Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Krisly
Kuupäev: 24. January 2014, kl 22.20

Ohhhh, kui raske oli täna oma kaalu tabelise kanda, tiba ikka loodsin et jääb nii palju miinusesse, kui praegult plussi. Tegelt tean põhjuseid ka, trenni ei saanud, kukkusin nädala algul ja ei julgenud ülejäänud päevad enam oma põlvi koormata. Nüüd olengi istunud diivanil jääkott põlve peal ja kui siis veel iga kuine magusa isu peale tuleb, polegi muud loota.
Rõõm vähemalt vaadata kui teistel kaal korralikult langeb, öelge mis tahate kuidas peab aga hea tunne kui langus on ikka juba üle 1,5 kilo. Olete väga tublid, edu ja järjekindlust teile ja muidugi mulle ka

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Krisly
Kuupäev: 24. January 2014, kl 23.04

Panen siis ühtlasi oma loo ka kirja.
Minu kilod hakkasid kogunema peale laste sündi, seda siis 25 aastat tagasi. Esimesega tuli 5 kilo ja peale teist last olingi juba pea 20 kilo raskem ja eks vahepealsed aastad korjasid ka pisut.
Kooli ajal olin see kes käis alati spordivõistlustel ja polnud mul kaaluga mingit probleemi, abikaasagi ütleb, et kui me kohtusime võis mul ühe käega ümber piha kinni võtta aga nüüd.....
Umbes 15 aastat tagasi kui Eestis oli kaalujälgijate tipp hooaeg langetasin kaalu 18 kilo(tänu sellele, et sõbranna nendega liitus)Oli ikka hea tunne küll kui öeldi, et oi sa kaod ju varsti päris ära.Kümne aastaga olid need kilod mul tagasi ja 4 lisaks ka, kui tegin omale autojuhiload ja ostsin auto sain juurde veel 4. Vahepeal olen proovinud neist loobuda, igal aastal ikka kevadeks saan alla 6-8 kilo aga suve lõpuks olen vana kohapeal tagasi jälle. Minu kaalulangemist toetab trenn. Kui sain lahti 18 kilost käisin 5 korda nädalas 5 km ring( siis veel kepikõnnist eriti ei räägitud), hiljem olen hakanud harrastama kepikõndi, ikka nii 5-6 korda nädalas 4 km ringid, niipea kui aiatöö kõrvalt enam õhtuti ei raatsi ringile minna ja päeval ununeb söömine ka ära ongi jama käes.
Eks ma nüüd loodan teie kõigi abile ja tarkustele ning jälgivale silmale, et lõpuks jõuda stabiilsuseni.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 25. January 2014, kl 19.27

Ma muudan seda eesmärki sellepärast, et ma ei suuda ilmaski nii palju alla võtta kui seal pakub. Nüüd panin sellise prognoosi, mis mulle ka reaalne tundub - kui tubli nädal on, siis -0,5 on mulle max mis max kahjuks...

murjamikene

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 25. January 2014, kl 21.10

Nii, tänase päeva kontosse võib kanda 10 km kõndi ja 2 tundi veekeskuses- saun ja ujumist ikka ka. Söömine kontrolli all- eks selleks saigi tegevust otsitud, et mitte söömisega üle pingutada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 25. January 2014, kl 21.48

murjamike, äkki me räägime siin sinuga kahest eri asjast? Kas sa muudad meie kaalu excelitabelis oma ideaalkaalu või teed sa seda nö omal kontol? St. lähtud sellest, mis Kaaluabi sulle pakub, palju su kaal võiks olla ja mitme nädalaga sa seda saavutada võiksid?
Kui viimane, siis seal ju saad panna paika oma soovkaalu ja nädalad ise. Vastavalt sellele arvutab ta välja päeva kalorihulga. Siis ei jää muud ülegi, kui vaid jälgida, et ei ületaks kaloreid ja sportimisega teenitud lisakaloreid tagasi ei sööks winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 25. January 2014, kl 21.53

Mina sundisin end täna suuskama, sest viimati liigutasin end teisipäeval. Liiga palju olen laiselnud. Kuidagi mott on kadunud ja tuju paha confused smiley
Suuskasin tunnike ja ligi 6,5km. Suht algaja veel smiling smiley Pärast seda tulin koju ja tegin sauna. Istusin kohe kaua saunas ja higistasin mõnuga.
Homme üritan ka end veidi liigutada. Ehk lähen ujuma.
Nii kui trennist tuleb rohkem kui 2 päeva vahet on end nii raske sundida uuesti liigutama. Vähemalt minu puhul kehtib küll see, et ma peaks ülepäeva tegema pidevalt trenni, siis suudan ka magusaisu ohjas hoida.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Sandra72
Kuupäev: 26. January 2014, kl 11.59

Aitäh Siucra heade soovide eest! winking smiley Äkki näeb järgmisel kaalumisel ka juba 88-t! smiling bouncing smiley

Minulgi oli eile saunapäev, sai ka lume sees käidud.. Jääauku ei julgenud veel minna eye rolling smiley, kuigi seal on vast +2 kraadi, lumi aga sama külm kui õhutemperatuur (eilsel õhtul siis -20).

Patustasin vähe ka kartulikrõpsudega. Samas, igapäevane 7km jalutuskäiku sai päeval tehtud, lisaks jätsin endale õhtusöögiks ka veel kaloraaži, nii et pole vast hullu! tongue sticking out smiley Alkoholi aasta algusest tarbinud ei ole. Tegime elukaaslasega kokkuleppe, et suveni ei tarbi ka! Sellest tulevad ju alati korralikud kalorid...
Lisaks sai eile õhtul tehtud selle aasta esimene grill eye rolling smiley! Mmmmm...

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 26. January 2014, kl 13.23

TABEL!!!

Numbrid, mis punaseks tehtud tähendab seda, et selle perioodi kohta pole kaalunumber teavitatud. Panin lihtsalt viimase kaalunumbri, mis tabelis oli, et tabel klapiks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: siucra
Kuupäev: 26. January 2014, kl 14.02

Mehe sünnipäeva puhul jõin 3 väikest õlut, sõin 2 (väikest) tükki kooki ja natuke snäkke. Muidu toitusin normaalselt ja ei õginud. Raskelt end kaa ei tundnud/ tunne, aga kaalu on pea kilo juures. Selliseid asju mulle ei meeldi kohe üldse näha. Aga pole hullu, sest ma tegin seda täiesti planeeritult. Tegin enne veel ekstra trenni, et osa neist kaloritest nö ära neutraliseerida. grinning smiley Õnneks reedeni on veel kõvasti aega ja kook on kaa otsas. grinning smiley Täna kõnnin siis pikema ringi metsas ja hulatan kaa natuke, kaloreid siis kaa päris täis ei söö smiling smiley

Ma arvan, et jätan kaa selle akoholi tarbimise nüüd mõneks ajaks ära.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: tinku
Kuupäev: 26. January 2014, kl 20.51

Mina ei saanud reedel tabelisse sisse. Panin siis täna reedese numbri kirja. Siiani on kaal jonnakalt paigal püsinud, aga nüüd hakkab tasapisi langema. Olen terve nädal pidanud kinni reeglist 14/10 või oli see 10/14. smiling smiley See tähendab, et esimese ja viimase söögikorra vahe on 10 tundi ja siis 14 tundi on maol täielik puhkus. /vett ikka joon/ Esimestel päevadel oli veidi harjumatu. Aga lükkasin hommikusöögi veidi edasi, et õhtusöök ei oleks mitte kell 17 vaid 18. Ja loomulikult ei õgi ma siis kogu selle 10 tunni vältel, vaid toitun ikka mõistlikult ja tervislikult. Näksimisi on vähemaks jäänud. Magusaisu ka veidi taandunud. Trennis käin jälle. Vahepeal oli paus, sest vererõhk oli jube kõrge ja kõik minu lemmiktrennid olid suisa keelatud. Tohtisin ainult n.ö kulgeda ehk rahulikus tempos kepikõnd, suusatamine ja ujumine oli lubatud. Aga noh liigutama peaks veidi rohkem.

Alkoholi pole tarbinud juba 4 aastat. Viimase 3 aastaga olen tasapisi kaotanud üle 20 kg. Loomuliklut jälgin mida ja kui palju söön. Hetkel kaal 98,5. Hirmsasti tahaks suveks vähemalt 9 kg maha saada. Pole juba aastatid 8 algavat kaalunumbrit näinud.

Edu ja jaksu meile kõigile.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 26. January 2014, kl 21.05

Keegi seda Paleo dieeti ka proovinud on või hetkel teeb?
Mis arvate asjast?
Ma siin novembrikuus omasin eratreenerit ja tema toitumiskava mulle oli suht samasugune nagu need Paleo dieeditajate oma. Kuuga suutsin siis kaotada 5kg.
Peaks end uuesti kätte võtma ja seda tegema. Magusaisu kadus 2 nädalaga kui väga korralikult dieedist kinni pidasin. Kõht sai väga täis alati. Aga ma pole kindel, kas kohvist suudan täiesti loobuda.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: siucra
Kuupäev: 26. January 2014, kl 21.14

Polegi kuulnud sellest. Mida see endast kujutab?

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 26. January 2014, kl 21.17

www.paleo.ee või www.paleodieet.ee
Põhimõtteliselt süüakse palju rasvast ja juurikaid.
Rasvase söömine võtabki tegelikult selle magusaisu ära.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: lauriine
Kuupäev: 26. January 2014, kl 22.51

Hei, ma sisestasin oma numbri ära aga see on ikka punane, ma ei saa ise värvi muuta... Mul oli selkorral tagasiminek... Täitsa valmis olin selleks, sest eelmine nädal läks natukene nihu ja nyyd nädalavahetus kahveel otsa... Igaljuhul loodan nädalasees jälle rutiini sisse saada ja oma kaalu eesmärgile järgi jouda...

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 27. January 2014, kl 05.43

lauriin, numbri sisestamisel iseenesest värv ei muutugi. Pead ülevalt valima musta värvi siis winking smiley Muutsin ära.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 27. January 2014, kl 08.53

Nonii, palju õnne! Hakkab peale see kannatuste rada. Hoolimata korralikust toitumisest, 10+km kepikõnnist jmt on täna hommikul kaal suurem kui siin nädal tagasi alustades. Ühtki toitumispattu ka hingel pole. Ma ju tean, et kaal nädala ja isegi päeva lõikes kõigub kõvasti, aga sellist numbrit oli muidugi masendav näha (90,4 kg). Vastivastikvastik ma ütlen. Ja oleks siis veel süüdi milleski. angry smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 27. January 2014, kl 09.01

Tegelinski, stressi süüks saab alati kõike ajada winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Piia37
Kuupäev: 27. January 2014, kl 15.36

Kes teab,kuidas nende pastatoodetega siis ikkagi on,kas kiirnuudlipakitoitu tuleb arvestada nagu ka kiirputrudepakikeste järgi,või...

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 28. January 2014, kl 10.59

Hei! Mina koostasin omale väikese eesmärgitabelikese ja jaanuari lõpuks tahtsin kaaluda 91kg, täna näitas kaal 90,8kg. Justkui olengi tubli olnud smiling smiley nii saengi tasa ja targu oma pekki hot smiley muidugi hullult tahaks näha iga nädal vähemalt -1kg aga jään realistiks smiling smiley

Eile tegin jälle ühe bodypumpi ja pärast oli enesetunne nii hea smiling smiley ja vaatamata oma suurele kaalule näen tegelikult spordisaalis peeglis päris hea välja grinning smiley

Täna on Rockil mängupäev ja trenni ei jõua....selle asemel hoopis õllesaal jällegi....katsumus, millest üritan võitjana välja tulla smiling bouncing smiley

Miks siin selline vaikus on?

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Piia37
Kuupäev: 28. January 2014, kl 14.43

Tere kõigile!
On jah kuidagi vaikseks hetkel jäänud,aga loodetavasti elavneb siin vestlus taas varsti.
Meil sinuga Helikesekene kohe omal moel ühtemoodi ahvatlused saadaval,ära siis murdu ja pea vastu!

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 28. January 2014, kl 18.21

Mina olen laupäevast saati tõbine sad smiley
Ega siis pole ju inimesest mingit trennihunti. Motivatsioon ikka veel madal, aga küll ma selle varsti üles leian kui noorkuu käes.
Üritan siis vähemalt toiduga rohkem piiri pidada, st. üritan 200-300kcal päevas vähem süüa kui ma end liigutada ei saa.
Katsun homseks tervemaks saada, et saaks ujumistrenni minna.

Aga jah, teised võiks ka rohkem rääkida. Alati ühed ja samad mutid padisevad siin winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: siucra
Kuupäev: 28. January 2014, kl 19.01

Tore oleks küll, kui teised kaa rohkem jutustaks, hea on lugeda kuidas kõigil läinud on. Ma tulen igal õhtul hea meelega siia lugema smiling smiley

Mul on viimastel päevadel nii kiire olnud, et pole jõudnud midagi kirjutada. Tegelikult polegi midagi kirjutada. Peale mehe sünnipäeva ja maiustamist oli väike kriis- kaal seisis ja natuke moss oli olla. Õnneks tänaseks oli asi liikuma hakanud ja 100g läinud, aga eks paistab mis reedeks saab. Paar päeva on veel aega. Ilm on kaa siin kuidagi jube jama olnud ja pole õue kutsunud üldse. Ilmselt täna teen koeraga ühe natuke suurema ringi.

Jube väsimus on viimasel ajal. Tunnen, et vajan natuke päikest või mingit energiasüsti.

Reedel siis saab kuu täis kaalu langetamise alustamisest. Loodame, et on põhjust tähistada. grinning smiley Tähistan tervislike snäkkidega ikka ja alkoholi jätan vahele smiling smiley

Need kel õllesaali või muude ahvatluste juurde asja, ärge siis murduge!

Ursull, hull peast, tatisena basseini möllama. Kust sa võtad selle jõu?
Kas sul muidu õnnestub haiguse ajal vähem söömine hästi? Ma natuke haige olen, siis suurim lohutus selle vastu on midagi maitsvat grinning smiley Õnneks haige olen väga harva.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 28. January 2014, kl 19.57

siucra mul pole tatti! :p Ma suutsin laupäeval hambad laiali suusatada ja külma õhku sisse ahmida. Kurk oli valus ja nüüd köhatan. Hommikul kui ärkan siis pool hommikut muud ei teegi kui köhin, kuniks olen 3 liitrit kuuma teed sisse joonud siis lõppeb ära smiling smiley
Eks raske on end söögiga tagasi hoida, aga ma ei taha, et mul jälle pluss oleks sel nädalal nagu eelmisel. Midagi pean tegema ju.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: siucra
Kuupäev: 28. January 2014, kl 22.59

Sellest saan küll aru. Sa ei tunne end peale haigust kuidagi tühjaks pigistatuna? Aga tubli oled igal juhul, kui suudad neid kaloreid mitte süüa. Edu trenniks siis! Mina ei jõudnud täna jälle välja, oi seda laiskust grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 29. January 2014, kl 06.34

Mul vist ikka midagi väga suurt ei ole. Pean silmas seda haigust siis, et tunneks end nagu tühjaks pigistatud või nii.
Võimalik, et ma pääsen sellest külmetusest tänu sellele ka kergemalt, et tarbin igapäevaselt palju vitamiine: D, C- vitamiinid (viimast lausa viiruste perioodil topelt kogus), Oomega-3, Vitamax.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Piia37
Kuupäev: 29. January 2014, kl 17.28

Hei kõigile!
Olen nüüd pärast puhkust käinud tööl 3 päeva,mis ajasid paraku aga suu vett jooksma,eile näiteks tuli nii suur friika isu peale,et täitsa lõppeye rolling smiley.Läksin siis pärast tööd koju ja vaaritasin kibekiirelt potitäie kuubikuteks lõigatud kartuleid,millele lisasin kartulite valmimisel konservi hautatud veiselihaga.Ajas asja ära küll ja kunagi minu lapsepõlve ajal tegi isa seda toitu päris tihti,vahel ka sealiha konserviga.No ok,isu sai täis,mõtlesin,et ega see vast hull kaloripomm ka pole,aga kui raske mul pärast olla oli.Jeerum,ei jõudnud õhtusel kõnnil kuidagi end käima saada,lõpuks,kui kergem hakkas,oli kodu juba lähedal ja tulin koju ära.eye rolling smiley
See pole veel midagi,aga täna tekkis burgerite valmistamise ajal selline isu ,et kartsin ,et suu hakkab reaalselt köögis vett jooksma,et pane või kauss allathe finger smiley.
Pidasin siiski vastu,loodan,et edaspidi läheb juba kergemaks,aga need lõhnad,oojeespinning smiley sticking its tongue out.
Kas Helikesekena,pidasid vastu?

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Sandra72
Kuupäev: 29. January 2014, kl 22.38

Tere!

Mul on sel nädalal ootamatult kiired ajad saabunud seoses magistritöö kirjutamisega.. Kaal ka seisab, eks näha mis reedene kaalumine näitab.
Söögi suhtes olen jäänud kenasti normi piiridesse, samuti ei ole ma ära jätnud igaõhtust 7km pikkust jalutustiiru. Arvan, et asjasse on segatud lihtsalt pinge ja stressialge! confused smiley

Olge terved!

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Piia37
Kuupäev: 31. January 2014, kl 06.42

Tere kena kaalumise hommikut kõigile!
Olen oma jaanuarikuu kaalulangetamisega väga rahul.Kui ma seda oleksin teinud omapead,oleks asi juba ammu pooleli jäänud.Kaaluabil ja tiimil on ikka tugev jõud,püüan ka edaspidi tubli olla.
Oma ideaalkaalu peaksin vist mingi hetk ära muutma(Kaaluabi poolt arvutatud number),sellisesse väikesesse numbrisse usku eriti pole,aga mine tea,liikumise ja söögiportsude kontrolli all hoidmisega ehk isegi on võimalik.
Mõnusat nädalalõppu kena talveilmaga ja ärge end siis tekkide alla peitke,vaid minge ka värske õhu kätte!smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 31. January 2014, kl 06.59

Wowwww Piia37, küll sul on igal nädalal ikka lennukad langused. Lihtsalt kadedaks teeb. Super tubli oled! Kui sama viisi jätkad, siis Jaanipäevaks oled Kate Moss valmis winking smiley

Minul ka miinus sel korral. Ma vist olengi selline üle nädala miinuse tegija smiling smiley Lootsin isegi 84 ette saada, aga ei õnnestu veel. See nädal tõbine ka olnud ja vaid 2 trenni teinud terve nädala peale. Laps ka haige, seega temaga on saanud kodus passida.
Homsest peaks ilmad väheke soojemaks minema, siis saab mõnusamalt suusatada.

Kõigile teistele ka ilusat langust ja ärge norutage! smiling smiley

Ahjaaa, motivatsiooni kohta mida ma siin nädalaid juba ilkunud olen, et kadunud on, on üles leitud winking smiley Nimelt mulle pakuti võimalust teha veidi sensuaalsemaid pilte endast ehk siis veidike paljastavamaid. Aga tahaks ju piltidel hea välja näha. Seega mul umbes 2-3 kuud aega pingutada, et end veidi rohkem trimmi ajada. Ühtlasi oleks mehele sünnipäevakink ka olemas winking smiley
Mõelge endale ka mingi eesmärk, miks te tahate hea välja näha ja kindlasti ka mis ajaks! See paneb teid rohkem pingutama. Nädalavahetusel istun maha ja koostan täpsema toitumis-ja treeningplaani nädalaks ette, siis lihtsam järgida.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Sandra72
Kuupäev: 31. January 2014, kl 09.01

Tere hommikust kõigile!


Minul siis sellel nädalal plussiring 400 grammiga. Tean ka milles põhjus.. Nimelt, sellel nädalal ei saanud eriti rohelist salatit süüa. Ostsin endale toitu kaasa kaubamaja soojaletist, kui kooli läksin. Samuti ei ole viimased 2-3 päeva WC-sse asja olnud. sad smiley Järgmisel nädalal tegutsen aga teistmoodi ja seljatan oma mugavuse ning teen omale rohelise salati karbiga kaasa! thumbs up
Kaalunud ja sisestanud olen ma oma portsjoneid hoolikalt, samuti igapäevalselt jalutanud selles ulmelises külmas.. Prr!

Tänasega lähevad normid kindlasti lõhki, sest sain jälle aasta võrra vanemaks! smiling bouncing smiley

Aga super tublid olete, kellel miinus! Üritan ka järgmisel nädalal jälle ree peal tagasi olla!

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.