Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Korralik õpetus algajale
Saatis: svennn
Kuupäev: 02. June 2010, kl 16.31

Kas kuskil on korralikku juhendit algajale alustamiseks?

Probleem nimelt selles, et ma tean väga hästi et toitun valesti - mul ei ole ju ometi vaja seda raha eest jälgida. Väga mõistlik oleks aga maksta juhendi/soovituste eest, mida siis ikkagi süüa!
Kas on näiteks olemas näidismenüüsi, et siis vastavalt oma maitsele korrektuure teha?

Kas makstud osas on näpunäiteid kuidas saada toitu tasakaalu?
(Või mida kujutab endast tasulise osa Info toitumise tasakaalust?)

Kas on teadlikult või lohakusest (või on see släng) kasutatakse segamini kaloreid ja kcal-e?
On need samad asjad (Füüsikaliselt ju ei ole)?

Valikud: VastaOsunda
Re: Korralik õpetus algajale
Kuupäev: 02. June 2010, kl 20.46

me vanad olijad ei ole küll mingit näidismenüüd näinud ikka oleme ise pusinud et toitumine tasakaalu saada enamvähem .Algusaegadel oli sel teemal vist isegi juttu tehtud et võiks olla näididsmenüü aga seda lihtsalt ei ole .Tundsin ka ise puudust sellisest asjast aga ajapikku harjud ära ja siis tundub see mõtetu sest toiduaineid on niivõrd palju ja igal kujunevad omad lemmikud, nii et äkaspäev avastad et sul ongi mingi stampmenüü välja kujunenud mida nö . kopeerid ikka ja jälle.Abi võid sa saada meie vanu foorumeid lugedes näit teemal "mida sööte hommikusöögiks".Edu.

Valikud: VastaOsunda
Re: Korralik õpetus algajale
Saatis: pontu
Kuupäev: 03. June 2010, kl 08.09

Kahjuks ei ole jah siin mingeid õpetusi, ja tasuline teenus näitab ainult mingite elementide ja toitainete sisaldust toidus, mida oled söönud, aga seda summaarselt, niiet ikka ei saa aru, milline toit mida sisaldab.
Minu kaal on siin olles kasvanud 2 kg, kuigi söön oma etteantud kalorite piires ja liigun korralikult. Kui asi ongi selles, et mul ei ole toit tasakaalus, siis parandada ma seda ei oska, sest mul pole väga aimu, mis aine mida sisaldab, et saada näiteks õhtuks oma valgu, rasva ja süsivesikute normid täis...
Ja seda nõu siin ei anta kahjuks...

Valikud: VastaOsunda
Re: Korralik õpetus algajale
Saatis: rinsu
Kuupäev: 03. June 2010, kl 11.02

No mis te virisete, et ei ole- selle "tasakaalupiruka" all on klahvike "Põhjalik analüüs" Kui sinna vajutada avaneb lehekülg, kus on näha iga Sinu poolt söödud toidu kcal/SV/V/R sisaldus.
Mina näiteks tegin alustades nii, et sõin paar päeva nii nagu olen koguaeg söönud- läksid kalorid üle küll, aga sain ka täpselt teada, kus seni valesti läinud on. Siis tegin vastavad korrektuurid ja nüüd on enam-vähem paigas. Siiski on alati rasva vähem ja valkusid rohkem, aga see mind ei häiri (keda häirib, see peab korrigeerima) Oma kogemusest tahan ka öelda, et kui võtta mõni selline näidismenüü siis ikka pead sööma omale harjumatuid asju ja nii Sa kaua ei jaksa (minule tehti treeneri poolt udupeen tasakaalus menüü, mis viskas 3 nädalaga ikka väga üle).
Seega ärme virise, tutvume antud võimalustega ja võtame koos kenasti alla.

ps. ka foorumites on kõike seda pikalt ja laialt lahatud- lugege sealt ka, saate palju infot. Kaalulangetus on siiski isiklik projekt, kuhu pead ISE panustama, mitte vinguma, et keegi Sinu eest asju ära pole teinud.smiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Korralik õpetus algajale
Saatis: Lury
Kuupäev: 03. June 2010, kl 13.23

Vaata ABI-TOITUMINE all on artikkel "Mida ja millal peaks sööma" - selles üsna hästi suured piirid ära toodud ja mulle sellest natuke abi oli.

Valikud: VastaOsunda
Re: Korralik õpetus algajale
Saatis: kalle
Kuupäev: 03. June 2010, kl 15.50

Näidismenüüd pole tegelikult vajalikud, sest igal inimesel on ju omad toidueelistused. Minu praktika oli see, et muutusid toidukogused mida ma sõin kuid söön enamvähem sedasama mida enne Kaaluabiga liitumist smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Korralik õpetus algajale
Saatis: pontu
Kuupäev: 03. June 2010, kl 19.35

Pean vastuseks mainima rinsule, et ma ei virise, vaid osutan süsteemi kitsaskohtadele. Panustan siia väga palju aega ja seda ikkagi ISE. Minu meelest ei ole see lehekülg nii täiuslik küll veel mitte, et siin väikest kriitikat teha ei tohiks. Ja ärgem unustagem, et me maksame selle eest...

Valikud: VastaOsunda
Re: Korralik õpetus algajale
Saatis: tulevik
Kuupäev: 03. June 2010, kl 19.46

Kui klikid üleval servas ABI peale siis seal toitumise all on selline artikkel: Mida ja millal peaks sööma, et toitumine oleks tasakaalustatud?
Ehk aitab see kedagi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Korralik õpetus algajale
Saatis: Kuukivi
Kuupäev: 03. June 2010, kl 23.38

Tegelikult pole ju halb mõte, et oleks paar näitlikku menüüd. Isegi, kui meil kõigil on täiesti erinevad eelistused ja harjumused, siis paar näidismenüüd ei tee küll halba smiling smiley...poleks ju saladuse lekitamine, vaid asjalik abi. Nii, et ühinen teema algatajaga ja ei pea seda virinaks, vaid ettepanekuks, mis teeks selle lehe jällegi paremaks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Korralik õpetus algajale
Saatis: kasukas
Kuupäev: 04. June 2010, kl 23.57

Mina olen ka näidismenüüde poolt...alati saab ju ise juurde ka kombineerida,kui midagi sealt ei sobi.Ja kriitika on täiesti asjakohane..siin programmis on ikka päris palju vaja veel teha,et kasutamine tarbijale võimalikult mugavaks teha

Valikud: VastaOsunda
Re: Korralik õpetus algajale
Saatis: anne_m
Kuupäev: 08. June 2010, kl 00.21

mina arvan, et näidismenüüst küll abi pole. nagu kalle ütleb, jääd sa ikka oma lemmiktoodete juurde, lihtsalt vähendad koguseid. minul on kogunenud hunnikute viisi retsepte, mis tunduvad huvitavad ja kasulikud aga nende proovimiseni ei jõua kunagi, sest need pole siiski minu maitse. samas, kui sa ise uurid kaaluabi süsteemi - saad sa aru, mis just sinule sobib ja lõpuks jõuad ka teatud tasakaaluni. esimesed kaks-kolm nädalat istusin ka mina kaaluabi keskkonnas päris pikalt sees aga nüüd juba tean, mida võin süüa ja kaal langen stabiilselt. edu kõigilesmiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.