Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 6 / 93
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 29. October 2013, kl 22.20

Veejoomise kohta tuleb kj rühmast meelde selline fakt, et vett ei soovitata juua söömise ajal, sest siis muutuvad süljenäärmed laisaks ning seedimine aeglustub. vett juua enne söömist ning pool tundi peale söömist. Ma ise olen juba täitsa harjunud söögilauas mitte jooma.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 30. October 2013, kl 01.08

See on ka õige, mina ka söögi ajal ei joo, pool tundi enne ja pärast.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 30. October 2013, kl 09.19

Naised, mõtlesin tabeli peale ja otsustasin, et päris lukku ma tabelit uutele liitujatele panna ei plaani, aga...

EDASPIDI SAAVAD LIITUDA AINULT UUED TULIJAD KELLEL ON HETKESEISUGA KMI ÜLE 25,0

KMI 25,0 on ametlik piir normaalkaalu ja ülekaalu vahel. Mõistan, et ka kahekümnese kmi-ga inimesele võib üks lisakilo suurt muret valmistada, aga tahaksin siiski kuhugi piiri tõmmata. Tahaksin, et meie duell oleks abiks inimestele, kellel on "suurem mure"- mure, mis ei ole tervislik.

See ei puuduta ühtegi praegu osalevat duellitajat ja olen valmis edaspidi ise uute soovijate ees vabandama (kelle kehakaal ei klassifitseeru ülekaalu alla). Loodan mõistvale suhtumisele, sest ei tahaks tabelit liiga pikaks ka ajada smiling smiley Samas aga ei ole meie teemapüstitus kellelegi suletud, vestlema on kõik oodatud !

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 30. October 2013, kl 09.47

Mõtlesin, et võiks tabelisse iga kuu viimase numbri taha märkida ka KMI. Pean siis küll veerud uuesti laiemaks tagasi tegema (nagu alguses oli), aga saaks muutusi jälgida. Vaadake tabelit. Kas läheb liiga kirjuks ? Kas kustutan ära ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 30. October 2013, kl 10.02

Siis mul vedas, et teie duelli veel sain, sest minul vist see KMI hetkel kõige väiksem.

Mulle meeldib siin duellis, et kui hommikul kohvi joon, siis on midagi lugeda, suhtlus on minu jaoks kõige tähtsam. Kui palju keegi kaalub või mis tema KMI on, ei ole üldse tähtis, nagunii igaüks pusib oma kaaluga.
Duell muidugi tähendab ju võistlemist ja parem on kui võistlejad on enamvähem võrdsed...selles mõttes saan aru smiling smiley

Niiet mul super hea meel, et teie jutukasse duelli sattusin ja viimasel hetkel veel sisse sain smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 30. October 2013, kl 10.06

Mina ei jälgi üldse seda KMI, miks te seda jälgite? see ju igalühel teada, mis kaalu nr-s ta normaalkaalus on? või vaadatakse midagi veel selle nr-i järgi?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 30. October 2013, kl 10.07

Tore, et meie tabel on aktiivses kasutuses ( selle 15 minuti jooksul käis 6 inimest lausa vaatamas!) . Ma siiski otsustasin, et ei hakka tabelit nii kirjuks tegema. Muutused on veel väikesed ja äkki teeks seda näiteks iga 3 kuu taganti smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 30. October 2013, kl 10.23

annn, selles mõttes on sul õigus, et igaüks teab ise kõige paremini mis kaalus ta ennast hästi tunneb. Ma märkisin esialgselt KMI-d sinna tabelisse selleks, et see annab siiski mingil määral aimu "mure" suurusjärgust ja nii on võibolla mõnel osalejal lihtsam mõttekaaslast leida. Usun, et see väike rida seal üleval ei tee tabelit üleliia kirjuks, aga sul võib õigus olla, et üleliia palju ei oleks vaja seda KMI-d tablisse toppida smiling smiley Ma arvan, et nii on hea küll. Mul ka tööd vähem winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 30. October 2013, kl 10.57

Idee poolt ja samas keegi ei keela ka lihtsalt sõna sekka ütlemast või mõnd head mõtet jagamast.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 30. October 2013, kl 11.22

Mina olen ka Vurri ettepanekuga päri. Kui samast kaaluklassist inimesed üritavad langetada, siis on võrdlusmoment täpsem ning annab duellitajale paremat ettekujutust oma kaalulanguse kohta - et kas peaks rohkem pingutama või oled õigel teel.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 30. October 2013, kl 11.26

Annn, inimesi ei saa võrrelda kaalu järgi, sest ollakse erinevat kasvu. Võrrelda kehalist seisu saab KMI alusel, mis arvestab inimese pikkusega. Kahjuks ei arvestata vanusega, energiatarve siiski sõltub ka sellest faktorist lisaks temperamendi eripärale. On ju inimesi kes sahmerdavad sihitult ja vibelevad pidevalt, teised on oma tegemistes väga arvestavad ja säästlikud. Aja jooksul kogemuste põhjal tean täpselt kui palju kaloreid päevas vajan, et kaalus püsida ja palju võin lubada, et alla võtta. Aga inimene petab ju ennast ise suurima mõnuga, nii juhtubki, et pistad suhu ''märkamatult'' igasugust headust ja tulemus on jälle lõpuks kaalulangetamise vajadus.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 30. October 2013, kl 11.28

Kuidas need viimased päevad küll olematuks muuta? Ei te kas see on ilmadest või mis, aga selline masendus on peal ja see ajab ainult sööma.Eile enne magama minekut oli kindlast vaja veel süüasad smiley Kui täna järjele ei saa,siis mingit miinust reedeks küll ei tule.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 30. October 2013, kl 11.37

Täpsustan. Tahtsin öelda, et KMI võiks vanusega arvestada. Energiatarve ehk minimaalne lubatav kogus kaloreid peaks lisaks vanusele ka inimese temperamendist sõltuma.
Kogu minu virisemine siin on muidugi kurjast, sest põhiline on siiski peegel ja enestunne mis loevad.
Tänud kaaluabile võimaluse eest end distsiplineerida.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 30. October 2013, kl 12.08

Mina otsisin eile nende 1000 ja 1200-ste juttude peale välja baasainevahetuse kalkulaatori. Hakkasin mõtlema, et mis see minu praegune "baas" vajadus võiks olla. Sain omale BAV-ks 1600. Väike kergendus, et ma oma 1700-ga ei ole ülesöömiste lainel. Rõhutan, et ma ei ole omale seadnud eesmärki 1kg nädalas maha võtta / jõuludeks triksi-traksi. Ma lepin sellega kui kevadeks veidi parem vorm saabub. Kardan, et kui omale liialt suured eesmärgid sean ja sööginormi väga väikeseks tõmban, siis lihtsalt põlen väga kiiresti läbi.
Panen siia ka ühe BAV kalkulaatori.
BAV-kalkulaator

Kes võtab vaevaks seda korraks kasutada, siis pange siia ka kirja, et mis see kalkulaator teile eluspüsimiseks pakub ja paljuga te ise püüate elus püsida smiling smiley Mina ei laida kellegi otsuseid maha (süüa rohkem, süüa vähem). Kõik küsimused on tingitud lihtsast huvist , milliste "vahenditega " proovitakse ülekaalust vabaneda ja, et millised rajad viivad sihile.

Kindlasti on teil igasuguseid huvitavaid ja tarku mõtteid selle BAV teemal ...



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 30.10.2013 12.09.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 30. October 2013, kl 12.13

Ja, Hatugirl, marss marss roni aga sinna järje peale tagasi ! Otsi oma kapid läbi, leiad kindlasti mõne põneva teekarbi, mida pole 100 aastat joonud ja ei mäletagi mis maitsega oli. Mina näiteks otsisin kellegi siinse jutu peale välja pärnaõietee ja tegin omale suure 600ml kannu teed ! Peale selle ära joomist ilmselt on natuke aega kõhus ruumipuudus.
Siis mine kokaraamatute riiuli juurde , otsi välja üks lahjade toitude raamat ja enne ei pane käest ära kui oled sealt ühe toidu välja valinud, mida söögiks teha ( kui täna enam ei jõua teha , siis vähemalt homme).
Anna teada, mis sa "järjele ronimiseks" ette otsustasid võtta smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 30. October 2013, kl 12.16

Ja siis veel seda ka, et mul on hea meel, et minu " lisareegli" positiivselt vastu võtsite. Aitäh mõistva suhtumise eest !



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 30.10.2013 12.16.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 30. October 2013, kl 12.21

Oma kaalulangetustee alguses BAV kalkulaatorist suuresti lähtusingi, praeguse seisu järgi on minu BAV selle kalkulaatori põhjal 1458.1.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 30. October 2013, kl 13.37

Mul näitab BAV 1590, ma ise üritan tarbida 1440. Aga, trenni ma ei tee nii et ehk on normis.Äkki isegi liiga palju söön...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 30. October 2013, kl 13.37

Rääkides teest, siis kas olete proovinud Kubja ürditalu ingveri-sidrunheina teed - mulle täitsa maitseb tongue sticking out smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anka33 30.10.2013 13.37.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 30. October 2013, kl 14.14

Minul näitab BAV-kalkulaator 1400kcal.
Söön ikka 1200kcal-t, sest nagunii nii täpselt ei arvesta ja tavaliselt mõned grammid rohkem.
Eile läks ka üle 1200kcal-i ja täna kaal sama mis eile.
See ongi katsetamine ja oma keha tundma õppimine smiling smiley

Teie tee jutud ajavad mulle ka isu peale...isutage veel, äkki saan ka oma kohvi sõltuvusest lahti smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 30. October 2013, kl 14.29

Minul näitab BAV 1530.6 . Päevase söödud kalorite kohta ei oska öelda, sest ei loe neid. Pigem vaatan, et palju korraga ei sööks ja kaal liigub aina allapoole.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 30. October 2013, kl 14.34

Mul näitas see 1670,6 aga ma ausalt öeldes ei teagi palju ma kcal tarbin.Äkki keegi vanadest kaalujälgijatest oskab öelda/mäletab palju umbes 1punkt kcal andis.Siinne KA süsteem andis mulle 1550kcal.Täna panen huvi pärast kõik kirja ja vaatan õhtuks palju kokku tuleb.

Rajale saamisega olen poolel teel,sest pool päeva veel ju eessmiling smiley
Hommikul sõin nagu tavaliselt aga lõunal sõin ikka VÄGA korralikult ehk siis päris suure portsu kanaliha.Magustoiduks võtsin veel 2 mesikäpa vahvlikommi.Nüüd arvuti taga näksisin veel ühe õuna ära.
See aitab,kui kõht korralikult täis süüa.Siis kaovad igasugused isud ja ei marsi külmkapi vahet.
Õhtuks on hakkliha kaste ja kartul + porgandisalat.Katsun siis sellega ka mitte liialdada, v.a porgandiga smiling smiley

Vurr, suured tänud utsitavate sõnade eest! Just seda mul vaja ongi,et teised ei laseks mul alla anda ja mõistuse pähe panevad.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 30. October 2013, kl 14.48

Viimati figuurisõprade järgi tuli 1 punkt ~ 50 cal.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 30. October 2013, kl 15.08

Issand jumal, ma hommikul alles käisin siin foorumis ja nüüd lobamokad olete nii palju jutustanud, et mul võtis kohe päris tükk aega, et järele jõuda. See muidugi väga positiivne.
Need teejutud juba ajasid mind siin eile isutama ja mina tegin eile suure kannu täie piparmünditeed ja kaanisin seda. Täna muidugi jätkasin....
Ja minu BAV tuli 1610,5 - siinne on 1584, kuid siin ei arvesta keegi minu energiakuluga, mis kaasneb imetamisega. Ma ei tea, kui õige see on, aga kuskilt lugesin, et imetamisega tuleb juurde süüa ligikaudu 500. Teab äkki keegi midagi täpsemalt sellest?
Hatugirl, me tuleme sulle varsti ise külla ja paneme külmiku tabalukuga kinni - mingi nõrk oled we??? Ära aja jama, sa ju tahad paremaid ja ilusamaid riideid omale selga ajada ja reedel tahad ju miinust kaalul näha, on nii ju??? Ja nüüd kõik, mis sul käes on, et süüa, viska minema ja joo vett või mine välja jalutama. Aitab naljast!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 30. October 2013, kl 15.16

Hatugirl. Õhtul, kui hakkad omale süüa tõstma, tuleta omale meelde, et Vurr käskis tõstmist alustada porgandisalatist ! Kui porgandisalat on tõstetud, siis tõsta natuke veel porgandisalatit, alles seejärel mine kartuli ja kastme järgi.
Ja kui lastele porgandisalatit enam ei jätkunud, siis anna neile salati asemel need mesikäpa kommid, mis sa õhtul plaanisid (salaja) ära vitsutada ! Oleme kokku leppinud, eks smiling smiley

...või muidu !!! tuleb KurrNurr ja paneb sul külmiku lukk ja viib kommid oma lastele !

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 30. October 2013, kl 15.32

Otsisin huvi pärast välja oma vanad Kaalujälgijate vihikud ( aastast 2003). Sisestasin sealsest menüüst siia KA päevikusse üle Düsseldorfi kartulisalati retsepti, mis andis KJ punktisüsteemi järgi 6 punkti, siin sain selle vasteks 526 kalorit ! Seda on tükimaad rohkem kui 1 punkt = 50 . Selle järgi tuleb 1 punkt 90kcal.

Ma arvan, et ma tean kust need vahed tulevad. Asi selles, et KJ süsteem lubas süüa keskmiselt 20 punkti , millele lisandusid ju 0 punkti juur-ja puuviljad. Null alla kuulusid ju kõik kurk, tomat (ka mahl), aeduba, kaalikas, porgand, kõrvits, peet, kapsas, seened, sibulad, redised ja suvikõrvitsad ning ka õun, pirn, arbuus, melon, nektariin, kiivi, apelsin, ananass, arbuus, marjad- maasikad, vaarikad, sõstrad ...... Mõelge ise kui palju neid asju tegelikult on. Sealt tuli ilmselt päris kopsakas hulk nn. 0 punkti energiat ! Ja see oli kaval nipp, mis pani inimesed neid 0-punkti asju tarbima smiling smiley

Nii, et kes tahaks arvestada 1p=50kcal, see ei tohks oma päevase kalorihulga hulka puu-ja juurvilju arvestada. On ju nii !?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 30. October 2013, kl 15.44

See oli vist 2011, kui minu punktide arv 8-lt 16-le läks ja arvestus käib nüüd poole punkti kaupa, varem veerandi järgi. Seal tehakse ikka aegajalt muudatusi ja nii mõnigi asi on teisiti kui kaalujälgijaist said figuurisõbrad.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 30. October 2013, kl 16.13

Mina võtsin selle retsepti ja päevase punktide koguse ( keskmiselt 20 punkti päevas) ühest ja samast 2003a KJ vihikust. Täpsemalt öeldes oli see päeva näidismenüü 20-le punktile, mida siis pidi igaüks kohendama vastavalt sellele, kas tal on rohkem või vähem punkte ette nähtud.

Kui ma ei eksi, siis oli sellel ajal nii, et igakord kui uude kümnendisse langesid, jäi 1 punkt vähemaks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 30. October 2013, kl 17.31

Offtopic: minu meelest on ka supervinge, kui elavalt kõik siin arutlevad! Nii vahvat seltskonda annab mujalt otsida! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 30. October 2013, kl 19.25

Kiidan ka teid, nii äge seltskond koos, käin kohe mitu korda päevas siin foorumis smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 6 / 93


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.