Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Tahan kaalust alla ja kiiresti!
Saatis: mercher
Kuupäev: 11. April 2011, kl 21.16

Tervitused,

Kui pealkiri paistab ehk veidi ambitsioonikas, siis... seda see ongismileys with beer Olen proovinud küll ühte, küll teist, aga pole kuidagi jõudnud lõpptulemuseni. Siinkohal vaatangi abipaluvalt ringi, et kas oskab keegi mulle nõu anda, mida ja kuidas teha. Ehk siis kuidas ma tean, mitu kalorit ma päevas "sisse söön" või kuidas teada, mitu "maha jooksen"? Kuidas valida toitu ja toiduaineid, mis kellaaegadel peaks sööma ja kui tihti? See on minu jaoks lausa tuumafüüsikasad smiley Kuna ma istun palju kontoris laua taga ning sõidan autoga, lisaks toitun õhtuti, on kilod kerged tulema. Siinne sait soovitab mul võtta 7 nädalaga alla 7 kg. Varem sai hoida end vormis jõusaaliga, kuid nüüd ei aita enam seegi. Kui oskab keegi nõu anda, oleksin väga tänulik smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Tahan kaalust alla ja kiiresti!
Kuupäev: 12. April 2011, kl 07.03

See kõik mis sind vaevab on siin foorumites kergesti kätte saadavsmiling smiley
Toitumise koha pealt soovitan 3 põhitoidukorda ja 2 - 3 vahepala kordasmiling smiley

Esimene söök võiks olla kell 7 nt puder (kaerahelbe või mõni teine puder, mõned panevad veel peale kaneeli).
Kui ei ole suur hommikusöögi sõber piisaks ka väikesest jogurtist ja siis süüa paar tundi hiljem korralik hommikusöök.

Lõunasöök võiks olla 12 ja 13 vahel - nt kanaliha koos toorsalatiga, lisaks kartul. Mida rohkem sööd värskeid toiduaineid seda parem onsmiling smiley. Kui tahad kasutada õli - siis pigem oliiviõli (extra virgin). Taldriku reegel on 1/2 salatit, 1/4 kartul ja 1/4 liha.

Õhtuooteks nt 2 - 2,5 h peale lõunasööki süüakse samuti puuvilja.

Õhtusöök võiks olla 17 ja 18 vahel - siin võiks valida nüüd valgurikkamaid toite, ja süüa liha koos toorsalatigasmiling smiley

Kui ei süüda kuidagi olla söömata peale 18.00 -i siis aitab nt kodujuust või peotäis pähkleid.

Oluline on jälgida kõigi toitainete - süsivesikute 50 - 55%, valkude 15- 20%, rasvade 25-30% suhet kogu päevamenüüssmiling smiley

Liikuda tuleks 3 - 5 korda nädalas - kasvõi kepikõndsmiling smiley
Tarbida korralikult vedelikku - 1,5 liitrit ööpäevassmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Tahan kaalust alla ja kiiresti!
Saatis: merx333
Kuupäev: 12. April 2011, kl 09.35

Selle varajase õhtusöögi kohapealt tahaks natuke vastu vaielda. smiling bouncing smiley Olen selle teema kohta palju uurinud ning toetudes oma lemmiksaitidelt ( Kaalustalla, Treenitargalt, Vomax jne) pärinevale infole, võin öelda, et oluline on siiski päevas tarbitav kalorinorm kokku. Loomulikult ei tähenda see õhtul kl 9 või kl 10 põhitoidukorra sisse vohmimist, vaid luba endale rahulikult õhtusöök näiteks kl 19 või isegi kl 19.30. Mõne aja pärast peale öhtusööki võiksid teha kas kepikõnniringi (vähemalt 1 tund kestvust oleks optimaalne, madala pulsiga ) või sörkida näiteks ca 30 minutit madala pulsiga ( et ei hingeldaks ja saaksid rääkida). smiling smiley Kui sobib jõusaal, kombineeri seda vaheldumisi kepikõnniga. smiling smiley
Süsivesikurikkad toidud katsu tarbida peamiselt päeva jooksul ( pasta, kartul, riis jne), õhtul eelista valke. smiling smiley
Kui sööd tihedamini, siis jäävad ka ühe toidukorraga tarbitavad kogused väiksemaks. Kui sööd vaid 3 põhitoidukorda, siis kipuvad need olema koguseliselt suhteliselt suured. smiling smiley
Keelatud pole midagi, kuid kõike peaksid tarbima mõistlikus koguses. smiling smiley
Ja veel: kaalulangust näed kaalul ca 10-12 tundi peale viimast korralikku toidukorda. Seepärast ongi neil, kes ei söö peale kl 18, võimalik näha miinust kohe hommikul kl 6 või 7 kaalul. Kes söövad toidukorra hiljem, peavad arvestama, et neil ei pruugi kaal kohe hommikul kl 7 miinust näidata, vaid see lükkub lihtsalt hilisemaks. Sellest on olnud ka siin Kaaluabis juttu ning see "valem" tõesti toimib. Ise olen seda ka korduvalt katsetanud. Näiteks minu hommikusöök ( puder ja kohv ) kaalub ca 500 gr. Õhtusöök on tavaliselt ca 19.30. Kaalun tavaliselt hommikul kl 8 paiku. Vahepeal söön hommikusöögi ning kaalun uuesti ca kl 10-10.30 ( lahutan maha hommikused 500 gr) ning siis on, võrreldes kl 8-se kaalumisega, juba 100% miinus (eeldusel, et pole eelmisel päeval kalorinormi ületanud ) kaalul olemas. smiling smiley
Uuri hoolega erinevaid teemasid foorumis ning "Abi" ja "uudised" alt. Seal on palju kasulikku infot. smiling smiley
Edu Sulle! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Tahan kaalust alla ja kiiresti!
Saatis: katis
Kuupäev: 13. April 2011, kl 11.34

Esiteks see peale 18 mitte söömine on puhas jama ja müüt. Vabalt võib süüa isegi 1h enne magamaminekut. Mitte seapraadi muidugi, aga miskit kergemat ikka. Seega kraanikausist alla jutt pigem. Käisin ka Ott Kiivikase ühel loengul, kus ka tema seda kinnitas ja ausalt öeldes usun pigem teda kui tibidieete. Ja kiiresti ei juhtu kahjuks siin elus midagi. Vähemalt mitte püsivalt. Kiirelt läinud, kiirelt tulnud. Langetamine ja kaaluhoidmine peaks olema elustiil, mitte aga kolmekodne projekt aasta jooksul, kus kord hakkad tubliks uue-aasta lubaduste puhul, kord avastad enne kevadet, et oih, suveks vaja pekk maha saada ja peale grillhooaeg nutetakse taas oma grilliga tekitatud päästerõnga üle. Söö lihtsalt tervislikumalt, süüa võid kõike, aga mõõdukalt. Pisikene kasvõi igapäevane 30min jalutuskäik ei teeks ka paha. Aga pole nii, et ma nüüd täna alustan suveks saledaks programmi ja sügisest uuesti. Muidu Katre on ilusti kõik kirja pannud, aga vot see peale 18 mitte söömine on müüt.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tahan kaalust alla ja kiiresti!
Saatis: MayliisM
Kuupäev: 15. April 2011, kl 12.28

Ega ainult see pärast kella 18 söömine tõesti ei aita.
Ise proovisin 1 kuu nii, et pärast 18 ei söönud, sest üks sõbranna sai niimoodi väga ruttu alla. Aga minule ei mõjunud.
Siis liitusin Kaaluabiga ja kui olin oma kaloreid siia mitu päeva kirja pannud ja nägin kui vähe ma tegelikult süüa tohin ja kui palju ma tegelikult enne sõin siis sain aru, et ega see pärast kl 18 söömine ei saanudki mind aidata.
Kusjuures ise arvasin eelnevalt koguaeg, et ma toitun suhteliselt tervislikult, vahel lubasin ka mõne koogi või saiakese.
Mina soovitan küll, et võta ennast siin Kaaluabis parem käsile, tulemus tuleb küll tasapisi aga palju valutumalt kui mõne dieediga.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.