Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: 1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 1 / 24
smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: karmee
Kuupäev: 18. April 2011, kl 08.38

No nii kullakesed, alustame uuelt lehelt ja innukaltsmiling bouncing smiley

Tabel meil siis järgmine




Kaisa01, sinu soovkaal on puudu, selle lisan järgmiseks korraks.

Järgmine kaalumine 22.04.

Edukat nädalat kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: memm52
Kuupäev: 18. April 2011, kl 10.31

Terekestspinning smiley sticking its tongue out

Kobisin kohe uude teemassesmiling bouncing smileyNagu eile kirjutasin,tegin igasuguseid asju ja nii oligi,hommiku oli tegu voodist välja saada,kuid ma ei jätnud jonni.eye rolling smiley
Tööl oli muidugi tegu,liha kondi peal valutas,kuid nüüd annab juba järgi.spinning smiley sticking its tongue outei tea,kas riskin täna kepikõnnile minna,parem sääremari annab ikka tunda,kohati on tunne,et keegi on sättind sinna elama,terve sääremari liigub,pean vist salviga kokku mätsima,ju ikka midagi välja venitasin.....eye rolling smiley
Kuid ,kuidas teil läheb,olete kindlasti võitlus valmishot smiley
Jõudu siis meile kõigile ja,et seda teed saadaks ikka rõõmus meel ja suhtleme usinalt,muidu läheb igavaksspinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: memm52
Kuupäev: 18. April 2011, kl 10.33

Ah ,tahtsin veel sõnada,et tabel on meil ikka jätkuvalt kenaspinning smiley sticking its tongue outkohe rõõmustab silma

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: Kaisa01
Kuupäev: 18. April 2011, kl 10.40

See tabel on silmale tõesti ilus vaadatasmiling smiley
Soovkaal on mul 65 kg.
Palju teil muidu päevale kaloraaz on? Mul andis programm ette 1337 kcal, mis tundub muidugi minu varasema söömisharjumustega võrreldes väga vähesmiling smiley) Aga saan aru, et eks see kaalulangetamisperioodi kaloraaz on vast, pärastpoole võib vast veidi rohkem süüa, et liiga palju alla ei võtaxsmiling smiley

Jaksu teile!

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: memm52
Kuupäev: 18. April 2011, kl 10.48

spinning smiley sticking its tongue outMinul on 1450 kcal,kuid eks mul on palju alla võtta ka,mulle piisab,sest vanasti oli nii,sõin siis,kui meelde tuli ja korraga palju
Nüüd on täpsed toidu korrad ja kaal on langema hakkanudhot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: karmee
Kuupäev: 18. April 2011, kl 11.31

Mul kaloraaz memm52-ga ühte kanti - 1443 kcal. Aga vaatan, peale reedet ehk vaja mingit moodi korrigeerida, kui mingeid tulemusi ei ole.
Ma tegelikult enda peale kohutavalt pahane, sai eile õhtul grillribi ja küpsiseid näost sisse aetud. Eks pole ime ka kui kaal ei taha liikuda alla poole. Pisike masendus peal juba. Mul möödunud reedega lisandus hoopis 300g. Ehk keha tahab ka kaaluga harjumist, sest enne seda ime kombel kaal vähenes 1,6kg. Heh, kahe viimase nädala kokkuvõttes võib öelda, et nädala keksmine kaalukadu oli 650gsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: karmee
Kuupäev: 18. April 2011, kl 11.39

Huvi pärast korrigeerisin oma eesmärki ning muutsin oma aktiivsust. Enne oli aktiivsuse tase 1 ehk vähe või üldse mitte, panain nüüd, et treening 1-3 korda nädalas. Kaloraaz tõusis 1725-ni. Proovin siis nii, ehk mul keha säästureziimile läinud, võibolla saab sest üle.

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: memm52
Kuupäev: 18. April 2011, kl 12.24

spinning smiley sticking its tongue outKarmee,nagu olen siit blogidest aru saanud,et tulebki eesmärki vahepeal muuta.
Mina ka muudan vahepeal,kui üks eesmärk on vallutatud,olen arvest.,et kuskil 0,5-0,6 keskmiselt nädalas,need suured kaalu langused mulle ei meeldi,siis võib juhtuda,kas kaal jääb seisma või tuleb hoopis kaalutõus
Tasa ja targu,siis keha jõuab ka harjudaspinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: Kaisa01
Kuupäev: 18. April 2011, kl 12.30

Läksin vaatasin oma eesmärgi ka üle ja ma olin pannud ka, et vähene aktiivsus mul. Muutsin nüüd 1-3 korda nädalas treening (mis on ka tõsi) ning kaloraaz tõusis kohe 1600 pealesmiling smiley Aitähh teile vihje eest.

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: liisa85
Kuupäev: 18. April 2011, kl 15.07

Minul on ka vähene aktiivsus (ja see tõesti nii ka on) ja kalorinorm 1463. Mulle täiest piisab sellest, pigem jääb üle smiling smiley

Panin täna esimest korda kingad jalga. See päev, kui kevadel saab saapad kappi pakkida on üks mu lemmikuimatest aastas. Ja üleüldse on kevad ja päike ja ma olen vaba ja vallaline ja kaal langeb ja kõik on niii äge smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: aivi
Kuupäev: 18. April 2011, kl 15.56

Tere,minu kalorinorm on 1404,Oh aga pean kurvastusega tunnistama,et tänane hommik ei alanud kõige paremini,olen juba mõnusalt patustanud sokolaadiga .Loodan, et homme on parem päev ja rohkem iseloomu,peab kätte võtma end tõsiselt,..suvi läheneb ,kaunist päeva kõigilewinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: karuke03
Kuupäev: 18. April 2011, kl 16.01

Tsau kullakesed!Meil on ikka üle küla tabel,Karmee sa oled super tüdruk!Materdasin siis aias 4 tundi siis 2tundi täieliku kevade suur puhastust,jäin endaga kohe rahule üle pikaaja.Memm sa peaksid ilmselt küll mõnda salvi panema ja seda pinget jalas natuke rahustama,muidu jääb ta sind tükiks ajaks piinama(õrnalt masserima,mitte jõuga)Mul 1330 muutsin mitte ammu eesmärki,sest enne ei liikunud ju üldse talvelsiis oli1200.Minu jaoks on see paras sest ega ma suur söödik pole kunagi olnud,kaal tõusis muudel asja oludel.Mida aga olen 100%muutnud on et söön hommikul palju,söön kuskil iga 2,5-3 tunni tagant ja tavaliselt tuleb 4-5 korda päevas.Liisake sul nii ilus iga et naudi iga hetke iseendale ja tõesti mis saab olla ilusam kui et on kevad ja kaal langeb,tuju on mega ja kõike tahaks teha.

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: aivi
Kuupäev: 18. April 2011, kl 16.48

Tabel on tõesti väga kena ja hästi koostatudwinking smiley Karuke03 tahtsin küsida kaua võttis aega harjuda nii tihedalt sööma,mul see probleem et vahepalad kohe üldse eilähe,samas saan aru,et need kasulikud, siis pole sellist suurt isu õhtuti ja mida arvate peale 6 mitte söömisest ,oma toidutabelit vaadates ma söön aind valesti sest mul on aind süsivesikud ja kõike muud vähe,peab oma toidukorra täitsa ümber korraldama ja õhtust isu piirama,see põhiprobleemsad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: karuke03
Kuupäev: 18. April 2011, kl 18.24

1nädal oli kohutav piin,teine nädal juba parem ja nüüd kuu aega ei oska ega tahagi teisiti,sest juba 1-sel nädalal kaal langes ja sain aru et see on minu võtme küsimus ja mõjub tõesti.Magusa vajadus on kadunud,vahest harva tahan midagi ja siis ka jatan selle hommikuks või lõunaks.Õhtul enam kõht tühi pole aga teen ikka tomati-kurgi salatit või õuna,ainult süsivesikuid ei võta.Mina olen küll peale kuut söönud kergelt.Kindlasti on kõik individuaalne aga põhitõed siiski vist ühed.Mul on valgud üle,süsikaid jääb kõvasti puudu ja nati rasvu ka ,meie tublid targad soovitavad pähkleid,minu meelest on hästi targad nõuandjad Londiste,Aretha neil tuleb kohe varrukastsmiling bouncing smileyNende kogemusi võid kindlalt kasutada ja teiste nippe,üks kõik mis küsimustes.

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Kuupäev: 18. April 2011, kl 18.49

Väga ilus tabel on tõesti. Mina ka olen aeg-ajalt muutnud oma eesmärki. Hetkel kaloraaž 1540 kcalsmiling smiley Loodan tõesti, et tuleb ilus nädalsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: memm52
Kuupäev: 18. April 2011, kl 18.55

Õhtustspinning smiley sticking its tongue out,täna välja ei lähe,the finger smileysääremari on ikka imelik,kui taastub,eks siis lähe jälle kõndimaspinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Kuupäev: 18. April 2011, kl 18.55

Ilusat jala taastamistsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: preili5
Kuupäev: 18. April 2011, kl 19.23

Kahju, et varem teid ei leidnud..oleks ka tahtnud liituda. Igatahes ilusa tabeli olete teinud ja edukat kõhnumist, jälgin teie edusammesmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: aretha
Kuupäev: 18. April 2011, kl 22.06

Puhka jah, Memm, ära liiga tee! Parem aeglaselt ja kindlalt kaalu langetada, mitte end trenniga piitsutada. Ika mõnus peab ka kaalulangetamine olema!
Mina olen siis siin suurim õgard, mu kalorinorm 1800smiling smiley Vanasti oli 1600, aga muutsin ka aktiivsuse ära paar nädalat tagasi, sest vähemalt 2 korda nädalas jooksen ja kõnnin iga päev jala, ja nüüd hakkasin spordiklubis ka käima. Ja siiani on number näidanud langustrendi ka sellise toiduhulga juures. Eks kui enam ei lane, siis jälle vähendan. Minule hakkab aina enam tunduma, et minu puhul on eluaeg saatuslikuks saanud liigsed süsivesikud - leivad, puuviljad. Sest kaloraazhilt olen vist vähemgi söönud, aga muudkui rasvavabasid toite, ja siis on nälg ja muudkui jahvatad koguseliselt palju süsivesikuid sisse. Aga seda normi ikka päris täis saan paar korda nädalas. Täna küll tuli ligi 1750, sest mul oli kohutavalt kiire ja lõunale polnud aega minna, ja pistsin oma paljukiidetud pähkleid hirmsa hunniku kinni, nii et esimest korda elus oli menüü tasakaalust väljas..liigsete rasvade tõttutongue sticking out smiley aga samas oli õhtusöök kl 18 ja pärast jõin ainult vett, nii et tunne on hea. Muide, Aural on uus mustikamaitseline vesi, minuarvates nii hea, mul oli juba lõunaks poolteist liitrit joodud. Ega seda gaseeritud maitsevett tegelikult liigselt ei tohi juua, aga vahel on nii hea! Täna tundsin end nagu Londiste, kes kunagi mainis, et peab end tagasi hoidma, et mitte liigset vett juuasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: karuke03
Kuupäev: 19. April 2011, kl 04.59

Tsau mu tupsununnud!Ma ikka nagu maja valvur esimene siin,piinlik küll aga sõltuvus nii suur et peale ärkamist kohe teie juurde korraks kas või.Aretha küll sa oled hakkaja,koguaeg liikumises,seega see kcal on täitsa ok muidu ju kaal jääks seisma ilmselt ,kulutad ju päeva jööksul mega paljuhot smileyMinu vaieldamatu nõrkus on Tõmmu-komm,vot seda osta ei tohi siis ei lõpeta enne kui pakk sees,nii et ei ostatavaliselt kui üksi olenmoody smileyMemm kuidas su jalg on?Kallistan ja ilusat päeva algust!spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Kuupäev: 19. April 2011, kl 06.45

Usu karuke03 Sa ei ole ainus, kes siin hommikuti kohe kiikabsmiling smiley Ma ka ikka vaatan asjad ülesmiling smiley Loen, mida keegi räägib, teeb jne...Õnneks ma suur kommisõber ei ole aga banaanikrõpsud meeldivad külltongue sticking out smiley Aga need on vähemalt head kergedsmiling smileyKaloraaž 100 g 390 kcalsmiling smiley Mina söön neid vastavalt puudujäävatele kaloritele vahepalakssmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: karuke03
Kuupäev: 19. April 2011, kl 07.01

Ega jah ma väga maiasmokk pole aga nende kommide vastu ei saa.Õnneks tõesti saan neid võib-olla 2kuu jooksul korra,kui sedagismiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: Kaisa01
Kuupäev: 19. April 2011, kl 07.11

Veab nendel, kel magusaisu pole. Kui ma last ootasin siis tundsin esimest korda elus, mis tunne on elada ilma magusaisuta. Kohe kergem oli tõesti, kui šokolaadi peale mõtlesin, et tekitanud see minus mingit emotsiooni, pigem mõtlesin, et kuidas ma küll ennem ei saanud ilma selleta eladasmiling smiley
Muidugi peale sünnitust tulid kõik vanad isud tagasi..Äkki mul mingi vitamiini puudus sis ja see ikka tugev peab olemasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: karuke03
Kuupäev: 19. April 2011, kl 07.19

kas ma nüüd õige ütleja olen aga olen kuulnud et kui hom.tarbida piisavalt valku pidi magusa isu vähendama(ise tõesti ei tea kuna seda haigust ei ole ja kui harva tuleb siis tegelikult luban endale selle nõrkuse)

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Kuupäev: 19. April 2011, kl 07.44

Hommikust,
eile ma lugesin teie postitusi aga ei kirjutanud midagi... Väga lebo päev oli eile... Aga kõigi tegemistega olin kursis...

Minu kalorid on 1460 ja trenniks olen pannud 1-3x nädalas... Kaal langeb, näljas ei ole ja meel on rõõmus...
Veega on mul ikka nii, et hoian end tagasi, sest muidu jooksin-ja jooksin ainult... Suhkruhaige ma ei ole (mõnikord on vee joomine ju märgiks, et suu kuivab), olen kontrollinud... Sest teised vaatavad ka kõrvalt, et kuidas ma suudan nii palju vett juua smiling smiley

Karuke siin kirjutas Tõmmu-kommidest... Ma ei ole eriline kommide sõber, aga nii, kui ma su lause ära lugesin... Siis tuli selline Komeedi kommi isu, et kohutav grinning smiley
Pole neid vist oma 7aastat juba saanud, aga nüüd on isu... Ei tea, kas neid üldse enam müüakse ?

Ja ma olen viimasel ajal avastanud kuivatatud õunad endale...
Kinno hea kaasa võtta ja siis ei teki isu popcorni vastu... Ja kõhus püsivad ikka väga-väga kaua... Aga kõik ülejäänud kuivatatud puuviljad ei ole minu maitsele smiling smiley

Käisin täna hommikul kaalumas, kui see number ka reede hommikul koos minuga on... Siis ma olen küll omadega mäel... Ja 29ndaks saan on 65 vist ka kätte (see mu mini eesmärk)...

Mind te vb hommikul kohe ei märka siin kaaluabis aga käin ka esimese asjana arvutis just siin, et kiikan, kuidas läinud jne. Kuidagi vägagi meeldiv ja mõnus on siin teiega...

Aga ilusat ja päikeselist päeva teile cool smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: liisa85
Kuupäev: 19. April 2011, kl 08.40

Tere hommikust, minul kaaluabi ka hommikul suht esimeste asjade hulgas. Ma nimelt kaalun ennast iga päev ja sisestan iga päev ka uue numbri. Mulle pole see stressitekitavalt mõjunud, pigem saan kohe jälile, kui eelmisel päeval midagi valesti olen teinud ja seda siis analüüsida.

Mulle oleks eile õhtul väga klaas veini ära kulunud. Mõtlesin rahuliku porganidõhtu teha, aga siis ehmatusega avastasin, et mul on kaloreid nii vähe hommiku- ja lõunasöögiga tulnud. Sõin siis hoopis natuke kanafileed, kurki ja mozarellat. Valgud muidugi täiesti lõhki, aga olen tähele pannud, et mul tuleb kaal siis juurde, kui rasvad või süsivesikud üle on.

Vee joomisega mul üldse probleemi ei ole. Nõrkusteks vahel energiajoogid. Ma kohvi ei armasta, aga mõnikord on vererõhk nii madal ja tekivad peavalud, siis energiajook aitab. Aga ma väga jälgin seda energiajoogi joomist ja võimalusel väldin, kuigi mulle tõesti nii maitseb ka smiling smiley Magusasõber pole kunagi olnud.

Kerget päeva teile!

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: karuke03
Kuupäev: 19. April 2011, kl 08.42

Tirtsud,tibukesed,tekkis rumala võitu naiselik uudishimu kui pikad me ka oleme.Mina olen küll jupp jalguthumbs down158.Nii et praeguse kaalu juures korralik murumunasmiling bouncing smileyKas kedagi on õnnistatud ilusa kõrge vaatega ka või peate nagu mina hüppama et üle teiste näha?hot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Kuupäev: 19. April 2011, kl 08.53

Ohoo,
ma ei märganud, et meie tabelis seda pikkuse tulpa polegi...
Mina olen oma 165cm ka ikka suht jupike smiling smiley Sest mulle tundub, et kõik on minust pikemad smiling smiley Aga samas ei meeldi mulle ka kontsadega käia, nii, et minu standard on peaaegu iga päev 165cm grinning smiley

Tegin just kohvi ja mõtlesin, et tahaks piimavahtu ka peale... Kuna mul ei ole sellist kohvimasinat, mis mul piima vahustaks... Siis tuli meelde üks väikene nipp (kunagi kuskilt lugesin)... Presskann, panin 100g piima sisse, mõned korrad selle sõelaga ülesse-alla ja vaht on kõva ja mõnus... Nüüd saan igal päeval kohvi peale ka mõnusalt vahtu...

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Kuupäev: 19. April 2011, kl 09.06

Mina olen ka 158 cm - masendav väike jupikegrinning smiley Aga loodan oma kaalulangetamisega kõik saavutada sellele tasemele, et ise oleksin rahulsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smileys with beer DUELL: Saledad suvetüdrukud 15.04-17.06
Saatis: karmee
Kuupäev: 19. April 2011, kl 09.26

Hommikust või peaaegu lõunat jubasmiling smiley
Ma vist pool päevast istun siin. Kuna lapsega kodus, siis ikka igal vabal hetkel jälle tsekkan, mis siin toimub.
Mina olen oma pikkusega rahul, ma 174cm pikk. Kusjuures olen oma emast ja isast pikem - ja ei, ma pole naabrimehe tütar. Olen ikka kohe oma isa suust kukkunudspinning smiley sticking its tongue out
Mul igasugune tahe hakkab kaduma. Ma olen ka igahommikune kaaluja, aga eile ei julgenud kaalule astuda peale grillribi õhtut. Täna siis värisevate jalgadega astusin kaalule - kohutav, pool kilo juurde tulnud. Võtsin siis teise kaalu, mis näitab ka rasva, vee ja lihase protsenti. Rasvaprotsent on ikka kõvasti langenud, lihast on korralikult juurde tulnud. Eks siin ka osalise kaalutõusu põhjus.

Leidsin ühe luuletuse, mis peaks meile ilusti sobima.


Tagasilöök


Oled söönud nii palju, kirja panna ei saa
Pastakas murduks, jalge alt võtaks maa

Suurim luuser siin linnas, on sinule vend
Tahaks karjuda, karjuda, vihata end.

Alla anda on rõõm, vastu pidada piin.
Ei näe enam ühtki võimalust siin.

Aga ei! Nii ei käi! Räägi endale tõtt!
Ära tee! Ära loobu! Vaid see oleks lõpp!

See ongi tõehetk. Sinu muutumisuim.
Sinu õppeprotsess, sinus peitunud võim.

Siiamaani läks hästi, oli ülihea kõik.
Pole maailmalõpp hetkeks pöördunud võit.

See on osa su retkest, vahepeatuseks vaid.
Eesmärk terendab kauguses, tugevneb vaim.

Sa saad selle kätte. Hoia selge vaid meel.
Sa ju teadsid, et tuleb paar takistust teel.

Küll tihti neil rändajail pudeneb sau,
Kaob lootus, kaob tahe, kaob viimane au.

Alla anda on lihtne kui hägustub pilk
Kui pisaraid järgneb tilgale tilk

Kui kommidemeri on ainuke rõõm
Kui sõõmule järgneb veel kümneski sõõm

Liiga hilja me taipame, silmad täis häbi
See võidusõit polnud, see polnud veel läbi.

Muutus nõuabki aega ja lõputult tahet,
Nõuab oskust, et teha neil asjadel vahet.

Edu ja allakäik käsikäes käivad
Kõrvalseisjale teinekord ühena näivad

Meeleheide on võidetav. Tunnista tõtt!
Ära nüüd anna alla. Vaid see oleks lõpp!

Valikud: VastaOsunda
Kokku: 1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 1 / 24


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.