Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 01. June 2014, kl 08.42

Vaata link on mul tekstis. Nii kui vajutad nende suurte tähtedega sõnade peale, nii saadki sinna smiling smiley

kairee, mis puudutab põlvi siis kõik on treenitav. Või on sul arst konkreetselt öelnud, et sa ei tohi kunagi joosta? Mul esimesed 2 kuud põlved valutasid ja siis jäi järgi.
Treenisin nii, et algul päris palju kõndisin, siis hakkasin kõndi ja kerget sörki vaheldumisi tegema. Kui põlved valutasid, siis tegin 1-2 ja vahest ka 3 päeva pausi jooksust, aga proovisin jälle edasi. Esialgu tuleks vältida just langusi. Küngastest alla tulek lõhub põlvi just, mitte üles minek. Kui põlved on hellad kohad siis tuleks künkast alla tulla rahulikult kõndides, mitte joostes ja rohkem päkkadel tippides.

Mul nüüd vaid säärte probleem, mis kipuvad valutama aeg-ajalt, aga olen nüüdseks ka nende jaoks rohtu leidnud. Esiteks käisin tegin jalatesti ära Jooksueksperdis, et teada saada, kas mul õiged jooksutossud. Muidugi mitte! 1 paar vanu tosse olid väga head, aga oma aja ära elanud ja enam kuidagi ei toetanud mu jalga ja teised olid saast. Ennem arvasin ka, et toss on toss, aga ikka ei ole küll. Proovisin kohapeal mitut eri paari ja jooksin poes edasi tagasi nendega. Nii, et tossusid ostes varuge aega. Mul läks nende õigete leidmiseks terve tund. Nüüd, kus uued tossud said leitud, hankisin ühtlasi ka kompressioon säärised (on ka põlvikuid). Vot on imeasjad...ilma nendeta ma enam ei jookse. Milleks jalgu lõhkuda. Nii hästi toetavad jalgu, mis on eriti oluline pikal distantsil. Eile lippasin pea 16km nagu noor jumal. Soovitan kõigile jooksjatele ja eriti algajatele, et kohe õigesti ja valutult tegema hakata.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: kairee
Kuupäev: 01. June 2014, kl 10.19

No blond noh...aga sain kätte ja olen ka selles suures kõhulihaste treenijate kambas smiling smiley
Tahaks koohe näha, mims saab. Mul kõhulihastega peaks suht kergelt kõik korda saama. Jalad on need, mis võtavad aega smiling smiley

Otseloomulikult pole mulle arst öelnud, et ma joosta kunagi ei tohi. Millegipärast on nii, et ma joosta EI OSKA. Peale esimest minutit on võhm väljas ja põlved valutavad. No tegelt nad mul haiged ka veits aga teiste spordialadega ei anna nad nii tunda. Aga nii tahaks joosta osata. Kui ma nüüd veel üdini aus olen, siis mul on häbi selliste suurte jooksijate kõrvel lihtsalt sörkida nagu äpu smiling smiley Tahaks kohe täie poweriga osata tongue sticking out smiley peab vist selle jaoks kuskile metsa minema.

Aga see sport on nagu mingi pisik...hakkab külge ja aina rohkem tahaks teha...

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 01. June 2014, kl 12.44

kairee, ma olen nüüd mitme jooksutreeneri käe all käinud, siin eelmine suvel käisin Jooksupartneriga Pirital ühistreeningutel. Teisipäevast hakkan uuesti käima ja sama firmaga käisin ka jooksulaagris Otepääl. Mitte ükski treener EI LUBA lausa, joosta räige pulsiga. See on nagu maja ehitus, et katusest ei saa alustada kui vundamenti ei ole. Seega alustama peaks võimalikult madala pulsiga ja ennem kiiremini ei jookse kui keha harjub ära selle madalaga. Madal on siis 130 ja see on suht MUST, mida treenerid ütlevad, et peab saavutama.
Jah muidugi võid teha korra nädalas kiirendusharjutusi või ÜKE-t kõrvale, et toimuks progress, aga siiski jooks peaks jääma 130 pulsi juurde. Rääkisin mõne profima jooksjaga ka, et kuidas tal see puls õnnestus saavutada ja ta naeris, et alguses oligi raske. Põhimõtteliselt kohapeal keksis tasakesi, muutkui vahtis pulsikella ja pargis pensionärid panid ka kiiremini jalutades mööda kui see tema sörk oli smiling smiley
Täiesti vale on hakata kiiresti uhama, keha pole sellega harjunud ja siis tekivadki vigastused ja muud hädad. Nii, et take it easy Pöial-Liisi! Varu kannatust ja aasta pärast juba lippad nagu noor hirv winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: kairee
Kuupäev: 01. June 2014, kl 13.50

Mnjaa...Ursull, mul on tunne, et pean ka mingi treeneri kaasama oma jooksuarengukavasse.grinning smiley Nüüd kohe tahaks alustada. Aga jah, nüüd siis tean, miks ma teinekord oma kiirkõnniga sörkijatest mööda kiman. tongue sticking out smiley

Järgmise nädala jooksul püüan "jooksuga alustamise plaaani" paika panna. Kõigepealt oleks vaja korralike jooksujalatseid. Praegu on neid ju nii ilusates värvides saadsmiling smiley Ma isegi panustaks jooksmisele rohkem kui rulluisutammisele.

Päikeselist pühapäeva!

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 01. June 2014, kl 15.59

Tosse vali ikka ennem mugavuse ja toestuse järgi, mitte värvi järgi winking smiley
Minu kehakaalule, treenitusele, kitsale liistule ja arvestades seda, et asfaldin jooksen oli vaid 4 mudelit pakkuda.
Siiralt soovitan Jooksuekspert.ee lehel saata oma jalatesti soov ära, kui sa Tallinna inimene oled. Seal helistab üks väga tore mees nimega Tarmo 1-2 päeva jooksul sulle ja lepite aja kokku, et testi teha. Test maksab 19€, aga kui ostad sealt tossud ka, saad testi tasuta.
Ilusat jooksualgust...usu see hakkab nii meeldima ja lõpuks on nii, et ei tahagi kunagi kimada nagu hull, vaid hoopis rahus sörkida winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 01. June 2014, kl 20.52

Selle nädala TABEL on siin!

Selle nädala tublim jälle Piia37 -1,70km, kokku juba kaotanud täpselt -20kg!!! WOW!!!! the finger smiley

Kahjuks sai tabelist ära kustutatud Rapuntsel, Appel ja Sandra72, kuna 4 nädalat pole nad käinud oma kaalu numbrit muutmas.
Loodan, et suudame ikka ülejäänud seltskonnaga Jaanipäevani välja vedada. Kõigest 3 nädalat veel! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Anett
Kuupäev: 02. June 2014, kl 15.24

Ursull, sa andsid mulle korralikult motivatsiooni. Ma tänan! Ma olin aasta tagasi ikka korralik jooksumutt. Käisin mingi aeg lausa iga päev jooksmas . Nüüd on mul millegi pärast motivatsioonikriis sad smiley
Kas te kartulit, makarone jne sööte ? Ma ei ole eriline fänn , aga viimased nädal aega on mul täielik isu nende järgi. Eks mul tuli tööl pingelangus ka lõpuks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: siucra
Kuupäev: 02. June 2014, kl 15.52

Ma olen kaa nüüd üle pika aja tagasi. Jälle puhkusel ja kaal tõusis vahepeal nii mis kole, sest igasugu toredaid üritusi koos toidu ja joogiga sai nauditud. Nüüd võtan vaiksemalt. Sõidan natuke rattaga ja sain isegi uisud jalga üle pika ajasmiling smiley
Kaal hakkas kaa vaikselt langema. Kui nüüd just mingit imet ei juhtu, siis jaanipäevaks ma oma eesmärgini ei jõua. Tegelikult pean ütlema, et sel korral mu kaalulangetus kõige edukam ja olnud. Sel korral olen jõudnud kõige väikesema kaalunumbrini ja kõige pikemalt asja jätkanud (väikeste tagasilöökidega vahepeal). Ma arvan, et see on tänu teile ja meie kambavaimulesmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Anett
Kuupäev: 02. June 2014, kl 16.35

Aga naised , kas peale jaanipäeva jätkame ka oma seltskonnaga ? Sessuhtes,et ei pea ju meeletuid kilosid edasi kaotama kes ei taha vaid kaalu hoidmise nimel käia siin lobisemas ja oma tegevustest seletamas smiling smiley ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: kairee
Kuupäev: 02. June 2014, kl 16.58

Ma küll hea meelega jätkaks peale jaanipäeva aga sooviks ikka kilosid ka kaotada. grinning smiley

Olen samuti imevähe kaalu kaotanud aga selle eest tervislikult toituma ja hästi palju liikuma hakanud ning super enesetunde omandanud. Ahh ja suitsetamisest loobunud!

Eile hakkasin siis kõhulihastega pihta!the finger smiley
Ja järgmisel esmaspäeval lähen siis Tarmo juurde jalgu testima.

Kui siin mõned visualiseerivad ennast rannas bikiinides, siis mina ennast noore hirvena jooksmas grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 02. June 2014, kl 17.30

Anett, tore et sain sulle motilaksu anda smiling smiley Iga kell võin korrata, kui laisaks muutuma hakkad.
Kartulit ja makaroni söön, aga üldjuhul siis liha kõrvale enam ei võta. Need 2 asja on omavahel väga raskesti seeditavad, seepärast neid koos ei söö. Aga suhteliselt harva söön ikka kartulit ja makaroni. Pigem ikka selline liha ja silo närija.

kairee, anna siis teada kuidas Tarmoga läheb winking smiley Mis soovitusi ta sulle annab jne?
Tore, et suitsetamisest loobusid. Loodetavasti asendasid selle kohe ruttu spordiga? winking smiley
Öeldakse, et kui tahad pahest loobuda, siis asenda see teise "pahega".

Mul täna oli nii emotsiooniderohke tööpäev, et tahaks pooled inimesed lihtsalt ära gäägida ja sae käima tõmmata. Nüüd ootan, millal mees koju jõuab, et lapse tema kraesse jätta ja ise siis jooksma minna, et vabaneda sellest halvast energiast. Tean juba ette, et siis hakkab kergem. Pärast veel need kõhulihaste 2 päeva harjutused peale ja jälle päev kirjas.

Peale Jaani jätkame KINDLASTI!!! Mina ennem ei lõpeta, kui prink hirv valmis spinning smiley sticking its tongue out VÕin isegi siis jätakata kui ideaalkaal käes...säilitama ju peab ka õppima winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Anett
Kuupäev: 02. June 2014, kl 18.26

Ma kujutan ka end ette pringi hirvena. Tõmban paar lugu ja lähen ka jooksma. Täna teen 8 km jooksuringi. peaks endale mobiili tõmbama äpi, mis kõhulihaseid tehes laseb iga leveliga üles . üldsegi miks osadel naistel on kaalukaotus raske. Mõni võib süüa mida iganes tahab ja mõni ei või vaadatagi toidu poole.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Anett
Kuupäev: 02. June 2014, kl 20.15

Tegin kerge sörgi 8 km , aega kulus 1h. smiling smiley Nii mõnus oli, kuigi tuul oli vastu sad smiley
Homme lähen ostan selle mobiilikoti mille saab käe külge panna , et siis saan mobla kaasa võtta ja endomodoga distantsi mõõta smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 02. June 2014, kl 20.49

Ma käisin ka jooksmas. Tegin 7km, kulus 52min, siis läksin kohe koeraga jalutama 30min ja tegin teise päeva kõhulihaseid peale.
Nii mõnus on olla smiling smiley
Ma ka Endomondoga mõõdan kõike winking smiley. Oma seltskonnaga (sõbrannad ja nende sõbrannad) pidevalt teeme iga kuu uusi challengese, et oleks motti end liigutada. See kuu üritame ka kõik vähemalt 100km täis joosta ning kaotada 15 tuhat kalorit winking smiley Eelmise kuu kalorikaotuse panin kinni üle 19 tuhandega ja jooksus jäin kolmandaks 119km-ga.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Anett
Kuupäev: 02. June 2014, kl 21.18

Väga lahe. Mul pole slliseid sõbrannasid sad smiley Kas kaloreid võtad ka endomondo andmetelet ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Anett
Kuupäev: 02. June 2014, kl 21.19

Tänase jooksuga kaotasin 507 kcal, möödan pulsikella alusel. Mis su keskmine pulss on jooksmisel ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 02. June 2014, kl 21.22

Oleme seal omavahel kokku leppinud, et kasutame kõik Endo andmeid kalorite näol. Ma tean, et Endo paneb kohati liiga palju juurde. Pidevalt pead jälgima, et kaal on sul õige pandud.
Muidu ikka spordin pulsikellaga ja näen sealt ka tegelikke kaloreid. Samas kui panna oma pulsid sinna sisse, siis jällegi näitab tunduvalt vähem kaloreid, kui tegelikult kulutasin.
Ideaalne oleks hankida endale pulsikell, mis laeb otse Endosse andmeid. Mul sellist ei ole.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 02. June 2014, kl 21.26

Mul oli tänane jooks 642kcal pulsikella järgi (Endo järgi 832kcal).
Keskmine pulss on erinev, oleneb kas teen vastupidavustrenni, kiirendusi või intervalli.
Aga selline normaalses tempos ühtlane jooks on selline 150 kanti. Tean, et peab vähem olema, alles liigun selles suunas, et seda veel rohkem alla saada.
Tänane pulss oli raudselt sinna ligi 170 kanti keskmiselt. Üritasin vaadata oma 7km vormi. Pean reedel võistlema 7 kilomeetris ja ütleme nii, et jäin rahule ajaga 48 min (kokku jooksin 7,56km).

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Anett
Kuupäev: 02. June 2014, kl 21.34

Oleme suth samal pulgal. Käisin teist korda nüüd Viljandi järve jooksul. Eelmise aasta aeg oli 1h ja 16 minutit sellel aastal oli 1h ja 11 minutit. Olen rahul smiling smiley Järgmisel aastal üritan alla 1h ja 5 minuti smiling smiley
Peaks hakkama vihikusse ülesse kirjutama oma andmeid , siis hea võrrelda.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 02. June 2014, kl 21.49

Anett, vaata ma saatsin sulle kirja postkasti winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Anett
Kuupäev: 03. June 2014, kl 08.49

Appi, ma ei leia siit postkasti üles grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: kairee
Kuupäev: 03. June 2014, kl 09.14

Naised! Te teete mind kadedaks! Ma tahan ka joosta!!! grinning smiley
Ma kasutan ka Endomondot aga siis kõige muu, kui jooksmise jaoks.

Ursull, selle "prink hirv"-e võid ära patendeerida. grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 03. June 2014, kl 09.40

Anett, vajuta nt vasakust servast alapealkirjale Motivatsioon....siis tekivad ülesse read ja viimane vist oli "Erakirjad" selgitusega. Selle alt pead vaatama.

kairee selle pringi hirvega oli lausa mingi vanasõna või muu sarnane ütlus, mida mu sõbranna vanaisa ütles. A la töö hobune ei ole veel prink hirv! või midagi sellist smiling smiley Seega ma ei saa seda patendeerida. Aga lause point on siis see, et me võime ju öelda, et mul on nt füüsiliselt raske töö, mis võiks nagu vormis hoida, aga see veel ei tee sinust atleetliku ideaalkehaga inimest winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 03. June 2014, kl 09.45

Tegelt tahtsin uliseda, et 2 nädalat veel võistlust jäänud ja ma peaks 5kg suutma kaotada. Never ei tee seda ära. Niigi juba korrigeerisin siin mingi kuu tagasi oma eesmärki 73kg pealt 76kg peale. Hea kui saaks vähemalt nr7 lõpuks kaalule ette. Krt nii vaevaliselt ikka läheb.
Igaljuhul jätkame pärast Jaani. Teeme uue tabeli jne.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: kairee
Kuupäev: 03. June 2014, kl 10.45

Ma tahtsin ka 7-t jaanipäevaks näha aga peab rahul olema, kui 85 käes on smiling smiley seega isegi vist 5 kilo ei tule ära eye popping smiley.

ALLA EI ANNA!

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 03. June 2014, kl 13.46

Kes siin allaandmisest rääkis?
Ei mingit allaandmist. Nii palju oleme juba vaeva näinud ja pekipeksu teinud. Nüüd AINULT võiduka lõpuni!

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Anett
Kuupäev: 03. June 2014, kl 14.33

Kasvõi teine aasta veel ! smiling smiley
Tõmbasin endale ka uusi laule mp3le... ootan õhtust jooksmist tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 03. June 2014, kl 20.19

Homme tuleb puhkepäev, muidu ma reedel ei suuda võistelda.
Käisin täna ühisjooksutreeningul, mis sisaldas siis kõigepealt soojendusjooksu, siis tehnilised jooksuharjutused, ÜKE-t ning lõpuks veel lõdvestussörk ja korralikvenitus. Kokku mingi 1h45min. Nüüd on küll toss väljas ja täiega atšurr.
Ootan reedeks ilusat numbrit. Veel keksida vara, aga... winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Anett
Kuupäev: 03. June 2014, kl 21.56

Nii tubli oled! Kade lausa, aga õünneks eestlase kohaselt on kadedus edasiviiv jõud grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Piia37
Kuupäev: 04. June 2014, kl 16.04

Tegin eile oma isikliku ajarekordi 7.1 km läbimises,kokku 58 minutit,millest 23 minutit vahedega kokku kuulus rahulikule sörkimisele,ülejäänud aeg suht kiireks,vähemalt minu jaoks,kõnnile,seni oli parim aeg 63 minutit ja alustades kunagi sama ringi,oli ajaks üldse üle pooleteise tunni.Võib olla uhke the finger smiley
Ursull ja teised ka,kauaks teil siin liitumine on või kauaks plaanite esialgu pikendada,kas 3-ks või 6 kuuks?
Minu aeg saab ümber 1.juuli,kuid kui teaks teie ajaplaani,võiks ühiselt pika ajaga edasi jätkata ju.Või misdrinking smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.