Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 2 / 42
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: siucra
Kuupäev: 03. January 2015, kl 12.33

Piia, wow, t6siselt tubli tulemus jusmiling smiley Tore t6esti, et meid nii palju juba.
Mul oli p2ris pikalt see norm mingi 1500 ringis. V6tsin alla kaa vaikselt, kuigi vahel libastusin. Siis v2hendasin seda mingi 1400ni ja asi hakkas liikuma. P2rast oma 6nnetust istusin kodus ja kuna yldse ei liigutanud, siis panin 1300. Nyyd on norm 1376. Vaatame, mis sellest siis saab. Ausalt mul sellest t2iesti piisab ja ongi parem, sest varem need p2eva jooksul yle j22nud kalorid kulutasin siis lihtsalt n2ksimisele v6i maiustustele.. P2ris toidukordade ajal on portsjonid ikka samad, lihtsalt nyyd ajan saja-paarisaja kalori v6rra v2hem jama n2ost sissegrinning smiley

Aga nipiks siis see, et joon 6htuti taimeteesid. Nende tegemine on juba m2ssamine ja v6tab aega, niiet v2hem aega soomiseks. Mees alati 6htul n2ksib midagi, aga ma yritan ikka k6rval tugev olla. Igaks juhuks j2tan alati natuke kaloreid alles, et kui tulebki mingi jube n2lg, siis soon paar p2hklit v6i mingi puuvilja. Parem ikka kui pool pakki j22tist n2ost sisse ajadagrinning smiley 6nneks mul enamus ajast 6htul arvutis vaja tood teha ja siis pole aega toidule m6elda. 6htuti k2ime mehega jalutamas kaa ja see aitab ka toidule mitte m6elda. Yldiselt k6ige parem nipp on mu jaoks see, et lihtsalt olen tegevuses koguaeg ja ei vedele teleka ees, siis ei tule isu n2ksida kaa ja kui vahel tulebki jube isu midagi n2rida, siis n2rin lihtsalt n2tsu. Aitab p2ris h2stigrinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: pekirull
Kuupäev: 03. January 2015, kl 14.41

Tere. Panin end samuti tabelisse. Aastal 2011 saavutasin enda tippkaalu 65 kg, siis suutsin 10 kg maha võtta. Seejärel kõikusin seal 60 piirimail vahelduva eduga, siis võtsin end kokku ja kaotasin 8 kg. Hetkel tüürin jälle seal 65 ligidal, kõik puhtalt seetõttu et ei jälgi absoluutselt toitumist ja söön kõikke, mis vähegi maitseb suurtes kogustes. Aeg oleks muuta suhtumist ja toitumist. Loodetavasti seekord püsivamalt. Ikka uue elustiili suunas, kuid see on väga vaevaline. Kõige raskem ongi nüüd paar esimest nädalat, et suudaks tekitada rutiini, siis jube kergem...
Edu kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Kuupäev: 03. January 2015, kl 17.51

Head uut kõigile ja et teie eesmärgid täituksid! smiling smiley

Ma püüan oma vigadest õppida ja alustasin uuesti. Eelmise aasta lõpus oli aegu, kus olin täiesti käega löönud. Üks shokolaad läks teise järel pluss muud maiustused ning vabandasin seda söömist väitega, et mul stress... homme koolis eksam jne jne. Ma püüan end mitte näljutada ja asendan suurema koguse jahutoodedest (minu puhul spagetid) köögiviljade/puuviljade ja munaga. Samuti asendan ka riisi ning sealiha koguseid. Võimalik, et kuna mu kogused väiksemad, siis algul kaal kolinal langeb.. Seda on mul enne ka olnud ja siis tavaliselt tuleb nõrkusehetk, kus söön palju kõike, kaal tuleb kolinal tagasi isegi juurde ja annan alla .... siis alustan uuesti... ja nii see ring on tavaliselt olnud. Kuid seekord mitte!! Ma vähemalt püüan mitte seda korrata.. eks näis. Postituste suhtes ma ei tea, kui aktiivne olen.. kuna elu vajab ikkagi elamist smiling smiley Aga täna õhtusöögiks on mu tüüpiline "omlett". Nimelt väga väikses koguses köögiviljaspagette keedetud, need koos suvikõrvitsa viiludega pannile ja üks muna lisaks, maitsestan ja segan,praen... ja ongi "omlett" valma, selle kõrvale kapsatükid näksimiseks smiling smiley See aasta, kui tekib vabu reserve tahaks kindlasti köögikaalu , siis saan aimu, mis kogused mul tegelikult on.. aga praegu pean veel ilma hakkama saama .. seega ärge pahandage, et koguseid silmaga mõõdan smiling smiley ..

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: BIRIKA
Kuupäev: 03. January 2015, kl 19.04

Mul on täna trennivaba päev, aga see liikumine on mulle nii sisse saanud, et no ei suuda väga paigal püsida. Kui keegi oleks täna hommikupoole näinud kuidas ma köögipõrandat pesin maas käsiharjaga - tagumik püsti, jalg venitusse, üritasin käsi sirutada nii kaugele kui saan - no see on mul väikest viisi haiglane juba kuidas ma kodutööde tegemise ajal üritan ennast rohkem liigutada kui vaja oleks. Õnneks ei olnud mul tänasel köögipõranda pesemisel pealtnägijaid ja põrand sai ilus puhas smiling smiley.

Niirt rääkis kohukestest, mul olid need ka mingil ajal väga suureks ahvatluseks, aga vana kaalujälgijate süsteemis andsid need alati nii palju punkte, et põhimõtteliselt 3 kohukest ja muud süüa ei tohiks päeva jooksul. Nüüd kui kohukesi ostangi, siis ainult teistele pereliikmetele ja mees ka juba teab, et mulle neid ei tohi ahvatluseks osta, ja kusjuures ma enam ei taha ka.

Olge tublid smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: Anu24
Kuupäev: 03. January 2015, kl 19.26

Minul ka trennivaba koolile pühendumise päev. Kahel esimesel päeval tegin ilusti trenni, esmaspäeval väike vankrijooksutiir, eile jooksin üksinda ja tänaseks oli ka vankrijooks plaanitud, aga ilm oli selline, et kuidagi ei raatsinud lapsi vankrisse pakkida ja ilmselt polekski ma jõudnud sellise vastutuulega joostagi.

Nüüd on natuke süümekad, et pole täna midagi teinudki. Lohutan ennast selle mõttega, et vähemasti päevasest kalorinormist olen ilusti kinni pidanud ja et homme on ka päev, mil trenni teha. Toanurgas seisab küll ka velo, aga toas 4 seina vahel pole ikka päris see...

Pere poolest on mul küll vedanud. Mitte, et nad mulle eriti toetust avaldaksid kaalulangetusteekonnal, aga vähemasti söövad kõik täpselt seda toitu, mida mina teen. Mees küll pirtsutab keedetud, aurutatud jne köögiviljade puhul, aga kui midagi muud pole, siis sööb ikkagi. Ainult rämpstoitu tassib aegajalt koju ja siis on küll väga- väga raske sellest hoiduda. Minu eriline nõrkus on küpsised... Nämm- nämm

Viimasel ajal vaatan enne nende söömist, mitu kcal üks tk annab ja siis arvestan selle ümber jooksuks või kõhulihaste tegemiseks või muuks tegevuseks, mis selle söödud küpsisekoguse nahavahelt ära peaks kaotama ja nii läheb isu ära küll... aga mitte alati smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ursull
Kuupäev: 04. January 2015, kl 08.44

Mina olen see, kes tervislikust toitumisest teab päris palju tänu igasugustele eritreeneritele ja nende poolt tehtud mulle menüüdele. Sel ajal kui neid menüüsid järgisin, siis läkski kaal kolinal alla. Nüüd on nii, et päev algab ilusti ja nagu siin keegi juba rääkis, siis ka mina suudan täiesti kella 19ni kenasti toituda ja ka kõik asjad kenasti kirja panna ja siis....tuleb mingi räige näksimise isu. Just see küpsis ja šokolaad õhtul kohvi kõrvale.
Lohutangi end sellega, et homsest jälle tõsisem tööinimene ja see pikk puhkus saab läbi, kus ärkasin voodist alles pärast kella 10t ja magama sain kella 2 paiku öösel. Nüüd kui saan vana režiimi jälle sisse kl 6-22ni, siis on lihtsam endale öelda, et pärast kella 19 ei ole enam mingit söömist.
Õnneks uuest nädalast hakkavad mul jälle kohustuslikud trennid, kuhu ma end juba eelmisel aastal kirja panin ehk siis vähemalt kord nädalas kergejõustik ja ujumine. Eks ma üritan lisaks veel teha, kas jooksmist või kui lund on, siis suusatamist. Juba see reede lähen 3ks päevaks taas spordilaagrisse, seekord siis suusalaagrisse (Otepääl peaks lund olema). Loodan, et saan palju liigutada ja jõulusiga enda sees killida.
Küll ma vaikselt saan vana kaalulangetamise rutiini sisse ja noh teie abiga peaks motivatsiooni ka jaguma. Nii tore kõigi kogemusi lugeda spinning smiley sticking its tongue outthumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Kuupäev: 04. January 2015, kl 13.44

Ma olen kodus tagasi ja kahenädalane pühadereis Eestisse läbi. Kuna mul seal Eestis kaaluda ei olnud võimalik, siis ei saanud ka varem algkaalu lisada. Nüüd see "kenasti" tabelis olemas. Huvitav on see, et ise ma ei tunnetanud, et kaalu nii väga juures peaks olema, kuid ikka igapäevane söömine ilma mingisuguste piiranguteta tõi mulle ilusasti 2 kg lisaks. Enne tänast kaalumist tundsin ennast täitsa hästi ja peale kaalunumbri teada saamist oleks keegi mulle need 2 kg selga lajatanud ja kohe muutus olemine palju raskemaks. Vot kuidas mõistus kõike kontrollib. Aga nüüd siis on asi sealmaale, et peaaegu olen tagasi seal, kus ma eelmine aasta alustasin ja see ei lähe kohe mitte. Õnneks algab homsest jälle tavaline rutiinne elu. Homme on mul esimene käimisklubi, mida ma ise iga esmaspäev meie naistele korraldan. 5 km jalutuskäiku koos jutuajamisega metsas. Otsustasin ära, et kolmapäev, reede ja pühapäev saavad olema jooksupäevad. Kaaluabi päeviku pean jälle avama, kui toiudul silm peale ei ole, siis ei tule asjast midagi välja. Õnneks on mul usk kevadisest langetamisest alles, kui pingutada, siis on võimalik alla võtta. Ja nüüd pean selle ajaga kindlasti rohkem alla võtma. Ja õnneks peab ka see lause paika: Mis kiirelt tulnud, see kiirelt ka läheb. Kindlasti pean korralikult magama ja magusast loobuma.. Jäävad ainult üksikud peod, kus vähekene magusat võin endale lubada. Õhtuti peale 20 ei söö. Kui tahan siis veel midagi võin teede juua. Hambad pesen õhtul koos lastega ära, siis ka lihtsam ahvatlustest eemal olla ja lihtsam ka varem magama minna, kui eeltööd selleks kõik tehtud.
Mul neid enne ja pärast pilte peaks ka olema. Otsin välja ja lisan hiljem siia. Ja peaks praegu ka uue pildi tegema, siis jälle hea võrrelda. Teisedki, kellel pilte ei ole, siis võimalus oleks praegu enne pilt ära teha smiling smiley Hea oma tulemust hiljem pildilt vaadata.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: BIRIKA
Kuupäev: 04. January 2015, kl 16.53

Roosaroosi soovitusel tegin siis endast "enne" pildid ära ja luban, et kui soovkaal käes panen ka "pärast" pildid ülesse.
Plaanisin täna jooksma minna, et siis oleks see nädal 5 trennipäeva kirja saanud, aga ei viitsinud, tegin hoopis sel ajal lapse soovil napoleoni kooki, tegin küll selle lahjema variandi, ilma võita ja pärmi-lehttaignast, aga rammus on see kook sellegipoolest, ühe tüki lubasin ka endale, kuigi olen täna süsivesikutega niigi liialdanud.

Ma ka ootan töönädalat, et saaks rutiini (töö-lasteaed-kodused toimetused-trenn) tagasi, sest eile ma sõin hommikust 11.30 ja lugesin veel 01,40 öösel raamatut.

Kui mul peaks olema trennipäev ja mingil põhjusel see ära jääb siis ma kompenseerin selle vähemalt planguga, 1-2 minutit ja suur osa lihastest saab korraks tööd. Täna on meil saunapäev ja enne seda on paras see plank ka ära hoida.

Ursull, mida need toitumisspetsialistid õhtuseks söögiks soovitavad, aedvilja ja valku ?

Olge tublid smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ursull
Kuupäev: 04. January 2015, kl 19.15

BIRIKA, eks see suuresti oleneb sellest mida sa päeval sõid või ei söönud.
Minu menüü oli suht selline: H: muna (keedetud või omlett)+ toorsalat+greipi L: liha/kala+toorsalat; Õ:liha/kala + toorsalat, soovi korral ka veidi tatart juurde.
Keelatud kõik jahutooted, kohv, magus ja loomulikult alkohol. Kartulit ei soovita ka tarbida kui kõrval on liha, niisama aedvilja toiduna võib. Piimatooteid parem mitte, sest enamus on suhkruga, isegi tavaline 2,5% piim sisaldab süsivesikut. Kui piima siis vaid täispiima juua, aga ega see väga palju su organismile juurde ei anna. Valku saad puhtast lihast ka kätte.
Igasugused salatikastmed ja muud kastmed olid ka keelatud. Puuvilju eriti õun ja pirn, mul ka treener tarbida ei lubanud (isegi greibi pärast jätsin menüüst välja, sest mu keha ei talu väga tsitruselisi ja siis jääb üldse kaal seisma), sest puuviljades ju ka teadupärast suhkur sees.
Köögivili on kõige parem toorena tarbida, kui kuidagi ei suuda, siis aurutatult või ahjus.

Mul siin jälle trenni mõttes passimise päev. Tegelt ei passi, aga igasugu käisimi on täna olnud ja lihtsalt pole aega olnud. Kohe praegu hakkan ka hoopis kiireid tööasju juba homseks tegema. Hiljemalt teisipäeval saan trenni.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: kutsa80
Kuupäev: 04. January 2015, kl 23.14

Head uut aastat ka minu poolt.

Uue töökoha tõttu pole siia viimasel ajal üldse jõudnud. Aga aitab vabandustest, kui jaaniks ikka pringiks hirveks tahan, siis peab asja korralikult käsile võtma. Nii siis on käes uute alguste aeg.
Edu kõigile uuel aastal. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: Anu24
Kuupäev: 05. January 2015, kl 07.47

Kas keegi teab, kui palju kaloreid on tavalises mustas kohvis? Nagu siit kaaluabi tabelist ei saa küll hästi aru, ses mõttes, et kohvi puru ma ju ei söö grinning smiley.... või ongi nii, et nii mitu grammi jahvatatud kohvi tassitäie tegemiseks kasutad, niipalju annab ka kcal?

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: siucra
Kuupäev: 05. January 2015, kl 13.58

Birika, kusjuures ma teen kaa kodutöid suurema hoo ja rõõmuga, sest tean, et see aitab kaasa mu kaalu lagetamiselegrinning smiley
Kahjuks ma armastan kaa kohukesi väga, aga õnneks elan hetkel kodust eemal ja siin neid ei müüda ja siis ei pea oma isudega võitlema. Umbes sarnane nipp, et koju magusat ei osta.

Tassis mutas kohvis on vist paar kalorit. Aga samamoodi nagu ma ei arvesta oma taimeteede kahte kalorit, siis ei arvesta ma ka neid kohvi omasid. Ma tavaliselt ei pane neid isegi kirja. Kui just midagi sinna sisse ei lisa.

Mul veel kestab puhkus nädala ja eks kodus seda laisklemist ja ahvatlusi veel on. Enne reedet tuleb teha veel paar külaskäiku. Vaeva näen ikka, aga selleks reedeks ei oota mingit erilist tulemust. Järgmisest nädalast siis täie hooga oma rutiini ja siis pole aega toidule mõelda. smiling smiley Ja mis seal salata, trenni jaoks pole ka koguaeg aega kahjuks..

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Kuupäev: 05. January 2015, kl 14.05

Täna käisin siis poes. Korvi pistsin õunud, suvikõrvitsat, baklazaani, lõhe konservis(mingi uus toode), paprikas.. ei üht kohukest, pudingut ega shoksi... ma olen ikka nii tubli smiling smiley. Aga jh... nüüd siis õppima homseks eksamiks! Olge tublid!

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Kuupäev: 05. January 2015, kl 14.40

Mul nüüd hommikul juba kena tulemus -700 g eilsega võrreldes. Eile olin tubli ka, ei midagi üleliigset, väga raske ei olnudki, aga eks neid raskeid õhtuid veel tuleb kindlasti. Täna käisin esimesel kõnnil ka ära. Üsna külm on, ei ole siin Kesk-Euroopas ka midagi nii soe nagu ma arvasin Eestiga võrreldes. Järgmine kord tuleb rohkem riideid selga panna. Jooksuga ma ei oskagi ennast nüüd riietuda. Algul ei tahaks, et külm oleks ja pärast ju higistad jälle. Mis teil joostes praegu seljas on ja mis tempreatuuriga. Meil hetkel siin 1-4 pluss kraadi päeval.
Ma ei osta ka ahvatlusi endale koju, kuid kuidagi need kommid ja maiustused ikka tekivad. Meil peab ju siin Eesti kommide varu olema ja nüüd eriti peale jõule. Kohukesi ma ka tavapoest ei saa, kuid kui paarikümne km kaugusesse venepoodi sõidan, sealt saab ja kuidas sa neid lastele siis ei osta. Aga hetkel loodan oma vaimujõule, mis hetkel tundub veel tugev olevat. Imelik, kuidas see uus aasta ja uue puhta lehe tunne mulle ikka mõjub, kõik ju ainult peas kinni.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: siucra
Kuupäev: 06. January 2015, kl 00.45

Ma nüüd läksin õhtul jalutama. Mees ei viitsinud kaasa tulla, aga kuna ma vähemalt oma igapäevase 2km tahtsin ikka ära jalutada siis läksin üksi. Ilm oli muidugi tatine ja ma lampi otsustasin jooksma hakata ja jooksin siis 1km. Pool kõndisin ja jooksin veel 500m. Jooks pole päris minu teema, aga täna oli täitsa mõnus. Sellise ilmaga ja pimedas ratta selga ei istuks, seega ma vist proovin seda jooksmist veel mingi päev. Üldiselt pole seni leidnud, et see oleks väga minu trenn, aga võib-olla nüüd ongrinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ursull
Kuupäev: 06. January 2015, kl 07.13

ooo tubli siucra! Muide, selline intervall treening kõnd-jooks, aitab kõige paremini pekki kulutada. Kui sa pidevalt kõninud ennem siis keha juba harjunud sellega ja on nö. mugavustsoonis. Nüüd väike ehmatus talle. Samas ei tohi kohe ülepingutama hakata, sest siis on oht, et keha lihtsalt "ehmub" ja hoiab igast kilost kinni, aga just selline tasapisi üleminek on hea. Varsti oled jooksusõber nagu mina, kes kunagi ka vihkas jooksmist ja koolis viilisin nii kuidas sain sellest grinning smiley

Mul siin juba 3 päeva trennita põhimõtteliselt, kui välja jätta paaril päeval need kolme tunnised shoppamised. Lihtsalt ei jõua. Tööd palju ja eile õhtul hoopis veetsin mõne tunni enne magamaminekut juuksuris, sest seda juuksuri värki ei saanud enam ka edasi lükata. Nägin jube inetu juba välja, et inimeste seas liikuda.
Olen üritanud siin toitumist korrigeerida, aga ega seegi libedalt ei lähe. Kalorinormi mitte ületada on ikka päris suur väljakutse pärast suuri sööminguid. Aga õnneks igapäv aina vähem söön ja seega aina vähem ületan päevast kaloraaži.
Täna õhtul peaks kindlalt trenn olema. Lähen kergejõustikku tegema, siis saab veidi sörkida ja tõkkeid joosta. Selline nostalgialaks tuleb alati seal peale nagu keka tunnis. Aasta viimases trennis hüppasime veel kaugust ja kõrgust ka, nii naljakas on vanast (38 aastaseltspinning smiley sticking its tongue out) peast veel sellist asja teha, aga väga meeldis smiling smiley Pulss ka lendas pidevalt kõrgustesse ja siis jälle oli pikalt rahunemise aega nagu teeks intervalli.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Kuupäev: 06. January 2015, kl 08.31

Eile olin jälle tubli, ikka päev korraga tongue sticking out smiley Ning täna jälle kaalu -700 g. Kui ikka pingutada, siis asi liigub. Aga tean ka, et see on ju alles algus ja läheva praegu need pühade kilod.
Tegin endale eile tabeli kaloritega toitudest, millega enamasti libastun või näksida tahan. Siis hea kohe silma all näha palju midagi annab.
Lisaks proovin uut nippi. Kirjutasin välja enda jaoks olulised punktid, millel minu jaoks kaalulangetamine põhineb, 7 käsku sain:
1. juua piisavalt vee
2. vähe magusat või üldsemitte
3. liikuda vähemalt 10 000 sammu
4. toidud kirja
5. ei näksimisele
6. viimane toit enne 20:00
7. magama hiljemalt 23:00
Ja iga päev annnan endale punkte, paljusi neid punkte suutsin täita. Hiljem, kui kaal enam liikuda ei taha, siis hea vaadata palju punkte päevas olen saanud ja aeg ennast kokku võtta. Saan nt nädala punkte kokku liita ja igasugust statistikat teha. Mulle meeldib numbrimaailm. Nt jooksmisel aitab mind väga palju endomondo ja sealne statistika ning muu info, mis ma oma jooksu kohta saan.

Siucra, väga tubli ja jätka jooksu proovimist. Ma olen jooksus alati üsna hea olnud, kuid sellegi poolest pole ma seda ala kunagi armastanud. Kuid nüüd kui veebruari lõpust novembri lõpuni joostes tundsin ennest väga hästi ja hakkas isegi meeldima. Aga jah enamasti tänu kõigile tehnilistele vidinatele: muusika ja endomondo.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: siucra
Kuupäev: 06. January 2015, kl 12.50

Jalutamas ma käin ilmselt endiselt iga päev. Mõnus ja rahustav tegevus päeva lõpetuseks ja just nende päevade jaoks, kui üldse ei liigu. Aitab paremini magada kaa ilmselt. Aga ilmselt enne jalutama minemist lähen nüüd ilma meheta jooksma kaa. Ilmselt pole ma nii vormist väljas nagu kunagi ja selle tõttu oli see palju lihtsam kaa. Ma arvan, et tõmbangi riided selga ja teen väikese ringi. Teengi siis intervalli jälle ja kulutan pekki ja täna mõõdan pulsikellaga palju teda kulubgrinning smiley
Ursull, loodan, et see oli hea nostalgiagrinning smiley Keka tunde ma ise väga ei igatse, kuigi ega ma neid ei vihanud kaa.

Ma hetkel olen pea iga päev umbes 1500 kalori ringis söönud. Kaal on natuke langenud kaa ja võib-olla on parem rahulikult keha jälle sellesse rütmi saada. Kuigi mingit meeletut söömist see aasta ei olnud, harjusin ikka sellega, et võtsin piparkooki siis, kui isu tuli. Õnneks nüüdseks on pea kõik maiustused ja snäkid kodust otsa saanud.
Roosaroos, sa oled ikka eriti tubli. Aga nagu sa ütlesid, kui ikka pingutada ja vaeva näha ja toite kirja panna jne, siis on tulemused ka kohe näha.
Mulle annavad kaa numbrid innustust. Kui ikka pulsikell käel, siis pingutan kaa rohkem. Ja toas üksi trenni tehes ilma muusikata ei saa ma midagi tehtud.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: BIRIKA
Kuupäev: 06. January 2015, kl 13.00

Ma nii rõõmustasin, et Siucra proovis joosta. Ma tegin ka viimased aastaid kõnd-sörk läbisegi nn. intervallitreeningut, aga septembrist olen jooksnud kord nädalas 8-10 km ja pean tunnistama, et meeldib ( kuigi varemalt mitte nii väga) kui ikka paned endale mõnusa muusika klappidesse, pulsikellad, värgid külge ( see seadmete kinnitamine ja trenniriiete selga panemine ja juhtmete parajaks seadmine on omaette tegevus jubasmiling smiley) aga kui esimesed jooksusammud teen on see juba nauding minu jaoks.
Ma osalesin eelmisel aastal SEB maijooksul 10 km - tore kogemus, osalen sellel aastal kindlasti ja mis salata, annab motti juurde treeninguid jätkata ja kui eelmine aasta arvasin, et 23 km on minu jaoks mõeldamatu siis nüüd olen korraks mõelnud, et äkki üritaks sel aastal 23 km joosta...

Anu24 küsis kohvi kalorite kohta. Kohvi ja taimetee tõesti erilisi kaloreid ei anna. Ma ei arvestagi neid, aga kui midagi juba lisad neisse siis tuleks arvestada küll.

Ursull sinu menüü tundub nii lahja minu jaoks, salat ja salat - nii tekib isu muu hea parema järgi ja libastud. Ma üritan rohkem mitmekesisemalt, ikka leiba ka päevas 1-2 viilu ja see 2 kartulit ei tee ka kedagi ülekaaluliseks, pigem see kaste mis pahatihti lisatakse.
Ma panen tavaliselt eelmisel päeval peas mingi menüü paika mille järgi isu on ja siis pikin oma toidukordadesse need toidud sisse. Juba praegu mõtlen, et homme hommikul sööks muna-võileiba, sest selle järgi isutabsmiling smiley
Õhtusöök peaks kerge olema, usun, et siis kaal langeks, aga ma olen teoorias tugev, praktikas mitte nii väga.
Olge tublid smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: tipsur
Kuupäev: 06. January 2015, kl 20.34

Tere, elavad kaasarääkijad ja inspireerivad uue aasta hirvekesed!

Panin ennast ka tabelisse kirja, see mu esimene duell.
Igatahes väga tore on nii aasta alguses algust teha, tore lugeda, kuidas m6ni lausa aasta esimesel päeval lumes jooksmas käis! Just selliseid lugusid mulle vaja ongi!

J6udu k6igile ja tugevate tulemusteni!

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ursull
Kuupäev: 06. January 2015, kl 21.10

BIRIKA, see menüü oli mul siis kui personaaltreener oli, kes piitsutas mind ja tahtis kiiret tulemust mulle tekitada ja organismi suhkrust puhtaks saada. Ma sinuga täiestin nõus, et see on meeletu tahtejõud ikka, et seda teha. Vähemalt ma nüüd tean kuidas toituda, kui tahan paremat tulemust saada. Ma ikka vahest hommikuti söön võileiba ka ja nädalavahetusel teen kogu perele pannkooke :p Nii, et ikka üritan igasugu asju süüa, aga üritades ikka vältida magusat ja alkoholi ning jälgides, et kaloreid ei ületaks. Kohviga küll ei suuda end tagasi hoida. Ikka mingi 3-4 tassi päevas tuleb ära.
Täna kusjuures esimest korda sain pärast suuri pidustusi nii, et kalorid lõhki ei läinud. Ise ligelt rahul.
Roosaroos, see imeline numbrimaailm...kohe näed ära mitu komakohta oled kergem või saledam kusagilt eks? winking smiley
Täna oleks äärepealt juhtunud nii, et ei oleks jälle trenni saanud. Töö lihtsalt hakkab vaikselt nutma ajama ja ilge deprekas on peal. Otsustasin hambad ristis ikkagit jätta selle töö tänaseks ja minna trenni, et kogu halb energia endast välja higistada.
Täna kergejõustikus sai joostud tõkkeid ja tehtud trepijooksu, kaugushüpet ning lõpetuseks ka sprinti. Mõnna valu on homme raudselt jalgades.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: siucra
Kuupäev: 06. January 2015, kl 23.12

Tegin täna päeval sii 4 km, ma arvan, et mingi 80% sellest jooksin vaikselt. Pulsikell oli olemas, et igaks juhuks vaadata, et üle ei pingutaks.. Ausalt pekk põles küllgrinning smiley Õhtul tegin veel väikese 2km rahustava jalutuskäigu mehega ja kaloreid on mul veel natuke ülegismiling smiley
Tore kuulata, et inimesed treenivad ilusti. Leidke kõik ikka see aeg, et veits trenni teha, see innustab ennast ja ka teisi!

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Kuupäev: 06. January 2015, kl 23.38

Mul on homme hommikul plaanis esimene jooksmine see aasta teha. Sellist vormi nagu nov kindlasti enam ei ole ja pean ennast sundima aeglaselt ning lühemat distantsi jooksma. Veidi põnevil olen ka, et kuidas see homme mul välja kukkub tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ursull
Kuupäev: 07. January 2015, kl 06.37

Roosaroos, ega kiirus polegi jooksus oluline. Nagu öeldakse kuula oma keha ehk jälgi pulssi. Jooksjad alustavad oma "vundamendi" ülesladumist 120 pulsist ja kõrgemale ei lasegi. Mõnel on kõndideski pulss kõrgem (nagu mul smiling smiley). Veel sügisel suutsin joosta nippa-nappa selle 120ga, aga see oli ikka väääääga aeglane jooks, et isegi jooksuks on seda raske nimetada. Pensionärid oleks ka oma rahulikus kõnnis minust nagu postist mööda pannud.
Mul jooksuga hetkel üldse kehvasti. Pole väga jõudnud seda see aasta teha, kui nüüd eilne soojendusjooks ja sprint kergejõustikus välja jätta. Aga pole hullu. Aasta alles algas ja reedest pühapäevani saan iga päev raudselt laagris soojendusjooksu teha enne suusatamist. Aga edaspidi pean jooksmist regulaarsemalt tegema, muidu mais ma Riia maratonil ei jookse spinning smiley sticking its tongue out
Täna õhtul peaks olema siis ujumistrenn. Ootan põnevusega. Eilsest trepijooksust ja hüpetest on säär kergelt puupakk ehk saab ujudes ta ära lõdvestada, kui treener ainult jalgade harjutusi ei anna winking smiley
siucra, tore sind näha jooksuusku minemas winking smiley Aga seda ütlesid küll õigesti, et tuleb leida aeg liigutamiseks. Just eile mõtlesin seda sama, kui olin juba tööga närvivapustuse äärel ja peas hakkas kumisema Aapo Ilvese laul "Aga ükskord algab aega, kui ma tulen mootorsaega...." ja oli tahtmine päid maha rajjuda. Siis ütlesin endale küll, et "Aitab tööst! Mine lase aur trennis välja". Pärast hakkas küll parem. Uskumatu kuidas need õnnehormoonid, pärast sportimist tööle ikka hakkavad winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Kuupäev: 07. January 2015, kl 08.28

Kahjuks on mul üks vidin oma jooksu ja trenni tõhustamiseks ning numbrimaailma jälgimiseks puudu, see on pulsikell ja ega ma ei teagi, mis pulsiga ma siin varem jooksnud olen. Teen tunde järgi. Aga minu põhiviga on kiirustamine, nii kärsitu olen seal rajal ei viitisi kaua joosta ja ega ei taha ju olla selline, kellest penskarid mööda kõnnivad. Mõistusega tean, et pean asja rahulikult võtma. Aga eks seda veidi rohkem kui tunnikese pärast ole näha, kuidas täna. Jooksuriided on juba seljas winking smiley
Kaaluliikumine ka kena, täna jälle -500 g. Seega on pühadekilod läinud. Kolm päeva ja tehtud, lahe! tongue sticking out smiley Loodan, et nüüd on hoog sees ja saan oma suvise tulemuse ka kiiremini kätte, millest veel veidi edasi minna.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: BIRIKA
Kuupäev: 07. January 2015, kl 12.28

Minu keskmine pulss on jooksmisel 145 kandis, suht kõrge vist, aga ma ei saa teda kuidagi väiksemaks, ainult kui kõnniksin siis ehk, aga minu treener ütleb, et kõnd on hea küll, aga kui tahad mingit lihast arendada/saada siis peaks ikka lihastreeningut tegema. Kõnniga seda ei saavuta.

Mul on tänasest hull täispuhutud tunne, mis tavaliselt ikka enne teatud päevi tekib, loodan, et reedeks sellest lahti saan ja tabelisse ikka mingi miinuse saan.

Õhtul lähen joogasse, aga seda ma trennipäevana kirja ei pane, see on midagi mu meeltele ja natuke ka kehale.

Aga eile käisin näopuhastuses, kus kasutati mingit hapet, kui ikka kipitama juba hakkas küsisin kosmeetikult, et kas ma ikka oma näoga sealt pärast lahkun, lahkusin küll ja peab ütlema, et klaarim nägu sai ette. Kas keegi on veel sellises happepuhastamises käinud? mis muljed?

Ja täna õhtul toitume kõik hästi korralikult, ekssmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: siucra
Kuupäev: 07. January 2015, kl 16.19

Täna on mul siis mõned lihased kergelt valusad. Tegelikult see on ainult hea, sest see ands mulle tunda, et väike jooks on ikka miskit muud kui kõndimine, vahet pole kui pikalt ja nüüd täpselt tean ka mida ja kust siis lähebgrinning smiley Paar päeva pausi ja siis juba uuele ringile. Tegelikult kibelen juba praegu minema, aga keha ütleb, et see pol hea mõte.
Ütleme nii, et ma jooksin ikka väga aeglaselt ja endale liiga ei teinud, aga see pulss oli mul küll enamuse ajast laes. Ma järgmine kord üritan siis rahulikumalt äkki.

Toitumise poolest on momendil kõik ok. Üritan iga päev järjest rohkem värsket süüa. Kuna hetkel veel puhkus, siis lõunaks olen võikude ja muu taolise asemel ikka värsket salatit söönud. Õhtusöögiks siis kala, lehtkapsas (oma kasvuhoonest) ja kodujuust.

Birika, olen sellest kuulnud, aga pole julgenud proovida. Ma kunagi oma halva näonaha pärast tegin igasugu muid protseduure, aga see tundus juba liiga hull. Oli valus ka? Kuidas nüüd nahk tundub? Ütle kindlasti kuidas homme ja järgnevatel päevadel on.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ursull
Kuupäev: 07. January 2015, kl 16.58

Hei!
Keskmine jooksupulss 150-160 on täiesti ok. Lihtsalt kui see liiga kõrgeks kisub, siis oleks tark alustada madala pulsi treeningut ehk siis harjutada 120-se pulsiga jooksmist.
Minul on keskmine nende suurte söömistega nüüd siin 160-170 vahel, seega pean tagasi tõmbama.

Eilsest kergejõustikust on kints ja tuhar ikka mõnusalt valulikud. Selline tunne nagu oleks keegi öö läbi vastu kanni sõtkunud.
Nüüd paar tundi veel tööd ja ootamist ning siis ujumistrenni :p

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Kuupäev: 07. January 2015, kl 17.50

Oh, loen siin, kui tublid kõik ikka on, teete trenni ja puha. Mina üritan kaalu langetada ainult toitumisega hetkel aga kindlasti peaks mingi trenniviisi ka leidma. Tahaks kas mingitel rühmatreeningutel või sulgpalli käia mängimas aga siin Tallinnas kõik nii kallis :/

Toitumises siis nii palju, et eile sai üks kanatortilla eine Hesburgeris lubatud. See totrilla oli kohati veidi tervislik ja friikad on parimad, mida siiani saanud. Kuid muidu on toitunine kontrolli all ja külmkapp kõike tervislikku täis smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Kuupäev: 07. January 2015, kl 19.57

Tere kõigile!
Ühinen ka teiega, sest omajõul on maha võetud küll juba 10 kg, aga nüüd tunnen, et toetus ja kambavaim kulub ära.
Olen alati ümarake olnud, kuid soovin nüüd tõesti maha raputada oma 10 aasta jooksul kogutud kaalu. Kaks last hiljem olin oma kaalu tippmargi saavutanud 105 kg. 7 aastaga olen saanud lagti 18 kg, kuid tahaks veel ca sama palju.
Igatahes luban olla püüdlik ning jagada teiega ka oma edasi/tagasi minekuid.

Jaaniks siis pringiks!!!

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 2 / 42


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.