Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Toidu kaalu arvestamine toidul, millel on kont sees
Kuupäev: 29. April 2010, kl 13.30

tere
Alustasin ka siin alles, sellepärast tekivad nüüd ka küsimused. Kuidas märgite näiteks suitsutatud kanakoiva kaalu. Ostisn poest, seal kaal 300 grammi, söin ära, alles jäi hunnik konte, mis oma 100 grammi. Mis numbri panen tabelisse? Sama on ju ka muude lihadega, kus kondid sees. Ja kui kui on toortoit, valmis pakendil kaal olemas. Keedan, hautan või praen, mida iganes.......toidu kaal muutub. Kas kaalute valmis tehtud toitu, et siis seda, mida nüüd kohe sööma hakate? Mitte tooraineid, millest hakkate tegema.

Oleks hea, kui keegi annab nõu.

Valikud: VastaOsunda
Re: Toidu kaalu arvestamine toidul, millel on kont sees
Saatis: foxlife
Kuupäev: 29. April 2010, kl 14.44

Sa ise vastasid tegelikult oma küsimuselewinking smiley
Kaalud koiva sellisena nagu ostsid ja pärast arvestad sealt maha alles jäänud kontide kaalu. Tulemuseks söödud puhast liha nende kahe kaalu vahe.
Mis puutub kas toore või valmis liha ülesmärkimisest, siis minu teada on siin ka liha (kana on kindlasti) valikus kas kuumtöödelduna või mitte.

Valikud: VastaOsunda
Re: Toidu kaalu arvestamine toidul, millel on kont sees
Saatis: Kaalul
Kuupäev: 29. April 2010, kl 20.30

Kana puhul on toidupäevikus ka kondiga ja kondita variant ehk kui tahad päris kindel olla, siis vali kondita ning kaalu kondid pärast ära, saad liha hulga teada. kui aga kondiga, sisi arvatavasti on võetud mingi keskmine.

Valikud: VastaOsunda
Re: Toidu kaalu arvestamine toidul, millel on kont sees
Saatis: Oskar
Kuupäev: 30. April 2010, kl 09.02

Grillkana ja suitsukana mina igastahes lammutan laiali ja kaalun ära selle osa elik siis liha, mis söögiks läheb. Koiva puhul on mul ülejäägiks peale kontide veel nahk (no grillkoiva puhul kui nahk on täiesti pruun ja rasvast tühjajaks praadinud, läheb kah söögiks) ja vähemalt suuremad rasvaviirud üritan paberrätikuga ärr pühkida. Ja päevikusse läheb ca 130 kcal kanalihana mul, kuna koiva kaloririkkama osa minema viskan. Kahju õigupoolest et kassi ple tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Toidu kaalu arvestamine toidul, millel on kont sees
Kuupäev: 30. April 2010, kl 15.24

ohh, ma siiani söön koos nahaga, need nood parimad palad seal ju ongi......aga jah, eks ma siis pane rohkem kirja.........praegu mul üks suitsukanakoib on nii tsirka 250 -300 kcal.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.