Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
ikka veel rasvadest
Saatis: eveka
Kuupäev: 13. March 2010, kl 15.26

Ma ei tea , kas on ikka õige, et söön iga päev 30% oma kcal-st rasvu, kui perearst ütles, et mul on veres rasvhappeid üle kolme normi ja eelkõige peaks ma loobuma rasvastest liha- ja piimatoitudest ?

Valikud: VastaOsunda
Re: ikka veel rasvadest
Kuupäev: 13. March 2010, kl 23.05

Kui sa tahad alla võtta kaalust siis 30% päevas ongi normaalne. Hea oleks kui vähemalt 20% täis sööd kui rohkem ei taha. Rasvad on vajalikud kuna nad varustavad organismi oluliste rasvhapetega, transpordivad rasvlahustuvaid vitamiine, soodustavad ainevahetust ja osalevad rakumembraani struktuuri ehitamisel. Rasvlahustuvad vitamiinid on siis A, D, E, K. Kui sa rasvu üldse ei tarbi,ei omasta sa ka neid vitamiine ja seega ei ole kasu kui sa värskeid toitaineid sööd, milles on vitamiinid A, D, E ja K.

Valikud: VastaOsunda
Re: ikka veel rasvadest
Saatis: irru
Kuupäev: 14. March 2010, kl 11.03

Organism vajab teadtud hulgal rasvu, et korralikult funktsioneerida ja omastada erinevaid vitamiine. Rasvasest lihast ja kõrge rasvaprotsendiga piimatoodetest võib loobuda küll, vahetades need vähem rasvasema vastu. See aitab ju ka kaalu langetamisele kaasa. Kasulikke rasvu saad näiteks pähklitest, krõbista neid süüa.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.