Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine1234567Järgmine
Asukoht: 4 / 7
Re: DUELL: MAIJOOKS
Saatis: Ida
Kuupäev: 19. April 2013, kl 05.36

Jälle üks nädal läbi, kahjuks mitte nii edukas kui eelmine, aga ma tean täpselt keda selles süüdi mõista. smiling smiley
Ka minu komistuskiviks on nädalavahetus, kus ahvatlusi tunduvalt rohkem kui argipäevl. Kuigi pingutan selle nimel, et magusat ülemäära ei sööks, siis mida ma saan teha kui külla minnes pakutakse mu lemmikumat torti? Ei saa midagi muud kui seda süüa!
Ja see on ju ilmselge, et sellise vähese tahtejõuga meistersportlaseks kaalulangetamise alal ei saa.

Kõigile teile soovin ilusaid kaalunumbreid!

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 19. April 2013, kl 07.42

Hommikust! Kaalulangus seekord pisut väiksem kui eelmisel nädalal, aga ma ei kurda. Nüüd tuleb päev-päevalt liikumist juurde- maal aiatööd ja puudevedu ja varsti kasuhoone - seega palju vähem aega toas istuda ja süüa :-)
Mul on endiselt silme ees pilt endast päevitusriietes... ja see on nii jube, et igasugused ahvatlused ei tundu sugugi nii ahvatlevad. Lihsalt ei võta kommi, ega saia, ega šokolaadi. Tahan oma keha tagasi.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 19. April 2013, kl 07.45

Ma muutsin tabelis oma pikkuse ära, pakkusin enne huupi, (viimati vist koolis mõõdeti, 15 aastat tagasi), aga sõbranna oli üleeile külas, siis mõõtsime üle, 2cm pikem tegelikult :-)

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Saatis: Punsi
Kuupäev: 19. April 2013, kl 08.16

No mina olen küll nüüd õnnetu - nädala langus on ainult 100 grammi ehk siis mitte kui midagi sad smiley Nädalavahetusel ülepingutatut ei olnud võimalik nii kiiresti likvideerida, et suurem miinus tuleks.

Täitsa paha tunne kohe.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 19. April 2013, kl 09.42

Minu kaalulangus nädalaga ümmargune null sad smiley Äkki neljapäeva hommikuks juurde tulnud 900g-st ei suutnud täna hommikuks vabaneda. Alla ei anna aga õnnetuks teeb küll kui asi nii aeglaselt edeneb. Mõtlengi nüüd,et äkki telliks ka Kalmuse käest omale treening- ja toitumiskava.Vaatasin,et tal nüüd mingi uus kodune treeningkava.Mulle see sobiks,sest välja treenima nagunii minna ei saa(mitu korda ndl linna sõita on üsnagi kulukas).Alles sügisest saaks selle plaani võtta.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 19. April 2013, kl 10.08

Mina võtsin end kokku ja liikusin rohkem, liikumisega "teenitud" kaloreid tagasi ei söönud ja seega ka korralik kaalulangus -1,3 kg, kaal siis täpselt 69 kg jälle nagu 3 nädalat tagasi. Vähemalt tean, et tuleb samamoodi edasi talitada. Vahepealne meeletu söögiisu röövis liikumisega saavutatud kalorid tagasi, ilmselt seetõttu tammusingi paigal. Tellisin omale ka diagnostilise kaalu, mis näitab ära rasva-, luude- ja lihasmassi ning vee osakaalu kehas, siis saab edaspidi oma seisukorda täpsemalt jälgida. Ootan nüüd huviga, millal kätte saan. Päikest! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Saatis: ifik
Kuupäev: 19. April 2013, kl 16.25

Oh, tänud, uurin asja.
Sel nädalal väike miinus, aga mitte nagu lootsin. Teen ka 1 päeva vabapäeva, kuid tavaliselt lükkab see kaalu üles ja nädala sees ei saa kuidagi ree peale.

Edu siis meile, loodan, et koos päikesega hakkab ka rasv sulama.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 19. April 2013, kl 16.52

Kulge, mida see vaba päev tähendab, paljud siin süsteemis räägivad, et üks päev nädalas on vaba. Kas see tähendab, et lasete kalorid natuke üle või tähendab see seda, et sööte ükskõik mida ükskõik kui palju?

Kas siis kui liikumise kalorid kaa päeva jooksul ära süüa, siis pole võimalik alla võtta?

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 19. April 2013, kl 17.52

Minu jaoks tähendab "vaba päev" tõesti seda,e t söön, mida hing ihaldab ja kirja midagi ei pane. Eks see liikumise kalorite tagasisöömine ole individuaalne, kõik oleneb sellest, missugune on sinu kalorinorm, aga minu puhul see nii on, et kui söön need tagasi, siis kaal ei lange. Samas ka loogiline, kui süüa sama palju, kui keha kulutab, siis ei saagi ju langust tulla.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Saatis: lõvitar
Kuupäev: 19. April 2013, kl 20.55

Nonii, ei olnud ka minul kõige edukam nädal, aga miinus siiski. Tunnistan, et pole ka väga tubli olnud ja lootnud, et rasv ise ära kaob. Nüüd vitsad käes ja järgmine nädal armu ei anna grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 20. April 2013, kl 09.17

Mul oli täna hommikul -400g võrreldes eilsega spinning smiley sticking its tongue out See annab jõudu nädalavahetus edukalt seljatada. Kui nüüd vihm ka veel üle läheks,teeks ühe 5km ringi jälle päeva alustamiseks. Jõudu teistelegi!

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 22. April 2013, kl 10.40

Hommikust, sõbrad! Kuidas kulgeb? Minul oli veel eilehommikuse seisuga kõik ok, aga siis hakkasime ema sünnipäeva grillides pidama ja no siis läks muidugi käest, kuigi olin sellest juba ette teadlik ja võtsin oma "vaba päeva" välja. Tänahommikune kaaluseis oli muidugi õudne, aga ootasin ammu ka "seda aega kuus" ja täna hakkasidki nii et loodetavasti saan ikka reedel langustrendi näidata. See 6 seal kaalunumbri ees oli ikka visa tulema ja veel visam on ta püsima. Aga 6 kg veel ja siis on ideaalkaal käes, ma ei anna alla! Muide, Tmaripuu, Sinul on sel nädalal eriti korralik kaalulangus, äkki jagad nippi? smiling smiley Ilusat ja kergemat uut nädalat kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 22. April 2013, kl 12.51

Nüüd on ilmad ilusamad ja soojemad ja suure osa päevast olen lastega väljas - kas siis linnas või maal. Maal vaja igasuguseid õuetöid teha, linnas lihtsalt jalutame ja kärutame. Ja sellest pidevast liikumisest tulenevalt on kõht kogu aeg tühi. Täitsa närvi ajab kohe, et süüa ei tohi :-) Ükspäev ladusin tund aega puid, siis koristasin maamaja paar tundi, siis kõndisime paar tundi veel linnapeal... hirmasti oleks tahtnud kõik need kulutatud kalorid kohe uuesti sisse ajada endale, aga noh, rannahooaeg tuleb, ei saa riskida.

Ma ei ole suutnud aru saada, kuidas see toitumine siin tasakaalu peaks saama, mul ei tule mitte kunagi rasvade kogus täis. Üks ainus kord õnnestus, see oli esimene nädal, kui käisime lastega lõuna ajal Hesburgeris... siis õhtul näitas, et toitumine on tasakaalus :-)

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 22. April 2013, kl 14.08

Mina (ja paljud siinolijad) ei ajagi seda tasakaalu taga, kuid minul on just valgud ja rasvad toitumises ülekaalus, süsivesikuid vähem. Rasvu saab õlidest, pähklitest jmt toiduainetest, tegelikult on see valik väga lai. Süsivesikuid jälgin, sest kui neid ületada, siis ei taha kaal langeda. Püüan süsivesikuid tarbida hommikul ja lõunal, sama rasvade puhul ja õhtul pigem midagi kerget rohkem valkude poole pealt.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Saatis: Tmaripuu
Kuupäev: 22. April 2013, kl 21.01

Tervitus!
Palju õnne kõigile, kellele see nädal on edukas olnud, ja edu neile, kellel järgmisel nädalal paremini läheb winking smiley

Mina olen oma senise teekonnaga väga rahul. Olen suutnud siinset kaalumiserutiini säilitada (ehkki mul tegelikult väga tugevat tahtejòudu loomuses ei ole) ja olen saavutanud enda ning ka mehega, kes nüüd oluliselt rohkem last hoiab (või vanaema juurde viib), kokkuleppe, et teen kolm korda nädalas trenni. Kadri, tule ka! smiling smiley See ehk ongi tinginud mu tubli kaalulanguse. Vahel ei julge isegi uskuda ja mingil hetkel arvasin, et kaal valetab. Läksin ujulasse ja no ei valetanud ikka see kodune kaal smiling smiley
Aga ma pean muidugi realistlikult asjale otsa vaatama, tean, et kaalulangetamise alguses võivad mõned kilod siuhvilks kaduda ning siis ühel hetkel tekib seisak vòi on langus minimaalne. Seda hetke ma kardan, sest see on korralik motivatsioonimòrvar...

Toitumises on mul veel palju õppida. Endiselt ülepäeviti ületan süsivesikute vòi valkude hulka. Rasvad on minu menüüs vähemuslased smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 23. April 2013, kl 08.43

No nii ...
Minu kaal on võrreldes laupäeva hommikuga +1,6kgangry smiley . Ma ei saa enam üldse aru mis toimub.Kas asi võib tõesti selles olla,et kuna olen juba mitu aastat vahelduva eduga kj punktisüsteemi järgi toitunud,siis see lihtsalt ei mõju enam? Mõtlesin ka toitumiskava tellimise peale aga jäin mõtlema,et äkki on seda menüüd kuidagi raske jälgida (meie pere armastab selliseid nö nõukaaegseid toite) ja peab hakkama eraldi mingeid imesööke vaaritama.Kuna suvi on ees,siis jääb mul aina vähem aega söögi tegemiseks.Tavaliselt toitume suvel grill + salat.Vihmastel ilmadel kokkan rohkem normaalset sööki ka.Mul on suur aed ja väga palju tööd sellega aga millegipärast on nii,et kui olen terve päeva aias toimetanud,siis on järgmisel päeval kaalutõus garanteeritudconfused smiley
Kellel siin on toitumiskavad ehk kirjutate millised need umbes on,et saaks mingitki aimu sellest ja kui ok telliks endale ka ikkagi ära.Tundub,et muudmoodi see kaal kohe kuidagi vähenema ei hakka.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 23. April 2013, kl 09.58

Minu ainsaks trenniks on kiirkõnd, harvemini rattasõit, varsti tahaks ka rulluisutamist ja sörkjooksu üle pika aja proovida. Lisaks mõtlen ujumise peale. Raskemaid trenne kahjuks mu tervis vastu ei pea. Samas ei saa kurta, paari aasta kestel on 25 kg maha raputatud, 6 kg veel jäänud. Küll see lõpp läheb raskelt, aga kui 6 on kogu aeg silme ees, siis küll ta ükskord läheb. Ilmad võiks ainult paremad olla, kahjuks lubab vihmast jälle.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 23. April 2013, kl 10.00

Hatugirl, kas kalorinormi oled proovinud muuta? Tõsta/langetada? Kas normist pead kinni ja liigud ka? Minul näiteks ilma liikumiseta ja 100% täis süües kaal enam ei lange, tuleb liikumise arvelt seda päevast % vähemaks saada.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 23. April 2013, kl 13.54

Kadri, kas see tähendab seda, et ühel hetkel ca 1500kcal saab keha jaoks normaalseks ja siis tuleb aina vähem sööma hakata? Kust see kriitiline piir läheb siis ? Et kui alandada 1200 ja siis veel alla, millalgi tuleb ju surm???
Loogiline oleks, et kui pidevalt süüa vähem kui keha kulutab, peaks pikema perioodi lõikes ikkagi kaal alanema ju. Minu jaoks on see täitsa müstika, mis te siin räägite- et sööte korralikult süsteemi järgi ja kaal tõuseb ja tõuseb... Mina naiivne arvasin, et kirjutan aga üles kõik, kaloreid lõhki ei söö ja kaal lihtsalt alaneb kuni soovitud kaaluni :-)))))

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 23. April 2013, kl 14.53

See kõik on ju nii individuaalne ja nii palju on erinevaid teooriaid. Mis on normaalne kalorinorm kellegi jaoks? Kust sa tead, et see, mis sul praegu on, õige on? Kaaluabi pakub eesmärgi saavutamiseks liiga lühikest tähtaega ja seetõttu jääb tihti päevane kaloraaž alla baasainevahetuse normi. Olen aru saanud, et 1200 kcal on absoluutne miinimum, mille peaks naine päevas ära sööma. Fakt on see, et kui sul on ülekaalu palju, siis kaalu alandamist tuleb alustada järk-järgult kalorinormi vähendades. Mina jälgin kalorinormi selle lehe järgi: struktuur.net Iga mõne nädala või kuu tagant, kui olen kaalust alla võtnud, vähendan päevast kalorinormi mõnekümne kalori võrra. Loomulikult ei saa seda teha lõpmatuseni, aga seal on kenasti näha, kui sisestad oma soovkaalu ja muud andmed, siis missugune see päevane norm lõpuks on. Näiteks minu baasainevahetus soovkaalu saavutades on 1410 kalorit ja alla selle ma kindlasti ei kavatsegi sööma hakata. Loogiline on ju, et kui sa sööd kogu aeg ühesuguse kalorinormi järgi, siis ei jää kaal lõpmatuseni langema, kes siis kehale ütleb, millal on aeg pidurit panna? Väiksema kehakaaluga inimene vajab elutegevuseks vähem energiat ja sellest tulenebki vajadus kalorinorm aeg-ajalt üle vaadata ja korrektuure teha. Järgmine teema on kaalu säilitamine, mis lubab teatud kalorite piires kalorinormi uuesti tõsta, mis aga ei tohiks veel sinu kehakaalu tõstma hakata. Selle koha pealt jään ise praegu vastuse võlgu, sest enne kommenteerimist pean saavutama oma ideaalkaalu, siis hakkan säilitamise teemat uurima. Ja see, et minul näiteks kaal ilma liikumiseta niisama lihtsalt ei alane, on ilmselt tingitud sellest, et keha harjub teatud koormusega ja kui vahepeal trenni teha ja siis jälle mitte teha, siis ongi tulemus käes. Siin ongi see koht, et keegi ei tea ju täpselt, kui palju keha reaalselt kulutab, et siis sellest natuke vähem süüa. Liikumine aitab kaalulangusele oluliselt paremini kaasa.

Nii pikk jutt sai, tore, kui te omi kogemusi ja mõtteid ka jagaksite smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 23. April 2013, kl 17.24

Kas ma saan õigesti aru, et baasainevahetuseks kuluvad kalorid (1520kcal mul praegu) on need, mis kuluvad ära ka siis, kui päev läbi inimene ainult lamab? Et iga liigutus kulutab juba lisaks?

Kuidas saab võimalik olla, et süsteem (kaaluabi), mille eest inimesed maksavad täitsa viisakat raha, sellist asja ei arvesta? Mulle pakkus siin algselt välja 1247kcal päevast kalorihulka.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati sipelgasiilike 23.04.2013 17.29.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 23. April 2013, kl 20.52

Jah, nii see peaks olema. Ma ei oska öelda, miks kaaluabis selliseid tähtsaid asju arvesse võetud ei ole, aga nii on paljud rääkinud ja olen erinevates kalkulaatorites seda välja arvutanud. Mina sean kaaluabis eesmärgi saavutamise aja selle järgi, et tuleks välja vähemalt baasainevahetuseks vajalik kalorinorm. Selliselt olen alla võtnud 25 kg, minna veel 6-7 kg I eesmärgini.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 23. April 2013, kl 20.54

Ehk kokkuvõttes mida suurema kalorinormiga kaalu langema saad, seda suurem on sinu võit, seda rohkem saad päevas süüa. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Saatis: anny22
Kuupäev: 23. April 2013, kl 22.07

Tervitus!
Minu reedene kaal oli seekord 67,7 (-0,7) thumbs upjuhuu!
Sel nädalal ilmselt trenni teha ei saa kuna keha ilmutab haiguse märke tuleb ohtralt teed juua ja end ravida.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 24. April 2013, kl 09.14

Anny22, eemaldasin Su tabelist, kuna Sa polnud 2 nädalat oma andmeid andnud. Kas soovid siiski meiega jätkata? Mis teised arvavad, kas lepime nii kokku, et hiljemalt esmaspäeva jooksul peaks kaal sisestatud olema, tegelik sisestamise päev on ju reede siiski. Ja kirja läheb ikka reedene number.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Saatis: Tmaripuu
Kuupäev: 25. April 2013, kl 00.00

Ma sain nn reeglitet aru, et toietaja toimetab esmaspäeval, seega on ilmselt mōistlin enne seda andmed sisestada.

Hõõh, kardan, et sel nädalal on mul esimene nulliring, kui just homme veepäeva ei tee. smiling smiley kuidagi ei klapi menüü seekord. Ehkki siinset normi pole ületanud ja trenni tegin ka eile, on kaal ekraaninumbri nagu salvestanud...

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 25. April 2013, kl 09.23

Minul on haigusenädal, mis tähendab, et liikumine on olematu. Kohutav nohu ja kurk on haige, maitset ka ei tunne. Samas söögiisu väga kadunud pole, kõht läheb ikka tühjaks, nii et kalorid olen kenasti täis söönud. Tänahommikuse seisuga -200g, eks näis, mis ta homme arvab. "Punased" ka platsis. Loodan järgmisel nädalal uuesti liikuma saada, uhh küll see haigus on vastik! Tervist kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 25. April 2013, kl 11.06

Naljakal kombel pole kaal sel nädalal eriti alanenud, küll aga on kadunud 3cm vööümbermõõdust. Hakkab tekkima kõhnuse illusioon, kuigi kokku on kadunud alles 4,5kg (kui siin välja hõiskasin selle duellikutse, siis näitas kaal täpselt 77 mul :-S)

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Kuupäev: 25. April 2013, kl 13.27

No vot vöömõõt on mul see koht, mis tee või tina, ei taha väheneda sad smiley Muide, kust sina vööd mõõdad, kas altpoolt "päästerõnga" juurest või ülevaltpoolt naba? smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL: MAIJOOKS
Saatis: lõvitar
Kuupäev: 25. April 2013, kl 13.55

Mul on ainult mingid hädad olnud sellel nädalal, täpsemalt siis kõhuhädad sad smiley Liikumist on olnud minimaalselt, olen solvunud natuke enda peale.. Kuna siin ümbermõõtudest hakati rääkima, siis minu murekohad on just puusad ja jalad. Trenniga on tagumik küll vähe kaunima kuju juba võtnud, aga cm pole kuskile kadunud. Oeh. Homseni smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine1234567Järgmine
Asukoht: 4 / 7


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.