Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: 1234Järgmine
Asukoht: 1 / 4
Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Saskia
Kuupäev: 15. April 2011, kl 16.38

kolisin meie duelli selle teema alla, kõik duellitajad, kelle nimi pealkirjas sees, postitame siia oma näidud ja muu jutu!

järgmine näitude esitamine on siis 22.04 hommikul, ja siis vaid kaalunumbrid, loodetavasti ikka miinusedsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Saskia
Kuupäev: 15. April 2011, kl 16.41

lisan siia veekord ka juba olemasolevad andmed:

Nupi123 Helikesekene Laurita Saskia

pikkus (m) 1,73 1,74 1,79 1,62
vööümbermõõt (cm) 106 104 96 95
rinnaümbermõõt (cm) 106 108 124 106
reieümbermõõt (cm) 72 66 75 62
puusaümbermõõt (cm) 120 110 124 108
kaal (kg) 91,9 91,7 108,4 83,1
soovkaal Jaaniks (kg) 81,9 83 98 73

selle tabeli saaksin teha ka google keskkonnas, siis oleks parenimi arusaadav, andke teada, kui midagi muud varianti eelistate peale selle Kaaluabi keskkonna

Puudu on veel näidud: Bubbles, Krissmary, Poolalek - saatke teie ka ruttu näidud!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Laurita
Kuupäev: 15. April 2011, kl 17.19

Nüüd hakkas see siis pihta eye popping smiley grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Laurita
Kuupäev: 15. April 2011, kl 21.06

Võiks öelda, et esimene duellipäev läks mõnusalt. Sai rattaga mööda linna veitsa ringi sõidetud, koristasin ja küürisin ülejäänud päeva kodus ja nüüd naudin veini smiling smiley Mõnus! Muidugi jama on see, et kalorinorm on ikka selline, et ei ole seda täna täis saanud, kuigi söönud ma ju olen päris hästi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: poolalek
Kuupäev: 15. April 2011, kl 23.32

Nonii naised!

Minu mõõdud on järgmised:
pikkus (m) 1,70
vööümbermõõt (cm) 78
rinnaümbermõõt (cm) 98
reieümbermõõt (cm) 61
puusaümbermõõt (cm) 105
kaal (kg) 70,2
soovkaal Jaaniks (kg) 65

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Kuupäev: 16. April 2011, kl 01.01

Mina postitasin oma andmed, siis väikese hilinemisega vanasse teemasse, aga teen siia copy paste winking smiley
No tere smiling smiley
Jäin nüüd veits hiljaks, mul täna pikk reis Pärnust Idasse selja taga. Aga numbrid siis sellised:
Pikkus 160 cm
Kaal 60 kg
Soovkaal 50mkg
Rinna ümbermõõt 91 cm
Vöö üm 82 cm
Puus97 cm
Reie üm 58 cm

Aga see nv on nagunii libastumisele määratud, sest empsil on sünna, seega ma järgmisele kaalumisele erilisi lootuseid ei pane, aga elame näeme grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Laurita
Kuupäev: 16. April 2011, kl 10.16

Jebedijee! Tundub tõesti, et eile vist oli minus vesi kinni, sest eile päeval sõin palju rohkem kui üleeile, lisaks lakkusin veel õhtul veini, kuid täna hommikul näitas kaal -600g. hot smiley Nii et tuju on kohe hea smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Bubbles
Kuupäev: 16. April 2011, kl 11.27

Hei!

Siia ka siis uuesti. Kirjutasin oma näidud vanasse teemasse tegelikult juba eile hommikul esimesena smiling smiley

Kaal - 70,3 kg
Pikkus - 169 cm
Soovkaal - 60 kg (tegelikult küll 62-63, aga eesmärgi püstitan väikse puhvriga )
Rind - 96 cm
Kõht - 72 cm
Puus 108 cm
Reied - vasak 62 cm ja parem 61 cm kuidagi ei leidnud ühist kohta, üks oli ikka cm võrra ees.

Päikest!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Saskia
Kuupäev: 17. April 2011, kl 07.49

hei!

kõikide andmed on olemas 15.04 seisuga!
kuna selles keskkonnas siin on halb tabeleid sisse panna (kõik läheb sassi ja üksteise otsa), seega panen siia nüüd vaid kaalu numbrid:

Bubbles - 70,3 kg
Krissmary - 60 kg
Poolalek - 70,2 kg
Nupi 123 - 91,9 kg
Helikesekene - 91,7 kg
Laurita - 108,4 kg
Saskia 83,1 kg

mul on olemas excelis tabel, kus kõik mõõdud sees ja valemid arvutavad, et palju maha võetud ja palju cm-id kaotatud, lisaks KMI ja mis kõik veel. Kes seda tahaks näha, siis ma saaksin meilile saata, või google'isse tabeli teha. andke teada, kes sellest huvitatud on

aga muidu, järgmised näidud 22.04!!
jõuu meile kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Bubbles
Kuupäev: 17. April 2011, kl 08.12

Uurin, kuidas saab siia ilusat tabelit sisestada smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Bubbles
Kuupäev: 17. April 2011, kl 09.37

Ilusa tabeli saab nii -

Tabel excelis valmis, siis Painti copyda. Salvestada jpeg formaadis. Siis see pilt netti üles riputada. Siis see pildi aadress img (nupureal 10. nupp) vahel siia panna.

Tundub loogiline grinning smiley ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Saskia
Kuupäev: 17. April 2011, kl 14.27

aga kuhu netti see riputada?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Laurita
Kuupäev: 17. April 2011, kl 17.56

Aga Google Docs?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Bubbles
Kuupäev: 18. April 2011, kl 08.42

Mul pole õrna aimugi. Tundub juba lihtne samas ma ei saa absull aru grinning smiley hea meelega teeks, kui oskaks. Korralikku tabelit on nii palju parem jälgida confused smiley a kui ei saa, siis ei saa winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Laurita
Kuupäev: 18. April 2011, kl 10.41

No suva, peaasi, et kõik aru saaks, kellel, kus, kuidas ja kui palju smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Nupi123
Kuupäev: 18. April 2011, kl 11.40

Hei!

Kuidas teil nädalavahetus möödus?
Mina võtsin reedel ja laupäeval vabalt ja proovisin kõiki sünnipäeva roogasidsmiling smiley
Täna hommikul tegin aga rumala sammu ja kaalusin ennast. Seda poleks tohtinud tehasad smiley
Aga reedeni veel 4 päeva ja ehk ikka jõuab mõni gramm alla ka minnasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Laurita
Kuupäev: 18. April 2011, kl 11.48

Mul läks ka nädalavahetus suhteliselt hullu pannes. Reedel sai väljas käidud ja veini joodud suht ohtralt. Eile tegin ahjus ribisid ja ahjukartuleid. Kuid tänahommikune seis on -1,2. Tõstsin siin reedel vist kalorinormi ja hakkas kohe paremini langema, enne ei tahtnud üldse minna.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Laurita 18.04.2011 11.49.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Bubbles
Kuupäev: 18. April 2011, kl 12.12

Hei, daamid!

Minul läks tõusude ja mõõnadega. Eile hommikul kaalusin 300g vähem kui reedel, olin üsna tubli olnud. Eile tegelikult toitumisega väga üle ei pannud ja trennis käisin mõlemad päevad, aga eile õhtul sai ühel üritusel käidud ja veini ja siidrit joodud ja täna oli terev kg rohkem kui eile.
Olin enda peale nii pahane. Oleks pidanud endale rangelt 'ei' ütlema, vett jooma ja oleks täna lõpuks 6 ees olnud.
Aga ehk siis nüüd paari päeva pärast. Ma usun, et see tänahommikune kaal polnud mul väga adekvaatne.
Täna olen täitsa okeilt toitunud ja õhtul plaanis mingi lillkapsa-brokkoli ahjuvorm teha. Hea kerge ja maistev. Olen hull juurikasõber.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Kuupäev: 18. April 2011, kl 13.46

Hei!
Mina olin seevastu nädalavahetusel väga tubli kalorilugeja. Ja trennigi jõudsin eile õhtul. väike miinus on võrreldes reedese kaalumisega. Loodan sel nädalal parema tulemuse saada.

Teen ettepaneku tuttavaks ka saada!

Mina olen 42 aastane Tartu naine, kuna töötan raamatupidajana siis suurest istumisest arvuti taga olen saanud ka üleliigsed kilod. Paar aastat tegelesin enesepettusega, et küll ise kaovad kilod ja küll ma jõuan ka trenni jne jne , iga kord oli vabandus võtta, et küll pole aega ja küll pole raha.
Tänane seis on selline, et aasta algusest olen võtnud 5,5kg alla, kolm kuud olen käinud täiesti regulaarselt trennis (4-5 korda nädalas) alla olen võtnud nii vähe selle perioodi jooksul seepärast, et tarbisin liiga vähe kaloreid sellise treeningkoormuse juures ja keha asus säästureziimile. Et toitumine õigeks saada leidsingi kaaluabi.ee ja siin ma nüüd olen! Ja lausa mitmes duellis korraga et oleks ikka rohkem stiimulit!

Edu meile meie ühisel teekonnal kergema ja saledama tuleviku poole smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Nupi123
Kuupäev: 19. April 2011, kl 13.09

Mina olen 27a. ja elan Keilas.
Kaal hakkas hoogsalt tõusma, kui kooli lõpetasin ja tööle asusin.
Kaalu tõusuks oli palju soodsaid tingimusi- istuv töö, rongi asemel hakkasin Tallinnasse sõitma autoga, peale tööd hakkasin uuesti koolis käima. Koju jõudsin õhtul 21 ajal ja siis saigi kooli ja töö vahel kiiresti mingeid pirukaid ja muud "sodi" söödud. Ja oligi aastaga 20 kilo juures, millest enam lahti ei saa. Raseduse ajal 3a tagasi võtsin veel 17 kilo juurde, millest täna veel 2 kilo järgi. Aasta tagasi käisin figuurisõprade rühmas ka ja võtsin 9kg alla, millest pool tuli tagasi kui pooleli jätsin. Seekord läheb ehk paremini smiling smiley
Trennis pole ma kahjuks kunagi armastanud käia, kuid suur võit oleks juba seegi, kui oma toitumise korda saaks.

Edu meile kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Laurita
Kuupäev: 19. April 2011, kl 16.40

He-hei!

Kirjutan ka siis väheke endast. Olen 25aastane, elan Tallinnas ning õpin. Nö "ümaram" olen alati olnud, kuid mu meelest kiskus asi pärast seda kiiva, kui katsetasin igasuguseid kiirdieete (nt 13-päeva dieet), sellega õnnestus esimene kord alla saada mingi 11 kg kanti ja saavutasin kaalunumbriks 83 kg ja pärast seda hakkas hullu moodi kaal tõusma, lisaks veel omaenda oskamatus inimese kombel süüa. Nii et nii ta läks. Ega ma siiani vaatan peeglist, et näen ikka maru hea välja ning ei olekski nagu vaja alla võtta, sest iseenesest on mul keha õnneks proportsioonis, kuid kaalunumber ise ütleb midagi muud ning samuti tooks väike langus mu põlveliigestele suurt rõõmu smiling smiley

Samuti on see, et kui varemalt olen ise proovinud nö söömist jälgida, siis ikka on see kiskunud näljutamise kanti ja lõppenud suure krahhi ning ülesöömisega.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Laurita 19.04.2011 16.43.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Bubbles
Kuupäev: 20. April 2011, kl 07.33

Hommik!

Tean, mida Laurita tunneb. Number on mul küll väiksem, aga olen sama tee läbi käinud. Küll proteiinidieeti proovinud, üle söönud, nälginud. Aastaid ei suutnud ma hommikul süüa ja siis õhtul õgisin.
Olen ka 25aastane, elan Tallinnas. Töö on istuv, kuid trenni püüan siiski 3-5 korda nädalas jõuda.
10 aastat tagasi võtsin kaalujälgijatega 30kg alla ja jõudsin u 61 kiloni. Mõned aastad see püsis, aga siis hakkas vaikselt juurde tulema. Üle 73 ei ole ma enam 10 aastat olnud, aga kogu aeg kõigun 65-71 vahel. Kaks kilo saan alla ja kolm võtan tagasi. See dieedivärk on mul niisiis juba 10a eluviis olnud. Ja nii närvi, kui see mind ka ei aja, ei ole piisavalt tahtejõudu, et korralikult asi käsile võtta. Jumaldan söömist ja head toitu. Aga lootus sureb viimasena. Mõtlesin, et seekord TÕESTI! Nüüd võtan suveks 10kg alla. Aga näen, et olen hetkel täpselt samas kohas, kus kuu aega tagasi. Kedagi peale enda väga süüdistada pole.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: poolalek
Kuupäev: 20. April 2011, kl 08.29

Tere, tüdrukud!

Mina olen 25. aastane Tallinna neiu. Elu käib ikka töö ja kodu vahel. Töökoht on istuv. Õnneks on mul võimalus käia oma koeraga metsas jalutamas - trenn seegi.

Ma pole kunagi olnud suur dieedipidaja või trennis käija...eks seda tahtejõudu kipub nappima. Peenike ei ole ma oma elus kunagi olnud, sest armastan söömist ja head toitu...kusjuures eriti magusasõber ei ole. Laiskus teeb ka oma töö confused smiley Kaaluabiga otsustasin liituda eelmisel kuul, kui saavutasin oma elu tippkaalu - 73 kg - ja elukaaslanegi tegi viisaka märkuse, et olen viimasel ajal paisunud.

Tänu sisse söödud toidu üles märkimisele olen alla saanud peaaegu 3kg, mis läksid suhteliselt kerge vaevaga...mees küsis ka juba, kuhu ma oma sangad ära kaotasin grinning smiley. Ma pole endale midagi keelanud, kuid olen üritanud olla koguste suhtes mõistlik. Nüüd siis on kaal juba 2 nädalat paigas ja alla ei liigu. Loodan, et saame teineteiselt toetust ja motivatsiooni ning saavutame jaaniks oma soovkaalud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Kuupäev: 21. April 2011, kl 10.13

Tere jälle!

Minu nädalavahetus möödus nii nagu ma kartsin, suure sünnipäevasöömise tähe all. Lisaks küpsetas ema mulle veel pirukaid kaasa enne kui koju hakkasin sõitma confused smiley Seega ma sellelt nädalalt mingeid suuri saavutusi ei looda smiling smiley

Aga natuke siis minust ka. Olen (veel) 26 aastane ja kasvatan 5,5 aastast tütart ning elan Pärnus. Sale olin ma viimati, vähemalt enda arvates, 13 aastaselt grinning smiley Peale seda olen olnud selline ümar, umbes 60 kg ringis. Nagu praegu noh grinning smiley 8 aastat tagasi elasin üle koleda kaotuse oma elus ja siis võtsin kõvasti kaalust alla, kaalusin 52kg. Aga tütart oodates võtsin uuesti juurde 26kgeye popping smiley Nüüd olen 60kg peale tagasi saanud, aga see kaal kõigub ka pidevalt 60-64. Tahaks uuesti vähemalt sinna 52kg-ni saada, kuigi ideaalseks kaaluks oleks minu jaoks 50kg. Trennis pole siiani käinud eelkõige raha nappusel. Kõndimas ja jooksmas olen küll käinud ja see mulle meeldib. Nüüd kui ilmad soojemad, siis hakkan kindlasti jälle jooksma ja mingil ajal plaan jõusaali ka minna. Liigutada mulle meeldib, eriti värskes õhus.

Edu ja vastupidamist meile kõigile winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Kuupäev: 22. April 2011, kl 08.24

Hei!
Minu kaal täna siis 91,5, ehk siis -200gr.

Ranne 18cm
Käsi 27cm
Talje 102cm
Puusad110cm
Rind 107cm
Reis 65cm
Säär 39cm

Ilusaid pühi kõikidele kaasduellitajatele!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Saskia
Kuupäev: 22. April 2011, kl 08.33

tere!
mina sain ka mahti foorumit vaadata ja teie kirju lugeda.
Mina olen 40 aastane ja elan Tabasalus. 10 aastat tagasi kaalusin kusagil 57-60 kg, peale lapse sündi ja head elu olen üle 80kg jõudnud. Ülemõistuse! Kui loen siin Krissmasy kirja, siis selline tahaks isegi olla, kui tema praegu, aga eks meil kõigil erinevad eesmärgid!

Minu nädal on läinud täiesti metsa, ja siit ka minu mure - kuidas väljas söömas käies (töö ajal lõunatades) teie oma kaloreid ja koguseid arvestate? kohvikus salatit süües või lõunapraadi süües ei ole mul õrna aimugi, mida nendest toitudest arvata. Ainult kodus saan oma kaaluabi tabeleid nii täita, et oman ülevaadet söödud asjadest. kas teie sööte tööl väljas, või on teil toit kaasas?

aga nüüd tähtsaim - täna, 22.04 on uued numbrid vaja anda!

minul on - 500 g (ainultangry smiley), seega tulemus: enne 83,1 kg, nüüd 82,6 kg
järgmine nädal proovin tublim olla, kuigi ees ootab lihavõtte pidustused

saatke teiegi oma numbrid!

NB! selleks, et kõik saaksid GoogleDoc'is tabelit vaadata, kuhu ma saan kõik numbrid sisse panna, pean ma teie gmaili aadresse omama (mille kaudu võib anonüümsus ära kaduda, kui seal nimed sees on). kes tahab, saatku mulle oma gmaili aadress (kui seal kontot ei oma, tuleb see siis teha), siis panen sinna tabeli üles ja see on teile kättesaadav ja sinna saab ka ise numbreid sisse kirjutada

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Kuupäev: 22. April 2011, kl 09.41

Minu näitajad on muutumatud ehk siis:
Kaal 60kg
Rind 91cm
Vöö 82cm
Puus 97cm
Reis 58cm

Lohutus seegi, et juurde pole tulnud, järgmise nädala püüan tublim olla smiling smiley

Ja minu gmaili aadress on krissmary@gmail.com smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Laurita
Kuupäev: 22. April 2011, kl 13.09

Ma ei hakanud ennast täna mõõtma, kuid kaalunumber on 106,5 Seega -1,4. smiling smiley Ja Saskia, -500g on väga hea tulemus! Mina olen küll sinu üle rõõmus. Iga miinus on miinus ning mitmeid kordi parem kui pluss.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: Nupi123
Kuupäev: 22. April 2011, kl 13.27

Hei-Hei!

Mina kaalusin täna 90,9 ehk siis -1 kg. Teisi mõõtmisi täna ei teinud. Kuigi langust oli, ei ole ma endaga üldse rahul .
Ma olen super magusa söödik ja kolmapäeval oli mul meeletu magusa isu. Õhtul läksin poodi ja ostsin endale jäätist,šokolaadi ja kohukestangry smiley. Ja siis eile sõin lõunaks superrasvaseid chopsticki nuudleid. Võib öelda, et ka mina söön lõunat väljas, kuna meil töö juures oma söökla. Siis panen ka umbes kirja, mida sõin. Laiskus nii suur, et ei viitsi igaks lõunaks ise süüa kaasa teha, kuigi võiks ju.
Loodetavasti uuel nädalal suudan end rohkem kontrollidasmiling smiley

Värvilisi pühi kõigile!

minu gmail on kessu22@gmail.com

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: Nupi123,Helikesekene, Laurita, Bubbles, Krissmary, Poolalek, Saskia
Saatis: poolalek
Kuupäev: 22. April 2011, kl 16.57

Tere, tüdrukud!

Minu kaal ja mõõdud eilse hommiku seisuga, sest olen hetkel elukaaslase vanaema juures maal (söön pekist soolaliha ja saiaconfused smiley ):
Kaal 69,9 kg
Rind 95 cm
Vöö 78 cm
Puus 106 cm
Reis 63 cm

Uuest nädalast võtan ennast kokku ja teen kõik selleks, et kaal jälle langema hakkaks! Minu e-mail on aleksandra.pool@gmail.com ja nüüd teavad kõik mu nime smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Kokku: 1234Järgmine
Asukoht: 1 / 4


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.