Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Polar Loop?
Saatis: urugu
Kuupäev: 27. February 2015, kl 14.15

Heia! Kas kellelgi on kasutajakogemust? Kallis asi, niisama ei tahaks muretseda...

Valikud: VastaOsunda
Re: Polar Loop?
Saatis: Mädži
Kuupäev: 01. March 2015, kl 17.08

Hei.
Mina olen ca kuu aega kasutanud. Mis täpsemalt huvitab? Panen ühe lingi (see küll inglise k), seal on päris hea ülevaade tehtud - [www.dcrainmaker.com]

Valikud: VastaOsunda
Re: Polar Loop?
Saatis: urugu
Kuupäev: 01. March 2015, kl 17.52

Kinkisin oma pojale ka, aga tema on selline tervise ja sprdihull. Iga päev treeningud jne. Tehtsin teada, et kas nö pühapäevatreenijal sellest ka tolku on. Olen lugenud igasuguseid linke, aga need natuke reklaamihõngulised. Tahtsin tavakasutaja muljeid teada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Polar Loop?
Saatis: Mädži
Kuupäev: 01. March 2015, kl 22.18

Ma üldiselt olen rahul, aga mul õnnestus see vidin ka arvestatava soodukaga saada. Olles nüüd Polar Loop´i kasutanud, siis mulle tundub, et minu jaoks oleks Garmin Vivofit tegelikult rohkem sobinud.

Minu arust Polar Loop ongi just nö pühapäevatreenijale. Tõsine sportlane tahaks ikka rohkem infot saada. Nt jalgrattasportlasel ei ole sellega eriti midagi peale hakata. Ideaalis peaks see vidin sundima inimest rohkem liikuma. Annab infot selle kohta, kui palju samme sa teinud oled ja kui oled tunnikeseks end istuma unustanud, siis tuleb ekraanile teade, et oleks aeg end liigutada. Ei ole päris nii, et teed oma igapäevased sammud täis, saavutad päevaeesmärgi ja siis võid lebotama jääda. Ei, ei. Kell annab ikkagi märku, et aeg on end liigutada. Pulssi näitab kell vaid siis, kui on ostetud vastav pulsivöö (bluetoothiga). Muidu näitab lihtsalt kella, samme ja kaloreid. Minu aktiivsusmonitor (a la Loop, Vivofit, jne) ongi justkui sammulugejad, kuid mõnevõrra arenenumad. Ma olen hetkel lapsega kodune ja tahtsingi näha, kui palju ma näiteks kärutades samme teen. Mul on vastav pulsivöö olemas ning olen seda ka kõndides kandnud, et pulssi jälgida ja tempot teha. Trennis olen samuti kasutanud. Hiljem saab andmed arvutisse tõmmata ja andmeid analüüsida, kui huvi on. Nutitelefoni jaoks on olemas ka vastav äpp. Selles on päris äge surfata. Treeningute kohta näed, milline on olnud keskmine pulss ja milline maksimum pulss (annab pulsi kohta graafiku) jne. Une monitooring on ka, kuid selle infoga minu arust ei ole eriti midagi peale hakata. Saad lihtsalt teada, et nii pikk oli rahulik uni ja nii pikk rahutu. Minu arust mingisugust täpsemat infot, et millal siis uni oli rahulik, millal rahutu, ta ei anna. Ma muidugi ei ole selle äpi kasutamises nii ekspert ka.

Miks hetkel valiksin pigem Vivofiti? Lihtsalt seepärast, et mulle ikkagi meeldiks trenni ajal infot näha. Kas siis tehtud sammude või pulsisageduse kohta. Loop´il tuleb nuppu vajutada, misjärel info sulle kuvatakse. Vivofit´i displei töötab kogu aeg, sest akuna on kasutatud tavalist kellapatareid, mis peaks vastu pidama aasta, misjärel tuleb patarei ära vahetada. Loop´i tuleb laadida ja mulle tundub, et seda tuleb teha liiga tihti. Nii iga kolme päeva tagant vms. Sõltub muidugi sellest, kui palju seda näppida. Minul on selles osas abimees smiling smiley Nimelt mu aastasele lapsele meeldib väga seda nuppu katsuda ja kell nö ellu äratada. Aga see puhtalt minu probleem muidugi. Foorumitest lugesin välja, et osadel oli Loopi kirja päevavalges raske näha, kuid minul seda probleemi küll ei ole olnud. Muidugi olen seda kasutanud alles kuu aega ja selle aja jooksul ei ole suure päikese käes seda olnud võimalik testida smiling smiley Loop´i puhul võib hirmutav tunduda ka see, et kella rihm tuleb ise parajaks teha, kuid minu arust see oli väga lihtne ja seda kartma ei peaks.

Hetkel ei oskagi muud lisada. Ise lugesin enne ostmist igasuguseid foorumeid ja üritasin aru saada, milline variant kõige parem oleks. Kahjuks mul tutvusringkonnas kellelgi aktiivsusmonitori kasutuses ei olnud ja reaalselt käega katsuda ma neid ei saanud. Jube hea oleks ju, kui saaks erinevaid variante enne näha ja katsuda. Ma korra kaalusin ka Garmin Vivosmarti, kuid siis mõtlesin, et see on ikka pisut liig (minu jaoks ei ole oluline, et kell annaks mulle infot ka sisse tulnud meilide, kõnede ja sõnumite kohta. Teisalt oli seal jällegi selline uuendus, et kui trenni ajal tõstad käe, siis läheb displei aktiivseks ja näedki kohe nt pulsisagedust.

Valikud: VastaOsunda
Re: Polar Loop?
Saatis: urugu
Kuupäev: 02. March 2015, kl 06.18

Tänan põhjaliku vastuse eest. Mul on hea sammulugeja olemas. Kohe kuidagi ei oska otsustada. No mõtlen veel.

Valikud: VastaOsunda
Re: Polar Loop?
Saatis: urugu
Kuupäev: 04. March 2015, kl 08.30

Aitäh veelkord. Varsti siis peaks mulle saabuma Vivofit. Tänan soovitamast. Isegi on nii palju asju laadida: tahvel ja telefon ja... Üks vidin veel oleks liiast olnud.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.