Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
hormoonspiraal?
Saatis: roosfeld
Kuupäev: 26. February 2012, kl 00.36

Hei

Kas siinses foormumis olijatel on kogemusi hormaanspiraaliga ja sooviks omi kogemusi jagada?
Nimel mul juba 2 aastat formoonspiraal, mis on tore ja hea asi kuna sellega ei esine naistel menstruatsiooni.
AGA...
Mulle tundub, et kuidas ma ka ei püüaks kaalu alandada siis see lihtsalt ei lange. Olen pidanud nö dieeti, olnud kuu aega roheliste salatite peal ja langes vaid kilo... ja siis kui loobun dieedist ja hakkan sööma nii nagu enne leiab minu keha, et nüüd võiks kaalu ka tõsta sad smiley mõni aeg hiljem proovisin kaaluabi kaudu jälgides et söön oma kalorid täis, jällegi kaal langes ca 1,6 kilo ja niipea kui "ununeb" näppu pulsil hoida ja pidustustega koogike ära neelata on kaal kohe kõmm tagasi.

Arvan, et minu kaal ei lange see pärast et mul on hormoonspiraal mis ei lase kaalu langetada. Kas kellegil on kogemusi samal teemal ja kuidas teie lahenduse saite?
plaanin selle eemaldamist oma organismist, kuid ei tea kindlalt kas pruugib probleem olla selles?
Olgu veel lisaks mainitud, et mul on istuv töö, kuid 1 kuni 3 korda nädalas püüan värskes õhus liikuda jalutuse ja jooksu kombinatsiooniga.

Tänud

Valikud: VastaOsunda
Re: hormoonspiraal?
Kuupäev: 26. February 2012, kl 17.56

Mul on juba spiraal teist korda, kuid olen samuti märganud , et kaal ei lange, lisaks sellele on kogunenud tsellu kõhu peale, mis on eriti masendav vaadata, esimese spriaaliga seda ei olnud. Küsisin ka arsti käest, tema vastus, et lokaalne tseluliidi tulemine võib olla küll spiraaliga seotud, aga kaalun ka spriaali eemaldamist, kaal ei lange tõestisad smiley Kas saab veel keegi lisada on tal samad mured?

Valikud: VastaOsunda
Re: hormoonspiraal?
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 26. February 2012, kl 19.27

Minul endal on samamoodi hormoonspiraal. Alguses oli sama probeem, et kaal tõusis, kuid pigem oli see tingitud enda hoolimatusest ja ebatervislikust toitumisest. Ei olnud ka mitte mingisugust liikumist. Tänaseks on mul spiraal olnud juba enam, kui 5 aastat ja ei nurise. Kaalu olen viimase 2 aastaga saanud alla 15 kg ja kurta ei saa.
Kindlasti on iga inimese puhul see individuaalne ja ei saa üheselt väita, et kaalumuutus ei ole seotud nimetatud spiraaliga. Enda puhul vähemalt planeerin kindlasti peatselt uue samasuguse spiraali panna, kuna sellega on lihtsalt mugav. Puudub igasugune n.ö pupelapi majandus.

Valikud: VastaOsunda
Re: hormoonspiraal?
Saatis: Craft
Kuupäev: 26. February 2012, kl 20.02

No mul on ka, aga ma ei usu, et asi selles. Mul on ta juba 4 aastat, aga juurde võtsin 3 viimase aastaga pea kümme kilo ja ikka seetõttu, et üldse ei jälginud, mida sõin, sest olin harjunud ilusa ja sihvaka endaga, mis aga on nüüdseks midagi muud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: hormoonspiraal?
Saatis: Riinu
Kuupäev: 27. February 2012, kl 10.06

Mul ka see spiraal juba 4a ja võin öelda,et kaalunumber on ikka endas kinni. Kui hoian ja jälgin,mida suhu pistan,siis kaal langeb kenasti, kui aga lasen end käest ja lõdvaks,tuleb tagasi ka kenasti. Ühesõnaga kaalukõikumine +/- 10 kilo on minu puhul lihte sooritada. Nüüd kevad tulemas, ja tuleks jälle -10 kilo teha grinning smileyDD...eks näis, ka sjätkub motivatsioonigrinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: hormoonspiraal?
Kuupäev: 29. February 2012, kl 23.51

minul oli sama mure.peale spiraali(Mirena) panemist oli aasta hiljem kaalu juures 15 kg pluss veel igasugu muid muresid(juuste väljalangus,väsimus,liigne emotsionaalsus,libiido langus, jt).tegin kõike aga kaal ei läinud alla.3 kuud tagasi lasin eemaldada ja kui ilusti kõike järgin läheb ka kaal alla.Kõige paremini sobib süsivesikute vaene toituminesmiling smileySoovitan spiraali eemaldadasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: hormoonspiraal?
Saatis: roosfeld
Kuupäev: 01. March 2012, kl 22.09

Olgu, olen nõus, et nii mitmelgi korral oleks võinud suhu pistmata jääda, komm, kook või krõps. KUID ma kui ma pean dieeti või jälgin kaalu, siis kaal ei lange. Sel ajal kui olen kaalujälgimas sõi dieedil ei söö ma eeltoodut! Seega ei saa väita, et tuleb jälgida mida suhu pistan. Võib olla on see igas inimeses kinni,et kellel langeb kiiresti, kellel raskemini...
aga kas on keegi kes muidu normaalselt enne Mirena spriaali paigaldamasit kaalu jälgides suutis ka normaalselt kaalu langetada ja nüüd on kogenud seda, et enam samad nipid kaalu langetamisel ei toimi? Ja/või peale selle eemaldamist suudab taas normaalselt kaalus alla võtta?! Või on keegi kes suudab anda head nõu kuidas selle spiraaliga saaks ka kaalu langema sundiuda.... ainult kaalu jäögimine minu puhul ei tööta... trenn?! Siis milline oleks kõige efektiivsem...
Mis te arvate kaua on normaalne, oodata kas kaal hakkab lanegama.. nädal, kuu või kaks... enne kui loobuda sad smiley

PS! Tänan kõiki kes viitsisid vastata

Valikud: VastaOsunda
Re: hormoonspiraal?
Saatis: roosfeld
Kuupäev: 01. March 2012, kl 22.14

mimpsu911 kirjutas:
-------------------------------------------------------
> minul oli sama mure.peale spiraali(Mirena)
> panemist oli aasta hiljem kaalu juures 15 kg pluss
> veel igasugu muid muresid(juuste
> väljalangus,väsimus,liigne
> emotsionaalsus,libiido langus, jt).tegin kõike
> aga kaal ei läinud alla.3 kuud tagasi lasin
> eemaldada ja kui ilusti kõike järgin läheb ka
> kaal alla.Kõige paremini sobib süsivesikute
> vaene toituminesmiling smileySoovitan spiraali eemaldadasmiling smiley

Kusjuures, mul on ka sellega seoses erilised hädad külge tulnud winking smiley Ulme kui väsinud üks inimene olla saab!!! Libiido langusest ei räägigi!!! lisaks emotrsionaalsusele ka higistamine, näo nahk on muutunud poorseks jne...
Aga Mimpsu911 sa ütlesid et sa lasid eemaldada spiraali juba kolm kuud tagasi... nüüd sa jälgid kaalu ja kas langeb tõesti ka või on kõik ikka endine... ja sa loodad et hakkab langema?

Tänud!

Valikud: VastaOsunda
Re: hormoonspiraal?
Saatis: Murumumm
Kuupäev: 12. March 2012, kl 12.48

Ühinen kurtjatega. Täpselt samad jamad.

Mul on juba teine Mirena ja seega võin kindlalt öelda, et vähemalt minu puhul on kõik eelmainitud jamad seotud otseselt selle vidinaga. Kui esimese Mirena "garantiiaeg" ümber sai, siis langes kaal iseenesest normi. Oleks nii jätnudki, sest päevad puudusid ikka, aga kaaluprobleem kadus, kui poleks põletikku tekkinud (neid vidinaid nimelt ei tohi üle aja sees hoida, muidu tekib põletik) ja pidin ikka uue vastu vahetama angry smiley ... 3 kuu pärast oli 20 kilo juures ja vaatamata elukestvale kalorilugemisele ei saa kaalu alla mitte kuidagi sad smiley

Aitab! Täna panin aja kinni ja lasen välja võtta.

Ilusat kevadet!

Valikud: VastaOsunda
Re: hormoonspiraal?
Kuupäev: 31. March 2012, kl 08.54

kui ilusti k6ike järgin siis ikka kaal langeb aga ma olen nii n6rk,ikka pistan asju suhu mida ei tohi.peale spiraali eemaldamist osa muresi kadus aga meeletu higistamine ja libiido langus on endiselt.vblla see s6ltub evra plaastrist.pean arstiga konsulteerima mis mulle oleks k6ige parem.aga jh minu puhul kaal spiraali ajal ei langenud kohe yldse.inimesed nii erinevad.m6nele sobib väga hästi ja ei ole mingeid muresid.aga j6udu ja jaksu k6igile kaalu langetamisel

Valikud: VastaOsunda
Re: hormoonspiraal?
Saatis: Maila
Kuupäev: 18. April 2012, kl 21.35

Paigaldasin samuti 2 aastat tagasi omale, Mirena hormoonspiraali, hea ja muretu, aga kaasuvad ka teatud probleemid, nagu siin eelnevalt mainitud. Libiido langus, lisaksin ka karva kasv, kuhu normaalselt ei teki, naistelwinking smiley kaalulangust ega märkimisväärset tõusu pole märganud.Kui eelnevalt oled end hoidnud ja mitte toiduga liialdanud siis ei tohiks ka märkimisväärset kaalutõusu olla. Tunne oma keha ja siis saad ka vastuse. Kui peale koogi ja saiakeste söömist hakkad paisuma ja kaalust juurde võtma on selge et ei tohi nendega liialdada. Ehk energiat pole jah nii palju ja jõudu napib.Mis võib ka seotud olla kilpnäärmega. Naistel kes hakkavad 40 eluikka jõudma tekivad organismis teatud muutused ja ainevahetus aeglustub. Seega tuleb oma keha ja toitumisega rohkem vaeva näha. Eduwinking smileysilmas pidades inimene on individuaalne.cool smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: hormoonspiraal?
Kuupäev: 18. October 2012, kl 14.42

mul ka see Mirena, aga kaalule ta vist küll mõjunud ei ole.

Valikud: VastaOsunda
Re: hormoonspiraal?
Kuupäev: 04. March 2013, kl 07.25

Kirjutan enda kogemuse Mirenaga- Sai paigaldatud 2012 Märts. Poole aastaga lisandus 8kg, lisaks muud jamad... Ja nüüd veebruaris eemaldasin Mirena. Kuna alles nädal eemaldamisest möödas, siis ei oska öelda kuidas kaalule mõjub. Loodetavasti positiivselt.

Valikud: VastaOsunda
Re: hormoonspiraal?
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 17. September 2013, kl 13.03

Mingi n.ö vidin ei saa tõsta kehakaalu, mõelge nüüd ise loogiliselt.
Kuidas see teie arvates võimalik peaks olema - kas see vidin teie sees sööb teie eest jne jne ? Ei ole ju nii. Jah võib-olla mingi väike mõju võib olla, kuid kehakaalu muutus on ikkagi tingitud inimesest endast, mitte mingist vidinast.
See, mida sa sööd ja palju sa sööd ja kui sageli sa sööd, seda ju kontrollid ise, mitte mingi vidin.

Kõik on ikkagi 100 % ise enda teha.

Kuidas saab kehakaal tõusta ? Ilmselt ei ole see kellelegi uudis. Kui kulutad päevajooksul 2000 kcal ja sööd 2500 kcal - siis kehakaal tõusebki. Ja kui on vastupidu ehk sööd 500 kcal vähem, kui kulutad, siis kaal langeb.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.