Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Valgu üleküllussad smiley
Saatis: sirku001
Kuupäev: 09. February 2013, kl 15.40

oovin teada, kas kellelgi veel sama probleem. Nimelt tuleb minul toidupäevikut pidades valke rmastan palju lihatooteid ja piimatooteid ja sealt selline tulemus tulebki. Kas keegi oskaks anda nõu? Lisan väheke oma päevamenüüd:
H: kaerahelbepuder + kohv
V:kohupiimapasta kakao
L: värske salat + kala, kana v muu liha
V: õun
Õ: kodujuust, salat + mingi liharoog(mida õhtul perele söögiks teen)
Loomulikult joon vähemalt 2l vett ja teen 5x nädalas trenni. Aga kaalunumber tahab suht karmilt koguaeg püsida. Mitte, et oleksin ülekaalus 60,2 aga 55kg oleks minule meelejärgi smiling smiley
Tänud vastamast!

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgu üleküllussad smiley
Saatis: sirku001
Kuupäev: 09. February 2013, kl 15.47

Kummaline lugu aga pooled tekstist jäid kuhugi peitu. Nimelt siis valgu% päevas kõigub mul 150-200% normist üle. Ja tõstjateks on minu lemmikud piima ning lihatoóted.

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgu üleküllussad smiley
Kuupäev: 09. February 2013, kl 22.24

Täiesti normaalne, et valgu kogus selle võra üle läheb, kui valku sisaldavad tooted maitsevad.

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgu üleküllussad smiley
Saatis: ketogeen
Kuupäev: 09. February 2013, kl 22.42

pole hullu smiling smiley kõht püsibki kauem täis

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgu üleküllussad smiley
Saatis: Kasss
Kuupäev: 10. February 2013, kl 09.27

Mina lisaksin vahepalaks söödud õuna juurde pähkleid, mandleid vm sellist ja siis õhtuse kodujuustu jätaksin välja ning sööksin ainult salatit ja mingit lihaollust sinna juurde.

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgu üleküllussad smiley
Saatis: Murumumm
Kuupäev: 10. February 2013, kl 12.30

Ära karda valku - seda on vaja sinu lihastele ja see vähendab magusaisu. Samuti suudab, sinu keha valkudest ja rasvast energiat toota - nii et tingi pigem süsivesikute arvelt, aga valku ja rasva tarbi piisavalt (vähemalt 1g keha kg kohta päevas), mis tagab lihaste heaolu ja seekaudu ka korraliku rasvapõletuse ning vitamiinide ja mineraalide omastamise.

Siin ka pisut lugemist valkude kohta: [www.treenitargalt.ee]

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgu üleküllussad smiley
Saatis: Nahkhiir
Kuupäev: 10. February 2013, kl 17.58

Minul sama lugu ja tänud murumummile vihje eest. Kuna ma veel imetan ka, siis enam ei põe selle liigse valgutarbimise pärast.

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgu üleküllussad smiley
Saatis: Fuksia
Kuupäev: 11. February 2013, kl 14.38

See soovitus, et valke süüa 15%, mida paljud propageerivad, on minu arvates vale ning Murumumm on siin väga tarka juttu rääkinudsmiling smiley
Miinimum, mis tuleks süüa on 0,8-1 g valku iga keha kilogrammi kohta. Siinkohal on minul hoopis vastupidine probleem. Ma ei saa seda kogust täis kuidagi. Söön kala, kana, liha, kodujuustu, piimatooteid jne igal toidukorral, kuid siiski saan ca 0,7-0,8 g kilogrammi kohta.
Tahaks rohkem valku ja rasva süüa ning vähem süsivesikuid, aga jube raske on see, sest süsivesikuid tuleb uksest ja aknast kogu aegsad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgu üleküllussad smiley
Saatis: sirku001
Kuupäev: 11. February 2013, kl 21.20

Aitäh Murumumm asjaliku vastuse eest ja kõigile teistele smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgu üleküllussad smiley
Saatis: ketogeen
Kuupäev: 11. February 2013, kl 22.05

to Fuksia - süsivesikuid ei tule uksest ja aknast, kui teadlikult toituda valgu- ja rasvarikkamatest toiduainetest. muna: vaid valk ja rasv ning 0 sv, liha(siin mõtlen päpris liha, mitte mingit pooltoodet) valmistatud ilma paneeringuta on jälle vaid rasv ja valk, kodujuust on valku palju ja rasva natuke ning ülimadal kogus süsivesikuid. kõik on võimalik, kui natke ringi vaadata smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgu üleküllussad smiley
Saatis: Fuksia
Kuupäev: 12. February 2013, kl 09.16

Jah, sellest saan aru, et see on teoreetiliselt võimalik, aga ma tahaks ikka inimese moodi toituda. Kõik juur- ja puuviljad on suures osas ainult süsivesikud ning nende hulka peab piirama, kuigi ma seda väga ei tahaks. Eks mingeid kompromisse tuleb kindlasti teha, aga ainult muna, juustu ja liha peal elada ka ei tahakssmiling smiley
Praegu töötan igatahes iga päev selle nimel, et vähemalt 0,7-0,8g valku kilogrammi kohta tuleks. Loodan, et aja jooksul uue toitumiskavaga harjudes suudan seda numbrit veelgu suurendada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgu üleküllussad smiley
Saatis: ketogeen
Kuupäev: 12. February 2013, kl 18.44

Ka juurviljal ning juurviljal puuviljal ja puuviljal on vahe. Eks ise pead enda valikud tegema.
Toitumiskavale minnakse üle kohe, mitte järk järgult!

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgu üleküllussad smiley
Saatis: Mädži
Kuupäev: 13. February 2013, kl 18.14

Minul on sama probleem, mis teemaalgatajal. Kui valgud on koguaeg kõvasti normist üle, siis rasvu ja süsivesikuid ma piisavalt tarbida ei suuda/oska ning enamasti täitub vaid 50-70% normist. Selleks, et saada rasvade normiprotsent täis olen hakanud sööma pähkleid ja salatitele lisanud avokaadot, kuid sellest siiski ei piisa. Ilmselt oleks mul vaja näidismenüüd, sest ise ma seda korda ei oska saada. Minu menüü on valdavalt selline, et hommikul söön kaerahelbeputru, lõunaks aurutatud juurvilju kana- või kalafileega ja õhtuks kerge salat vähese feta või krevettidega. Vahepalana piimatooteid ei tarbi ning keefirist lõunasöögi kõrvale olen samuti loobunud. Vahepalana olengi söönud pigem mõne õuna või kiivi. Vahel olen söönud ka müslibatoone või ühe Digestive küpsise, et mingeidki süsivesikuid saada, kuigi mulle tundub, et sellised süsivesikud ei ole päris õiged. Kaal on mul seni küll langenud ja ühtegi nö plussinädalat ei ole olnud, kuid natuke siiski häirib, kui rasvaselt on toidupäevikus kirjas, et toitumine ei ole tasakaalus.

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgu üleküllussad smiley
Kuupäev: 14. February 2013, kl 21.42

Tere
On superluks, et sul kaal langeb!
Ma ei ole kursis, kes on selle toitumise protsentuaalse jaotuse koostanud. Küll aga tean ma, et valgu osa suurendamine menüüs aitab just kaalukaotusele kaasa. Kasvõi saatest tantsi tagumik trimmi tuntud toitumiskavade järgimine on seda kinnitanud.

Süsivesikuid soovivad tarbida need, kes tugevalt trenni teevad. Siis keha "karjub" süsivesikute järele. Seepärast reeglina tugev trenn ja kaalukaotus ei käi ka käsikäes - v.a. need, kes vaatamata halvale enesetundele siiski suudavad süsivesikute tarbimise kasvu vältida.

Mul endal pole kordagi see jaotus olnud tasakaalus. Aga mind see ei morjenda - esialgu vähemalt:-)

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgu üleküllussad smiley
Kuupäev: 21. February 2013, kl 08.03

Valk aitab kaalust alla võtta ja samas ka lihast kasvatada...see 15% tgl vähe,kuid süsivesikuid ei tohi ära jätta,tgl neid süüa hommikul ja enne lõunat..,,sest muidu mootor ei tööta ,,-mul omal ka igapäevaselt 220-300% valku smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgu üleküllussad smiley
Saatis: Dejavu
Kuupäev: 04. April 2013, kl 09.17

Mina tarbin samuti valku kõvasti rohkem kuikaaluabi ette näeb, süsivesikute kogust ei suuda ükski päev täis süüa ja rasv jääb nö normipiiridesse. Ma usun ka et rohkem valku ja vähem süsikaid ei tee midagi kahju.

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgu üleküllussad smiley
Saatis: minni75
Kuupäev: 27. May 2013, kl 16.39

Ma siis ei pabista. Ma õudusega vaatasin praegu seda jaotust ja mõtlesin, et NII palju ma nüüd ka valku söönud pole. Omast arust. Aga no tore on. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgu üleküllussad smiley
Kuupäev: 27. November 2013, kl 11.38

Mul sama probleem, on alles hommikusöök ja vahepala ja lõuna toit kirjas ja juba valgud 115 %, Kava tellisin Rene Poljakovilt ja täpsete kogustega ja hea kava. Väga mitmekülgne ja teiseks mu kaal on juba 11 kg langenud ja olen 10 kuud seda jälginud, muidugi patustanud ka ja vahepeal ei saanud ligi 3-4 kuud trenni teha tervislikel põhjustel smiling smiley
Soovitan teda väga kes on väsinud näiteks oma ühekülgsest kavast sest seal on tõesti palju valikuid smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.