Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 3 / 17
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Lizzie
Kuupäev: 08. January 2016, kl 10.20

Ursull, vau tõesti, mis sa kõik ära ei tee. Müts maha, jooksmises on ka kindlasti emotsioon, aga selle nautimiseni pean jõudma. Suvel juba tegin paar sammu selle nimel, eks see vaikselt tuleb ja mul ka põhiline eesmärk hea enesetunne ja vorm. Kuidagi see tuleb, aga vau isegi laagrisse jõuad...

Lisaks, kõik kes tabelisse oma tulemused märkinud on, on ikka väga tublid!!! Nii suured muutused. Ma olen siiani rakendanud põhimõtet, et tahan muuta elustiili nii, et tulemus jääks püsima - söön vähem ja vaatan rohkem, mis suhu pistan, aga kui isu on siis lipsab ikka komm ka suhu, mitte küll suurtes kogustes ja eesmärk on olnud kuus alla võtta 3 kg, mis siiani on vaatamata pidustustele ja kõigele muule välja tulnud. Kui kõigil aga selline võimas hoog sees on, siis ehk panen ise ka vunki juurde järgmistel nädalatel. Tublid olete ja inspireerite!

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 08. January 2016, kl 10.26

Anett, paljudel on selline kaalulangus nagu mul....vaata ANXUt, ta pani ikka pika puuga the finger smiley

Ega kui külmaga joosta või kõndida ei kannata, siis on ju hulgim tubaseid trenne. Mina vahest teen näiteks Jilliani kava toas. Väga tõhus ja aitab. Tal sellised lühikesed 30-40 min treeningud ja küll selle aja ikka leiab. Oluline on olla järjepidev!!! Tean omast käest, et kui lasen juba 2 puhkepäeva sisse, siis kolmandal päeval end välja saada on ikka suht surm. Samuti üritan jälgida, et üle kolme päeva järjest ei treeni, sest puhkus on ka oluline, et keha stressi ei satuks jnejne.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Marfatar
Kuupäev: 08. January 2016, kl 10.33

Anett , kui kaua sul see hormoonspiraal on olnud? Ma lasin ka paigaldada mõned kuud tagasi (septembris ehk? confused smiley), kuid olen väga rahul sellega. Mul oli muidugi enne tavaline vaskspiraal ja ütlen, et nendel kahel võrdlusmoment puudub. smiling smiley

*****Ma olen vormis. Ümmargune on ka vorm*****

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 08. January 2016, kl 10.36

Lizzi, mul läks ka aega ennem kui jooksmist nautima hakkasin. Eks peamine põhjus oli vale algus. Oli vaja ju kohe tormata nagu segane, ise polnud ennem jooksnudki kunagi. Nojaa ikka kiiremini ja rohkem kilomeetreid. Aga täiesti vale algus. Mul nüüd aastaaega olnud jooksutreener ja kui temaga alustasin siis ma mõtlesin, et issand kui saamatu ma olen. Kõige raskem osa on aeglaselt joosta. Paneb imestama mis? Aga jah, ürita joosta, et su pulss oleks 120-130 pidevalt? Alguses panind pensionärid ka minust kõndides mööda. Põhimõtteliselt sipsisin kohapeal ja vahtisin pulsikella. Kiiremad jooksud alles sain tegema hakata 3-4 kuud hiljem.

Nüüd kus madal pulss saavutatud, on jooks tõeline nauding. Saad ka kiiremini joosta ja vihaga, ilma, et hing kinni ei jää või vere maitse kurgus ei ole grinning smiley

Aga selleks, et jooks selgeks saada ja seda nautida, soovitan otsida mõni jooksuklubi, kus lahe seltskond ja kus saad regulaarselt trenni teha winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Merelee
Kuupäev: 08. January 2016, kl 15.30

Tere!

Avastasin selle foorumi alles täna ja soovin väga selle motiveeritud seltskonnaga liituda.

Ma ei ole ennast kunagi ülekaaluliseks pidanud, nojah, paar kilo kergem võiks ju alati olla, aga arvasin, et lihtsalt võiks trenni teha, et oleks rohkem võhma ja treenitud lihased, et ühel ilusal päeval jne. Aga...
täna lõin üle hulga aja oma kaalu ja pikkuse kaalukalkulaatorisse ja mis oli tulemus - kehamassiindeks 24,98 !!?? All veel parastavana tunduv lause "Olete normaalkaalus", aga veel paarsada grammi ja tuleb mul sinna alla ähvardav "Olete ülekaaluline". On viimane aeg avada oma silmad ja tunnistada tõtt ja ennast tõsiselt käsile võtta. Ilus eesmärk oleks kaal, milles olin enne kahe armsa tütre sündi ja see pole ka midagi ületamatut, kui ainult motivatsiooni jätkuks ja laiskusest võitu saaks.

Loodan, et iganädalane aruandlus kaalutabelis hoiab mind joonel, et saaksin koos teiega rõõmustada saavutatud miinuste üle.

Edu meile

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Lizzie
Kuupäev: 08. January 2016, kl 21.23

Merelee, edu, alustad veel üsna mugavalt positsioonilt.smiling smiley
Ursull, ma lähengi jooksutrenni seda aegalst jooksmist proovima, pulsikella järgi jne. Töökaaslane rääkis, et ta samuti vihkas jooksmist ja nüüd talle meeldib, et kui juba 2 inimest seda räägib, siis seal peab mingi iva ka olema. Proovin ära, vaataba, kaua vastu pean.smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Madam
Kuupäev: 08. January 2016, kl 21.43

Tere! Märkisin ka oma 1.nädala kaalu tabelisse, no ikka tuli miinus, kuigi oli sünnipäeva nädal ja ikka pidin ise ka ennast magusaga hellitamasmiling smiley
Trenni ei ole viimasel ajal teinud, üldiselt käin vesiaeroobikas, vesi mulle sobib, jätkan sellega järgmisest nädalast. Meeldib kepikõnd ja väike jooks, värskes õhus on lihtsalt mõnus olla, kuid praeguse külmaga sinna ei tõmbasmiling smiley Järgmisest nädalast hakkan korralikumaks...

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Tessy99
Kuupäev: 08. January 2016, kl 21.48

kas ise saab ka seda jooksutrenni teha või peab treeningule minema? et kui ise teha, siis mida vaatama peab, kuidas alustada?

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Lizzie
Kuupäev: 08. January 2016, kl 21.53

Ma pole veel käinud, aga põhimõtteliselt saab ise ka teha ja see point ongi alguses pulssi mitte väga kõrgeks ajada, et 120-130 peab olema, mitte rohkem ehk siis võtad pulsikella rajale kaasa ja treenid ise. Mu töökaaslane esimesed paar kuud ei jõudnud seetõttu käimisest kaugemale, aga siis vaikselt hakkab vorm paranema, nagu ursull kirjutas, aga ursull oskab kindlasti palju rohkem kommenteerida.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 08. January 2016, kl 22.27

Lizzie, kindlasti proovi ära ja pikemalt kohe proovi...saad hingamise paika ja lemmik lõõgastav tegevus üldse. Just nimelt LÕÕGASTAV!!!
Täna jooksime 45 min -25 tuulekülmaga. Lõppedes oli ripsmete peal sentimeetrine jääkiht. Silmi ei saanud lahti. Aga samas külm ei olnud. Supper mõnus. Harjub ära sellise miinusega jooksma, siis kui järgmine nädal on -10, siis vist kõik meie kamp jookseb lühkarites spinning smiley sticking its tongue out

Tessy99, üks variant on tulla trenni. Kus sa elad? Oskan soovitada häid trenne, et kohe tehnika ka õigesti selgeks õppida. Jooksjad täistallal nt ei jookse, ainult päkkadel. Ikka puus ees, õlad taga, ilus põlve tõste, käed liiguvad vaid külgedel täisnurkselt, mitte kuidagi ette jne. Kindlasti youtubes mingeid videosid ka leiad.
Aga alusta vaikselt. Alguses täiesti kõnniga vaheldumisi. Näiteks 5min kõndi ja 1 min jooksu vaheldumisi. Pulsikell oleks hea. Parem kui alguses kohe ei lase pulssi kõrgeks, 140-150 oleks max, 120-130 ideaal. Kõnniga kõnnid pulsi jälle alla ja siis püüad jälle veidi joosta. Nii järk-järgult seda jooksudistantsi kasvatades.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Tessy99
Kuupäev: 08. January 2016, kl 22.32

mul on pulsivöö ja kell, kui soojemaks läheb, siis proovingi ära smiling smiley hetkeseisu ekstreemsus mind ei köida

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 09. January 2016, kl 09.50

Soepesu alla (kokku 3-4 kihti), õiged kindad kätte ja müts pähe. Kindlasti näomask, parem kui õhku filtreeriv...naelikud alla ja supper! thumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: BIRIKA
Kuupäev: 09. January 2016, kl 18.34

Hei, ma duellitaks ka teiega. Olen duellides varem osalenud ja mingi aeg pausi teinud... nüüd uue aasta algul tuli mulle see koht siin jälle meelde smiling smiley ehk ikka võtate kampa?
Minu eesmärk on saada KMI normaalseks, praegu olen veel ülekaalulise vahemikus.
Olge tublidsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Merelee
Kuupäev: 10. January 2016, kl 18.30

Peab ikka sajaga paika, et keelatud viljad on eriti magusad. Kui olen endamisi võtnud vastu otsuse, et vähem (parem kui üldse mitte) nisutooteid, siis on kallis vanaema teinud kausitäie kaneelisaiu ja proovi siis neile ei öelda.

Nüüd, kui koolivaheaeg jälle läbi ja oleme maalt vanaema juurest oma koju tagasi kolinud, olen jälle ise menüü boss ja on lihtsam teha õigeid valikuid. Ostsin motivatsiooni tõstmiseks ka Erik Orgu raamatu Garanteeritud kaalulangus, loodan et Eriku kujust saan oma õlale selle hea ingli kes sõrme vibutaks kui teisel õlal istuv suhkrukurat jälle pead tõstab.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 11. January 2016, kl 07.02

Teretulemast kõikidele uutele liitujatele. Ikka võtame uusi inimesi vastu. Katsume siis koos võiduka lõpuni ka minna spinning smiley sticking its tongue out

NB!!! Meie grupis on olnud selline reegel, et kes nädalavahetusega oma kaalumuutust kirja ei saa, siis uue nädala algul korrigeerib kaalunäidu punaseks. Kui tekib 3 järjestikust punast nädalat, siis eemaldatakse tabelist.

Esimese kaalumisega saime kohe ligi 20kg!!!! kamba peale alla. Super tulemus ju. hot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Marfatar
Kuupäev: 11. January 2016, kl 10.05

Väga super tulemus!
Mu 6-ne tütar kaalub umbes sama palju kui me kamba peale alla võtsime. the finger smiley

*****Ma olen vormis. Ümmargune on ka vorm*****

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Lizzie
Kuupäev: 11. January 2016, kl 22.59

Tõesti ilus tulemus!

Käisin täna siis jooksu- ja kõnnitrennis kui sai ohtralt kiirelt kõnnitud (mu pulss ei luba veel joosta). Täitsa mõnus oli.smiling smileyLähen veel...

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 12. January 2016, kl 06.54

Väga lahe Lizzie! Loodan, et sulle hakkab jooks meeldima tongue sticking out smiley

Mina laagrist tagasi...-30 tuulekülmaga sai trenni tehtud õues, nii et silmad härmas. Aga väga mõnus oli. Selle nädala ilmad tunduvad juba sellised pärast eelmise nädala karmisid ilmasid, et nüüd võiks lühikeses lipes välja jooksma minna spinning smiley sticking its tongue out

Nüüd olude sunnil tuleb 2 vabapäeva järjest, kuna eile olid päris hilja õhtuni mingid töised kohustused, siis ei saanud peale midagi kergemat teha ning täna õhtul olen koolis. Aga noh see-eest homme kindlasti jooks+ujumine spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Tessy99
Kuupäev: 12. January 2016, kl 18.25

oi kurja, vaatasin, et seekordne kaalumine jääb just päevade ajale, mis peaks hakkama homme-ülehomme, juba on selline palli tunne. Aga eks siis järgmisel nädalal seda suurem rõõm langusest smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Lizzie
Kuupäev: 12. January 2016, kl 21.12

Ursull, tundub, et sul on päris suur ja ekstreemne treeningkoormus...kuidas sa nii palju jõuad?smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 12. January 2016, kl 21.34

Lizzie, kes palju teeb see palju jõuab winking smiley
Eks mu elus miinuseid ka, mida ma see tõttu teha ei saa, sest vajan seda endorfiinilaksu tihedamini. Eks pere arvelt kõige rohkem seda aega näpistangi, aga eks ma üritan oma treeningutele ka neid kaasata või koos midagi sellist teha, kus nad ka aegajalt osaleda saavad.
Näiteks perega käime ujumas, siis mehega ujume kordamööda, et saaks plikat keegi pidevalt jälgida. Või kui viin plika balletti, siis jooksen kõrval metsas see 1,5h seni kuni ta tantsib oma trennis. Reedel plaanin lapse võtta kaasa oma ÜKE tundi, kuhu on lapsed lubatud. Saab siis treeneriga samal ajal matil maadelda või ronida mööda rööbaspuid ja matte, seni kuni mina kõrge pulsiga rabelen.
Sügisel käisin oma elu esimesel Rogainil 6,5h ja ligi 30km erinevat maastiku pidi jooksime koos poja ja mehega. Väga lahe oli.
Nii, et peret tuleb kaasata, et meie lastest ei saaks keegi rääkida kui mingitest arvutisõluvuses olevatest friikidest, kes istuvad päevad läbi arvuti taga ja on ülekaalulised ja trenni ei tee. Siis on nad rohkem terved ka ning sigadusteks jääb vähem aega. spinning smiley sticking its tongue out

Aga jah toidu jälgmisega mul nii hästi ei lähe. Pean pingutama rohkem.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Lizzie
Kuupäev: 13. January 2016, kl 19.31

Väga tubli. Ja tubli perekaasaja oled ka. Eeskujuks kõigile. Mis sul toitumise jälgimise juures kõige suurem väljakutse on?

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 14. January 2016, kl 08.53

Suurim probleem on leida rahulikku aega, et oma peas asi paika panna ja päeva toitumised läbi mõelda. Üldjoontes ma tean kuidas toituma peab, aga ikka aja nappuse tõttu on lõunasöögiks poest ostetud toit või kuisagil pubi lõuna. Ilmselgelt on seal toitudes sees ka varjatud suhkur ja muud pahad asjad, mis seal olema ei pea. Eks ma ikka üritan võimalikult tervisliku varjandi välja valida, aga alati ei pruugi õnnestuda, eriti kui oled poes leti ees ja ahvatlusi on palju. Otseselt magusat ei mugi, aga eks vahest mõni väike patt liigub ka mulle suhu. Samuti olen täheldanud, et söön liiga vähe, kui tegelikuses peaks sellis trennikoormuse juures sööma, aga ei tea ka kui palju oleks normaalne, et kaal ikka alla liiguks. Ühesõnaga mind teeb rahutuks, et ma ei tea palju ma söön ja mida täpselt söön, millest hiljem võiks teha järeldusi. Hetkel ma toitu siin kirja ei pane.
Üritan 1 asi korraga. Kõigepealt treeningud korralikult rütmi ja siis tasapisi toitumine korda ehk siis ennem asi peas läbi mõelda ja siis tegutseda.
Tänud Lizzie, et küsisid seda. See sundis mis taaskord sellepeale mõtlema panema ja ehk nädalavahetusel leian selle aja, et jooksurajal rahus mõelda eye rolling smiley

Aga täna üritan leida hoopis õhtul suusatamiseks. Polegi veel see aasta suuski alla saanud....ootasin klassikarada. Nüüd see on meil sisse sõidetud ja saan minna proovima :p

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: BIRIKA
Kuupäev: 14. January 2016, kl 13.20

Hei, minu kohta võib ka öelda, et olen trenniinimene smiling smiley. Teen paar korda nädalas üksi ja paar korda nädalas rühmatrenni. Aga nüüd pole saanud 2 nädalat midagi teha, sest olin põskkoopapõletikus ja jõudu pole - no ja tegelikult ei tohi ka trennitada haiguse ajal. Tunnen ennast lausa halvasti, et pole ennast liigutanud, uuest nädalast hakkan vaikselt pihta. Mulle meeldib kord nädalas pikka maad joosta - 10 km on minu jaoks pikk maasmiling smiley ja jagan Ursulli arvamust, et jooksu ajal on mõnus oma mõtteid mõelda...
Toitumine koha pealt on mul põhimõte, et kui midagi suhu pistan siis mõtlen : kas selles on minu kehale vajalikke aineid - ilmselgelt saias/kommides/makaronides jm sellises nännis ei ole ja siis ma väga neid ei tarbi, kuigi esineb ka minul nõrkusehetki...
See nädal mu kaal seisab täiega, mingi 100 gr muutus on hommikuti, eks näis mis homme kaal näitab smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Tessy99
Kuupäev: 14. January 2016, kl 18.12

mulle ka tundub, et see nädal pole nii edukas kui eelmine. Toitunud olen korralikult, aga selline raske tunne on, päevad ka hakkasid täna.MUl jubedalt isutab kröpi järele, magusat tahaks ja näksida vahepeal, aga pean ennast sundima EI ütlema. Homme vist klaas veini luban endale õhtul smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Merelee
Kuupäev: 14. January 2016, kl 18.41

Minul on ka raske toitumist korralikuks saada. Tean, mida ei tohiks, aga patustamisi tuleb ikka ette. Peab õppima rohkem ei ütlema. Ma ei ole regulaarselt trenni varem teinud, seega püüan end igati selle va spordipisikuga nakatada. Olen aru saanud, et rühmatreeningud pole minu rida (vähemalt praegu tundub nii), olen püüdnud rohkem jala käia, aeg-ajalt satun ujulasse, üleeile sain sel talvel esimest korda ka uisud alla, jalad veel praegugi valusad.
Ootan nüüd siis hingevärinal hommikust kaalumist.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Tessy99
Kuupäev: 15. January 2016, kl 06.53

appi, ma unustasin kaalumata, nnüüd juba pool kohvi ja hommikusöök söödud. Eks siis homme hommikul teen ära, krt, nii vihane olen enda peale, tahtsin ju täna patustada natuke veiniga jne

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ursull
Kuupäev: 15. January 2016, kl 07.17

Hommikust!

Oi, kas ma olen esimene kes kaalu täna sisestab? Ärkasin isegi hiljem ja kohmitsesin köögis kauem omletti teha :p
Aga enda -1kg olen väga rahul. Ei oleks julgenud oodatagi nii head tulemust. Arvasin, et kui 400-500g läheb ja ka siis oleks rahul olnud. grinning smiley Nüüd on juba rohkem lootust, et järgmisel nädalal ehk õnnestub 8 ette saada smiling bouncing smiley

Tessy99, äkki Universum tahab sulle märku anda selle patuse mõtte pärast? winking smiley
Aga jah, kui päevad ka algavad siis teadagi mida see kaal teeb winking smiley Kuigi mul peaks ka kohe-kohe hakkama, alaselg juba tuikab, eile oli mega peavalu, aga kaaluga on veel kõik hästi smiling smiley

BIRIKA, ega pärast haigust ei saagi kohe täpselt samas mahus ja tempost trenniga jätkata kui enne haigust. Võta rahulikult. Keha peab end koguma. Kosuta teda mõne boosti tekitava asjaga: c vitamiin!!! Nt 1 astelpajumari=1 apelsiin. Ma ikka 1-2 nädalas teen smootit ja siis astelpaju on seal alati sees. Samuti peaksid kõik põhjamaa inimesed D vitamiini tarbima sügisest kevadeni igapäevaselt. Kuigi jah apteekites müüdavad D vitmiinid on nõrga potensiga, et sobivad vaid lõuna-eurooplastele.
Tervist sulle ja küll jooksurajale varsti tagasi saad smiling smiley

Mina plaanin täna õhtul minna üldfüüsilist trenni tegema 1,5h. Kuna last pole kellegagi jätta, siis tuleb ta minuga maadlusmatile kaasa winking smiley Õnneks lapsed on trenni kaasa lubatud ja treener ise on ka hull laste sõber.
Eile tegin oma esimese suusatamise, veidi alla 4km. Asi seegi. Aga tuharalihas tahtis krampi minna. Polnud harjunud sedasorti liigutamisega. Lõpupoole hakkas järgi andma.

Kõigile teistele ilusaid miinuseid! the finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: ANXU79
Kuupäev: 15. January 2016, kl 07.45

Hommik, mul see nädal pluss, nagu ka arvasin, ei saa öelda, et hullult patustanud oleks, aga libastumisi oli. Ja nagu siin teistelgi päevad tulemas ja eks see hoiab ka kaalu kinni. Ma plaaniks ikka ka see nädal suusad alla saada, kuigi mingi eriline suusataja pole. Eile läksin jala tööle, küll oli ikka kehva liikuda, hommikul olid teed lahti lükkamata ja siis sumpa lumes.

Valikud: VastaOsunda
Re: Pringid hirved aastal 2016
Saatis: Madam
Kuupäev: 15. January 2016, kl 07.53

Tere! Märkisin tänase kaalu, väike miinus olismiling smiley Tihedad tööpäevad on seganud korralikku toitumist. Olete kõik väga tublid trenniinimesed, eriti Ursull! Mul nii suurt trennieesmärki ei olegi, kuigi keha vajab mingitki liikumist, mis momendil on mul suht olematu. Nädalavahetusel plaanin selle talve esimest suusatamist, mõningaid olematuid lihaseid tunnetamasmiling smiley Olge tublid ja nautige ilusat lumist talve!

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 3 / 17


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.