus...suurem osa päeva kaloritest...!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorid ja kaal eye rolling smiley
Saatis: lootus
Kuupäev: 23. March 2010, kl 13.13

Mina liitusin 21.märtsil ja nende kahe täispäevaga ei ole ma suutnud täis süüa minule lubatud kcal.

Samal ajal on kõik tasakaalust väljas. Rasva on vähem ja süsivesikuid jälle üle. Valku oli kord rohkem, kord vähem.

Kuidas Te arvate, kas oleks olulisem jälgida kcal või siis tasakaalustatust.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorid ja kaal eye rolling smiley
Saatis: Kuukivi
Kuupäev: 24. March 2010, kl 00.11

Püüelda tasakaalu poole, kuid siiski mitte üle lubatud kcal süüa smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorid ja kaal eye rolling smiley
Kuupäev: 24. March 2010, kl 21.17

siin oli juttu baasainevahetusest ja minul kohe küsimus et mismoodi kaaluabi teab minu baasainevahetust, minu meelest paneb ta täiesti mööda.Millest ma seda järeldan---teiste kalkulaatorite ja fittness.ee järgi peaks olema minu bav 1800 kcal aga kaaluabi pakub minule sobivaks kcl hulgaks 1600 kcl.On ju teada et alla oma bav ei maksa kaloreid tarbida kuna keha jääb säästureziimile ja kaal ei lange, vähemalt mitte nii kiiresti kui tahaks.Nii ja mina olengi ikka selles seisaku augus, ma olen pea 1,5 kuud kaaluabis olnud ja olen vabanenud 1kg ehk no mingid grammid siia sinna,seda on vähe arvestades sellega et olen püüdlikult suutnud jälgida oma toitumist.Siit järeldus-pead teadma oma bav ja mitte alla selle sööma. Eesmärk pakub küll aja ette mille jooksul peaks olema norm kaalus aga see on kaheldav.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorid ja kaal eye rolling smiley
Saatis: foxlife
Kuupäev: 27. March 2010, kl 18.51

Tegelikult nii palju kui mina olen sellest lehest oma tuttavate eluaegsete kaalulangetajatega/säilitajatega rääkinud, siis kõik arvavad, et siinsed soovitused on tegelikult alla arvestuse, mis täitsa usutavalt põhjustabki nii paljudel kaaluseisaku. Sest nii uskumatu kui see ka pole, selleks et kaal langeks, PEAB sööma!
Aga muidugi on ka väga palju plusse sellel lehel, nii et paluks mind tuleriidale mitte saataspinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorid ja kaal eye rolling smiley
Kuupäev: 27. March 2010, kl 22.32

Minu arvates on siin paigas süsteem. Süsivesikud, rasvad ja valgud on normaalselt jaotatud. Erineva kirjanduse põhjal tulevad samalaadsed andmed. Protsent võib olla nii või naa nihkes. Aga mitte väga palju.
Kui siin midagi alla arvestuse on, siis kaalulangetajate enda ebareaalselt pandud eesmärgid.
Miks keha peab alla võtma, kui kaloreid tarbitakse liiga vähe ja keha on säästureziimil?
Ja see põhjustab kaaluseisaku, mitte kaaluabi loodud süsteem.
Täna hakkas mulle silma, et osad söövad 1200Kcal-1300Kcal päevas ja käivad trennis ka.
Tõesti sööma peab cool smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.