Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
kaalu langetamine rohkem kui 1kg nädalas
Saatis: erlunks
Kuupäev: 17. May 2010, kl 13.42

Jälle on mind segadusse aetud...
Siiani on nagu erinevates kohtades jutt olnud ja spetsialistid räägivad, et tervislik on langetada kaalu 0,5-1kg nädalas. Samas kaaluabi artiklites kiidetakse neid, kes 2kg nädalaga alla võtavad... et ikka mida rohkem, seda parem?
Samas ma saan aru, et alguses ongi järsem langus ja enamasti kuu lõikes ei tule 2kg iga nädal, vaid see stabiliseerub ära ja hakkab edasi rahulikumalt minema. Ma üldse ei taha kritiseerida neid, kes on tublid olnud ja kaalu ilusasti langema saanud, absoluutselt väga tublid olete. Aga lihtsalt hakkasin mõtlema siin, et mis see tegelik sõnum kaaluabi poolt siis on...

Valikud: VastaOsunda
Re: kaalu langetamine rohkem kui 1kg nädalas
Saatis: foxlife
Kuupäev: 17. May 2010, kl 16.05

Ma arvan, et võibolla on see pigem lihtsalt tähelepanek. Ei lugenud küll kuskilt kiitmist laadis "nii jätkata". Nagu ise ka ütlesid, ja eriti neil, kellel ülekaalu palju, on täitsa tavaline, et alguses võib minna korraga nii palju maha. Üsna varsti see enam nii lihtne pole.
Ja ma arvan, et Kaaluabi sõnum on pigem kiita just langust, olgu see siis -200 g või -2 kg, sest see annab ikka väga palju motivastiooni juurde.

Valikud: VastaOsunda
Re: kaalu langetamine rohkem kui 1kg nädalas
Saatis: Melissa
Kuupäev: 17. May 2010, kl 17.43

Siin kiidetakse inimesi lihtsalt kiitmise pärast. Pole ju vaja hakata hirmutama või maha tegema liiga kiire kaalulanguse pärast, küll see aeglustub.
Aga kiiret kaalulangust pole ka vaja ülistada, sest see toimub siis jumal teab, mille arvelt. Rasva arvelt ei saa normaalsetes tingimustes langeda kiiremini kui keskmiselt 0,5 kg nädalas. Kes tahab lihast kaotada, siis arvestage, et süda on ka lihas.

Valikud: VastaOsunda
Re: kaalu langetamine rohkem kui 1kg nädalas
Saatis: erlunks
Kuupäev: 18. May 2010, kl 08.47

Ma olen täitsa nõus, et peab kiitma ja see annab motivatsiooni juurde. Samas on üsna paljud kaalulangetajad ka tunnistanud, et see on tiba nagu sõltuvus ja tahaks ikka rohkem ja kiiremini. Kui lisada nendele kahele asjale veel võistlusmoment, mis samuti haarab endasse, siis võivad tervisliku toitumise/kaalulangetamise põhimõtted ühel hetkel ununeda... Foorumit ja blogisid lugedes leidub ka neid, kes niisamagi arvavad, et 1000 kcal on päeva peale siiski liiga palju. Kokkuvõttes oli siis minu mõte see, et kiita ja motiveerida on loomulikult vaja, aga peaks jälgima, et sõnum jääks üheselt mõistetavaks, kõigile...

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.