Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Palun jagage kogemust liikuva eluviisiga kaasmaalased
Kuupäev: 03. March 2013, kl 14.22

Olen liikuva eluviisiga 30 aastane mees. Minu töökoht on kodulinnast tunniajase rongisõidu kaugusel, mõnel õhtul nädalas tuleb kodunt eemal ööbida ja tööpäevad lähevad hilisõhtusse. Poolaastat tagasi läks esimest korda süda rütmist välja - põhjuseks peetakse siiani kõrgvererõhutõbe. Vahepeal on südarütmist väljas käinud veel detsembri lõpus ja nüüd märtsi alguses. Õnnestus saada homseks kardioloogi aeg - loodan, et saan uuringutega selgeks tegeliku põhjuse südame probleemidele. Südame probleeme võimendab rasvumine ja suur kehakaal 116kg, minu pikkuseks on 190cm. Oktootri lõpus kaalusin 119kg, mingil ajahetkel kaks kuud tagasi õnnestus kaal langetada 114kg - toitumise jälgimisega. Tänaseks on kaal tõusnud 116kg. See on tingitud kindlasti oma laiskusest ja lohakusest, töökoha vahetusest 3 nädalat tagasi ja vahepealsest perioodist, kus ei olnud võimalik tähelepanu pöörata füüsilisele aktiivsusele. Viimasel korral läks südarütmist välja peale ujumist - seega kui arst lubab alustan treeningutega uuesti esimesel võimalusel.

Minu küsimus on, kuidas jälgite oma toitumist ja selle kaloraasi, kui pidevalt süüa valmistoitu. Näiteks tööjuures söökla, Rimi ja Solarise soojatoidu lett ja mujal kui kodus valmistatud toit. Kuidas Te sööte, kui külas kaetakse laud käepärastest vahenditest (võileivad, salat, viinerid, kohv, kook jne.)?

Üritasin võimalikult detailselt olukorda kirjeldada - vastan heameelega täpsustavatele küsimustele.

Valikud: VastaOsunda
Re: Palun jagage kogemust liikuva eluviisiga kaasmaalased
Saatis: Cece
Kuupäev: 07. March 2013, kl 09.17

Kui vähegi võimalik, ürita ikka valmistoitu mitte osta. Need valmistoiduletid on ikka suhteliselt saatanast eye rolling smiley. Proovi kodus valmis teha ja tööle kaasa võtta. Alguses see tundub väga raske, kuid väga paljude asjade valmistamine ei võta tegelikult kaua aega ning mingi aeg harjud ära ja jääbki päevakavva sisse.
Alati on ka variant võtta poest toorsalat, kodujuust, kohupiim. Ma ei tea kas valmistoidulettides nt kanafileed või muud paneerimata liha müüakse (pole ise aastaid juba midagi ostnud poodide valmistoodete lettidest) aga kui saab siis võta midagi sellist. Samas seegi ei võta kodus rohkem kui 15 minutit aega-valmistad filee ette, maitsestad, paned ahju või aurutad ja ongi tervislik toit valmis.
Kui enamuse ajast sööd normaalselt ja tervislikult, siis vahest külas olles võid endale ju lubada ka ebatervislikumaid sööke. Samuti võid ka vähendada koguseid, kui ikka tahad nii salatit kui kooki siis võta lihtsalt väiksem ports ja tükk. Või teed valiku, et näiteks võileibu ja viinereid ei söö ja siis võid nautida salatit ja kooki.
Minu arvates on iga asja puhul oluline mõõdukus. Kõike võib süüa, aga mitte kõike korraga ja ebatervislikke asju pigem väiksem kogus.
Oluline märksõna on ka tihemini ja väiksemates kogustes söömine + hommikul rohkem süsivesikuid, mida päev edasi seda vähem, õhtul pigem salat ja valk: kala/kana.
Kui sa pole ammu trenni teinud siis kindlasti alusta aeglaselt: alguses kõndimine, järk-järgult suurendada sellele kuluvat aega ja tempot, alguses 30 min, siis nädala pärast 60 jne. Ujumine on ka hea kuid kui selle ajal läks süda rütmist välja siis võibolla tempot langetada, jällegi rahulikumalt alustada.

Igatahes soovin sulle edu ja loodan, et saad juba õige pea tervise korda! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Palun jagage kogemust liikuva eluviisiga kaasmaalased
Saatis: dooper
Kuupäev: 10. March 2013, kl 17.46

Mu jaoks on rütmihäirete ärahoidmiseks kõige parem meetod IGA PÄEV kerge koormusega liigutada. Niipea kui jääb paar päeva vahet siis tulevad rütmihäired. Eriti halb on spordiga tegelemine 2x nädalas - rütmihäired garanteeritud.

Minu puhul on põhjuseks nooruses tippspordiga tegelemine - sai südamelihas paksuks aetud ja nüüd ei saa ta ilma igapäevase koormuseta hästi hakkama.

Teiste põhjuste puhul võivad olla teistsugused lahendused.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.