Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine12345678910Järgmine
Asukoht: 3 / 10
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Kuupäev: 22. October 2014, kl 19.42

Heihei!smiling smiley
Zahir, oled ise koos oma kehaga segaduses. Kui oma sisemise tasakaalu tagasi saad, hakkab nii kaal kui muud asjad paika loksuma. See kaaluasi on niikuinii raske. Eriti kehvalt langevad need vahepeal allavõetud ja uuesti tekkinud kilod-grammid. Mul oli vahepeal ca 1,5 kilone tagasilöök,
homseks alles saan samasse kohta tagasi, kust vahepeal tagurpidikäik
algas. Igatahes muudkui täidan tabelit, nagu see iseenesest aitaks.
Graafikust olen muidugi maas, aga käega ikkagi ei löö, kasvõi natukene tervislikumaks on elu muutunud. Hoiame pöialt homme hommikuks!thumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: Norrakas
Kuupäev: 23. October 2014, kl 21.46

Tabeli täitmine aitab küll smiling smiley Mul tekib hasart! Poleks siiani jõudnud kaalulangetamisega, kui poleks võrdlust ja hea on vaadata, et on ka teisi, ei pea üksi siputama.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Kuupäev: 24. October 2014, kl 10.21

Tere saatusekaaslased!

Kaalu teema on jah keeruline ja raske - mina olen mitmeid kordi alustanud ja jätnud. Lõpuks seekord ja suuresti TÄNU TEILE, olen suutnud lõpuks ennast ületada ja kaal langeb - küll tasapisi, aga siiski. Eks eesmärk on ju lõpuks see, et nendest pisikestest numbritest tuleb kokku suur ja ma üldse ei taha kirjuatda tabelisse lisandunud kilosid (eks vahepeal ikka tahab kaal ületada eelmsit nädalat, aga siis tuleb end taas kokku võtta).

Ja nüüd pean mina tunnistama, et olen trennist jälle kaugenenud - peab ikka end kätte võtma, aga ei teagi milles asi. Lihtsalt trennikott on kokku panemata ja pole ühelgi hommikul/õhtul trenni jõudnud confused smiley

Norrakas - väga tubli, täitsid vahe-eesmärgi ära. Mul jäi ikka puudu (usutavasti, kui oleks trenni ka jõudnud, siis oleks tulemus parem ja eesmärgile lähemal, aga mis siin ikka kurta - enda viga, kui laisk olla).

Ei tea, kas peaks nüüd võtma sellise eesmärgi, et jõuludeks saaks numbri 79-80-ni. Iseenesest peaks ju reaalne olema...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: Zahir
Kuupäev: 24. October 2014, kl 13.14

wernerinna sul on ju veel nädal aega vahe-eesmärgi täitmiseks smiling smiley
Nüüd see nädal võimalus uuesti trenn usinasti uuesti käsile võtta ning võtta sellest viimasest nädalast mis võtta annab vaatasin, et ainult 1,2 kg ju eesmärgist puudu smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Zahir 24.10.2014 13.15.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Kuupäev: 24. October 2014, kl 14.53

tere
hmm, siis kas mu mälu petab või vaatasin valesti, aga ma millegipärast arvasin, et sel nädalal oli vahe eesmärgi tähtaeg - no eks siis tuleb eeloleval nädalal pingutada smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Kuupäev: 24. October 2014, kl 14.58

Tere!
Tundus jah, et vahe-eesmärk täna,aga mul oli üleeile neljapäevane tunne ka smiling smiley.
Aga kaal langes natukene selleks korraks, palun tabelisse 98,5.
Muide, segadustest veel, muudkui tahaks need üheksad ja kaheksad ära vahetada, st et oleks 89 ja 10 kg kergem.... Eks see nende kaalumiste mõte ongi, tahaks ainult kiiremini ja parem veel kohe grinning smiley
Edaspidi üritan igal nädalal oma kilod tabelisse saata, mis siis, et tõusu puhul jube häbi on.eye rolling smiley
Sest kui omaette jälle head tulemust pingutada, nii et tabelisse tõuse kirja ei pane, siis osalt läheb aeg ikkagi raisku tänu enesepettusele ja väljavabandamisele. Mis kirjas, see kirjas.
Selleks kirjutan ka neid avaldusi, et asi iseendale ikka kindlam oleks, samuti lohutuseks neile, kes samamoodi lootust kaotamas. Oleme ikkagi positiivsed, lihtsalt pidevalt ei lähe niiiii hästi kui tahaks.... eye popping smiley
Nojah, ka siis oma plussidega oleme ju ka positiivsedcool smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: Triips16
Kuupäev: 24. October 2014, kl 15.33

Terekest!

Minul see nädal miinust ainult sada grammi, aga olen õnnelik, sest vahepeal tuli mõnusasti juurde, ent üleeile ning eile olin tubli ja voilaa kaal väheneski. Mina arvatavasti oma eesmärki ei täida, sest no mul läheb viimasel ajal see kaal alla väga vaevaliselt, mis sest et teen trenni ja kõnnin päevas tublisti. Pikk ja raske on see tee tähtede poole smiling smiley

Aga teeks järsku ka jõulude eel mingi vahe eesmärgi, siis motivatsiooni rohkem edasi järsku rühkida?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: Zahir
Kuupäev: 24. October 2014, kl 16.03

Mis ajaks te uut vaheesmärki soovite. Tundub jah et seekordne vaheesmärk jääb enamustel sooritamata, aga ei ole hullu õpima ja läheme ikka edasi. Aga jah see kui isegi on pluss siis on tegelt väga hea motivaator, sest ega ju keegi siin seda pahaks ei pane sest ise ju samas seisus.

Paneme äkki esialgu 28.11.2014, et oleksid vahe-eesmärgid äkki iga kuu lõpu kaalumisel. Ning üritame neid eesmärke ka täita.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: kopsiine
Kuupäev: 24. October 2014, kl 18.30

Tere!
Ma seda vahe-eesmärki ei pannudki endale kirja, aga nuh poleks seda numbrit ilmselt saavutanud nagunii. Kuid siiski on seekord head uudised - kaal on langenud tervelt 1,4kg!!! Ja saavutasin selle kuna võtsin ette oma toitumiskava ja jälgisin seda täpselt 100% koos treeningutega. Nii hea tunne on, kõht on täis, aga mitte raskelt täis, et ei taha midagi teha, vaid olen reibas ja energiline. Jätkan samas vaimus.

Kui nüüd uus vahe-eesmärk tuleb, siis võiks see mul olla 101. Selline number minu praegusel tervislikul teel peaks olema saavutatav.
Muide see toitumiskava tundus mulle algul ikka väga kahtlane, muudkui kaalusin ja vaatasin ja mõtlesin. Nüüd olen 4 päeva täpselt selle järgi toimetanud ja pole ühtegi kaebust - kõht on täis, tuju hea, magusaisu kadunud (minusuguse šokohooliku puhul on see lausa ime)!!!1

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: Zahir
Kuupäev: 24. October 2014, kl 19.41

Kust kohast sa toitumiskava võtsid ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: Triips16
Kuupäev: 24. October 2014, kl 20.31

Kopsiine, räägi aga välja, kust sa tõesti kava võtsid? Loomulikult suured õnnitlused sulle väga hea tulemuse eest smiling smiley

Eesmärk võiks tõesti olla kuu aja pärast, siis hea jälgida winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: Zahir
Kuupäev: 25. October 2014, kl 09.42

Mina polegi jõudnud rääkida aga kaal on 82.8 jeiiiii. Sel nädalal näitas vahepeal 85 ja isegi 86 suur masendus tekkis ja magusaisu meeletu.
Hakkasin uurima kuidas magusaisust lahti saada ning otsustasin kroomi tablettide kasuks. Tundub et minul aitab aga olen ainult kaks päeva võtnud. Teen kuuajase kuuri ära ja vaatan mis tulemus on. Osad teevad iga aasta korra ja magusaisu pole osadel ei toimi üldse. Lugesin et keha vajab kroomi rohkem kui toitust kätte saab ja aitab väsimuse vastu ka.
Järgmine nädal võiks kaal olla 81.5 ja ülejärgmine 79.8 siis ma oleks niiii õnnelik

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Kuupäev: 25. October 2014, kl 12.22

Zahir! Tore, et vahepealne imekaal nii hea tulemuse andis smiling smiley
Hea, et meil ikka tegutsejaid jätkub!
Palun minu eest jätkuvalt tabelisse kirjutada, seekord oli 98,5.
Vahe-eesmärk on hea, kui jah tõsiselt võtta. Ja realistlikult ka, ma arvan, et 95 kilo oleks nov. lõpuks paras pingutus. Minu jaoks smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: pärlike
Kuupäev: 28. October 2014, kl 09.55

Tere taas! Lugedes Teie kirju on olnud teie seas nii mõõnasid kui tõuse. Mina olin pikkalt madalseisus. Ei suutnud end kokkuvõtta, ja mõelda millegi ilusale ja positiivsele, Pikk, Pikk masenduste periood. Kuid tore on, et grupp jätkab. Püüan taas end liigutama hakata, Halvad ilmad, pime aeg, ei kutsu välja, tekib masendus. Kuid kes veel enda eest hoolitseb kui mitte ise. Vahe eesmärk jääb saavutamata, kahju! Kuid ehk teeme uuehot smiley. Kuid jätkuvalt edu ja päikest, rõõmu, reipust Teie põue.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Kuupäev: 28. October 2014, kl 10.22

Hei, kas ma võin teiega kampa lüüa? Mul ka vaja oma -30 saada ja otsin duelli, leidsin teid ja tahaks teiega liituda smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: Cat65
Kuupäev: 28. October 2014, kl 13.59

Tere!

Mina sooviksin ka veel liituda, kui võimalik. Mulle sobib samuti eesmärk võtta järgmiseks suveks kaalu oluliselt alla (vähemalt -30 kg). Kuna teil on kaalumine reedeti, siis annaksin oma algkaalu, millest stardin samuti reedel (hetkel ei teagi kaalu täpselt, kuid seda on palju smiling smiley).

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: Zahir
Kuupäev: 28. October 2014, kl 19.56

Tere,

Lisasin nimed tabelisse, aga palun andke ka pikkused võite anda kaalu homse seisuga, siis saate vb reedel juba esimesi miinuseid.
Samuti sooviksin soovkaale ning ka vahe-eesmärki novembri lõpuks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Kuupäev: 29. October 2014, kl 09.25

Suured tänud punti võtmise eest!! Kohe võitluslikum tunne sees smiling smiley

Minu andmed siis: pikkus 173cm, tänahommikune kaal 97,6kg, vahe-eesmärk novembri lõpuks 93kg

väike tutvustus siis ka smiling smiley

olen 45 aastane tartlanna kellel on istuv töö smiling smiley olen aastaid juba mures oma kehakaalu pärast. Kuna meie pere elutempo on äärmiselt kiire siis pidevalt leiame endid olukorrast kus haarame poolfabrikaatide järele.....ja see on väga suur viga...sad smiley oh kuidas üritan selles osas ennast parandada. Õnneks alates oktoobri algusest käin jälle spordiklubis ja hakkasin taas endaga tõsisemalt tegelema smiling smiley
Väga tore, et olen siin koos teie kõikidega kellel samasugune mure. Koos on ikka kergem smiling smiley

Edu mulle ja meile kõikidele smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: Cat65
Kuupäev: 30. October 2014, kl 11.10

Ka mina tänan punti võtmise eest! Täna hommikul kaalule ei jõudnud, seega annan oma stardikaalu homme, aga hoiatan, et see on suur smiling smiley Ma arvan, et suurim duellitajate seas. Ma kahtlustan, et ca 115 kg, pole tükk aega kaalunud end, et mitte väga masendusse sattuda, aga nüüd tunnen, et olen taas valmis oma kaaluteemaga tegelemiseks. Täpse numbri annan seega homme hommikul. Pikkust on 174 cm ning kui pikem eesmärk on järgmine suvi, siis julgeksin üles anda soovkaaluna müstilised 65 kg. Esialgu oleksin aga väääääga õnnelik, kui kaaluksin alla 100 kg, te ei oska seda ilmselt ettegi kujutada, kui hästi end siis tunneksin smiling smiley
Novembri lõpu vaheeesmärk-kaalu annan ka homme, kui on selgunud, mis numbrilt täpsemalt stardin.

Aga veidi ka minu taustast. Olen paar aastat tagasi sarnase duelli läbinud ja seda üsnagi edukalt, kui nii võib ütelda: siis alustasin 108 kg-lt jaanipäeva paiku ning jõuludeks olin 87 ehk -21 kg. Seega praktika näitab, et taoline lisamotivatsiooniga kaalulangetamine mulle sobib. Aga siis juhtus selline lugu, et otsustasime mehega, et oleme valmis teiseks lapseks. Esimene tütar oli juba 9-aastane selleks hetkeks. Otsuse vastuvõtmisest selle reaalsuseks saamiseni ehk rasedaks jäämiseni kulus ikka üsna tükk aega. Selleks ajaks olin juba piisavalt stressanud ja muretsenud ning loomulikult ka kaalu kogunud ehk raseduse alguseks olin taas 100 kg peal. Sünnitasin 9 kuud tagasi 114 kilosena ning ma olen tõepoolest väga kaalu hoidev tüüp ehk raseduskilodest pole grammigi alla läinud, kuigi annan rinda. Vaat et olen isegi juurde võtnud hoopis. Nüüd on noorem tütar 9-kuune, ta saab veel rinda ja muidugi üteldakse, et nii kaua kui annad rinda, ei peaks kaalulangetamise peale mõtlema. Siiani ma ei mõtelnudki, aga kuidagi raskeks on endal olemine läinud. Laps ju ka kasvab ning kui olen püsti tõusnud nii, et laps süles, siis tunnen, et põlvedele hakkab selline koorem liiast olema.
Seega, minul vaim valmis ja soovin ka kõikidele teistele duellitajatele edu!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: kopsiine
Kuupäev: 30. October 2014, kl 19.53

Tere!!
Polegi see nädal rohkem siia duelli piiluma jõudnud, märkasin nüüd alles küsimust minu toitumiskava kohta.
Ma nimelt meelega ei maininud kohe nime, see ju ikkagi reklaam. Aga siiski, kuna asi tundub toimivat - tänaseks 10 päeva toitumiskava jälginud ja kadunud nats üle 2kg, siis räägin lähemalt.

Tegemist kaalustalla.ee programmiga "60 minutiga nädalas vormi". Programmis kirjas retsepti kirjeldused, kui palju mida tuleb kokku keeta/vaaritada. Iga päev 3 põhitoidukorda ja 1 vahepala või 2 vahepala, kui trenni ka teha. Ka treeningu tegemiseks on olemas õpetlik video täpsete juhistega. Ole ainult usin ja tee järgi. Üks kord nädalas on lubatud patustada oma lemmiktoiduga!! Ja nälga ei tunne, söögiports on suur!!!

Nii palju siis reklaami... Teen endale ainult etteheiteid, et miks ma varem ei alustanud. Olen ka oma magusaisust lahti saanud, vahepaladena näiteks kama või marjasmuuti on piisavad maiustamiseks. Pähklid ja magus kohupiim hommikuse pudru kõrvale on ju ka magustoit.

Igatahes elu on lill ja kaal langebgrinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: pärlike
Kuupäev: 31. October 2014, kl 08.06

Tere! Tean mis tunne sul Zahir on. Ka minul on kommikauss ees, ja ka küpsised, Magusast pole loobunud, ega vähendanud. Kuid positiivne on, et sellel nädalal miinus ees. Võtsin end kokku ja käisin kahes trennis. Sean endale taas eesmärgi, mis eelminekord jäi täitmata (ja mida Teie ükskord juba läbisite), et päevas kaotada 100g, nädalaga peaksin siis 700g kergem olema. Ja liikuda 5 korda nädalas. Kaunist nädalavahetust ja Päikest!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: Cat65
Kuupäev: 31. October 2014, kl 09.50

Nonii, ma ei pannudki oma oletustega väga mööda ning alustan väga masendavate 115,6 kiloga. Vaheeesmärk novembri lõpuks võiks olla 110 kg.
Kuidas teil tabeli täitmine käib? Kõik kannavad näidud ise sisse?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: kopsiine
Kuupäev: 31. October 2014, kl 10.20

Tere!!
Minul kaal kenasti langeb, teist nädalat järjest -1,4!!
Homme tuleb patupäev, kuna lapsel sünnipäev ja nu tordist ma ei loobu, loodan vaid mõistlikult piirduda söökidega.

Muide liikumist on viimasel nädalal olnud mul väga vähe, kaks korda olen tunnikese õues jalutanud, trenni pole üldse teinud, kuna mul jube köha, mis ei lase öösel magadagi. Arst ütles, et see köha võib mind piinata veel mitu nädalat, kuna antibiootikume ma ju võtta ei saa, piirdun vaid rahvameditsiiniga - sinepiplaaster, kartuliaur, kerge köhasiirup jne.

Kaalulangus ongi tulnud ainult tänu õigele toitumisele.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Kuupäev: 31. October 2014, kl 10.32

Hei, minu kaal siis kardetult pisut plussis, 97,9kg. Ilmselt üks põhjus eilne lapse suur juubel mida mehega kodus tähistasime koogi ja vahuveiniga smiling smiley aga no lapsed ei saa ka just iga päev 25 aastaseks smiling smiley seega andestan endale selle patu

samuti võib mu teiseks kaalutõusuks võibolla pidada kuu alguses alustatud treeninguid, sh bodypumpi mis teatavasti kasvatab lihast, seega räägitakse et siis kaal pidavat veidi tõusma.....võta nüüd siis kinni kas võtsin juurde patust või et tubli hoopis olen olnud smiling smiley

nädala pärast üritan siia ikka miinuse juba kirja saada smiling smiley

Edu meile kõikidele! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: Zahir
Kuupäev: 31. October 2014, kl 10.35

Hei,

Ei jõua praegu väga jutustada, ma täna õhtul tegelen tabeliga teen korda lisan kõik uued ja uute pikkused kaalud eesmärgid. Tööl ei saa kahjuks tabelit muuta.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: Zahir
Kuupäev: 31. October 2014, kl 11.17

Tead kopsiine, liitusin ka just sellega. Proovin järgi ei ole üldse kallis ka. Vaatan, mis tulemused tulevad.
Alustan järgmisest nädalast järgimist, sest see nädal lähen Pärnusse ja ei saa seal nii täpselt järgida.
Olen õhinas smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Kuupäev: 31. October 2014, kl 18.38

tere kõigileja tere tulemast uued duellitajad

mina ka kerges plussis - kuigi trenni jõudsin ja liikusin ka normaalselt, aga no eks ta ole. vahepeal läks juba väga hästi, aga no eks keha vahepeal vist harjub jahoiab.

samas olen hädas väsimuse jaõige rütmi leidmisega - mullekellakeeramine alati mõjub raskelt.

Samas olen seenädal maadelnud kõhukinisusega confused smiley ei teagi,millest seetulenes - pole nagu toiduga patustanud (rasvast söönud) ja vett ka saab piisavalt tarvitada. võibolla seeongi keha stressi- ilming.

aga loodan uuel nädalal saada uuesti miinuspoolele smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Kuupäev: 31. October 2014, kl 20.58

Tere ja palju ônne kôigile, kes täna kaalul langust nägid!
Olen ka languses, aga täna palun Zahiril mind tabelist ja duellist
kustutada.
Sest olen vähemalt aasta veel vôôrsil ega saa siinsete serverite kaudu
tabelisse sisse. Kogu aeg kedagi paluda ja tüüdata enam ei taha.
Minu eelmise nädala näit oli kahes kirjas üles märgitud, aga tabelisse ei
jôudnudki... Etteheitena pole see môeldud, sest tegemist on igalühel
iseendagagi.
Aga kaaluga vôitlen jätkuvalt ning teie tulemustele elan ka rôômuga kaasa.
Seega pingutame rôômsalt edasi, kes tabeliga ja kes ilma smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: Zahir
Kuupäev: 31. October 2014, kl 22.31

Tuttpütt, kas sa oled kindel et tahad tabelist ja duellist lahkuda?
Ma ise pole ka jõudnud tabeliga väga tegeleda. Ma üritan nüüd igaks pühapäevaks kõik tulemused sisestada ja teha ka ülevaate. Kas sa siis jääksid smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: 30 kg vähemaks järgmiseks suveks teema jätk.
Saatis: Zahir
Kuupäev: 31. October 2014, kl 23.15

Tere,

Edastan siis nüüd infot. Hetkel kustutasi ära kaks kasutajat, kes ei olnud neli korda oma kaalu sisestanud:
Brynett
tups40

24.10.2014 ei ole sisestnud kaalu alljärgnevad isikud, kui võimalik palun sisestada.
jaanakaisa
Joanne Salvei

Sisestasin ka tuttpütti 24.10.2014 kaalu ning tõesti loodan, et vaikselt oled meie seas edasi.

Helisekene sooviksin sinu ideaalkaalu 2015 suveks.

Kiidaksin väga wernerinnat ja MTU-d kellel on kohe väga väga hästi läinud ja üle 8 kg kaotatud.

Soovin uueks nädalaks meile edu ning palun sisestage ka vahe-eesmärk novembri lõpuks.

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine12345678910Järgmine
Asukoht: 3 / 10


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.