Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
menüü ei ole tasakaalus
Saatis: ingro
Kuupäev: 17. January 2011, kl 15.28

Olen nüüd mõned päevad püüdnud kaaluabi abil oma menüüd huviga jälgida. Kalorid enam-vähem ok. Kui palju ma aga ei püüaks, on tulemuseks ikka see, et menüü ei ole tasakaalus. Süsivesikud enam-vähem, aga valkusid on kaks korda rohkem, kui peaks ja rasvu jälle sellevõrra vähem. Mida teha, et rasvade osakaalu suurendada? Panen salatile õli, toidupraadimisel kasutan ka õli, võileival pigem määrdejuustu. Ma ei kujuta ette, et oluliselt palju rohkem õli või margariini hakkaksin päevas kasutama...

Valikud: VastaOsunda
Re: menüü ei ole tasakaalus
Saatis: Porthita
Kuupäev: 17. January 2011, kl 15.37

Pähklid on üks nö heade rasvade allikas, avokaado on ka selline taim, mis annab taimseid rasvu juurde. Kui kasutad rasvata piima, kodujuustu, kohupiima või muid vägavähe rasvaseid asju, siis proovi need rasvasemate vastu vahetada, kuid ära üle pinguta winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: menüü ei ole tasakaalus
Saatis: ingro
Kuupäev: 17. January 2011, kl 15.48

On selles muidu mingit ohtu, et alati valku rohkem ja rasva vähem? Mida see füüsiliselt ja praktiliselt tähendab? Kas see häirib mingisuguseid protsesse organismis?

Valikud: VastaOsunda
Re: menüü ei ole tasakaalus
Saatis: Porthita
Kuupäev: 17. January 2011, kl 15.57

Paljud vitamiinid vajavad imendumiseks rasva, lisaks võib liigvähese rasva tarbimise korral nahk väga kuivaks muutuda.
[www.toitumine.ee] - sellelt lehelt leiad natuke infot rasvade vajalikkuse kohta.

Valikud: VastaOsunda
Re: menüü ei ole tasakaalus
Saatis: miialota
Kuupäev: 17. January 2011, kl 16.34

Mina sain abi lugedes Avatari postitust, kuidas menüü tasakaalu saada. Pane foorumisse otsingusse avatar. Ta postitas selle ca 8 kuud tagasi.

Valikud: VastaOsunda
Re: menüü ei ole tasakaalus
Kuupäev: 17. January 2011, kl 21.54

mul on täpselt sama mure, alustasin kaaluabiga umbes nädal tagasi ja ainult ühel päeval on tasakaalus olnud menüü - tol päeval ei söönud üldse juustu ega liha (mida muidu väga armastan) ja sellega sain valgud alla - lõunasöögiks oli supp ja õhtusöögiks salat.. samas kui juba tüki liha võtan siis ütleb mulle kohe et pole tasakaalus. aga ega ma ülemäära selle pärast pead enam ei viitsi vaevata ka, esimesed 5 päeva olin endast väljas, et söön nii ebatervislikult ja kunagi pole toitumine tasakaalus, aga samas rämpsu ma ei söö ja kalorid on alati umbes 700 ringis... rasvad ei tule kunagi täis ning avokaadot või pähkleid mulle lihtsalt ei meeldi süüa.

Valikud: VastaOsunda
Re: menüü ei ole tasakaalus
Saatis: Kaalul
Kuupäev: 17. January 2011, kl 22.58

Kalorid 700 ringis? Kikivarvul - minimaalselt 1300 kcal päevas peaks naine tarbima, et toituda tervislikult. Palun proovi vähemalt miinimumkogus täis saada, et sinu tervis ei kannataks!

Valikud: VastaOsunda
Re: menüü ei ole tasakaalus
Saatis: ingro
Kuupäev: 18. January 2011, kl 10.15

Tänud miialota, Sain ka Avatari kirjutisest paar nippi, kuidas menüü tasakaalu saada. Proovin kohe järgi. Muidugi kogu see story oli selline teadus, et seda ma küll elu sees järgida ei jõuaks smiling smiley.

Valikud: VastaOsunda
Re: menüü ei ole tasakaalus
Saatis: gabr356
Kuupäev: 18. January 2011, kl 11.24

pudru annab ka palju süsivesikuid

Valikud: VastaOsunda
Re: menüü ei ole tasakaalus
Saatis: yx
Kuupäev: 18. January 2011, kl 18.30

Hommikuks on järgiproovitud tasakaalus menüü nt. kaerahelbepuder (200g) võiga (10g) ja tass kohvi 1 tl suhkruga. 332 kcal, toitumine tasakaalus. Kõht täis ja päev tegusalt käima lükatud. Õhtul annab (kui kalorid lubavad) menüüd tasakaalustada killukese shokolaadiga, lisab rasvu ja süsivesikuid. Aga see küll muidugi selline patune soovitus : DD

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.