Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
kalorinorm muutub trenni lisades....mis see tähendab?
Saatis: kairito
Kuupäev: 20. April 2010, kl 21.29

kas ma pean sööma ikka 100% päevanormist, kuigi trenni lisades läks söödud kogusest maha ju mitusada kcal? kui tahan alla võtta.....ja kui ma trenni tol päeval ei lisa, kas siis pean ikka sööma 100% normist ära oma kaloreid, et allaa võtta? ei saa aruuuuuu sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorinorm muutub trenni lisades....mis see tähendab?
Kuupäev: 20. April 2010, kl 21.41

trenniga kulutatud kaloreid ei ole vaja tagasi süüa. Kõige mõistlikum on lisada trenn päeva lõpus või siis kui oled oma kalorid täis söönud 100%.Vahel on mõni päev kui tahaks nagu rohkem süüa eks siis võid trenni kaloreid ka kasutada.Vähemalt mina teen niimoodi.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorinorm muutub trenni lisades....mis see tähendab?
Saatis: Sokukene
Kuupäev: 20. April 2010, kl 22.33

Kas sa enda algandmetes, seal kus eesmärk on, panid kirja, et treenid või ei treeni üldse vms. Minu arusaam on nii, et kui seal on kirjas, et ei treeni üldse, siis kindlasti võib trennid kirja panna ja siis selle arvestusega 100% süüa. Muidu aga ma nagu natuke kahtlen selles. PS! mina võtan seda 100% ikka kui maksimumi ja ei püüa seda iga hinna eest täis süüa.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorinorm muutub trenni lisades....mis see tähendab?
Saatis: maljutka
Kuupäev: 20. April 2010, kl 23.06

Sellele küsimusele peaks vastama kas lehekülje koostaja või siis toitumisspetsialist. Sama küsimus tekib ka GDA arvestamisel- kui näiteks 2000kcal treening eeldaks et sa peaksid sõõma selle tagasi ehk siis saavutada see min. nõutav kalori norm siis kas see ei peaks ka GDA-d mõjutama sarnase protsentuaalsusega?

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorinorm muutub trenni lisades....mis see tähendab?
Saatis: foxlife
Kuupäev: 21. April 2010, kl 08.04

Aga kas kaal langeb Sul?
Kopin siia ühest teisest teemast, mille kirjutasin ja millest siin üldse palju juttu on olnud:

Kui palju peaks siis sööma? Peaks sööma üle baasainevahetuse nii palju, et kaloridefitsiit päevas ei ületaks u 500 kcal. Kõlab lihtsalt? Midagi keerulist polegi. Baasainevahetus tuleks korrutada kehalise aktiivsuse koefitsendiga, et saada umbkaudne päevas vajaminev kalorikogus. See sõltub suuresti päevast: kas teed sellel päeval trenni või mitte.

1,2 on koefitsent madala aktiivsusega päevadel (v.a juhul kui tõesti oled kodus haige näiteks). Muudel päevadel suurem. Seega tavapäeval on su kehal vaja 1560 kcal (1300*1,2). Sellest kaloraažist kaloridefitsiiti 500 kcal ei saa teha, sest see läheks alla BAV'i. Nii et tegelikult tuleks süüa paarsada kcal üle BAV'i. Rusikareegel, mis sobib enamikule on u 1700-1800 kcal.

Tekib siis küsimus, kuidas kaloridefitsiit võiks olla 500 kcal... Lihtne, tuleb suurendada päevast vajalikku kalorikogust läbi füüsilise aktiivsuse suurendamise. Lisades päeva ühe kergema trenni kulutab keha umbes 300 kcal lisaks tavapärasele (täpne number oleneb muidugi trennist).

Kokkuvõtteks, pole eriti mõistlik süüa liiga vähe - keha läheb üsna kiiresti säästurežiimile, kus kaal ei lange ning natukenegi rohkem söömise puhul tõuseb jõudsalt, kuna keha tahab näljaajale järgneval võimalusel kohe varusid täiendada. Et seis stabiliseeruks, tuleb kehal anda piisavalt energiat, et ta ei peaks koonerdama valest kohast.

Liikumise koefitsendid:
x1,2-1,3 väga kerge
x1,4-1,6 kerge (istuv, autoga sõitmine)
x1,7-1,8 keskmine (vähene liikuvus, kergem treening)
x1,9-2,0 kõrge (keskmine füüsiline töö, raskem trennipäev)
x2,0-2,2 väga kõrge (raske füüsiline töö)

Ja nagu Sokukene kirjutas, kui Sa siin oma eesmärki seades panid oma liikumiseks nulli, siis kindlasti tuleks need liikumisekalorid ära süüa!

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorinorm muutub trenni lisades....mis see tähendab?
Saatis: Freia
Kuupäev: 21. April 2010, kl 08.07

Panin ka algandmetesse, et treenin 3-5 korda nädalas ja igapäevaselt trenne ei sisesta. Need 2000-2500 kcal, mis ma pulsikella andmetel trennides nädala jooksul kaotan, hoian laupäevaks, kui mul on nö vaba päev ja võin endale natuke rohkem lubadasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.