Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: 123456Järgmine
Asukoht: 1 / 6
Duell: jõulurõõm
Saatis: Kasss
Kuupäev: 03. October 2013, kl 18.42

Tere duellitajad!

TABEL

Reeglid: kui 2 korda pole oma kaalu sisestanud ja/või eelnevalt märku andnud, et ei saa sisestada (näiteks puhkab/on internetiseeritud maailmast ära), kustutatakse tabelist ära.
Kaalu sisestamise viimane päev on pühapäev.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 03. October 2013, kl 22.02

Väga rõõmsameelne tabel, soovin kõigile ilusaid numbreid. Kas lepime selle ka kokku, et kirja läheb hommikune kaal? Minul kusjuures tihti õhtul töölt tulles väiksem kaalunumber kui hommikul smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: ursull
Kuupäev: 04. October 2013, kl 05.49

Hei!

Kas võib teiega liituda?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 04. October 2013, kl 06.29

Minu poolest miks mitte, seltsis segasem smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Kasss
Kuupäev: 04. October 2013, kl 07.27

Tere! Minu kaal tegi hullusi, ilmselgetl ei uskunud ma ka 10 korral kaalule astudes, et number sai selline nagu ta sai. Lasin abikaasal ka paar korda astuda, et ega ometi kaal katki ole läinud. Sellisele anomaaliale suudan ainult leida sellise põhjuse, et eelmisel reedel oli teate-küll aeg, mis ilmselt siis andis oma osa näidule.

Ursull - palun mõõte ja ole lahke - liitu.

Ilusaid numbreid kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Kaasu
Kuupäev: 04. October 2013, kl 07.40

Rääkige natuke lähemalt, mida te teete, et kaalu alla saada. Vaatan neid meie numbreid ja tegelikult KMI järgi oleme normaalkaalus enamus.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: ursull
Kuupäev: 04. October 2013, kl 08.18

Suured tänud, et mind kampa võtate. Enda motivatsioonist jääb puudu, et tubli olla, aga teistega koos on kohe teine iva pingutada smiling smiley

Hommikune kaal oli 91,5kg, pikkust on 168cm.

Kas teil mingi kaalu eesmärk ka? Kui jah kui pikaks te selle seadsite? Jõuludeks Kate Mossiks või midagi sellist? winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Kasss
Kuupäev: 04. October 2013, kl 08.26

Minu kaalulanguse tee on tõesti lõpusirgel. Alustasin 7.jaanuaril sel aastal, kui kaalul oli näiduks 82,6kg. Ma pole aastaid tegelikult sellist numbrit kaalul näinud, nagu täna hommikul. Mäletan, et viimati oli 69kg 2008 aastal kuskil ja peale seda keris kogu aeg ülesse. Eelmisel aastal nägin kaalul ka 74 kg. Üldiselt kõikus kaal kogu aeg sellise 76-79kg vahel ning ma kogu aeg tegelesin sellega. Küll üks dieet ja teine dieet ja kolmas dieet ja lõputu toidu kaalumine, kalorite lugemine, enda kaalumine jne. Ja sain lõpuks aru, et mulle see ei sobi. Olen siin kaaluabis ka ainult seltskonna ja motivatsiooni pärast. Nii hea on näha, kuidas teised edenevad, aga ma käingi ainult blogis ja foorumites kolamas, oma toite ma ei märgi.

Aga teadmine, et need dieedid ei aita jõudis minuni selle aasta alguses. Ma tõdesin, et pean muutma oma elustiili. Olin juba pea aasta ka kõvasti (tõesti, ma ei valeta, 5-7 trenni nädalas, on kõvasti) trenni teinud ja ehmatus oli ikka totaalne sel saatuslikul hommikul. Ning mingi krõps käis läbi peast ja hakkasin endale sobivat toitumist otsima. Ja ma arvan, et tänaseks olen oma otsingutega lõpusirgele jõudnud. Terve septembrikuu ma kontrollisin oma teooriat ja lasin natuke käest ära ja kohe oli kiloke - poolteist juurde tulnud. Ja nüüd olen nädala olnud jälle oma õiges toitumises ja tulemust näed tabelist.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: ursull
Kuupäev: 04. October 2013, kl 08.30

Ohohh....praegu vaatan, et ma kõige pirakam tüdruk teie kambas smiling smiley
Aga noh, ega ma ei põe, sest ühel päeval olen ma samasugune, ma tean! winking smiley

Pärast lapsi on kaal lennanud komeedina taevasse - tüüpiš! Lapsi on 2, viimase lapsega juurde tulnud kaalu olen juba tänaseks maha saanud. Kaalusin ennem ikka oma 30kg veel rohkem. Nüüd veel esimese lapse kaal vaja maha saada, mida on aastatega vääääga palju kogunenud smiling smiley Iga aasta eesmärk on olnud vähemalt -10kg, tasa ja targu.
See aasta esimest korda oma elus olen teinud järjepidevalt trenni ja enamuse ajast jälginud ka söömist (2,5 kuud oli vaid paus söömise üles kirjutamisel). Trenni teen iga nädal ikka mitu korda, pause olnud sel aastal maksimum 3 nädalat järjest, kui siin eelmine kuu haige olin ja ei suutnud end liigutada ja lasin kohe kehal puhata. Sel aastal alustasin esimest korda elus ka jooksudega. Aga muidu ikka nii kepikõnd, rattasõit, aroobika, ujumine jms.
Oktoobrikuu olen kuulutanud trennikuuks ehk eesmärk teha vähemalt 4x nädalas trenni.

Ilusat ja sooja sügist kõigile ja, et teil jaguks järjepidevust kaalu langetamisel! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Kasss
Kuupäev: 04. October 2013, kl 08.31

Ursull - Panime eesmärgid paika kindla kaaluga ja perioodi pikkuseks 12 nädalat. Ootaks ka sinu soovkaalu, mis arvad, et oleks reaalne selle perioodiga saavutada. Ära liiga kiireid ja kõrgeid eesmärke pane.
Ursull - tabelisse võid ka otse kirjutada oma soovi - ja pane siis ka tänane kaal sinna kus teistelgi.

Vaatan, et kogu miinus on ikka muljetavaldav juba.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: ursull
Kuupäev: 04. October 2013, kl 08.38

Panin hetkel oma soovkaaluks 83, mis on tegelikult ikka suhteliselt ambitsioonikas. Salamisi ikka loodan uueks aastaks 7 kaalule ette saada, eks näis. Loodan siin selle kuu suurele treenimisele. Aga ma ei ole pettunud, kui tulemus jääks vaid -5kg kanti. Ikkagit progress.

Infoks, et jaanuari lõpus hakkasin sel aastal tõsisemalt kaalu jälgima ja trenni tegema, siis oli kaal mul kolmekohaline.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 04. October 2013, kl 22.39

Sooviks ka teada, et mis nipid kellelgi kaalualandamiseks käsile võetud on. Ise olen püüdnud (E-N) igasse päeva mingi ekstra liikumise/trenni lisada, kuivõrd raske jõutrenn on mulle tervislikus mõttes keelatud (R-P puhkan ja tegutsen kodus). Sõidan rattaga (tavaliselt 20 km), teen kiirkõndi (10 km), eelmisel nädalal käisin esimest korda vesiaeroobikas ja kodus on crosstrainer (1h ~20 km). Minu algkaal oli 94-kanti, tänaseks päevaks kõigun 69 ja 70 vahel, eesmärk oleks 63, mis kuidagi tulla ei taha. Keha on juba pikalt väiksemas kaalus olemisega harjuda saanud, kuid miskipärast ei taha ikka lahti lasta.

Kuidas Teil nii palju kaal kukub, nt Nautleja, Katrika, teil ikka üle kilo korraga läinud smiling smiley

Kasss, räägid ehk lähemalt oma toitumisest?



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Kadri2406 04.10.2013 22.39.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Kaasu
Kuupäev: 06. October 2013, kl 10.20

Väga hea video kodus treenimiseks-

[www.youtube.com]

Mul üks tuttav kaotas kuue kuuga 40kg, reguleeris söömist kõvasti ja tegi iga päev selle video järgi(+jooksmine ja ujumine). Ehk tahab keegi veel proovida smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: anny22
Kuupäev: 07. October 2013, kl 08.16

Tere-tere!
Mul foorumi jälgimine puha unarusse jäänud. Reedel oli õpetajate päev ja siis sai end pisut poputatud. winking smiley kaalunäit seekord sama, ehk siis 65,4 Edaspidi püüan näidud edastada õigel ajal.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Kasss
Kuupäev: 07. October 2013, kl 08.56

Tere!

Kadri2406 - ma otsisin väga pikalt endale sobilikku toitumist. Eesmärk oli leida selline viis söömiseks, mis ei nõuaks tohutut pingutust ja kindlasti ei meeldi mulle toidu kaalumine ja kalorite lugemine. Seega erinevaid teooriad lugedes mõtlesin nii toortoitumise, Montinaci dieedi, GI dieedi ja paljude teiste peale. Toortoitumine ei sobinud mulle põhjusel, et lihast ma loobuda ei suuda ja ilmselgelt igapäevaselt toorest kala ja carpaciot süüa pole eriti mõistlik ning värske kraam on talveperioodil ikka väga kallis ja kahtlase väärtusega.
Teine tingimus oli mul toitumisele see, et kindlasti peab toitumine olema terviklik elustiil ja selliseid kiireid dieete ma ei soovinud. Mingil imelikul kombel ostsin enne nädalast puhkust kevadel, sellise raamatu "Toidurevolutsioon" ja minu süda oli LCHF ehk Low Crab High Fat (madala süsivesikute ja kõrge rasva sisaldusega) toitumisele müüdud. Ma ostsin raamatu täiesti ainult kaane järgi ja ma ei teadnud, mis seal sees on. Samas selle LCHF otsa olin ennegi komistanud.
Ja tundub, et mulle see sobib. Kindlasti ei sobi see kõigile! Ise peab jõudma selleni, mis töötab. Me oleme kõik väga erinevad. Küll aga olen veendunud, et ükski imedieet ega imetablett inimesi saledaks ei tee.
Ma teen ka väga palju trenni nädalas. Eile osalesin Paide-Türi rahvajooksul pikal distantsil. Püüan iga nädal teha 4 trenni (2xBodypump, Bodybalance, yogafunc - minu lemmikud) ja käia korra kaks jooksmas. Minu organismile ainult spordist ei piisanud ja on väga oluline, et jälgin oma toitumist.
Ilusat prisket miinust kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Katrika
Kuupäev: 07. October 2013, kl 13.32

Tere kõigile!

Ei jõudnud kohe vastata, aga nüüd siis pikemalt.
Mina sünnitasin hiljuti ja käsil siis rasedukilode kaotamine. 14kg läks pärast sünnitust väga kiiresti ja iseenesest, aga nüüd 7 ülekilo seisab juba mõnda aega. Kuna imetan, siis väga palju toitumist piirata ei saa ega tahagi. Aga olen seda meelt, et mida varem nende kilode mahasaamisega tegelen, seda lihtsamalt see läheb. Pealegi tahaks vanadesse riietesse mahtuda, hetkel kannan veel rasedate riideidsmiling smiley
Aga nippidest.
Esimesel nädalal asusin usinalt toidupäevikut täitma ja selle tulemusel loobusin igasugustest näksidest, mis mul muidu märkamatult suhu kaovad. Õigem oleks muidugi öelda, et näkside jaoks ei olnud enam aega, sest selle asemel tegelesin muudkui toidupäeviku täitmisegasmiling smiley Teise asjana asusin ohtralt käruga ringi jalutama. Selline pika aja jooksul mõõdukas liikumine on mul alati toiminud. Aastal 2009 sain igapäevase kepikõnniga paari kuuga 8kg lahti.
Paraku ei saa ma aga siiski oma tulemuste üle uhke olla. Neljapäeval jäi toidupäevik täitmata ja pole seda siiani uuesti alustanud. Samuti pole erinevate asjaolude tõttu jalutama eriti saanud. Piilusin kaalu ja see näitab tunduvalt rohkem, kui reedel. Ise arvan, et see toidupäeviku täitmine on natuke liiga ajamahukas ja selle peale ma lootma jääda ei saa. Püüan seda edaspidi aga ehk siiski 1-2 päeval nädalas täita, et õiged kogused meeles oleks. Siis ehk lihtsam ülesöömisest hoiduda. Ennekõike püüan aga rohkem jalutama minna, sest sellesse on mul rohkem usku.

Kui raamatutest rääkida, siis mulle on varem väga sobinud raamat "Ma teen su saledaks".Seal lahatakse ennekõike toitumisega seotud mõtlemist ja see aitas väga palju. Mõttemustreid on aga raske muuta, peab järjekindel olema, seetõttu on mul sealsed põhimõtted natuke ka unarusse jäänud. Aga raamat on kapinurgal lugemiseks ja motivatsiooni tõstmiseks valmis pandudsmiling smiley Mulle väga meeldis ja ehk sobib kellelegi veel!

Edu kõigile ja pea püsti!



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Katrika 07.10.2013 13.35.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: ursull
Kuupäev: 07. October 2013, kl 19.20

Kartika, räägi palju sa igapäevaselt kõnnid? Kärutades on muidugi lihtne oma 10-20km ringe teha, aga oleneb lapse heast unest ka winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 07. October 2013, kl 20.04

Hei! Minu igapäevane toitumine on ka suures osas LCHF, seda täiesti iseenesest, on lihtsalt nii kujunenud. Ja olen samuti suur lihasõber, ilma ei saa mingil juhul. Treeningute osas on raskem: ma ei tohi raskeid asju tõsta, sellepärast jäävad kõik jõutreeningud ära. Varieerin mitte nii suuri pingutusi nõudvaid trenne, kuid paraku on nende efektiivsus ehk väiksem.
P.S, Anny, ka mul läks õpetajate päevaga seoses käest ära, sõin kõik eelmiste päevade puudujäägid järgi ja siis veel õhtul kodus näksisin ka, oi kui pahane ma enda peale olin, et NII käest ära lasin. Aga siis võtsin jälle paar päeva seda tublimalt end kätte ja tänahommikune seis on sama, mis reedel, nii et mis kiirelt tulnud, see kiirelt läinud ja täiskäik edasi smiling bouncing smiley

Tore oleks, kui keegi leiab mingeid häid nippe, mis on tõhusad ükskõik kas toitumise, treeningute vms juures, et jagame siin ikka ka. Mõnikord kaob motivatsioon ära, siis oleks hea "värsket õhku" saada ja uusi lähenemisi proovida. Tore ,et teema muutub aktiivsemaks! thumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 08. October 2013, kl 08.00

Hei, kas teie mõnusasse peresse mahuks veel üks kaaluprobleemne võitleja? smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Katrika
Kuupäev: 08. October 2013, kl 09.17

ursull - alustasin 5km päevas ja olen püüdnud seda suurendada. praeguseks jõudnud 10 km-ni päevas. vahel teen selle 2x5km, vahel jutti 10km. siit edasi ma arvan, et väga ei suurenda, püüan lihtsalt järjekindel olla, et päevi vahele ei jääks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Kaasu
Kuupäev: 08. October 2013, kl 09.54

Mina ei saa eriti väljas treenimas käia. Teen kõike kodus. Menüüst jätsin välja palju asju (valge jahu, pasta, kartuli), piiran suhkru tarbimist. Ma tõesti kaalun toitu ja loen kaloreid. Trenni teen ka iga päev, võimlemine-aeroobika-trenazöör. Kahe nädalaga olen kaotanud 2,9kg ja talje ümbermõõt ka 9cm väiksem, puus ja reis ei taha nii kiiresti langeda, aga sealt vist ongi raskem cm alla saada. Teen nüüd jalgadele iga päev lisaks selliseid harjutusi -

[www.youtube.com]

Ma üldse võimlen väga palju videote järgi. Enda motiveerimiseks tegin endast peegli ees aluspesus pilti grinning smiley Ohh õudust, kui jube see oli tongue sticking out smiley Ja nüüd pildistangi samas seisus ennast iga ndl tagant. Ja eile peale pildistamist, kui võrdlesin esialgsega, siis vahet oli ikka aru saada grinning smiley Kõht oli eest kadunud ja jalad tundusid ka mitte nii "pekised" ja võdisevad. See motiveeribki kõige rohkem, kui näed silmaga erinevust.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: ursull
Kuupäev: 08. October 2013, kl 13.10

Katrika, tänud vastuse eest! Minu kõndimised on jäänud kahjuks tihti diivani ja ukse vahelisele alale smiling smiley Aga kui kõndima lähen siis ikka korraga mingi 8-10km. Lihtsalt meelega olen valinud sellise ringi kodu juures, et ma ei saa kuidagi seda teed lõigata ja üle põllu kalpsata ei viitsi smiling smiley

Hakkasin 1 oktoobrist tegema 30 päevalist kõhulihastreeningute kava, mida siin FB mingi aeg jagati. Iga 3 päeva tagant on puhkepäev ja iga treeninguga kordade arv suureneb. Tuleb siis teha selili istesse tõsteid, keretõsteid ja siis sirged jalad ülestõsteid ning lõpuks siis peab suutma mingi aja planku hoida. Esimesed päevad olid räige piin, kõht lausa valutas ja voodis külje keeramine oli hullumaja. Nüüd enne sellist trenni teen keha graatsiakettaga 10-15 minutit soojaks. Juba on riiete pealt tunda, et mõjub.

Aga muidu on üleüldine laiskus peal ja selline unine olek ka. Vaja oleks ikka mingit ora p***
Nii kui jooksus jääb 3 päeva vahele, siis on raske end uuesti sundida jooksma. Kui täna jooksma ei lähe, siis ma ei tea kuidas ma jälle omadega reele saan.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 09. October 2013, kl 14.43

Kuidas läheb? Minul sel nädalal trennid tegemata, nii kiire on olnud. Aga loodan ikka nädala lõpuks miinust näidata, pean kalorinormist kinni ja püüan vajaliku veekoguse ka ära juua (minu jaoks on see 1,5 l vee ärajoomine jube raske). Muide kas olete kontrollinud, kas teie kaalud näitavad eri kohtade peal sama numbrit? Minul näitas sama toa eri asukohtades ja ka eri tubades lausa 1kg vahega confused smiley Kirja panen selle järgi, kus kogu aeg seisnud on.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: ursull
Kuupäev: 09. October 2013, kl 18.43

Kui sul digitaalkaal siis see võibki eri nurkades erinumbrit näidata. Mul sama mure.
Digitaalkaal tahab saada täiesti kõva ja loodis aluspinda. Kindlasti ei tohi see kaal asetseda niiskes ruumis, kuhu võib vett peale sattuda. Mul eelmine kaal läks vannitoas olles lolliks, sest sinna sattus alati veepritsmeid peale kui käsi kuivatasin. Samuti ei tohi vaiba või mõne muu pehme pinna peal kaal olla.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 09. October 2013, kl 20.49

Digitaalne jah. Mul on täiesti tavalises toas ja otse parketi peal aga niikui asendit muudan, on number teine grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: ursull
Kuupäev: 11. October 2013, kl 05.51

Hei!
Lootsin tsips rohkem kaalulangust sel nädalal, sest tundus juba, et kaal hakkabki kolinal liikuma, aga tegelikult olen selle tulemusega ka rahul -0,9kg.
Nädala jooksul olen teinud 5x kõhulihase harjutusi (istesse tõsted, keretõsted, sirged jalad ülestõsted ja plank), ühe jooksu ja ühe kepikõnni.
Üritan järgmisest nädalast ujuma minna ja äkki mingisse trenni ka.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Kaasu
Kuupäev: 11. October 2013, kl 06.47

Hommik!
1 kilo jälle vähem. Oehhh... Kui õiged kaaludel need muud asjad on (vedeliku-, lihase- ja rasvaprotsent)? Mu vedelikuprotsent oli madal ja kaal teatas, et rohkem vaja juua grinning smiley Aga tean ise ka, et peaksin rohkem vett jooma. See nädal siis uus eesmärk, juua päevas vähemalt liiter vett.
Muidu paneme täiskäigul edasi winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Katrika
Kuupäev: 11. October 2013, kl 07.49

Minul siis tuliga hoopis 0,3 plussisad smiley Aga lasin sel nädalal ikka täiega käest ära ka. Jalutamas küll käisin, aga söögiga läks kehvasti - ei jõudnud selle peale mõelda ja tulemuseks oli ikkagi üsna kõige ettejuhtuva suhupistmine.

Kuidas te olete omal korraldanud toitumise planeerimist/jälgimist/kaalumist, et see võimalikult vähe aega võtaks ja hoopis stressi ei tekitaks? Või lähebki kogu vaba aeg selle peale? Ma suudaks toitumist jälgida küll, kui keegi mu eest ära planeeriks, mida järgmiseks süüa ja söögi valmis ka teekssmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Kasss
Kuupäev: 11. October 2013, kl 07.53

Tere! Ursull ja Kaasu - väga hästi ju.
Mul nii hästi ei läinud, aga -0,4 on ikkagi miinus ja ma olen vägagi rahul. Kuigi pean tunnistama, et nädala keskel nägin selle kombinatsiooni nagu 65 koma midagi ka ära, siis olin eriti õnnelik.
Spordist nii palju, et pühapäeval Paidelt Türile jooksuga, esmaspäeval bodybalance ja kolmapäeval bodypump. Kuigi mu Polartreiner ütles, et peale jooksu oleksin alles eile võinud kergemat trenni teha, siis ma käisin ikkagi juba esmaspäeval end venitamas ja see oli super mõnus. Täna lähen yogafunc trenni ja siis ootab ees vägagi eriline nädalavahetus oma kaasaga kodust kaugemal. Seega soovin kõigile ilusat nädalavahetust!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: ursull
Kuupäev: 11. October 2013, kl 08.03

Katrika, kuna ma olen väga laisk inimene siis ma planeerin oma söögid nädalavahetusel kõik ära. Mõtlen välja mida nädala jooksul tervele perele süüa teen. Ise söön ka seda mida teised, sest mingit eri menüüd ma küll ei vinna välja mõelda. Lihtsalt mingid sellised asjad jätan ära, et kui nt supp, siis hapukoort ei pane, kui kartul + kaste, siis väiksem taldrik ja kuhjaga salatit ja 1-2 kartulit.
Aga jah meil peres kombeks korra nädalas poes käia ja kogu söögivaru ühekorraga kõik ära osta. Vahest harva peame nädala lõpupoole piima juurde ostma, sest meie pere on täiega piimavasikate pere, 15-20 liitrit nädalas pole probleem 4 liikmelisel perel ära kaanida. Ise ma üritan oma piima joomist piirata, et söögi kõrvale ei joo 2 klaasi piima vaid piisab ühest.
Nojaa loomulikult ma teen korraga nii palju süüa, et ma ei peaks iga päev süüa tegema. Nädalavahetusteti teen korraliku laari ette ära, et järgmine söögi tegemise kord on tavaliselt alles kolmapäeval. Lõunasöögid võtan ka üldjuhul kodust tööle kaasa.
Aga jah, eks alguses on vaja ära õppida see asjade kaalumine ja treenida oma kaalusilma, hiljem läheb veidi kergemaks. Kui oskad silmaga ka koguseid hinnata. Aeg-ajalt tasuks ikka asju ülekaaluda, et ega silm ei valeta winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Kokku: 123456Järgmine
Asukoht: 1 / 6


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.