Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine1234Järgmine
Asukoht: 3 / 4
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: Trinka99
Kuupäev: 01. March 2012, kl 19.48

Zant, ma tean, mida sa tunned. Püüad ja püüad ja ei midagi. Ma nüüd ootan oma homset kaalunumbrit huviga - tegin teisipäeval veepäeva ja kolmapäeval oli mul nö toortoidu päev. Kahe päevaga oli -1,5 kg, aga ilmselgelt on homme see nr natuke suurem, kuna täna olen kalorid täis söönud kenast ja mitte enam toortoidu näol. Usun, et kaal homme jääb ikka alla 80 kg, väga väga loodan igatahes.

Homme ja ülehomme muidugi läheb jälle käest ära - kohe kui kodust väljas olen, siis menüü nihkub paigast ja ei suuda "ei" öelda igasugu maiustustele.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: brita
Kuupäev: 02. March 2012, kl 07.48

Kuidas see toortoidupäev välja nägi? Ma huviga loeks. Täna pean ka mingi "päeva" tegema, kaal ei tee koostööd sad smiley (aga seda oligi arvata).

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: Zant
Kuupäev: 02. March 2012, kl 09.03

Hommik.
Tänud toetuse eest, vahel on nii vaja mõnda head sõnasmiling smiley Aga nagu arvata võiski:
Kaal 81,3 - ehk siis +0,5
Vöö 83,5 - ehk siis +0,5
Puus 111 - ehk siis +1,0
Teised mõõdud on õnneks samad.
No lihtsal kõik ajab närvi - krt, ma pole ammu nii korralik olnud kui see nädal - 4x trennis, ei mingit ülesöömist, kõik normi piires ja selline tulemus. NÕME!!! Mehele ka hommikul halasin, ta ka arutles, miks nii... Lohutas, et vast järgmine nädal tuleb parem.... Eks mul vanus teeb muidugi ka oma töö, aga .... Bodypumpis käies teen kogu aeg 2x suuremate raskustega kui mu tütar, mingit lihamäge ma ka endas ei näe - pigem selline kena võdisevsmiling smiley keha mul ümber, seega ei saa ka selle kaela ajada, et lihas kasvab. Võibolla tõesti kasvab...unistada ju võibsmiling smiley
Trennidega üldse nüüd kehvem, kuna suusatamine jääb ära, tantsulised trennid mulle ei sobi, mees soovitas kõndima minna, aga see tundub nii pagana igav... Vist lisan endale bodycombati - eelmisel aastal käisin, päris hea koormuse saab sellest trennist ka. Ja esmaspäeval lähen siis bodybalancesse - jäi nagu kummitamasmiling smiley Pühapäeval bodypump ja siis esmaspäeval venitus. Eks näis, kas hakkab meeldima.
Aga räägi Trinka99 oma toortoidupäevast jah - äkki prooviks ka, veepäeva mina teha kindlasti ei suudaks, aga äkki selle toortoidu päevaga saaks hakkama. Ja palun lisage keegi mu andmed ka tabelisse, ma siis ise(saamatu) ei hakka pusima. Tänudsmiling smiley
Jaksu ja jõudu kõigile! Kevad on lähenemas! Kuigi Tartus praegu sajab lundangry smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: brita
Kuupäev: 02. March 2012, kl 10.36

Panin Zandi mõõdud kirja. Tegin nullid kollaseks, siis on neil ka värv taga smiling smiley
Ma tahaks nii kümpa veel alla saada, sentimeetritest ka natuke.. kõhult võiks eriti minna. Ja puusalt ja tagumikult grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: Secret21
Kuupäev: 02. March 2012, kl 10.45

Hei.

Tänased mõõdud:

Kaal 84.6
Puus:109cm
Reis: 60
Käsi: 28.5
Vöö: 75

Ei hakka praegu pikemalt kirjutama.. Tuju paha ..seljataga järjekordne magamata öö. Ilusat nädalavahetust teile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: Zant
Kuupäev: 02. March 2012, kl 12.06

Tänud brita!
TAHAN KAAAA TABELISSE ROHELISE VÄRVIGA NUMBREID!!!!grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: brita
Kuupäev: 02. March 2012, kl 16.39

Kaaluabi on vahest veider - kui sisenen kuskilt väljaspoolt otselingiga siia teemasse, ei saa vastata. Hm.

Aga panin ka Secret21 numbrid sisse. Kas sul on mõlemad käed-jalad ühesuurused?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: Secret21
Kuupäev: 03. March 2012, kl 10.49

Siiamaani on olnud ja proportsioonis smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: Secret21
Kuupäev: 03. March 2012, kl 10.49

Ja tänud sisestamise eest smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: brita
Kuupäev: 04. March 2012, kl 09.14

Ai ei eraldi tänada pole vaja, pigem saada kommikarp tongue sticking out smiley - nali smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: Secret21
Kuupäev: 04. March 2012, kl 10.26

Jahm grinning smiley Kommikarpe on meil selles portaalis viibides küll vaja grinning smiley Porgandeid või kaalikaid äkki hoopis? grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: brita
Kuupäev: 04. March 2012, kl 20.28

Oh, teate, mul on praegu kõht nii täis. Käisin sõbranna juures ja tolle mees söötis suure mahlase lõhe sisse mulle. Lisaks sõin pojale sünnipäevale järgi minnes ühe torditüki ära. No oli vaja, oli? Aga las tas' olla. Homme lihtsalt kaalule ei astu sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: Zant
Kuupäev: 05. March 2012, kl 10.42

Hommik.
Ei julge kõva häält teha, aga kaal näitas täna imelisi numbreidsmiling smiley Astusin ikka 3x kaalule, et kindel ollasmiling smiley No vaatame, äkki nüüd tõesti hakkab allapoole minema. Ma kokku 4 duellis ja koguaeg plussis - no mis kaalulangetaja, pigem teistele pidur - viin % alla!
Aga nädalavahetus läks hästi, reedel bodypump, laupäeval maal niisama uimamist ja veidike kõndimist. Pühapäeval suusatasin 50 min ja õhtul käisin planetpilateses. Söömine oli kalorite piires, kuigi mees arvas pühapäeval, et kõige õigem on mind turgutada pannkookidegaangry smiley Aga nagu ta ütles - olin tubli, panin kõigile pannkookidele salvrätid vahele, seega hulga vähem rasvaspinning smiley sticking its tongue out Aga olid head ikka küllsmiling smiley Samas kui kõik jääb kalorite piires, siis ju peabki endale midagi lubama ka.
Täna bodypump, homme bodycombat, kolmapäeval bodypump, neljapäev vaba, reedel bodupump, pühapäeval planetpilates ja vast saab veel suusatadasmiling smiley Tegin endale treeningkava terveks kuuks ette ära, mulle sobib nii - lapsed suured, kogu vaba aeg on mulle endalesmiling smiley Kasutan seda siis tervislikult. Selle aasta horoskoop ka "lubas" mulle, et õnnestuvad kõik kehaga seotud tegevused - ehk siis vast saab neid kilosid ja sentimeetreid vähemaks, horoskoop ju "lubas"the finger smiley
Edu siis meile selleks nädalaks!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: brita
Kuupäev: 06. March 2012, kl 18.22

Hoi kui pakatav teade smiling smiley
Ma olen tiba haigeke... kõht trikitab, uni on.
Aga kilo oli maas täna vrd. eilsega smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: Secret21
Kuupäev: 09. March 2012, kl 08.43

Tere kena reedet smiling smiley
Panen oma näidud. Kaalu tuli juurde kuid nii mõnigi sentimeeter läks vähemaks. smiling smiley Olge keegi nii hea ja sisestage need tabelisse ka smiling smiley

Kaal 85.0
Vöö: 74cm
Puus: 108cm
Reis: 60.5cm
Käsi: 28cm

Kõige paremini läheb mul kõhu ja sanga piirkond ikkasmiling smiley Alustades meie duellist on see vähenenud uskumatu 7 cm smiling smiley

Aga ilusat kerget nädalavahetust teile smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: Zant
Kuupäev: 09. March 2012, kl 10.09

Hei.
Kirjutasin just ilusa pika kirja ära ja siis selle asemel, et ära saata vajutasin esc - krt, käsi kiirem kui mõistusangry smiley Midagi on kohe täna viga - bodypumpi ka ei saanud pühapäevaks, klass täisangry smiley Õnneks päike paistab ja ilm on superilus - see teeb natuke selle tuju paremaks.
Kokkuvõtteks siis eelmisele nädalale võib öelda seda, et eilne naistepäev nullis minu helesinise unistuse näha tabelis rohelisi andmeid - mees viis meid lastega hiinakasse söömasmiling smiley Kuna tööl olin kella 7-ni, siis söök toodi lauda kell 9 õhtul. Normaalne! Aga kuna hiina toidud on mu lemmikud, siis lõin käega ja nautisin elusmiling smiley Nüüd siis tagajärg:
Kaal 80,8
Vöö 83
Puus 110
Vasak reis 66,5
Parem reis 65,5
Vasak käsi 34,5
Parem käsi 33,5
Tegelikult pole hullu midagi, sest olen alguses tagasi ja sain plussist lahti, aga see kaalunumber mida nägin üleeile - niiiii ilus oli - selleni on ikka jälle kõvasti vaja vaeva näha. Muidugi see üks söömine ei tähenda tegelikult suurt midagi, kui suudad teised päevad jälle normis olla. Kuid mul veel homme sünnipäevale minek - aga lähen autoga, siis vähemalt ei tule alkoholi kaloreidsmiling smiley Nüüd vaja veel mõelda, mis trenni nädalavahetusel teha , laupäeval ilmselt saab veel suusatada, pühapäeval vist peaks ujuma minema ja saunades vedelema. No eks näis.
Teile kallid kaaslased - ilusat nädalavahetust ja olge head emmed oma lastele - minu tütar tuli eile ja kallistas peale söömist, et nii armas ja hea oli koos väljas käiasmiling smiley Kuigi jah, ega see väljas söömine on suht kulukas - 75 euri läks, aga sööki saime koju ka kaasa veel ja hea tunne on, kui lapsed veel viitsivad vanematega välja käiasmiling smiley
Päikestsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: brita
Kuupäev: 09. March 2012, kl 16.54

TÄNA on reede või grinning smiley Mulle ei tulnud meeldegi. Alles nüüd pahvatas, kui ma terve päeva olin ringi lehvinud ja mõelnud, et püksid on küll avaramad. Ma pean siis ka mõõtma (kõhuümbermõõt ei pruugi tulla hea).

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: brita
Kuupäev: 09. March 2012, kl 17.00

Kas ma saaksin homme oma kaalu esitada? Ma tõesti ei kaalunud täna ennast hommikul confused smiley Võin ju eilse kaalu panna, aga homne oleks etem.... hõm!?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: Secret21
Kuupäev: 12. March 2012, kl 08.53

Hei. smiling smiley
Taaskord esmaspäev!
Armastan juba esmaspäevi. Hommikust saadik kohe suur motivatsioon ja juba ei jõua ära oodata lõunat et endale üks hea ja tervislik eine meisterdada. Olen hakanud armastama juurikaid ja köögivilju ja salateid jne. smiling smiley

Nädalavhetus läks tibakene käest ära. Mitte väga. Palju sagimist ja palju koosviibimisi oli. Laupäeval tulid ämm ja äi külla suure lihakäntsakaga. Jõudsin juba rõõmustada et esimest korda tulid vist ilma koogita. Kuid ei nii see ei jäänud. Enne lahkumist pidid ikka käima tordi järel. Õnneks suutsin toiduga piiri pidada ja kookigi võtsin imepisikese tüki. Nii ainult maitsemise pärast. Õhtu/öö veetsin sõbrannaga veiniklaasi ääres jutustades. See oli mõnus..just hingele hea kuna pole teab kui kaua midagi sellist ette võtnud. Pühapäeval oli perekondlik kogunemine venna jures. Õnneks seal toiduks pakuti tortillasid. Seega tegin endale ühe tortilla kanaliha ja palju salati/kurgi/tomati/sibulaga jne. Ühesõnaga suhteliselt tervislik. Sinna otsa maabusid ka kahjuks 2 kooki. Tegelikult olen suhteliselt rahul . Tavaliselt olen esmaspäeva hommikul kilo-kaks raskem kui reedel. Seekord tuli juurde vaid 300g.

Ainus jama mis on et mul hakkab tekkima sellest trennist mida teen tüdimus. Kohati on see nii raske ja kuidagi lihtaslt ei taha enam teha.. Muidugi kui trenn tehtud siis olen väga rahul enda üle.. Tahaks juba nii väga et lumi ära sulaks et saaks jooksmas hakata käima ja rattaga sõita ja selleks suveks on plaan sebida endale rullikad. smiling smiley Uhh ei jõua lihtsalt ära oodata. smiling smiley

Täna tuleb ilus päev ja terve nädal tuleb ilus smiling smiley Soovin teilegi kõike ilusat ja ülikerget nädalat!
Olge tublid mu kaasvõitlejad! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: brita
Kuupäev: 13. March 2012, kl 08.40

Oh, kuidas nii saab, et kilo-kaks esmaspäeval raskem ja siis reedel taas kerge kui udusulg? smiling smiley
Ma mõtlesin enda keha natuke paastuteega turgutada. Kuna trennijärgselt on (õhtuks) jalad ikkagi nagu pakud all, siis võtsin diureetilisi tablette ka. Eks näis kas aitavad või pean põlvikud ostma.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: Secret21
Kuupäev: 13. March 2012, kl 09.20

Jahm.. Täiesti uskumatu eks. Ei saa mina aru mis see keha teeb.. Aga jah nii kui lasen end veidi lõdvemaks tuleb kolinal juurde ja siis paari-kolme päevaga korralikult toitudes läheb kolinal alla jälle. Vihaseks teeb see et ma võiksin suuta säilitada esmaspäevani seda reedest kaalu ja siis nädal aega uut numbrit moodustada mitte seda et saaks vana tagasi. Aga jahm.. parem kolm sammu edasi ja kaks tagasi kui vastupidi.. smiling smiley

Kusjuures minagi olen tundnud just peale trenni tihtipeale et olen paistes ja ei jaksa jalgu liigutadagi.. Ei tea mis jama .. Kehva vereringe või ma ei tea. Kui trenniga alustasin siis esimestel õhtutel olid jalad paistes ja rasked nagu siis kui olin 20 kilo raskem ja viimaseid päevi rase suvel. kummaline.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: Zant
Kuupäev: 13. March 2012, kl 14.59

Ilusat pärastlõunat!
Täna nägin jälle ilusat numbrit kaalul - no kuidas saaks nii, et see ka reedel alles oleks? Peab pingutamasmiling smiley
Eile käisin siis bodypump´i trennis - uus kava - tegin oma tavaliste raskustega, appii, nii raske oli. Tütar oli kaval, tegi kõike 2,5kg ketastega, ma ise tegin nagu tavaliselt - oi appi, täna on lihased lausa valusadsmiling smiley Täna lähen boducombatisse, näis kas jõuan seal midagi teha, see selline suht intensiivne trenn.
Aga jalad paistes - see peaks siis näitama tõesti vist seda, et organism ei väljuta vedelikke. Mul tavaliselt peale trenni tunne, et jalanõud nagu suureks jäänudsmiling smiley Kuidas te vett joote? Kusagilt lugesin, et kui vett juua nii lonkshaaval, siis jääb vesi organismi pidama, kui juua nii, et klaas korraga, siis ei pidavat sisse jääma. Kuigi kusagil jälle öeldi, et lonkshaaval on parem..... Saa siis aru. Mina ise joon küll klaas korraga - siis nagu on see vetsus käimine ka kuidagi tihedamsmiling smiley Mulle igatahes sobib nii. Ma tavaliselt joon trennis ka 0,7 pudeli tühjaks, kuigi õhtul ei olevat soovitav juua - samas käin veel enne magamaminekut mitu korda vetsus ja hommikul siis kaal ka kergemsmiling smiley Eks me kõik peame endale sobivama variandi leidma.
Aga praeguseks kõik, olge rõõmsad ja armastage oma lähedasismiling smiley
Päikest!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: brita
Kuupäev: 13. March 2012, kl 17.03

Mul läheb neljas päev nii, et alustan entusiasmiga ja lõpetan ... vastikult magusast pungil kõhuga. Kuigi magusat nagu ei tahagi!
Täna plaanisin teha paastupäeva. Heh, alustasin hommikut teega, lõunaks toortoit. Aga kuna kala sattus ka korvi, siis sai 240g forellifileed makku suratud. Hea oli. Aga 100g šokolaadi + samaväärselt assortiikomme enam mitte.

Ma pean nüüd 2 päeva E-Ri-Ti korralik olema smoking smiley muidu olen ise süüdi oma suuremates mõõtudes. Aga mees tuleb koju, temast on rõõmu palju!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: brita
Kuupäev: 15. March 2012, kl 21.56

Mnjah, kõht on paisunud kui pärmitainas. Tobekas!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: Zant
Kuupäev: 16. March 2012, kl 08.53

Hommik.
Alustan siis mõõtudega:
vöö - 84,0
puus - 109,5
reis parem - 65,0
reis vasak - 66,0
käsi parem - 33,5
käsi vasak .- 34,0
Kaal 80,5.
Ühesõnaga - edasiminek on toimunud!!! Aga jälle nagu ikka - reedel on kaal suurem kui näiteks teisipäeval või kolmapäevalangry smiley Ilmselt on tekkinud kaalustressspinning smiley sticking its tongue out Aga vahet pole, ikkagi on midagi alla läinud. Muidugi vöökoht on läinud suuremaks 1 cm, aga selle pärast väga ei põegi, peaasi et kints ja puus maha lähekssmiling smileysmiling smileysmiling smiley Mul ongi vöö ja puusa vahe liiga suursmiling smiley
Teisipäeval käisin bodycombatis - no hea et ellu jäin. Panin pulsivöö ka peale - 512 kulutatud nagu nakstismiling smiley Aga suht hea aeroobne trenn, jalatallad ka nagu oleks trenni teinud, tunnen et lihased nagu kanged, kõik lihased kusjuures, ometi olen jaanuarist korralikult 4-5x nädalas trennis käinud. Aga peabki vahepeal ilmselt muid trenne ka tegema. Suvel tuleb tugev treening muruniitmisega - pulsivööga testitud. Meil maastik selline mägine, mees niidab traktoriga mina niidukiga, 3x kuus kindlasti peab seda trenni tegemasmiling smileysmiling smiley
Lastel algas vaheaeg, mul puhkus - pidi olema 2 nädalat, sain ühe, aga asi seegi.Kavatsen mõnuga hommikul kauem magada ja raamatuid lugedasmiling smiley
Aga mis siis ikka, laseme oma sentimeetritel kaduda!
Trinka99 - anna endast ikka märku, kirjuta meile erakirjadesse ja jäta teade, et on erakirismiling smiley
Edu ja päikest kõigilesmiling smileysmiling smileysmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: Secret21
Kuupäev: 16. March 2012, kl 16.54

Hei..
Täna siis sedamoodi et kaal on mõnuga tõusnud. Ei ole ma patustanud ega midagi.. Panen siiski selle lihaste ja trenni arvele kuna sentimeetrid sulavad tasapisi.


Seega siis .

Kaal 86.2
Vöö: 72
Puus: 109
Käsi: 29 (muskel vist kasvab grinning smiley )
Reis parem: 58
Reis vasak: 59
Parem reis hakkas eest ära kiskuma grinning smiley


Aga ilusat nädalavhetus teile. Lõpetasin just ülimõnusalt raske treeningu.. Käed ikka tudisevad grinning smiley Nüüd lõpetan oma ühepajatoidu ja siis astun poole jalaga nädalavahetusse. Selle nädala 5 trennipäeva tehtud.. nüüd puhkan 2 päeva smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: brita
Kuupäev: 16. March 2012, kl 23.56

Nii all correct teie mõõtudega. Minu arust need sentimeetrid ikka kohe mõnuga jauravad smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: Secret21
Kuupäev: 23. March 2012, kl 09.44

Hei.

Tänased mõõdud siis.

Kaal 84.7
Puus 104.5
Vöö 71
Reis v 59 p 58
Käsi 28

Ilusat nädalavahetust.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: Zant
Kuupäev: 24. March 2012, kl 19.48

Hei,

kaal 80,5, aga mõõta ei saanud seekord, seega las jääb eelmine seis.
Hiljem kirjutan pikemalt.
Edu ja päikest!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell "Sentimeetrid tulle" Trinka99, Brita, Zant, Secret21
Saatis: brita
Kuupäev: 27. March 2012, kl 16.12

23. märts on eriti kasin smiling smiley Ma jätsin ka vahele ja meie teemaalgataja.. ae-ae!

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine1234Järgmine
Asukoht: 3 / 4


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.