Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Piia37
Kuupäev: 13. April 2014, kl 13.07

Tere!
Söön küll midagi,tihti isegi palju ja mida hing ihaldab.Minu nõks on ehk see,et õhtul kodus söön viimase kõhutäie vastavalt 18-20 vahel.Pärast sööki puhkan ja lasen leiba luusse umbes 15-45 minutit ning seejärel une-eelsele kõnni-(6km tunnis ja kiiremini)ning jooksuringile(jooksen väga vähe),mis vastavalt väsimuse astmele,on siis kas 35-120 minutit.Päris iga päev siiski ei tee enam ringe,sest tööle mineku-tuleku ja tööl olekuga saan ka keskeltläbi 6-10 tuhat sammu ja see väsitab ju kaa...
Aga vabal päeval käin hoopis hommikul pärast kohvi joomist ja enne söömist ringil.
Pühapäevad on kujunenud ujumisega tegelemiseks,täna plaanin ka minna,kuigi hommikul sai 8.5 km läbitud.
Dieete olen väga palju erinevaid läbinud ja läbi selle enda organismi kõvasti rikkunud.Seepärast otsustasin suuremat rõhku panna hoopis värskes õhus viibimisele ning kõige vajaliku söömisele.Loomulikult ei söö ma päris kõike.Näiteks niisama paljast viilutatud saia ma ei söö,pole ka eriline margariini ja suhkru huviline enam,aga pitsa,koogid ja eriti veel pähklid...,nendest ma küll ära ei ütle,katsun lihtsalt õigetes kogustes või õigemini õigetesse piiridesse jääda vastavalt koormusele ja seepärast on mul juba isegi mõttes,et jaanipäevaga veel ära ei lõpetagi ehk,sest suvi raskemaid ahvatlusi ehk täis ja kaalu langetamise lõpetamisel tahaks ju kaalu ka stabiliseerida,et ei hakkaks jälle paisuma,vähemalt mitte läbi söögithe finger smiley
Kui mul veel mõttekaaslasi leiduks,siis võiks ju rühmaga jätkata vajadusel + 3 kuud,või mis teie arvate?(siis ehk jõuab nii mõnigi isegi ideaalkaaluni?)

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: siucra
Kuupäev: 13. April 2014, kl 13.37

Mul see nädal nii hästi ei läinud +100g. Terve nädala olin 63.5 ja siis neljap-reede 63.9. Eile ja täna muidugi jälle 63.5, aga mis seal ikka, ehk tuleb järgmiseks nädalaks siis suurem miinus smiling smiley

Peale söömist on kõige õigem aeg jalutuskäiguks. Ei ole isegi vahet kas väike või veidi pikem ring. Keha hakkab kohe kaloritega tegelema ja see aitab kaalu langetamisele kõvasti kaasa. Selline on siis minu väike nippgrinning smiley

Mina hetkel usun, et mul on jaanipäevaks täiesti võimalik ideaalini jõuda, aga kui ei jõua, siis võiks küll teiega jätkata grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Piia37
Kuupäev: 13. April 2014, kl 16.08

Toidu juures jätsin mainimata,et liha ma koos kartulite või makaronidega,või riisi ja tatraga, praktiliselt üldse ei söö ja ausalt öeldes on kartulite ja muu siin välja toodud söömine suht harv nähtus.Samamoodi on ka sepiku ja leivaga,läheb vähe,söön küll,kuid pearõhk on siiski näkileibadel.Vorsti ja viinereid söön ka vähe,ikka rohkem erinevaid lihatooteid ning salateidsmileys with beer
Ja see on saanud juba peaaegu harjumuseks,vahel harva kasutan leival või siis näkileival võid,siis ikka ka õiget,leivale eksib rohkem mõni gramm majoneesi vüi magusat chillikastet.Hommikuti söön näiteks kiirputrusid,need pistan tasku koos mingi puuviljaga ja võtan tööle kaasa,samuti on kaasas tihti väike kiirsupp(püreena),vahel ka kiirsupp makaronidest,aga üritan korralikku toitu süüa,pikka päeva tööl olles panen enda jaoks vahel kokku eriburgeri,vaid leib ja pihv+tomat,kui tunnen,et energiat vähe,söön ära terve kebabburgeri,mis annab tervelt 708 kcaleye popping smiley,ja ei nuta,sest pika päevaga,so.umbes 12 tundi,tuleb kokku üle 10000 sammu ning pidev sagimine ning erinevaid tööd tehes põletab ka mõnuga kaloreid.Õhtul koju jõudes söön siis veel midagi või nosin lihtsalt mingeid pähkleid.Pikka päeva tööl olles trenni rohkem loomulikult ei tee,tavapäevade puhul töö juures burkse ei söö,siis on põhirõhk kodus valmistatud toidul.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 13. April 2014, kl 19.15

Piia37, mul sama toitumisstiil, aga trenniga teed küll kõigile siin silmad ette.
Ma söön ka viimasena umbes kella 18-19 vahel ja siis on vjsoo. Töölt tulles kohe jooksma või ratta selga ja pärast seda alles söön. Õhtused söögid on üldjuhul sellised kergemad, värske salat ja mingi liha või kalatükk kõrvale. Tööle võtan ka üldjuhul koduse toidu kaasa. Õhtuti teen tervele perele süüa, aga ise söön seda alles järgmise päeva lõunal smiling smiley
Aga sa Piia andsid mulle idee, et võiks enne magama minekut veel ühe jalutusringi teha. Vahest olengi teinud koeraga veel viimase ringi nii 30 min kuni tund. Peaks tihedamini tegema. Koeraga jalutamine ei kuulu muidu minu kohustuste hulka, aga võimalik, et varsti on, kui poeg sõjaväkke suvel ära läheb smiling smiley
Mina olen nõus siin jätkama kasvõi järgmise Jaanipäevani, peaasi, et oma kaalu ideaalkaaluni saaks grinning smiley Kiiret selle langetamisega ei ole, pigem mõistlikus tempos, et keha harjuks kaalu säilitamisega.
Aga miks minul nii kiirelt ei lange kui sul, siis jah arvan, et teed trenni rohkem ja teine asi kindlasti ka see, et ma kindlasti söön midagi sellist, mis mu organismile väga ei meeldi nagu tomat, greip ja võibolla midagi veel nagu vahest ka mõni magus winking smiley Aga ma ei jaksa/viitsi pidevalt kõiki asju jälgida, muidu lihtsalt väsin ära kõiki pidevalt jälgides ja end piirates.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 13. April 2014, kl 19.24

Lisasin TABELISSE veel ühe veeru, mis näitab palju kilosid veel on jäänud eesmärgini.
Appelil on kohe-kohe eesmärk saavutatud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 13. April 2014, kl 22.16

Ma olen järelejäänud kilode järgi poolel teel. Tegelikult unistan veidi rohkemastki, kuid eks seda ole näha, kas tahtmist ja jõudu jätkub, kui esialgse eesmärgi olen saavutanud. Kindlasti tahaks ma ka suvel kaalul silma peal hoida ning tegelikult pean ma seda tegema terve oma edasise elu. Ning säilitamine on ju isegi raskem, kui langetamine.
Eile ma jooksmas ei käinud, kuna neljapäeval hakkas jala verevarustus streikima ning tegin jooksust paar puhkepäeva: soe vann ning viskasin jalad seinale. Täna oli asi juba normis ning käisin ka jooksmas. Tulevikus pean ikka ühe puhkepäeva nädalas jooksust tegema, nt kõndima või jalgrattaga sõitma.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: F
Kuupäev: 14. April 2014, kl 07.36

Mina olen samuti nõus jätkama ka peale Jaani. 10 kg on küll läinud, kuid 28 tahaks veel maha saada. Aasta lõpuks peaks enam-vähem ideaalkaalus olema, kui suudan jätkata juba 3,5 kuud käidud radawinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Krisly
Kuupäev: 14. April 2014, kl 20.53

Mina täielikus masendusesconfused smiley oma mõõdunud nädalasest kaalunumbrist ja pühapäeva hommikul näitas kaal veelgi rohkem.Keha on ka väga väsinud ei tea mis viga. Teiega dullitaksin küll peale jaani veel edasi, kui ikka uuesti joone peale saaksin, mul ikka päris palju veel minna. Kui selliseid tagasilööke ka veel tuleb nii suurelt, siis ei tea angry smileyPraegult on küll otse kui kogu tahtejõud kadunud, homme peaks trenni minema ehk suudan end nii palju sundida, viimased päevad ei ole üldse millegagi tegelnud.
No kus kukkus nüüd halamamoody smileyaga jagatud mure pidi ju pool muret olema.
Olge tublid, sest hea on lugeda kuidas teistel hästi läheb ja ehk annab pisut jõudu juurde

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 14. April 2014, kl 21.20

Kuna mul nüüd ühe jala veravarustus ikka streigib, siis täna ka jooksmas ei käinud. Sõtisin õhtul natukene rattaga. Lisaks olin lapsega terve päeva kodus. Viimastel päevadel tunnen, et toitumisega on ka raske ennast taltsutada. Hetkel vist väike mõõn, jään uut lainet ootama.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 15. April 2014, kl 12.30

ursull - tead, mulle ikka need võistlused hästi ei mõju. Pigem tekib lisastress kui et rohkem motivatsiooni. Aprill ja mai on mul sünnipäevaderohked kuud, lisaks sinna juurde naisterõõmud, kus tavaliselt kaal tõuseb või siis heal juhul seisab ja sinna otsa veel lisada võistlusmoment on minu jaosk hetkel liiga palju. Hetkel jälle kaal seisab ja vaatab, kas reedeks ka midagi kukub?
Ma olen väga nõus ka peale jaanipäeva koos teiega kaalu jälgima smiling smiley
Täna on niiii ilus ilm!

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 16. April 2014, kl 12.22

Hei!

Ma kodumaal tagasi. Loomulikult pole mitu päeva trenni teinud ja söönud olen ikka mitme eest sad smiley See nädal ei tea kas julgebki kaalule minna. Peaks nüüd nädala paastu tegema.
Rapuntsel, ega ei peagi. Lihtsalt pakkusin välja smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Jessy911
Kuupäev: 16. April 2014, kl 12.37

Ma pole ammu sõnakestki öelnud, ei tea mis minuga toimub, et kuidagi ree peale ei saa.
Hakkasin tööle tulema ja ka koju tagasi jala, kokku 11 km..selle peale kaal hoopis tõusis.
Nüüd tulen rattaga, ikka muhvigi pole mingit muutust. Töö on ka selline liikuv, harva kui istun päev otsa.
Ma muidugi alla ei anna, aga siia on jube piinlik oma plusse kirja panna sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 16. April 2014, kl 21.49

Jessy911, aga kuidas toitumisega on?
Öeldakse, et toitumine annab 75% tulemusest.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Jessy911
Kuupäev: 17. April 2014, kl 12.01

Ursull, kui õhtuid poleks, oleks minu toitumisega kõik ideaalne winking smiley
Siis ma murdun, liialdan shokolaadiga.
Ma ei saa oma mõtlemist kuidagi korda, selles ju kogu asi seisnebki.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 17. April 2014, kl 14.45

Selle magusaga on nii, et kaks esimest päeva on rasked ja siis on juba lihtne.
Soovitan kroomitablette tarbida, see reguleerib su veresuhkrut ja siis on lihtsam magusast loobuda.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: F
Kuupäev: 17. April 2014, kl 15.55

Magusast tasub loobudawinking smiley Olen ise aasta algusest suhkrule (ja ka teraviljale ning tärklisele) täieliku EI öelnud ja tundub, et toimibcool smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 18. April 2014, kl 10.33

Hommik!
Minu nädala ülevaade siis selline. Kaal püsis kuni kolmapäevani samas kaalus,mis eelmine reede ja siis neljapäeva hommikul järsku langes 82,2 peale ja täna hommikul oli juba 81,9kg. Minule see muidugi väga meeldib ja olen üldse jälle väga rahul oma enesetundega. Hetkel selline toitumine ei ole üldse raske. Loomulikult olen veidi ka patustanud jogurtitega, aga mitte midagi hullu. Kui püsiks veel rohkem reeglitest kinni, siis oleksid tulemused ilmselt palju paremad. Minu eesmärk muidugi pole võimalikult kiiresti, võimalikult palju alla saada.
Alati on nii, et kui kaal käes, siis inimene nagu tahab hakata vanade harjumuste juurde tagasi tulla...ja siis kui järsku hakatakse magusat tarbima, siis kehale jälle shokk. Seda ma püüangi välistada ja siiski vahetevahel luban omale jogurtit ja tumedat shokolaadi söön ka üpris tihti. Võib öelda, et lausa iga päev paar ruutu söön ma ära tööl smiling smiley...igal juhul mõjub ta mulle hästi!
Aaa ja 2 kringlitükki eksis ka minu menüüsse sel nädalaleye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 18. April 2014, kl 11.06

Seekord küll 500 g pluss, kuid hetkel sellest enneast heidutada ei lase. See nädal olen lapsega kodus istunud, jooksmas sain vähem käia, kuna jala verevarustus ei olnud kõige parem. Uueks nädalaks lootused ja ootused suuremad. Õnnelik olen juba saavutatu üle ning hea, et raske nädalaga kõike seda tagasi ei saanud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 19. April 2014, kl 13.44

Hei!
Jätkan sama kaalunumbriga, mis eelmisel nädalal. Olen kodust mitu päeva eemal ja kaalu ei ole, seega pole õrna aimugi, mis mu number on. Hea kui toitumise enam-vähem kirja saab pandud.
Ilusaid pühi kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Piia37
Kuupäev: 19. April 2014, kl 15.36

Ilusaid pühi minugi poolt kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 20. April 2014, kl 17.26

Selle nädala TABEL on siin!

Tundub, et enamus meist veel pühade meeleolus ja tuleb üks nulliring.
Aga oli ka tublisid. Suurim kaalulangetaja sel nädalal oli Tegelintski -1,1 kg. Hurraaa!

Ilm on ju olnud see nädalavahetus lihtsalt mega ja toas väga passida ei taha ju keegi smiling smiley
Loodetavasti on järgmisel nädalal palju miinuseid ootamas, kuna kõik nii agaralt liiguvad smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: birxike
Kuupäev: 21. April 2014, kl 08.53

Tere hommikust smiling smiley

Mina olin poolteist nädalat reisil, lasin ennast täiega vabaks ja tulemuseks on üks väga suur plus sad smiley, aga pole hullu, suveni veel aega midagi saavutada. Ega ma oma eesmärki 65 ei saavuta, aga kui saaks 6 ette, oleks küll väga tore. Oma ilusa suure kaalunumbri panen kirja sel reedel, loodetavasti on see selleks ajaks natuke kahanenud grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 21. April 2014, kl 11.25

Õnneks on nende kiirete kaalutõusudega hea see, et kiirelt tuli ja kiirelt ka läheb, kui kohe midagi ette võtad smiling smiley Mul oli eile poja sünnipäev ja toite kirja panna ei jõudnud. Hommikul käisin küll jooksmas, kuid tegin üsna lühikese distantsi. Tänasekks oli juures ainult 100 g. See nädal pean siis pingutama hakkama, et reedeks oma kehva nädala tulemus likvideerida winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 21. April 2014, kl 13.32

Ma ka terve eelmise nädala suhteliselt lõdvalt lasknud. Olin ka pool nädalat reisil, siis teine pool olid kas mingid peod või käisime külas. Võtsin ka täiesit vabalt ja jõin lausa 2 õlut ära, mina kes ma viimati õlut eelmisel suvel jõin. Mitte, et ma ilgelt oleks ennem tagasi hoidnud, polnudki väga isu, aga nüüd siis soojade ilmadega õlleisu tagasi. Kodus sain nädala jooksul vaid 2 päeva olla. Lisaks peaks kohe punased hakkama ja siis ka veel kaal tõuseb.
Hommikul käisin kaalul ja oli üle 2kg juures! moody smiley Egas siis midagi kui tuleb end utsitada tagant ja rohkem liikuda ja magusale uuesti ei ütlema.
Samas eelmisel nädalal päris trennivaene nädal küll ei tulnud: 4,5km veidi koeraga jalutatud, 14km joostud, 32km ratast sõidetud ja veel üle 3 tunni tantsitud. Kuna nädala algul sai Rootsis shoppamas käidud, siis linnapeal marssimist oli ka üle 5h.
Aga edu meile kõigile selleks nädalaks. Küll suudame end jälle kokku võtta...me ju toetame üksteist smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Piia37
Kuupäev: 23. April 2014, kl 06.13

Hommik!
Üritasin eile oma vana sammude rekordit 22500 ületada ja õnnestus,uueks rekordiks sai ühes päevas 23115 sammu hot smiley,sinna juurde veel osaliselt kodused liikumised,tänane hommik vist seepärast suht unine ja kondid kergelt kange olemisega smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 23. April 2014, kl 09.31

Piia37, sa oled ikka nii tubli!
Mina suutsin pühapäeva õhtul koeraga liikudes kanna katki tõmmata. Panin küll plaastri peale ja esmaspäeval jaksasin isegi jooksma minna Pirita mägedesse, aga pärast seda hakkas jalg valutama, kui plaastri ära võtsin. terve eilse päeva hüppasin ühel jalal, sest jalga oli nii valus maha panna. Pärast 1 tark ütles, et Compeet plaastrit ei võeta ära vaid see on nii kaua peal kuni ise ära tuleb. See pidavat kiirendama haava kinnikasvamist. Täna jälle plaaster peal ja nagu polekski jalg katki olnud. Kõike saab teha. Tundub, et õhtul tuleb 1 jooks winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 23. April 2014, kl 14.02

Ohh kui tublid siin koos. Ma ka olen viimastel päevadel palju liikunud, kuid trennitegemiseks seda ei saa nimetada. Lihtsalt veedan palju aega värske õhu käes ja naudin ilma.
Enesetunne on kergelt kehva, sest tervis on hell. Ilmselt sain mingi viiruse ja nüüd on nohu ja köha. Päevasel ajal veel ok olla, aga hommikul ärgates on küll kõik kanalid kinni sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: siucra
Kuupäev: 23. April 2014, kl 21.30

Tere naised! Ja mehedgrinning smiley

Mina olin siis natuke aega kadunud. Tegin jälle füüsilist tööd nädalakese. Vahetused olid 14 tundi ja no kes siis jõudis end kaaluda või söömist jälgidagrinning smiley Ja maiustusi ajasin kaa näost sisse, sest see lihtsalt tõstis tuju ja muutis rasked tööpäevad natuke meeldivamaksgrinning smiley Nüüd oleks vist ebaaus oma tänast kaalu sisestada, niiet ootan ikka reedenigrinning smiley

Täna läksin väikesele proovisõidule oma uue rattaga. Väikesest proovisõidust sai 35 minutitgrinning smiley Väga rahul endaga ja kuradi mõnus oli jälle üle pika aja päris ratta seljas olla, mitte toas vändatagrinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 24. April 2014, kl 08.44

Tere kõigile!
Mul hakkab jonn sisse tulema. Hüppan-kargan, aga kaal ei lange sad smiley
Pigem on juurde tulnud. Samas kaal näitab rasva % langust. Kui ennem oli pidevalt 38-40%, siis nüüd 35-37%. Nõme on alati ka naistevärkide kaela asja ajada, kuigi need tõesti kohe hakkamas. Aga võiks vähemalt siis sama seis olla, kui tublilt toitun ja sporti teen.
Eilsega sai mul kuu eesmärk 75km täis joostud. Ise ülirahul. Samas veel Kõrvemaa jooks ees ja mine tea, äkki suudan isegi 100km täis saada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Appel
Kuupäev: 25. April 2014, kl 08.54

Mina olen mingisuguse platoo peal. Juba mitu nädalat kaal näitab 70,2. Nii vähe on jäänud ja noo ei liigu. Aga mis ikka, ikka edasi smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.