Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Rinnaga imetamine ja kaalulanegetamine?
Saatis: Maia
Kuupäev: 18. July 2011, kl 11.41

Kuidas mõjutab kaalulangetamine rinnapiima teket ja kvaliteeti. Ei tahaks uskuda, et pean ennast palliks sööma, et tita saaks kõhu täis. Milliseid kogemusi teil on?

Valikud: VastaOsunda
Re: Rinnaga imetamine ja kaalulanegetamine?
Kuupäev: 18. July 2011, kl 13.01

Mul kogemus kolme lapsega. Käitunud olen kõikide puhul ühtemoodi, aga tulemus on olnud erinev. Seega sellist kõigile toimivat retsepti on raske öelda. Mis põhiline - dieeti kui sellist ei tohi imetamise ajal pidada. Oma kalorinormi pead Sa täis sööma igal juhul. Lisaks peab jooma piisavalt vedelikku. Kui näljutad, aga jood piisavalt = lahja piim, lapsel tihti kõht tühi. Kui näljutad ja ei joo ka, siis kaob piim tasapisi üldse ära. Nii et sööma-jooma pead ikka korralikult. Aga just jälgides oma kalorite tarbimist, ei söö Sa üle. Siis ei muutu ka palliks. Minu kogemused:
Esimese lapsega: Liikusin palju, sest oli esimene laps ja miski ei hoidnud mind kodus. Sõin normaalselt. Kaal langes ca 3 kg, kuigi oleks vaja olnud 13.
Teise lapsega: Liikusin vähem, sest esimene laps ei jaksanud pikki jalutuskäike teha, aga sõin normaalselt. Kaal ei langenud pea üldse.
Kolmanda lapsega: Liikusin enam vähem sama palju kui teise lapsega, sõin normaalselt, kaal on praeguseks langenud juba 5kg, kuigi suuri pingutusi pole selleks teinud. Laps 7-kuune ja 70% rinnapiimal.
Kuna lapsed on tulnud järjestikku, siis pole saanud ka laste sündide vahel end täiesti vormi viia, aga küll ma jõuan! Minu hea enesetundeni on jäänud 6kg, minu õndsa unistuseni 11kgsmiling smiley

Väga palju sõltub, palju Sa rasedusega juurde võtsid. Aga rõhutan, et dieedimõtted tuleb praegu küll nurka visata - lapse tervis on tähtsam kui Su väljanägemine!
Jõudu ja jaksu!

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.