Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 4 / 38
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: anaid
Kuupäev: 07. January 2014, kl 10.02

Magusa vastu aitab kaks asja. Esiteks mitte neid koju osta, teiseks kui need juba kodus on, siis tuleb mängu prügikast. See on kõige tõhusam. smiling smiley

Tatrajahust pannkoogid ning rukkijahust kaneelisaiad on väga-väga head. Proovige järgi. Lisaks on ka olemas odrajahu, millest saab karaskit teha.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 07. January 2014, kl 10.41

Helisekene, siga ja veis on ka täiesti ok süüa. Peaasi,et mingitest magusates marinaadides neid ei tee.
Meil ka mehega suht oma toitumine ja lastel oma söök.
Hommikuks sööme tavaliselt kas keedumuna, omletti või kodujuustu ja kõike seda rohke toore salatiga. Salatitesse suhkrut ei lisa, maitseks vaid sool-pipar, kreekapähkliõli ning sidruni või laimimahl. Samuti väga harva sööme kartulit ja kindlasti mitte koos lihaga me seda ei tarbi. Makarone ma ei mäletagi millal ma viimati sõin....mingi 3-4 kuud tagasi vist. Riisi söön sama vähe kui kartulitki. Teraviljadest vaid tatart.
Piimatoodetest vaid kõige rasvasemaid tooteid ja kindlasti vaid täispiim.

Jääb mulje nagu oskaks ilgelt toituda, aga miks siis veel paks? smiling smiley
Ma nii alles toitunud tõesti alles kolmas kuu ja ma näen, et see toimib.
Ainuke magus, mida ma tarbin on kohv, kuigi ka kohvi tarbimist olen piirama hakanud. Vanasti sai ikka oma liiter päevas ära lürbitud, nüüd 1-2 tassi, mitte rohkem. Põhirõhk veel ja rohelisel teel.

Kindlasti ei tohiks ära unustada vitamiine, mida peaks igapäevaselt tarbima: kalamaksaõli, D-vitamiin (tilkade kujul), Vitamax, C-vitamiin <- need on igapäevased mida ma tarbin ja kalamaksaõli kogus on topelt, sest ülekaalulised peavad seda rohkem tarbima, et aitaks paremini seedida.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 07. January 2014, kl 15.32

Ehk võin siis ka mina liituda? Jaanipäev kõlab hea plaanina smiling smiley. Meie jõuluduell sai ilmselt ursulliga otsa...

murjamike

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: lauriine
Kuupäev: 07. January 2014, kl 20.42

Issver sussver te olete siin kõik nii tublid, ei söö kartuleid ja patsasid ja riisi... Ikka liha ja kana ja salat... Aidake nyyd hädalist, et millal te seda toitu kõike teete? Ma jõuan trenni päeval koju kell 9 õhtul ja siis kyll enam syya teha ei viitsi ega taha... Muudel päevadel siis teen paarimpäeva toidu ette valmis aga igasugu riisi roogasid ja selliseid asju lihtsam mitmeks päevaks ette teha kui liha küpsetada ja salatit teha... Või mulle ainult tunduub nii? Tooge paar näidet oma menyys, et mis toitusid teete ja kas igaks söögikorraks teete epuue toidu või võtate ka lõunasöögi kaasa tööle?

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: siucra
Kuupäev: 07. January 2014, kl 20.54

Mina võtan õhtuks ikka kana/ mereandide (muud liha pole kunagi söönud) ja juurviljade/ värske salati kõrvale ikka väikese koguse kartulit/ makaroni/ riisi kaa, muidu sööngi ainult valke ja rasva.
Nüüd talvel pole väga hullu, sest söön hommikul putru ja saan sealt need vajalikud süsikad kätte. Ülejäänud aasta on hommikuks ainult muna variatsioonid.
No talvel lihtsalt tunnen, et peale õhtusööki on mul vaja süüa paar tk šokolaadi tee kõrvale smiling smiley

Minu kõige suuremaks paheks ja takistuseks kaalu langetamisel on punane vein nädalavahetustel. Aga aja jooksul olen aru saanud, et oma 2 klaasi (või teine kord rohkemtongue sticking out smiley) joomiseks pean siis mujalt kokku hoidma ja arvestama, et kaal jääb lihtsalt seisma või tõuseb paariks päevaks.

Mul on sama teema selle trenni minekuga. Kui uksest väljas olen, siis on korras ja teen korraliku trenni. Hetkel oma elukoha tõttu treenin ainult kodus. Kahju muidugi, sest kui spordiklubi kuukaart oli taskus ja klubi ainult 15 min rattasõidu kaugusel, siis olin päris heas vormis. Toitumist siis nii pingsalt ei jälginud. Eks ma ikka üritasin magusaid karastusjooke ja muud taolist vältida, aga kui sõin šokolaadi, siis ikka terve tahvli korraga ja kaal ikka langes.
Nüüd maal elades pean oma kaloreid rohkem lugema, sest kodus üksi rassida on palju igavam ja motivatsioonist jääb vahel puudu. Hetkel õnneks olen väga motiveeritud smiling smiley

Tegelikult ootan juba kevadisi aiatöid ja muruniitmist smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 07. January 2014, kl 21.06

Tere tulemast murjamike! smiling smiley Tule jah meie kampa, meid on palju ja suhtlus tihe, mis mulle siin meeldib smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 07. January 2014, kl 21.12

lauriine: hommikusöögiks kodujuustu ettevalmistama ei pea smiling smiley ja omlett läheb kiirelt. Muna keedan eelmisel õhtul ette.
Kui mul kiire, siis jah teen hommikuks mõeldud salati eelmisel õhtul valmis ja vahest ka järgmise lõuna koguse ette ära. Olen laisk ja ei viitsi igat toidukorda valmistada.
Tomat-kurk-paprika-jääsalat-idude hakkimine ei tohiks üle 10 minuti ju aega võtta smiling smiley
Liha teen ka tihti ette, vähemalt kaheks päevaks ja enamikel kordadel võtan lõunasöögid ka tööle kaasa. Vahest kui ei ole jõudnud süüa kaasa teha või ei vinna, siis käin ületee Kaubamajast süüa ostmas.
Väldin kotlette (kui just ise ei tee), pikkpoisse, nagitsaid jms. jama. Ainult puhas liha ja mitte ainult kana ja kala. Kala söön 1-2x nädalas.
Väga lihtne on hakkliha (vaid Rakvere variant kodune hakkliha kus on 50:50 veis ja siga) õhtul veidi praadida, nati tomatipastat peale maitseks ja külmutatud juurvilju peale ja valmis. Samuti armastan igasugu ahjus tehtud hautisi kus liha ja juurviljad.
Aga mida rohkem sa toortoitu sööd, seda parem sulle ja su kaalule smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 07. January 2014, kl 21.16

Nii palun nüüd mind nahutada!
2 päeva pole trenni jõudnud. Eile ei viitsinud minna jõusaali tunglema, sest kartsin, et aasta alguses on palju trügijaid seal ja kui enne kella 17 sinna ei jõua siis suht lootusetu olukord.
Täna pidin siis minema ikkagit, aga mehel tuli midagi vahele ja ma pidin lapsele ise lasteaeda järgi minema ja pärast oli kõht hapukapsasupist täis ja vihmakätte jooksma ei kisu.
Tasapisi hakkab jälle laiskus ligi hiilima sad smiley
Homme õhtul vähemalt kohustuslik ujumistrenn, sinna lihtsalt PEAN minema, aga kas hommikul viitsin esialgu planeeritud trenni minna....kahtlane.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: siucra
Kuupäev: 07. January 2014, kl 21.23

Kui vähegi võimalik, siis keedan ma kaa riisi/ kartulit mitmeks päevaks ette. Koju jõuan, siis viskan kohe kana/ kala ahju ja lõigun samal ajal salati. Salat ei pea alati midagi uhket olema, vahel lõigun lihtsalt hunniku tomateid kaussi. Kapsast/ porgandit/ muid juurikaid hakin alati mitmeks päevaks valmis, aga neid omavahel kokku ei sega ega õli/ maitseaineid ei lisa. Kaanega kausis püsib salat kapis värske päris pikalt. Iga päev võtan segan siis kastme ja juurikad kokku.

Kuna ma elan maal, siis ostame alati toitu terveks nädalaks ette. Tänu sellele, et iga päev poes ei käi, väldin ka ahvatlusi smiling smiley
Ma umbes tean juba arvestada, mis toitu ma nädalas valmistama hakkan ja kohe poest tulles lõigun lihad sobivateks tükkideks, vahel ka maitsestan. Paari järgneva päeva lihad jätan külmkappi, ülejäänud külmutan ja sulatan siis vastavalt vajadusele. Sööki valmistades polegi siis muud vaeva, kui asjad ahju/ pannile visata.
Umbes korra- kaks nädalas veedan natuke rohkem aega hakkimisele ja lõikumisele, et teistel päevadel lihtsam oleks.

Õhtuti panen alati järgmise päeva lõuna ja hommikusöögi valmis. Päris tihti söön lõunaks eelmise päeva õhtusööki.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Piia37
Kuupäev: 07. January 2014, kl 21.32

Ursull!
Minu arvates teed sa oma motivatsiooniga paljudelegi ära,küll sa need trennid ka teinekord rohkem ette võtad!
Mis minu toitumisse puutub,siis söön tegelikult peaaegu kõike,lihtsalt kaalun rangelt portsjonid valmis,aga vähehaaval muudan ka toitumisharjumusi,sest minu varasemad erinevast toidust loobumise dieedid on tagajärjeks toonud paraku erinevaid tervisetõrkeid,nii et nüüd esimest korda teiega koos olen algul lihtsalt ettevaatlikum ja samm-sammu haaval tegelen kaalu langetamisega rohkem,eks vaatab,mis saab.
Jalg natuke veel haige,kuid liikumist juba siiski rohkem,nii et indu jagub mul ja lugedes teiste kirjutisi,tõuseb motivatsioon veelgi.Tõesti vahva,et meid nii palju on ja veel aktiivsed.
Tubli algus meil!

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 07. January 2014, kl 21.32

Sama siin nagu siucra teeb ja ka käime vaid 1x nädalas poes, et aega säästa näiteks kasvõi spordi tegemisele.
Nädalavahetusteti teen tavaliselt mingi suurema laari söögi ära, mida jaguks teisipäevani-kolmapäevani. Jääkappi olen teinud terve hulga kapsarulle näiteks, mida aegajalt võtan karpide viisi ja viskan ahju valmima.
Kuna kartulit väga ei söö, siis töönädala sees, selle koorimisele aega ei raiska. Lapsed söövad lisaks meie söögile makarone kõrvale või siis tatart nagu meie.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: siucra
Kuupäev: 07. January 2014, kl 21.33

Ursull, saan sinust täiesti aru. Kui ma trennis veel käisin, siis seda jaanuari trügimist vältisin või üritasin käia trennis nt keset päeva. Kui kõigil suur hurraa möödas oli, siis läksin õhtustesse trennidesse tagasi.

Hommikul trenni mineku otsustasi alati õhtul ära ja siis hommikul polnud enam mingit mõtlemist, tegutsesin automaatselt ja lihtsalt läksin smiling smiley Lõpuks harjusin selle rutiiniga ära. Hommikul oli küll raske varem üles saada, aga talvel õhtuti pimeda saabumisega tuli ka laiskus peale ja suht tihti jäi ka trenn ära..

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 07. January 2014, kl 21.44

Keset päeva ma kahjuks trennis ei saa käia,aga küll mingi kl 7 trenni saaks küll minna (7:30 läheks juba rabelemiseks). Samas ärkan küll vara, aga kas ma ikka viitsin minna....kunagi aastaid tagasi käisin nii ujumas. Meeletu pingutus on minujaoks trenni uksest sisse saamiseni, et sinna ikka jõuaks.
Mulle võib takistuseks saada see mõte, et mulle ei meeldi kiirustada pärast trenni enda pesemisega, juuste kuivatamisega, meikimisega ja siis korralikult kontori minna. Aga see pole ju veel kõik. Hommikusöök ka veel ju siis söömata, seda vaja ka kusagilt käbe kaasa osta. Lõpuks olen alles kell 10 valmis tööd tegema. See mind veidi häirib, kui tead, et teised kolleegid on kella 8-9 kohal juba. Koju tahan ikka nagu teised minna, kl 17.
Süümekad noh smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: siucra
Kuupäev: 07. January 2014, kl 22.16

Täiesti arusaadav, mulle tegelikult meeldib kaa uimerdada ja saunas mõnuleda ja end veel pool tundi kuivatada-kammida-sättida. Eelmine aasta olid mul hommikud vabad ja sain kell 10 vesiaeroobikasse, jube mõnus algus oli see päevale. Ärkama ei pidanud kaa ülivara. Hommikusöögiks võtsin kodust tavaliselt banaani ja jogurti kaasa.
Nüüd isegi basseini minekuks peaks ärkama 6. Seni pole veel jõudnud. Kahju muidugi. Jõulupuhkus ajas unegraafiku eriti jubedalt sassi. Ehk kevade poole, kui varem valgeks läheb. Vabandused- vabandused.. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 07. January 2014, kl 22.36

Mu igapäevane äratus on kell 6 :-D

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Sandra72
Kuupäev: 07. January 2014, kl 23.43

Niisama huvi pärast küsin, et kui te eesmärki seate, siis kas teete vaheeesmärkidena (nt. paari kilo kaupa) või siis kohe tervikeesmärgina? Ma olen ise mõlemat proovinud ja tundub, et vaheeesmärgid töötavad efektiivsemalt. Motivatsiooni on rohkem, kui näed ühte faasi juba täitumas winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: siucra
Kuupäev: 08. January 2014, kl 00.12

Mul on 7:30 ja poole aastaga pole ikka veel ära harjunud. Ursull, kunas sa magama lähed muidu?

Ma varem seadsin ainult ühe eesmärgi, aga nüüd teen paari kilo kaupa. Mulle kaa tundub see variant parem, saaksin nagu väikese autasu kuus korra smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati siucra 08.01.2014 00.15.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 08. January 2014, kl 00.27

Siin on nii paljud väga tublid käivad kenasti trennis ja puha. Ma pole see aasta veel kuidagi trenni lainele saanud. See nädal on üldse kuidagi raskelt alanud, väsimus on nv koristamisest ja lastega mässamisest, et keeruline ennast toitumise osas kontrollida.
Viimased paar nädalat olen ka hakanud ainult liha ja salati koos sööma. Riisist, makaroonidest ja tatrast puudust ei tunne ka. Kartul on üks asi, mis mulle maitseb. Õnneks seda väga tihti ei tee. Magusaisu hoian ka puuviljadega ära. Vett olen jälle rohkem jooma hakanud ja sellest juba ka päris palju kasu.
Ma kaalun ka iga hommik ning panen selle ka kirja. Varem kaalusin ka õhtuti, kuid see tekitas veidi stressi, kuna ei tahtnud õhtuti enam vettki juua, sest see oleks ju kaalu üles löönud.
Ma sean endale väikseid eesmärke, ikka iga kg kaupa.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 08. January 2014, kl 06.48

Mina panin hetkel vahe eesmärgi, sest ülekilosid on nii palju, et jaaniks küll ideaali ei jõua. Ma võin hetkel vaid õhata ideaali osas, aga üritan ikka realistlik olla. Kuigi, ka see eesmärk on suht optimistlik. Aga kusagil kuklas mul seisab alati meeles ka oma aasta eesmärk winking smiley

Roosaroos, ega ei peagi kohe trenni tormama. Kõige olulisem on minuarvates suuta see kaaluteema enda peas läbi mõelda ja seedida, mida sa selleks teed ja kuidas sa teed.
Aasta tagasi otsustasin ma, et teen esimest korda järjepidevalt kaalulangetust, mitte, et 1-2 kuud teen ja siis ülejäänud aastast lased lõdvaks. Ma esimesed 2 kuud vaid üritasingi end mõttes häälestada stabiilsusele ja keskendusin AINULT söögile, mida võin ja mida mitte.
Kui selle režiimiga ära harjusin, siis hakkasin alles vaikselt trenne oma nädalatesse lisama. Alguses nii 1-2 trenni nädalas. Kuniks keha harjus liigutamistega ja võhma ka juurde tekkis siis jälle lisasin veidi trenni ajaliselt juurde.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 08. January 2014, kl 06.51

siucra, magama lähen tavaliselt kella 22 paiku, aga hetkel pole suutnud veel pikkadest pühadest tavarežiimi jõuda winking smiley Lõpuks ikka alles keskööl. Eks see rutiin tuleb varsti tagasi, kui päeval väga toimekas olnud, siis õhtul tahaks kiiresti ja varakult voodi ka saada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 08. January 2014, kl 10.19

Mulle tavaline trenn nii väga ei meeldi ka, veidi igav tundub. Kuna hetkel ei ela ajutiselt Eestis, siis ei saa ma ka oma lemmiktrennis käia. Mulle meeldib tantsimine ja käisin varem bailatinos. See ei ole küll nii intensiivne trenn, kui mõni teine, kuid nauditav ja siiski liigutamine. Metsas jalutada meeldiks ka, kepid ootavad igapäev autos. Pean lihtsalt ükspäev otsuse vastu võtma, et nüüd lähen. Üks sõbranna plaanib ka ujuma minna, kui ta on sobiva ujula välja valinud, siis vast liitun temaga.
Kui lapsed veel väikesed olid, siis oli mõnus vankriga linnas jalutada. Imelik on nii sama linnas ringi kõndida, õnneks meil siin ka jah metsarada olemas.
Kui varem tööl käisin, siis oli ka lihtsam toitumist kontrolli all hoida. Nüüd rohkem kodus olles, peab iseloom ka tugevam olema. Suvel ja sügisel olin ikka väga käest läinud, nüüd olen juba suutnud mingisuguse reziimi selles osas tekitada. Kuid ikka peod ja muud üritused ning väsimus nullivad tulemuse.
Ma ise tunnen, et väsimus ongi mu üks kõige suurem vaenlane. Tegin endale uue aast reegli, et magama läheksin õhtul 23.30 asemel 23.00. Sellega pean ka veel vaeva nägema. (Ärkama pean hommikul kell 7). Kuigi päeval oleks mul ka võimalik magada, siis see mulle ei sobi. Kõige parema meelega magaks hommikuti, seda luksust luban endale ainutl nv, kui just mees väga väsinud ei ole.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Appel
Kuupäev: 08. January 2014, kl 10.26

Hommik!
Mina avastasin, et süsteem on minu algkaaluks märkinud 78 kg, mitte 78,5....ei ole hullu. 0,5 läheb alla võetud % mõttes kaduma, kuid ega see ei olegi oluline. Oluline on ju lõplik tulemus.

Loen huviga teie trenni- ja toitumiskavasid.

Mul on nüüd natukene piinlik ja näost punane ka grinning smiley Kua mul on 4 kuune pisipoja, siis söögiga on, nagu on. Üritan kaloreid täis süüa, kuid siin ei tule mul midagi välja kindlast menüüst, sest teinekord üksi kodus olles tuleb kogu lõuna ümber mõelda, sest kratt lihtsalt ei püsi kuidagi paigal ja ei taha üksi olla. Ja mina ei suuda ilma sealihata olla grinning smiley Mis puudutab trenni, siis see ei tule veel kõne alla, sest poja veel pisi ja noo sõltub minust nii palju. See eest olen üritanud ikka iga päev jalutama jõuda 1 söögivahe. Juhtub nädalaid, kus tegemist palju ja siis ei ole võimalik end õue ajada iga päev, kuid tavaline tax on selline 7-9 km talvisel ajal. Suvised matkat osutusid 16-25 km pikkusteks smiling smiley

Olen Kaaluabi mõttes tagasi, sest aastate eest lugesin kaloreid ja see töötas minu puhul ilusasti. Mul on mureks see, et kas söön üle, või siis liiga vähe. Nüüd tasapisi koos mehega kaalume ja loeme ja üritame mõlemad alla võtta. Mees mul hetkel kergem kui kohtudes, kuid ta ise soovis kaalu langetada ja hakkasime ühel õhtul rääkima ilma häbita langetamise probleemidest. Siis käisingi selle idee välja ja noo nii vahva on näha, kui mina tõusen, siis tema tegeleb pojaga ja kaaluabi on juba arvutis lahti smiling smiley

Ilusat nädala jätku!

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: kalajala
Kuupäev: 08. January 2014, kl 10.39

Tore vaadata, et teema nii aktiivne on smiling smiley

Ma toitun suht sarnaselt nagu ursull thumbs up, olen aru saand, et nisujahu ei sobi mulle mitte, õnneks on leivavalik kus ainult rukkijahu korralikuks muutunud.
Kohvist loobuda pole tahtnud, aga sain lahti suhkruga kohvi joomisest mis sundis piima kohvis asendama kohvikoorega, et ikka maitset oleks ja nüüd ei tunne enam puudustki. Trennist rääkides siis kuskil eraldi ei käi, nädala sees ainult koeraga jalutamine ja nädalavahetused mööduvad viimasel ajal maal metsas mütates (kaaluabi järgi kulus laupäeval peale 5h metsas pea 4000kcal mis kõlab ulmena ja kirja seda küll ei pannud) teistpidi ajab raske füüsiline töö jälle päeva toitumise sassi sest metsas peale meega tee või 1'e kohukese küll tarbida ei suuda ja nii jääb lõuna sisuliselt vahele.
Kõlab nagu kõik õigesti tehtud, aga siin tulebki kaaluabi appi mis aitab kogustel jne silma peal hoida winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 08. January 2014, kl 11.36

Appel, palun muuda ise julgelt tabelis oma kaal õigeks. Võimalik, et valemi kopeerimisel läks miski vähe nihu. Väga vabandan, sest suure tõenäosusega on see minu black. Ära neid oranze lahtreid vaid ise käsitsi muuda, seal valemid sees. Kui midagi vale seal lahtrites siis korrigeerin ära. Aeg-ajalt ikka viskan pilgu numbritele peale, et loogiline oleks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 08. January 2014, kl 11.41

kalajala, äkki sinu tõrvatilk meepotis ongi see, et nädalavahetusteti lõunad kaovad vahelt. Rohkem polegi väga vaja kui 1-2 päeva nädalas, kui sa ülejäänud nädala enda jaoks ära nullid? Keha läheb automaatselt säästurežiimile ja siis hoiab igast ampsust kinni ja ladestab selle kohe rasvaks, ka järgmistel päevadel kui jälle korralikult toitud.
Metsa minnes võta ikka mingi pala kaasa ja parem kui see ei ole vaid süsivesik smiling smiley

Peaks sinu pealt proovima ka seda kohvijoomist koorega, mitte piimaga. Siis ehk saan oma suhkru kasutamises kohvis lahti. Tänud hea mõtte eest! winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 08. January 2014, kl 14.17

Proovige:
Pange törts taluvõid pannile, siis lisage lillkapsas (värske, tükeldatud õisikuteks), lisage soola, 0,5-1tl pruuni suhkrut ja purustatud küüslauku. Pruunistage kõrgel kuumusel pidevalt segades. Kui lillkapsas on pruunistunud siis võtke tulelt. Tulemuseks peab olema krõmps pruunistunud lillkapsas, kanafileega super hea!! NB! Madalal kuumusel lillkapsas hakkab hauduma ja tulemus pole see smiling smiley Head isu!

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: mery
Kuupäev: 08. January 2014, kl 15.12

Helikesekene kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Proovige:
> Pange törts taluvõid pannile, siis lisage
> lillkapsas

Tundub isuäratav.

Mina kuumutasin õlis hiina kapsastsmiling smiley
lõikasin kapsa ristipidi ribadeks, kuumutasin panni tuliseks, lisasin õli ning kuumutasin kuni õli on täiesti tuline, lisasin küüslaugu ja seejärel kapsalehed, segasin kuni värvus muutus ja kallasin peale tulise vee, maitseks soola-pipart. Hautasin tasasel tulel u 15 minutit, kuni kapsalehed pehmed. Koos kapsaga võib pruunistada maise täiendamiseks ka sibula, porgandi või paprika ribasid.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: siucra
Kuupäev: 08. January 2014, kl 15.50

Roosaroos, koristamine on ju kaa trenn tegelikult. winking smiley

Ursull, loodan, et saad varsti graafikusse tagasi. Mul võtab see alati nädalaid, aga graafiku rikkumiseks piisab ainult paarist päevast. Hetkel saan ööpäevas und umbes 4 tundi. Koju tulles üritan tegevuses püsida ja väikest uinakut ei tee, kuigi väga tahaks, muidu ei saagi oma unerežiimi korda. Väsimus tapab jubedalt ka motivatsiooni.. Täna sain varem koju, autos mõtlesin, et nonii kasutan aega targasti ja teen väikese trennni. Uksest sisse, trenni riided selga ja mõtlemata hüppasin ratta selga. No üldse kohe ei viitsinud, aga sain endast võitu. Loodan, et tänu sellele tuleb ka uni varem. smiling smiley
Ursull, kas sa trenni jõudsid siis?

Ma olen varem alati üksi oma kaalu üritanud alla saada. Eelmise duelli (esimene üldse) teemas ei kirjutanud ma midagi. Sel korral mõtlesin, et postitan rohkem ja osalen vestluses, ehk aitab see rajal püsida. No et külmkapi kallal käimise asemel kirjutan ja loen hoopis siin. Eks ma siis annan teile mõne aja pärast teada, kuidas sellega siis läheb. smiling smiley

Kahju, et mul poes käidud. Ajasite mul suu vett jooksma selle lillkapsa ja hiinakapsaga..

Küsimus kõigile. Kas olete oma toitumist palju muutnud? No näiteks puuviljade ja juurviljade tarbimist. Ma olen mõnelt tuttavalt kuulnud, et nad ei tarbinud juurikaid varem üldse. Mõned lausa vihkasid neid, nüüd söövad hea meelega.
Kas tarbite selliseid tervislikke asju kaa, mis teile väga ei meeldi?

Ma ise olen alati igasugu juurikaid väga armastanud. Selles mõttes menüüs väga muutusi ei teinudki, lihtsalt teatud asjade koguseid vähendasin.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati siucra 08.01.2014 15.52.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Appel
Kuupäev: 08. January 2014, kl 17.07

Ursull, aitähh, et viitsisid lugada smiling smiley
Siin on mul õige, kuid kaaluabis endas on 78 smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Sandra72
Kuupäev: 08. January 2014, kl 17.13

Hei! Kas keegi teist on kunagi proovinud oma veregrupile ettenähtud toitumist? Kui jah, siis kuidas tundus ning millised olid tulemused? tongue sticking out smiley

Mina oma toitumist väga palju muutnud ei ole, rohelised asjad mulle meeldivad! Kui nüüd veregrupi (A pos) juurde tulla, siis minule on iseloomulik taimetoitlus grinning smiley Ja ausalt öeldes, aastate jooksul olen ma märganud, et liha söömine teeb küll olemise raskeks. Samas ei suudaks ma vist kunagi olla üdini taimetoidul. Kana ja kala on alati minu esmases valikus! Ja suvine grill, mmm...
Samas olen ma vähendanud kartuli söömist ja saia ma nt üldse ei tarbi. Lisaks üritan piirata magusate asjade koguseid.. Enam tervet pakki komme üksi kinni ei pane, samas midagi pean päevas moe pärast ikka saama eye rolling smiley

PS. See lillkapsa valmistusviis on päris huvitav, tuleb järele proovida! winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 4 / 38


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.