Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
ravimid ja ülekaal
Saatis: ax
Kuupäev: 23. June 2011, kl 18.27

aastaid oli mu kaal normis.viis aastat tagasi hakkasin tarvitama antidepressante ja rahusteid.pärast seda on kaal järjest tõusnud,mida edasi,seda kiiremini.näiteks viimase aastaga 10 kilo.ravimitest loobuda kahjuks ei saa.ei tea,kas mulle sobib tavaline dieet või peaks arvestama seda et ainevahetus on ravimitest rikutud.kaloreid pole jälginud kuid oma arust ei söö ülemäära ja teen rasket füüsilist tööd.

Valikud: VastaOsunda
Re: ravimid ja ülekaal
Saatis: Elinka
Kuupäev: 23. June 2011, kl 22.11

Huvitav, arstid väidavad, et need ravimid kaalule ei mõju. Tundub, et praktika näitab midagi muud. Kurb.
Toitumist ei oska ma küll kahjuks soovitada, aga pane kõik asjad siia kirja ja siis näed, kas tõepoolest rohkem ei söö. Me siin paljud olime üllatunud, et enda arust palju ei söö, aga niikui kirja paned kõik snäkid, siis ongi kalorid üle smiling smiley).
Jõudu sulle!

Valikud: VastaOsunda
Re: ravimid ja ülekaal
Saatis: karuke03
Kuupäev: 24. June 2011, kl 07.38

Tere hommikust!Mul on ravimid peal ja kaks aastat tagasi tuli 2 kuuga 25 kg juurde.Olin 58 ja lõpuks olin 87,maadlesin kaaluga aga täitsa tulemusteta.Rohud võeti pealt ära ja astusin siin liikmeks märtsist,kaotasin 2 kuuga 12 kg.Nüüd on uuesti ravimid peal ja nädalaga tuli jälle 3kg juurde.Toitumist olen väga hoolega jälginud ja lisasin kõvasti koormust siis sain nüüdseks 74,6 kuid see tuleb väga raskelt.Tänaseks on kaal seisnud nädala aga see teeb õnnelikuks sest mulle on see sama kui langus.Ravimid tõstavad kohutavalt kaalu,kuid ravi ei soovita pooleli jätta sest tervis on üle kõige,ka mu väga heal tuttaval on sinu moodi ka antidepressandid peal on kaal kõvasti tõusnud,proovi arstilt ka küsida äkki on mõni leebem ravim ja saad vahetada teiste vastu mis ei mõju nii väga kaalule.Minul paraku on teine haigus kuid mõjuvad kaalule kohutavalt,kuid siin olles saaksid ülevaate ja suurt toetust,üksi on väga raske püsida rajal.Olen Elinkaga nõus kui toite hakkad ilusti ülesmärkima on väike aga siiski lootus et kaal vähemalt seiskub ka see on vahest super tulemus.Hoian sulle väga pöialt ja ole vapper ja järjekindel,tean kui raske see on aga sellest on ikkagi abi.Ära loobu ja püsi meiega,koos oleme tugevamad!Edu ja jõudu!

Valikud: VastaOsunda
Re: ravimid ja ülekaal
Kuupäev: 24. June 2011, kl 21.37

Mul on ka südame ja kilpnäärme alatalitusga probleemid.See on ju jumala selge,et kui süda ei tööta nagu kellavärk (rütmist ära stabiilselt), siis on ainevahetus totaalselt häiritud ja kaalust allavõtmine ei ole võrreldav tervete inimestega. Südame rohud viskasin küll minema, aga L-Tyroksini tuleb ikkagi võtta, sest organism ise kilpnäärme hormooni ei tooda.. Seetõttu ka siin kaaluabis pakututd 1700 kcal on kaalu langetamiseks minu tähelepaneku kohaselt liiga suur. Arvan ise, et 1200 ehk vast oleks OK. On kellelgi kogemusi. Saatke meili elenymarik@gmail.com

Valikud: VastaOsunda
Re: ravimid ja ülekaal
Saatis: foxlife
Kuupäev: 25. June 2011, kl 18.37

Mul sama moodi kilpnäärme alatalitus ja L-Thyrox peal. Ma ei usu siiski, et siin mingi seos sellega oleks, et 1700 kcal palju oleks. Sest 1200 kcal on just liiga vähe. Asi ongi selles, et see 1700 kcal pole mitte palju, vaid kilpnäärme alatalitus ongi kahjuks asi, mis teeb kaalulangetamise väga raskeks. Võimatu see pole aga vaeva peavad meiesugused küll rohkem nägema.

Mul endal veel südamejamad, RA ja kõrge vererõhk. Ma ei saa öelda, et rohud on olnud minu kaalutõusu põhjuseks, küll aga kindlasti teevad kaalulangetamisele karuteene. Eriti kui tuleb hormoone süüa. Meil ei jää muud üle, kui pingutada 100% asemel 200% või siis üritada, et kaalu juurde söömisega ei korja.

Valikud: VastaOsunda
Re: ravimid ja ülekaal
Saatis: Loona
Kuupäev: 26. June 2011, kl 12.36

Jah, ravimid tõstavad kaalu. Niru lugu on see, et enamus arste seda EI USU! Astma, vererõhk jm jamad on hulgaliselt pannud ravimeid sööma, seal hulgas ka hormoone. Nüüd kaalu langedes olen vähendanud koguseid ja püüdnud ka arstidelt küsida, et kui palju jne. aga enamasti nad suhtuvad kuidagi tõrjuvalt. Iga kord, kui on ägenemine saan ka mõne kilo tagasi, kui intensiivse ravimi tarvitamise lõpetan, kaal langeb. Toitumine ei loe siin sugugi. Õigupoolest loeb sellevõrra, et olen hoolega koguseid jälginud ja pole normi ületanud, kuid kaal läheb isepäi suuremaks. Kui ei jälgiks oleks lugu ju kordades hullem. Huvitav fakt mulle on veel ka see, et vitamiinid pidid hirmsasti söögiisu tõstma. Ma olen pool aastat võtnud maksimum annuseid ja söögiisu ei ole suur, tundub hoopis, et see on aidanud isusid taltsutada. Igal juhul jõudu, püsivust ja tarkust Teile kõigile hoida oma tervist ja langetada kaalu!

Valikud: VastaOsunda
Re: ravimid ja ülekaal
Kuupäev: 03. July 2011, kl 11.32

Sama siin. Novembrist sain kahed ravimid peale ja aprillis kaaludes avastasin õudusega, et olen üle 20kg juurde võtnud, kusjuures olin enamuse ajast üritanud ikka end piirata ja olin ka trennides käinud. Elu sees pole nii palju nii kiiresti juurde võtnud, ka mitte õgides. Otsustasin need rohud ära jätta, öelgu need arstid mis tahes. Kui küsida arsti juures kaalu kohta on vastus a la aga söö rohkem köögivilju ja tee trenni - no, selle peale poleks ju küll ise tulnud.eye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: ravimid ja ülekaal
Saatis: carrot
Kuupäev: 07. July 2011, kl 08.22

Antidepressantidest - Cymbalta ei tõsta kaalu (on teised kõrvalnähud loomulikult), kuid ei pruugi kõigile sobida. Kõik hormoone sisaldavad rohud näivad tõstvat. Mul rikuvad isegi tavalised antibiootikumid kaalulangetamise tempo kohe ära (aga võibolla hoopis haigus ise?).
Beebipillidest on mul ainsana kaalu MITTE tõstnud Yarina.

Valikud: VastaOsunda
Re: ravimid ja ülekaal
Saatis: öölane
Kuupäev: 10. July 2011, kl 10.51

Hormonaalsed suukaudsed rasestumisvastased vahendid on minu kaalutõusu põhjusajad ja alla see mitte tulla ei taha. Just õige jutt on see, et kõik hormrnaalsed vahendid ajavad organismi kergelt segadusse. Sudamerutmi saab taltsutada ju stimulaatoriga, kui probleem pole just väga pikaajaline.
Kalorinorm ei tohiks olla madalam, kui põhiainevahetus.

Valikud: VastaOsunda
Re: ravimid ja ülekaal
Kuupäev: 10. July 2011, kl 19.32

Kui on suur ülekaal, siis väidavad arstid, et südamestimulaatorit ei ole võimalik paigaldada. Ma ei ole täpselt aru saanud, miks...Tõenäoliselt tuleb minul üle minna PH - toitumisele, sest minu ligi 140 kg on 1700 kcal. liig, mis liig. Pigem võtan ma juurde, kui maha... Või siis veel radikaalsemale meetodile - täisnälgimisele. Olen seda meetodit ka kasutanud. 21 päevaga õnnestus kaalu langetada 10 kg. võrra. Selle eest oli enesetunne väga hea.

Valikud: VastaOsunda
Re: ravimid ja ülekaal
Kuupäev: 09. August 2011, kl 17.08

antidepressantidest effexor ei tõsta kaalu. kui inimesed tavritavad hotmoonravimeid, siis kaalutõus paratamatu, tuleb jah kõvasti vaeva näha, kuid osade horm.ravimite puhul see paratamatus.

Valikud: VastaOsunda
Re: ravimid ja ülekaal
Kuupäev: 29. August 2011, kl 18.12

Nii see kipub olema et hormoonid t6stavad kaalu. Saan seda kuuridena ja juba järgmise päevä hommikul on nägu ymmargunesmiling smiley onneks kaovad k6ik kortsud ära!
Olen märganud et kui rohkem juua vett ja liikuda kyll siis selline paistetus läheb vähemaks. Ilmselt on väga raske kaalu langetada, kui sööd mingeid tablette mille k6rvalnähud on sellised, et kui loed lähed jäjest paksemakssmiling smiley
Vaateme mis minuga juhtub, mul on k6ik eelised minna paksemaks v peenemakswinking smiley
Saan 5 päeva Dexametasoni iga pv 10 tk ja Taxotere keemiaravi mis peaks kaalu t6stma. &nneks olen nyyd suutnud 1,5ndl u 2 kg maha sanud. Tahtej6ugasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.