Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
tk või portsion
Kuupäev: 08. April 2010, kl 12.01

Kui ma söön õuna, ühe õuna kas ma siis peaksin koguseks panema 1tk või 1 portsion. Kumb nüüd see õigem oleks?

Valikud: VastaOsunda
Re: tk või portsion
Saatis: myamari
Kuupäev: 08. April 2010, kl 13.10

Ma arvan, et Sa peaksid selle õuna ära kaaluma ja grammides kirja panema. Mina igatahes kaalun-mõõdan enne suhupanemist kogu toidu ja kannan päevikusse grammides või mahumõõdus. Tükke ja portsione ma ei usalda.

Valikud: VastaOsunda
Re: tk või portsion
Saatis: savikass
Kuupäev: 08. April 2010, kl 14.40

Arvan sama. Ma olen puuvilju nüüd kuu aega kaalunud ja väga suured erinevused on. Koori õun ära, võta südamik välja ning kaalu üle.

Valikud: VastaOsunda
Re: tk või portsion
Saatis: Kaalul
Kuupäev: 08. April 2010, kl 14.52

Jah, neid on ju nii erineva suurusega. Tükk on selline üldine, kuid kui tahad väga täpne olla, siis on kaalumine kindlam.

Valikud: VastaOsunda
Re: tk või portsion
Saatis: savikass
Kuupäev: 08. April 2010, kl 14.56

Ma tahtsin muidugi öelda, et kaalu üle õun, mitte õunasüdamik winking smiley Kuigi seda võib ka naljapärast kaaluda.

Valikud: VastaOsunda
Re: tk või portsion
Saatis: ylleke
Kuupäev: 22. April 2010, kl 10.59

On ju kirjas et tükk on 10g ja portsion 250g

Valikud: VastaOsunda
Re: tk või portsion
Kuupäev: 22. April 2010, kl 19.10

ylleke, kus see kirjas on?

Mina kaalun ka ära ja panen grammides kirja. Kui proovisin panna 1 tk ja ühe õuna grammid, tulid tulemused täiesti erinevad.

Valikud: VastaOsunda
Re: tk või portsion
Kuupäev: 22. April 2010, kl 19.53

Sama lugu kartulitega, pane näiteks 1tk või siis (kaalusin 1 kartul oli 70 gr.) saad ikka väga, väga erinevad kalorid.Rippmenüüs võiks olla vastava toiduaine õiged andmed.Kui söön kartulit siis poleks näiteks vaja tl. või viil!Eksimisvõimalus oleks kindlasti väiksem.
Aga edu kõigile!

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.