Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: EelmineEsimene...678910111213141516Järgmine
Asukoht: 13 / 16
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Duubel2
Kuupäev: 10. July 2017, kl 10.35

Heihei!
Tabelisse miinust ei saanud.
Muudkui tahtsin süüa kogu aeg ja andsin isudele järele ka.... nii et loogiline tulemus.

Igatahes ühtlast miinust on mul ikka raske pidevalt hoida. eye popping smiley
Aga sel nädalal tahan korralik olla....

Muidugi sõltub kõik nagu ikka minust endast.
Praegu küll olen õigel lainel, ehk see ka kestab nii. Vähemalt nädala ja õigem oleks vist üldse päevakaupa oma piiramisi ette võtta.

Hatugirl, tore, et ikka olemas oled smiling smiley
ja õnneks on tabelis teisigi tublisid smiling smiley

Rahulikku ja edukat nädalat kõigile!!!!!
cool smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Loviisa
Kuupäev: 12. July 2017, kl 07.43

Hei!

Olen nõus, et päev korraga on kergem.
Kui tulebki ette päev, mil midagi läheb nihu, siis kohe järgmisel päeval saab taas piirata ja asja kontrolli all hoida.

Halvim mis siis saab juhtuda, et sel nädala ei õnnestu kaalu langetada, aga kindlasti õnnestub siis kaalu säilitada ja ka see on suur asi.

Oleme püüdlikud edasi! spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 13. July 2017, kl 09.51

Jaa Duubel2, ma ka ikka olemassmiling smiley Võtangi suve rahulikult ja päev korraga. Põhirõhk on kaalu hoidmisel, langus on igati positiivne lisathumbs up Sina oled aga väga tubli olnud! Loodan augusti lõpupoole hakata Sulle järgi pusimagrinning smiley
Ilusat suve kõigile jätkajatele!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Duubel2
Kuupäev: 17. July 2017, kl 11.53

Tere!
Olin sel nädalal ilusti korralik ja kaal kukkus ka.
Kuidas see stabiilselt jätkuma saada on põhiküsimus cool smiley.
Eks ma püüan jätkata ikka päev korraga.

Saavutatud numbrite hoidmine on suur kunst, sest normaalne oleks ju rahulikult võtta ja palju ringi sebida, et poleks aega pikalt söömisele ei mõtelda ega sellega tegeleda.
Aga me kõik teame, kuidas oleks õige ja oleme teel sinnapoole smiling smiley

Väga hea tunne on, et me ikka mitmetesi koos oma teed vantsime smiling smiley

Ilusat ja tervislikku suve edasi!!!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: pirle
Kuupäev: 22. July 2017, kl 13.24

Tere üle pika aja! Minul läheb veel töiselt, aga järgmisest nädalast algab pisike puhkus ja loomulikult olen siis Eestis grinning smiley ning nagu ikka- on siis loota jälle kaalutõusu. Tööle asudes läheb jälle sama hästi, kui praegu smiling smiley Tabeli tegin ette ära.
Kena suve jätku!

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Duubel2
Kuupäev: 31. July 2017, kl 12.20

Tervist!!!!

Aitäh, Pirle, et ikka tabelit teed smiling smiley

Eelmisel nädalal küll kaalusin, siis olin üle kilo plussis ja oma tavaelust eemal.
Panin selle numbri tagantjärele ka kirja, nüüd maadlen siis selle lisandunud numbri ja iseendaga.
Natuke läks ka alla juba, aga sisuliselt olen ikka pool kilo raskem kui kahe nädala eest.
Ei tule sellist ilusat sujuvat langemist....
Ja nagu ikka, juurde tuleb kaal kaks korda kiiremini kui ära läheb sad smiley

Neid kilosid ikka jagub, mida vähendada, aga ma pole juba aastaid nii vahe kaalunud kui praegu. Seega kui varem näis asi lootusetu, siis praeguseks on tekkinud vaikne optimism, et ehk saab oma pekke veelgi vähendada smiling smiley

Hoiame seda optimismi ja kirjutage ka, kuidas teil on läinud !!!!!

Head suve jätku!!!!!!
cool smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Loviisa
Kuupäev: 31. July 2017, kl 12.29

Hei-hei!

Suvine aeg on nii raske - tööl käies suudan nädala sees korralikult numbreid jälgida, paar jooksutiirugi teha ja kaal kenasti väheneb.
Siis aga tuleb nädalavahetus, küllakutsed siia-sinna, grillimine siin, värskete marjadega pavlova seal ja veiniklaas ka juurde - ning kõik raske töö jälle nullitud eye popping smiley

Õnneks tuleb nüüd palju jooksmist, sest kohe on ukse ees Rakvere Ööjooks, seejärel Tartu Suvejooks ning siis Pärnu 2 silla jooks - loodan, et need 10 km jooksud nullivad omakorda ära kõik need patused suveõhtud smiling smiley

Nii kaua trügin juba ühe koha peal number 74 ümber - no peab selle kuuga 73 ette saama, oleks pisike, kuid oluline samm edasi.

Jõudu kõigile!!! smiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Duubel2
Kuupäev: 07. August 2017, kl 15.58

Teretere!

Hatugirl oled hiiglama tubli olnud!

Minuga on lood nirud, muudkui tatsan sama koha peal ja kohe tuleb paar nädalat vaba langemist -
St et olen kontrollsüsteemidest väljas ja kaalust kaugel.
Teadagi, mismoodi see hiljem välja näeb.... eye popping smiley

Eks ma üritan muidugi korralik olla ja mitte liiga vabaks lasta, aga kindel ei saa olla sad smiley
Pigem vastupidi.
Kogu senist saavututatud kaalukaotust metsa ajada muidugi ei taha, nii et ehk jagub kainet mõistust, et mitte liiga palju pekki juurde koguda. See ebakindel mõtlemine ongi kõige kurja juur, korralikku enesekindlust oleks kõige rohkem vaja.....

Kaunist suve lõppu ja ilusaid ilmu ja häid mõtteid. Tegelikult oleme ikkagi ju täitsa asjalikult tublid olnud.

Oleme edasi ka ja hoian teile jätkuvalt pöialt!!!!!!!
smiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 08. August 2017, kl 11.25

Minu tublidus on suure tõenäosusega järgmiseks nädalaks nullitud. Olen laupäevani puhkamas ja siis süüakse hilja õhtuti ja PALJUsad smiley
Loodan, järgmiseks laupäevaks saan juba paremad numbrid kaalule tagasi.
Paneme tublilt ikka edasiwinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: pirle
Kuupäev: 13. August 2017, kl 12.23

Hei-hei, mina puhkuselt tagasi (oli netivaba puhkus) ja paar päeva olen ka tööd teinud winking smiley Tabel olemas!

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 14. August 2017, kl 11.44

Ahhoi!
Olen ka reisilt tagasi ja pühapäevane kaalunumber ka tabelis. Alguses mõtlesin küll, et ei hakka ennast kohe koju jõudes kaaluma aga uudishimu oli suur ja ronisin hommikul ikkagi kaalulegrinning smiley Õnneks see õhtuti õgimine suuremat kahju ei toonud ja motivatsioon edasi minna ja Duubel2 kinni püüda on endiselt olemasthe finger smiley
Kuu aja pärast jõuab ehk köögi remont ka niikaugele, et saan hakata normaalselt süüa tegema. Praegune söömine on natuke ligadi-logadi mul veel. Aga püüan ikka hakkama saada.
Esimesed komplimendid olen ka juba saanud kaalulangusega seoseshot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: annn
Kuupäev: 27. August 2017, kl 19.39

Hei!
Vabandust, kadusin täitsa ära, nii kiire suvi oli, nüüd suvi läbi ja tulin vaatama, kas olen veel tabelis smiling smiley jaa, näed.... ei olegi te mind veel ära kustutanud smiling smiley
Panin oma nr. ka uuesti tabelisse, seal lõi küll mingi punase nr. taha aga loodan, et Pirle teeb korda.
Suvi oli raske, kaal ei liikunud ja lemmik kleidid selga ei sobinudki sad smiley õnneks oli suvi ka kehvake ja nüüd tuleb järgmiseks suveks hakata valmistuma smiling smiley

Hatugirl, see on super hea tunne kui keegi märkab, et oled maha võtnud smiling smiley tubli oled!

Proovin nüüd mitte ära kaduda ja asja tõsiselt võtma hakata smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Loviisa
Kuupäev: 04. September 2017, kl 07.56

Hei

Olen viimastel nädalatel olnud laisk ja lohakas kava jälgimisel ja nii ei ole ka mingit muutust näha.
Õnneks on olnud mõned jooksutrennid ja üks jooksuüritus, muidu ilmselt ei püsiks kaal, vaid hoopis tõuseks eye rolling smiley

Aga kunagi pole hilja restartida, püüan see nädal taas joonele saada ja söömise korda sättida.

Edu kõigile ja kiitus neile, kes on tublid olnud! winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Duubel2
Kuupäev: 04. September 2017, kl 21.19

Tere taas!
Peaaegu poleks oma suurt miinust kirja pannudki.sad smiley

Muidugi lootes, et kohe sel nädalal suudan olukorda parandada.
Eks ma seda nüüd üritangi, et uuesti kaaluga tegeledes ka tulemusi oleks,'
kirja pannes on aga endalegi asi selgem ja hirmsam smiling smiley

Suvesöömingud ja -joomingud on seljataga, seega koos liikumisega peaksid ka pekid liikuma hakkama.
Teie olete siin ikka tublilt oma saavutatut hoidnud ja väga suurt miinust ei paistnud, aga ma olin nii ähmis oma miinusega, et silme eest võttis kirjuks.

Nii et ikka jätkame, hatugirl, Sul on paras edumaa praegu.
Vaatame, mis seis septembri lõpuks tuleb..... winking smiley

Korralikku ja kindlat rajalpüsimist kõigile !!!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Duubel2
Kuupäev: 11. September 2017, kl 12.57

HEIHEI!

Nagu ikka, juurde tuleb kaal lihtsalt ja kergelt, aga teises suunas liikumine on raske ja vaevaline.eye rolling smiley

Esimene miinus sel nö uuel hooajal sai kirja. Ja praegu on vaim valmis, et sel nädalal vähemalt samas tempos jätkata....

Nii hea meel on, et ikka vanad vaprad tegijad kohal on ja tabel muudkui jätkub smiling smiley
Aitäh teile thumbs up

Head alanud nädalat ja vaprat vastupanemist valedele ahvatlustele smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 12. September 2017, kl 09.25

Tervitused!
Sain see nädal küll miinuse kirja aga tunnen, et kaal seisab pm ikkagi paigal. Köögi puudumine annab ikka tegelikult kõvasti tunda. Remont aga venib ja tarnijad venitavad jne (nagu ikka kui on kiirethe finger smiley). Püüan kuidagi siiski hakkama saada.
Vähemalt hea, et Duubel2 jätkuvalt olemas ongrinning smiley Sinu pärast ei saa ma päris alla anda spinning smiley sticking its tongue out
Jõulu-unistus oleks 7 ette saada, aga nii palju vist soovida ei julge. Iga väiksemgi miinus on juba tubli saavutus. Mingi päev peaks oma vü ka ära mõõtma, siis on hea võrrelda palju aastaga muutunud on.

Edu ja pidagem vastu!

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Duubel2
Kuupäev: 18. September 2017, kl 13.16

Tere!
Head uut nädalat!!!!

Tabelis korralik miinus Sul, hatugirl smiling smiley

Mina sain omale vaevalised grammid miinuseks, aga säilitamine on ka saavutus smiling bouncing smiley

Nii et kõik oleme ikka ju tabelis ja Loviisal ongi väga vähe kaotada, nii et tulemus on väga positiivne smiling smiley

Tegelikult ma peaksin nüüd ise tõsisem olema ja oma duubeldamistest loobuma.
Minu jõulu-unistus on küll palju kahvatum: st muidugi ma tahaksin 10 kilo kergem olla, aga esialgu panin endale vahe-eesmärgiks - 5. Ehk on pisut lihtsam, kui liiga kaugel see tulevikunumber pole.

Igatahes, igatahes. Joomisega on ka jama, vee asemel kaanin kohvi kogu aeg, millega see veel lõpeb, ei tea eye popping smiley

Kirjutage ka, kuidas kulgeb smiling smiley

thumbs upthumbs upthumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: teltsik
Kuupäev: 21. September 2017, kl 07.21

Heiheihei!

Mõni ehk mäletab, et olin kah kunagi selles foorumis osaline ja tabelis kirjas. Vahepeal olen siis väikese poisi sünnitanud, kes tänaseks on veidi üle 2-kuune ja nüüd istun siin jälle oma 70 kg otsas, mis mul ka enne rasedaks jäämist oli. Seekord aga ei ole mul abiks seda "süda paha" perioodi, mis raseduse algusega kaasnes ja kilosid langetada aitas. Samuti ei ole mul abiks imetamist, mis mõningatel ikka täiega kaalu alla võtab, sest sarnaselt eelmistele kordadele ei tekkinud mul ka seekord piisavalt piima ja laps on pudeli ja rinnapiimaasendaja peal.

Mõtlen, et võiks nüüd jälle liituda smiling smiley

Olete nõus?

Tervitades,
teltsik

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 23. September 2017, kl 21.48

Pirle, meil on üks nädal tabelist puudu. Veel ei ole oktoobergrinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: pirle
Kuupäev: 24. September 2017, kl 11.06

grinning smiley thumbs up Nüüd siis korras-kerisin nädala tagasi winking smiley
Palju õnne, teltsik ja tere tulemast tagasi! smiling smiley Oled tabelis ja täienda /paranda ise smiling smiley
Sortisin ka tabelit ja ootan ka hetke loobujaid tagasi winking smiley- tabel ootab teid endiselt.

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Duubel2
Kuupäev: 24. September 2017, kl 13.06

Heihei!

Tore, et Teltsik ka kambas pärast nii toredat sündmust!
Palju õnne ja eriti kadedaks teeb mind muidugi Sinu kaalunumber smiling smiley

Samas ei tohi end hakata teiste eesmärkide ja tulemustega võrdlema. Vanusest jne jne rääkimata. St et peab oma olukorraga tegelema ja ega mul midagi kiita pole, kuidagi vaevaline ja patustamisega pooleks see virelemine käib.

Eks homme kaalumisel on näha....eye popping smiley

Ilusat pühapäeva!

cool smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Duubel2
Kuupäev: 25. September 2017, kl 12.11

Esmaspäev ja vist sinine. eye popping smiley

Tulemust pole, sest mitmel päeval olid erandid ja erakorralised olukorrad.
Vahepeal on nii lootusetu tunne, et ei saa end kuidagi järje peale.

Hatugirl kimab kauguses ja mina kükitan tee ääres maas sad smiley

Tegelen siis täna korralik olemisega.

Olge ikka vahvad, hoidke vaim virge ja kaal kukkumas.

winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Loviisa
Kuupäev: 26. September 2017, kl 09.24

Jätkub ka minu tants ja trall viimase 8-9 kg alla saamise ümber.
Nüüd on päevane lubatud kaloraaž nii väike (1300 kcal), et iga väike patt mõjub laastavalt.

Oleme tublid edasi!

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Duubel2
Kuupäev: 12. October 2017, kl 00.40

Tere, motivatsioonikaaslased spinning smiley sticking its tongue out

Kuidas elate?
Meie tabelis tiksuvad numbrid ikka tasapisi allapoole.
Suuri muutusi ei paista, aga eks see vaikne langus on ehk püsivam.

Kahju, et keegi suurt jutustada ei jõua.
Kas on vaim väsinud, motivatsioon nõrgem ( nagu ma ise tunnen, sest kuidagi ei saa korralikumaks ja stabiilsemaks)..... või on selline variant, et te ei viitsi kaloreid lugeda ja oletegi siinmail vaid meie uhke tabeli tõttu. See on üks ütlemata hea asi muidugi smiling smiley

Igatahes mul käivad peal loobumise v tegelikult mingi pausitegemise meeleolud. Kuigi pausid pole ju paraku nulliringid, vaid ikkagi kaalukogumised.

See igavene nutulaul on teid kindlasti ka ära tüüdanud.
Nii ei oskagi enam olla ega mõistatada, mismoodi jätkata.

Jõudu teile igaleühele ja jaksu jätkamisel.
Olen ikka ka jätkuvalt olemas, aga praegu iimist lahti.

Parimat!!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 16. October 2017, kl 11.53

Tervitusi kõigile kaasvõitlejatele!
Eelmiseks laupäevaks sain omale ilusa miinuse kirja - veidi üle aasta läks aega, et saada kätte -15kghot smiley Olen enda üle ääretult uhke, sest peale ligi 13a kaaluga võitlust (pidades igasugu dieete, lugedes punkte ja kaloreid), olen lõpuks lihtsalt normaalse söömisega (hommikul ja lõunal ning õhtul vähe) oma kaalu alla saanud. Poleks seda tegelikult eriti uskunudki. Veidi veel minna ja näen ehk ka selle uskumatu 7 oma kaalul ära, mida viimati nägin üle 5a tagasi.
Eelmisel nädalal käisin omale uut mantlit ostmas ja eelmise talve 46 suuruse asemel ostsin nüüd 42 suuruses mantlismiling bouncing smiley
Ma tõesti ei usu siiani, et minusugune lootusetu juhtum on sellega hakkama saanudthe finger smiley Aga kui juba mina sain, siis saate teie kawinking smiley
Pidagem ikka vastu ja Duubel2 ei anna ka allamoody smiley Neid madalseise tuleb 101 korda ette, aga peame neist tugevamad olema. Jah see on raske (ei tea kellele ma seda moraali loen, ise samasugune patuoinas jugrinning smiley), aga kuna just olid valimised siis - "teised lubavad, meie teeme ära"the finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Loviisa
Kuupäev: 17. October 2017, kl 07.12

Kiitus, hatugirl!

Väiksemate riiete ostmine on nii mõnus preemia sellel teel thumbs up

Püüame lainel püsida.

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Duubel2
Kuupäev: 23. October 2017, kl 09.18

Tervitus!

Kahe nädalaga olen täiesti alla käinud.
Seega paigalolekut ikkagi pole minu jaoks olemas, nagu loobun kontrollimast, olen kohe vanal rajal tagasi. Mis tegelikult ka ammu teada asi....
Aga mis mul muud üle jääb kui tõmblemiste ja närveldamiste asemel rahulikumalt jätkata.

Hatugirl on eelmisel nädalal super näidu ja toreda kirjutamisega hakkama saanud smiling smiley
Rõõm lugeda, et Sul hästi läinud ja see normaalne söömine peakski ju niimoodi mõjuma. Vahva, et oma nõksu kätte said. Loodan, et oled jätkuvalt tubli!

Loviisa, püüame jah ikka lainel jätkata smiling smiley

Pirlel on nii hea kaal minu mõistes, aga küllap on omad võitlused igalühel, praegu paistab küll elu lill olevat smiling smiley

Hrad uut nädalat!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Duubel2
Kuupäev: 23. October 2017, kl 23.11

Jälle mina smiling smiley

Pirle, palun abi tabeli suhtes.

Minu real näitas kõiki mu kilosid nagu juurdevõetuna.
Millegipärast muutsin siis numbrid täiskohaliseks ja lisasin ka eelmise nädala tühjale kohale midagi. .
Nagu masin saaks aru. Aga praegu ei näidanud enam ei plussi ega miinust ( mida muidugi ei saagi näidata )...

Loodan, et oma katsetustega midagi hoopis vussi ei keeranud.
Miinuseid on alati ilusti arvestatud, aga ju neid plusse sai liiga palju grinning smiley

Kuulmiseni!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Duubel2
Kuupäev: 30. October 2017, kl 21.51

Heihei!

Sügisel toimub talveks valmistumine, küllap see kogumine toötab ka meile vastu.eye popping smiley

Kuigi väga ebaühtlaselt see kaalujälgimine käib, siis ikkagi on mul taas kerge kukkumine ja suund õige.
Küllap meie jonn on ka üks omaette väärtus. Sest kõigele vaatamata, st minu puhul muudkui tagasilangemised ja jukerdamised, samuti pole teistelgi kogu aeg ainult head tulemused -
st et meie oleme pea viimased mohikaanlased siin keskkonnas, kes mingi grupi on veel säilitanud.cool smiley

Varsti kukub minu tärmin, vaatan siis, kas saan tabelis edasi arvestada v pean ikka uuesti maksma. confused smiley Toiduhulkasid pole enam ammu arvestanud. Seegi võib viga olla, aga kogu aeg ei saa, hambad ristis muudkui närve kulutada. smiling bouncing smiley

Mõnusat ja edukat uut nädalat!!!!!

smileys with beer

Valikud: VastaOsunda
Re: Motivatsioonikaaslanespinning smiley sticking its tongue out
Saatis: Duubel2
Kuupäev: 30. October 2017, kl 21.52

Aitäh ununes ära!sad smiley

Pirle, Sulle muidugi, et tabeli korda said ja korras hoiad !!!!

thumbs upthumbs upthumbs up

Valikud: VastaOsunda
Kokku: EelmineEsimene...678910111213141516Järgmine
Asukoht: 13 / 16


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.