Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
nii õnnetu-kaal ei lange
Saatis: Suusi33
Kuupäev: 16. March 2010, kl 20.59

No mina ei saa aru, nädala olen siis kõik üles märkinud ja üritanud normis püsida, kõht on kogu aeg nii tühi aga kaal pole grammiga langenud. Tõsi on see, et füüsilist koormust hetkel ei ole ja vee joomisega on ka lood viletsad-kas viimane võib olla ka põhjuseks et langust pole? Mõtlen, et isegi ilma füüsilise koormuseta aga toitumist jälgides oleks pidanud ju kaal natukenegi ikka langema. Oskab keegi soovitada mõnda linki kus olemas päeva/nädala menüü kaalu langetajale.

Valikud: VastaOsunda
Re: nii õnnetu-kaal ei lange
Kuupäev: 16. March 2010, kl 21.16

Ilma füüsiliseta ära suurt langust ootagi. Nii ikka ei saa, et istud päev otsa diivanil, pulss maas ja loodad, et kilod kukuvad. Tuleb ikka päris parajalt ennast liigutada. Kui ei jõua sporti teha esialgu, siis tuleb arvestada pikkade jalutuskäikudega. Vett peab ka jooma, see paneb neerud käima. Soovitan juua sidruniga, sellega veel parem efekt. Sidrun on vaatamata oma hapule maitsele leeliseline. Leeliselise toidu eelistamine happelisele ongi tegelt kaalulangetamise võti - suhe kaalulangetamiseks peab olema 20% happelist ja 80% leeliselist toitu. Üks väga hea leeliseline frukt on ka arbuus, veel rohelised köögiviljad jm. Happelised on teadagi mis - liha, piimatooted, teravili (mõni vähem, mõni rohkem) jne. Internetist võid otsida rohkem infot! Edu!

Valikud: VastaOsunda
Re: nii õnnetu-kaal ei lange
Kuupäev: 16. March 2010, kl 23.09

Aga pane siia üks oma päevamenüü üles, siis saab ka analüüsida. Proovi rohkem vett juua. Ja kui sa trenni ei tee, siis saad jalutada.

Valikud: VastaOsunda
Re: nii õnnetu-kaal ei lange
Saatis: mõmmu
Kuupäev: 17. March 2010, kl 01.29

Minul sama mure, olen alles teist nädalat kaloreid arvestamas ja arvasin, et nii vähese söömisega on kohe kaalulangust märgata,aga vist tähtsam on sellega kaasnev liikumine, sest kui ühel päeval kõndisin poolteist tundi (vist 8km. ringis, aga jala sääremarjad järgmine hommik valusad) ) siis hommikul 300 g vähem . Kes on kõndijad, palju päevas liigute ja kui alustasite millised olid siis läbitud pikkused.

Valikud: VastaOsunda
Re: nii õnnetu-kaal ei lange
Saatis: Pipar
Kuupäev: 17. March 2010, kl 07.34

Kindlasti tuleb liikuda ja kõndimine on tõepoolest kõige lihtsam, kättesaadavam ja jõukohasem liikumisviis. Kui harjud jalutama, siis kohe tahad seda iga päev teha, pakub naudingut. Eriti hea on jalutama hakata nüüd, mil kevad tulemas ja õues läheb soojemaks ja mõnusamaks. Jalutama peaks muidugi ka ikka parajalt reipa sammuga, et kasu oleks. Mina olen eluaeg suur kõndija olnud, seega ei oska vahemaade kohta midagi öelda, aga algaja võiks kõndida vast enesetunde kohaselt, mõõtes pigem kulunud aega kui läbitud vahemaad - minimaalselt pool tundi korraga, parem kui tund. Sammulugeja on ka abiks oma edusammude mõõtmisel. Ja veejoomine tuleb minu arust paremini välja, kui paned päevase koguse endale näiteks kuskile kannu või pudelisse valmis, paar sidruniviilu ka sisse ja siis aeg-ajalt jälle jood sealt. Lõpuks muutub see ka harjumuseks. Kaalulangust oodates soovitaks ma olla kannatlik ja järjekindel, mitte mingil juhul käega lüüa - mul endal on siin ka olnud plussnädalaid, aga olen ikka edasi oma rida ajanud ja siis on jälle langema hakanud. Läbi raskuste tähtede poole! winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: nii õnnetu-kaal ei lange
Saatis: Rarely
Kuupäev: 17. March 2010, kl 10.51

Mina tunnen kuidas mõjub vee joomine. Kui ikka vajaliku koguse ära jood siis on kohe muutus näha. Panen igal hommikul 1,5l veepudeli täis ja õhtuks peab see tyhi olema. Nii on kõige kergem, siis saad õhtul kindel olla et vajalik kogus on joodud. Pudeli saab igalepoole kaasa võtta, kui vaja minna. Trennipäevadel alustan veetarbimist hommikul trennis ja sama pudeliga jötkan kodus. Õhtuks tavaliselt lisandub sellele veepudelile veel vähemalt paar kolm klaasi vett. Ja see on täiest harjumuseks saanud juba winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: nii õnnetu-kaal ei lange
Saatis: siisu
Kuupäev: 17. March 2010, kl 11.46

selle füüsilise aktiivsusega on kahepidised lood mumeelest. olin ise üle-eelmisel aastal üsna vormis ja füüsiliselt vastupidav.Aga-- kui alustada kehalise aktiivsusega nö nullist, siis on vaja ainult pisut kannatust. mina oma kogemusest arvan, et kerge sörkjooks alati kõige tõhusam, kuna tegevuses praktiliselt kõik lihasgrupid. Aga alustada võib väga ettevaatlikult, et esimestel kordadel teedki niipalju kui jõuad(st ei maksa end liigselt pingestada isegi kui läbitud maa tundub naeruväärne), kasvõi kakssada meetrit st. ei võtagi mingit konkreetst sihti ega aega. Kui ei jõua lõpetad ära, hiljem tekib nii naljakas kui see ka ei ole iseenesega juba kerge dialoog a la kas ma nii vähe jõuangi... nii seda võhma ja vormi järk järgult juurde tekibki.JA seda klassikalist kõhulihase harjutust on ka väga hea teha. Sest mida rohkem end sundida vastumeelselt seda vastupidisem on ka tulemus. Kõlab totralt aga siiski on hea kuulata oma keha. ja minu arust seda vett ei pea ka vastutahtmist sisse punnitama, kel läheb ja meeldib on hea. mina joon näiteks päevas vaevalt pool liitrit nö puhast vett, aga vedeliku alla käib ju ka nt tee,mahlad, supp jne. Nii et edu, aega ja kannatust nagu kõigega, ja tagasilööke ära pelga!smiling smiley(ps! ei tea muidugi kas sinu puhul tegemist ülekaaluga või niisama kilo või paari tagaajajaga)

Valikud: VastaOsunda
Re: nii õnnetu-kaal ei lange
Kuupäev: 17. March 2010, kl 13.02

Ülekaalulistele on sörkjooks tegelikult välistatud. Ei tea ju, kui palju mures suusi kaalub. Jooks koormab jalgu, eriti põlvi ja mina seda küll ei soovita. Ainuüksi ülekaal koormab juba liigeseid ja kui lasta jalgadel seda koormat veel jooksuga kanda, siis võib asi päris halvasti lõppeda. Aeg, mil ülekaaluline ennast liigutab on tunduvalt olulisem, kui vahemaa ja intensiivsus. Mina soovitan kepikõndi - ei koorma jalgu ja pepule ka hea (erinevalt jooksust, mis jätab jalad ülekaalulisel paksuks. Arvestada tuleb ikkagi sellega, et sporti tehes hakkab rasv lihastesse minema. Ülekaalulisel on olulisem aga rasvast lahti esialgu saada ning siin on märksõna just aeg, mitte tempo. Olen näinud nö pühapäevajalutaja-kepikõndijaid, kes kõnnivad tavalise tempoga ja kepid lohisevad taga. See pole ju mingi kepikõnd. Tempo peaks ikka pühapäevajalutamisest kõvem olema ja käed ka hoogsamalt käima. Kui ülekaal on ikka väga suur, siis muidugi alustada tasakesi. Jõudu! Sellega nõus, et praegu on eriti mõnus väljas kõndimas käia!

Valikud: VastaOsunda
Re: nii õnnetu-kaal ei lange
Saatis: atia
Kuupäev: 17. March 2010, kl 14.09

minul sama juba 3 nädalat kõik ülesse kirjutanud ,üle päeva tund aega kiir ja kepikõnd ja mitte grammigi maas .arvasin ka siiani et sõin palju varem ,et kaal ei langenud tegeleikult olin hoopis vähem söönud, nüüd kus siin olen olnud kõik kirja pannud ja muidugi söönud rohkem ,sest kalorid olen täis söönud ja mõne päev isegi nii öelda oma toitumise normi söönud % -selt,see on siis olnud ,kui olen kas terve shokolaadi tahvli või midagi söönud siis kalorid paigas ,isegi imestasin, et näed nüüd asi toimib .muidu närisin ainult porgandit ja kapsast.aga maha jah ikka ei lähe .käin veel massaasis ka ja joon, kui võimalust on sest wc vahet jooksen päris agaralt vahel lausa piinlik,kohe tuleb vesi välja kui joonud olen .mis siis teha kas ikka on need kalori normid mida siin näitab tuleb süüa ja kas nad ikka õiged või pean veel ühe tunni kiirkõndi tegema lisaks juurde .kaal 85 kg ja pikkus 168 cm.muidu jah istuv töö eks ikka liigun päevas aga see jah pole see .

Valikud: VastaOsunda
Re: nii õnnetu-kaal ei lange
Saatis: erlunks
Kuupäev: 17. March 2010, kl 15.51

see on tohutult vastik tunne kui muudkui pingutad ja mitte mingit tulemust ei paista, ma enne kaaluabi olin juba 2 kuud dieedil ja ei midagi, vist ikkagi ei osanud hinnata oma söödud koguseid ja kalorsust niisama. Nüüd kaaluabis olen olnud natuke üle nädala ja 2kg maas (mul ikka ka on mida maha võtta). Mõni päev söön rohkem kui ette nähtud mõni päev vähem, aga ausalt panen kõik kirja winking smiley
Kui kaal alla ei lähe, siis on lihtne reegel, et sööd sisse rohkem energiat kui ära kulutad. Järelikult etteantud kaloraaži puhul on mõeldud sellele, kui palju keskmine inimene igapäevase tegevuse käigus energiat vajab - st et natuke ikka liigud, teed süüa, pesed pesu, sõidad autoga, magad, seksid, kõnnid autoni, käid poes jne. Kui oled väga istuva eluviisiga, siis kulub ka energiat oluliselt vähem. Ja lõksuks võib osutada ikka ka see, kui hakkad neid igapäevaseid tegevusi treeningu alla panema (mida ma algul suure õhinaga tegin) ja selle võrra lubad rohkem sööki, kuhu siis see saadud energia peaks kuluma...

Valikud: VastaOsunda
Re: nii õnnetu-kaal ei lange
Kuupäev: 17. March 2010, kl 17.55

Ma käin vesiaeroobikas 3x nädalas ja kaal langeb mühinal.

Valikud: VastaOsunda
Re: nii õnnetu-kaal ei lange
Saatis: foxlife
Kuupäev: 17. March 2010, kl 19.51

See asi on igati mitme otsaga. Esiteks, kui oled kõvasti ülekaaluline, siis alguses (esimene kuu kindlasti) langeb kaal ka ainult toitumisharjumusi muutes. Sest tegelikult pole trenn see, mis kaalu langetab, vaid ikkagi toitumine. Trenn annab vaid lisabonuse. Kuidas selline meetod toimib, kui kaalu pole just palju vaja maha saada, seda ma kahjuks ei tea, kuna ise olen eluaeg palju kaalunud.
Ja teiseks. Kui tehakse ikka kõvasti trenni (u 4-5,6 korda nädalas), siis tuleks kindlasti ka sellevõrra rohkem süüa, sest muidu hakkab keha kinni hoidma kümne küünega sellest vähesest energiast, mida ta söömisega saab ning tulemuseks ongi kaalu seisak. Jah, keeruline on see kaalu langetamine. Kui see lihtne oleks, poleks ka meiesuguseid, kaaluga hädas olevadi inimesismiling smiley Kõige parem soovitus oleks kindlasti mitte käega lüüa, kui tulemused on rasked tulema. Siis tasub nt. milleski teha väike muudatus ja vaadata, kuidas see mõjub (ohh, oskaks ma vaid ise kah neid tarkusi järgida, mida siin kirja panencool smiley).

Valikud: VastaOsunda
Re: nii õnnetu-kaal ei lange
Kuupäev: 17. March 2010, kl 21.57

Õige toitumine ja trenn tagavad efektiivse kaalulanguse, soovitan selle kohta lugeda nt. fitnessi foorumist. Toitumise puhul on oluline stabiilsus. Trenni puhul samuti. Ükskõik, mis kaalus ollakse.

Valikud: VastaOsunda
Re: nii õnnetu-kaal ei lange
Saatis: Suusi33
Kuupäev: 17. March 2010, kl 22.34

Aitäh nõuannete ja soovituste eest. Teiste positiivne nõu ja abi on ikka motiveeriv küll. Käega ma ei löö aga keeruline ta on. Ülekaalu jah niipalju, et joosta ma küll hetkel veel ei julge. Miks füüsiliseks liikumiseks aega napib on see, et olen kolme lapse ema ja hetkel kahe pisikesega kodus. Kahe kuuse titaga võiksin ju kärutada nii, et maa on must aga kui samal ajal on kaasas kahe aastane põnn siis liigume suht teosammul. Õhtul kui ülejäänud pere koju jõuab on juba pime ja siis ma ei julge enam kuskil kõndida ja tahaks ju enne magama minemist ülejäänud perega ka koos olla. Eks pean ikka hetkel oma toitumist jälgima ja õppima veejoomise ära. Teile aga aitäh ja edu oma eesmärkides.

Valikud: VastaOsunda
palun abi kaaluabilt
Saatis: tõruke
Kuupäev: 19. April 2010, kl 08.16

olen juba 2 nädalat hoolega jälginud.Esimesel nädalal läks 0,5 kg,teisel mitte grammigi.lisaks teen 2x nädalas ka trenni.Ei saa aru,kuidas on võimalik valku madalal hoida.Joon ainult kohvile piima,juba norm täis.Rääkimata sellest, et sööks kanaliha, lõhet või kodujuustu.Samas on ju keefir ka seedimisele hea.Eile sõin 150 gr. kanafileed,mitu korda kohvile piima ja tulemuseks 190% valku.Mis teha ja miks kaal ei taha langeda, samas kui paljud hõiskavad,et kilod kolinal kukuvad.Ei ole meelega ka rasva täis söönud,nii 20%.Päevane norm oli 1390 kalorit,nüüd vähendasin tähtaega ja sain 1230,ehk aitab see?Mis teha?

Valikud: VastaOsunda
Re: nii õnnetu-kaal ei lange
Saatis: foxlife
Kuupäev: 19. April 2010, kl 09.56

Mina arvan, et Sa sööd liiga vähe.

Valikud: VastaOsunda
Re: nii õnnetu-kaal ei lange
Saatis: Jupats
Kuupäev: 19. April 2010, kl 21.21

1. Nälg on kaalu langetamise KÕIGE SUUREM vaenlane. Näljatunnet ei tohi tekkida, sest siis keha mõtleb, et huvitav, millal nüüd jälle süüa antakse ja kui nälg ikka kõvasti näpistab, siis tuleb süüa. Sest muidu tekib vastupidine efekt aka keha talletab kohe kõik selle, mis annad ja ei lase grammil kh ära minna, sest ta ei tea, millal ta jälle midagi saab.
2. Trenn, trenn, trenn... rohkem pole vaja midagi öelda. Kui sul suur ülekaal, siis kindlasti alusta enne sellega, et hakkad seda maha saama nt vesiaeroobika, jalgrattasõit. Need kõige paremad, sest liigesed saavad minimaalseid koormusi sellega. Alati võid nõu küsida ka treeneritelt.
3. Söö vähem süsivesikuid. Mina söön sellest normist umbes 30-45%(siis muidugi rohkem kui võistlus periood on). Põhjus lihtne: süsivesikud täidavad kiiresti kõhu aga näljatunne tekib ka väga ruttu uuesti. Ma söön rohkem valke, olen neid eluaeg rohkelt söönud, sest armastan juustu, liha, kodujuustu, piima ja keefirit. Need on mul igapäev toidulaual. Ja neid olen söönud alati rohkem kui 15% aga miks kaal mul üle on, põhjus lihtne, sõin kõrvale ka VÄGA PALJU süsivesikuid grinning smiley... ja sõin vähe ja korrapäratult ja ni isee alguse saigi. Kuigi pean tunnistama, olen tglt ideaalkaalus oma pikkuse kohta aga kuna olen sportlane, siis pean olema n-ö võistluskaalus ja see on umbes 5kg kergem.
4. Joo võimalusel vett. Ära sunni ennast vett jooma, joo siis kui on ka selleks vajadust.
5. Kõik võimalikud vahemaad käi jala. Kõige lihtsam trenn
6. Ole positiivne ja luba endale ka neid päevi, kus sa ei aja grammi ja kcal taga smiling smiley...
7. Kui tuleb magusaisu, hoia endal alati paar tükki šokolaadi kaasas. Kindlasti peaks kakaosisaldus olema üle 65%. Minu isiklik lemmik on LAIMA mõru šokolaad metsapähklite ja jõhvikatega. Seal veel hea see, et kakaopulbri rasvasisaldust on šokolaadis vähendatud smiling smiley Seeega minu lemmik see!

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.