Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
kalorite arvutamine
Saatis: godzionu
Kuupäev: 02. February 2010, kl 20.55

Tahaksin huvipärast teada saada, kust on info võetud erinevate tegevuste energiakulu kohta. mul on näiteks näpus hetkel selline raamatukene kus on kirjas, et käimine 30 minuti jooksul kulutab
65kg 75kcal 85kg 100kg
131kcal 141kcal 171kcal 210kcal
lihtsalt huvitav oleks teada, kas ma ise sisestasin oma treeningu alla info valesti või on erinevates allikates erinevad andmed?

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite arvutamine
Saatis: kalle
Kuupäev: 03. February 2010, kl 00.22

kalorite arvutamise aluseks on metabolic equivalent ehk MET [en.wikipedia.org]

Igal tegevuse juures kulutame kaloreid ja sõltuvusest kaalust ning intensiivsusest kulutame neid rohkem või vähem.

MET valem annab tulemuse, mida ei saa 100% täpseks lugeda kuid piisavalt täpse et "mittesportlane" saaks hinnata oma füüsilisi tegevusi

Wikipedia ütleb selle kohta

Osundus

MET values must be treated as indicative only - taking into account that both RMR and actual energy consumption are highly dependent on physical and environmental factors such as adiposity, physical fitness level, cardiovascular health, or even ambient temperature

ehk mõõda oma füüsilisi tegevusi kuid ära üle või alahinda kulutatud kaloreid smiling smiley



Toimetatud 3 kord(a). Viimati kalle 03.02.2010 00.26.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite arvutamine
Saatis: godzionu
Kuupäev: 03. February 2010, kl 18.39

ok selge. kui aus olla, siis ega ma kõike seda värki veel nii täpselt ei teagi, eks see ka minu jaoks uus asi grinning smiley aga tänud vastuse eest.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.