Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Cosmopolitan kirjutab Kaaluabist
Saatis: KAALUABI
Kuupäev: 04. June 2010, kl 16.07

Juunikuu Cosmo kirjutab Kaaluabist

[www.cosmopolitan.ee]

Osundus
Cosmopolitan
ESIMENE päev
Armastan programme, mille eesmärk on minu elu lihtsamaks teha. Kaaluabi pole mingi erand, naelutades mind tundideks enda külge. Selle programmi põhimõte on väga lihtne: iga kord, kui ma midagi söön, tuleb sisestada söödud toidu täpsed kogused ja nimetused. Lisaks leidub veebikeskkonnas toitumisalast lugemismaterjali erinevate artiklite näol. Tõeliselt põnev! Programmil on ka andmebaas enam levinud toiduainetest. Lisaks on juures info saadavate toitainete gruppide kohta.
Esimene päevikusissekanne paneb mind aga õhku ahmima. Olin arvanud, et toitun enam-vähem tasakaalustatult ja päevast kaloraaži eriti ei ületa. Mõne sekundi jooksul ilmub arvutiekraanile aga reaalsus: ainuüksi täna manustasin oma päevasest vajadusest 144% kaloreid ning graafik, mis näitab toitainete tasakaalu, on tugevas nihkes- süsivesikute kasuks.

KOLMAS päev
Ma ei saa aru, kuidas on üldse võimalik oma toitumist tasakaalu saada? Nimelt näitab ümmargune diagramm päevast toitainete tasakaalu ja iga toidu lisandudes värskendatakse ka seda graafikut. Lisan hommikuse pudru ja diagramm on juba hoiatavalt punane (need tüütud süsivesikud!) ning ekraanilt vaatab vastu etteheitev lause: “Sinu toitumine ei ole tasakaalus!” Istun töö juures- ja arvatavasti kostab mu kõhukorin ka kontori teises otsas paiknevasse reklaamiosakonda, aga mina olen nõutu. Supp? Pasta? Salat? Sirvin Kaaluabi andmebaasis- olevaid toitusid. Avastan nimistust Vapiano pasta bolognese ja asun kiirelt teele. Kui kõht on täis ja mõte pisut selgem, otsustan, et pean välja mõtlema süsteemi, kuidas lõunapausi lihtsamalt ja pingevabamalt veedetud saaks.

VIIES päev
Olen kaaluabiga juba täitsa harjunud. Avan selle hommikul esimese asjana ja umbes pool tundi kulub terve päeva söömise planeerimiseks. Minu toitumisest on aga kadunud spontaansus ja mis seal salata, ka rõõm. Kui vaatan praadi, siis ei näe ma selles mitte mõnusat lõunasööki, vaid seda sama Kaaluabi diagrammi ja etteheidet-, et minu toitumine pole (jälle!) tasakaalus. Leidsin, et seda aitavad tasakaalu viia pähklid, need aga tõstavad tarbitud- kalorid lakke. Kompenseerin seda trenniga. Samuti avastan nimekirjast, et seks on ka sport. Millegipärast on treeningute valikus kirjas aga kaks seksi. Mingit selgitust juures ei ole, aga üks kulutab tunduvalt rohkem kaloreid kui teine. Otsustan oma päevikusse sisestada just selle teise. Arvutan nalja pärast, kui palju põletatud lisakaloreid ma skooriks, kui lisada magamistoa arsenali ka hantlid.

SEITSMES päev
Helistab sõbranna, kes uurib, millega ma tegelen. “Ah tead, ei midagi erilist, toitun siin tasakaalustatult ja tervislikult,” vastan ja mõistan, mis ma just ütlesin. Juba kolmandat päeva teatab Kaaluabi, et minu toitumine on tasakaalus. Tunnen enda üle küll uhkust, aga üha tungivamalt kerkib üles küsimus, et kas sellist elu ma endale tahangi?
Tunnen, et Kaaluabi on okupeerinud mu mõttetegevuse ja igasugune nautimisrõõm hakkab minu elust vaikselt kaduma. Jah, kõike võib süüa, aga sellele eelneb väga põhjalik kalkulatsioon, mis tekitab tunde, et lihtsam oleks ehk üldse toidust loobuda. Minu rusutud meeleolu suudab leevendada järgmine tõik: kaalule astudes avastan, et olen kaotanud suisa 1,5 kilo. Pole paha.

Kopeeri link
www.cosmopolitan.ee/est/201006/tippvorm06/index.php?newsID=1664

----
www.kaaluabi.ee - Tervislik kehakaal. Teadlik toitumine. Terve inimene. Palju energiat



Toimetatud 1 kord(a). Viimati KAALUABI 06.06.2010 21.06.

Valikud: VastaOsunda
Re: Cosmpolitan kirjutab Kaaluabist
Saatis: kalle
Kuupäev: 04. June 2010, kl 21.24

Päris kõva tulemus. 7 päevast on 3 tasakaalus. Mul õnnestub see palju harvemini

Valikud: VastaOsunda
Re: Cosmpolitan kirjutab Kaaluabist
Saatis: Memee
Kuupäev: 05. June 2010, kl 11.41

Olen ise ka tundnud seda viimast - et pea on ainult kaloreid ja kaaluabi täis. Vabalt lihtsalt ei saa võtta - kohe on kalorinorm ületatud ja kaal ka kohe tõuseb, nagu kellavärk käib see mul... Mingis mõttes on see kombineerimine-kalkuleerimine huvitav ja vahva, aga teistpidi jällegi üsna ahistav.

Valikud: VastaOsunda
Re: Cosmpolitan kirjutab Kaaluabist
Saatis: Melissa
Kuupäev: 05. June 2010, kl 12.49

Sellele Cosmo tüübile tahaks öelda - ära ole nii häda (seitsmenda päeva jutu kohta)! Ega siis kogu aeg ei pea piirama, oluline ju et 5-6 päeval nädalas näiteks aasta jooksul oleks toitumine enam-vähem normi piires. Kas siis paks olla on parem? Siis tuleb ju samuti piirata end näiteks riiete ostmisel ja suveläbi ei saa end pekkides vabalt tunda. Kes saab vabalt tunda, siis tema ilmselt ei külastagi Kaaluabi ja tunneb end niigi hästi. Elus peab ju pidevalt millegagi arvestama - näiteks raha ja ajaga, teiste inimestega. Liikluseeskirjad on kah piirang, kas siis jätame sõitmata?

Valikud: VastaOsunda
Re: Cosmpolitan kirjutab Kaaluabist
Saatis: Merle
Kuupäev: 06. June 2010, kl 09.11

Melissaga nõus 100%
Kes saab sundida ühte inimest seda Kaaluabi programmi läbi tegema???
Mitte keegi!!!
Olgu rõõmsalt paksud edasi ja siis ei pea ju midagi kirja panema, kaaluma ega tasakaalustama.
Aga ärgu siis ainult hädaldagu, et nii õudne on rasvarull olla, midagi selga ei lähe ja keegi ei tee komplimente...

Valikud: VastaOsunda
Re: Cosmpolitan kirjutab Kaaluabist
Saatis: Memee
Kuupäev: 06. June 2010, kl 18.49

Melissa ja Merlega nõus 0%!

Artikli mõte oli edasi anda ajakirjaniku kogemusi ja emotsioone kaaluabiga seoses - ja niisugused need kogemused siis olid, võtke või jätke. Pidev kalorilugemine ja iseenda piiramine ongi raske ja nõuab, eriti alguses, väga suurt pühendumist - nii et lõpuks avastadki ennast igal vabal hetkel toiduainete kalorisisaldusi arvestamast ja neid omavahel kombineerimast.

Mõnele selline asi istub, mõnele on jälle raske taluda. Kas tõesti oleks artiklis pidanud ainult kilkama, misuke lust ja lillepidu seal kaaluabis kõik on, ainult puhas nauding? Ei ole ju, see asi on tõsiselt raske ja ajakirjanikust oli igati aus nendest raskustest kirjutada. Aga nende raskuste tulemusel saavutatakse ka edu, see on ju ka artiklis ilusti öeldud.

Ka siin kaaluabi blogides tuleb ikka iga päev kurtmist ette. Ma küll ei leia, et inimesele peaks selle pärast kohe vastu nina lööma - et mis sa hädaldad, ole siis paks. Või te käite mööda blogisid ka inimeste kurtmisi kommenteerimas - nii kui keegi millegi üle kaebab, siis kohe nätakas kirja? Andke armu.

Valikud: VastaOsunda
Re: Cosmopolitan kirjutab Kaaluabist
Saatis: Merle
Kuupäev: 06. June 2010, kl 22.01

Ei tasu nüüd kohe üliemotsionaalseks minna - artiklit lugedes lihtsalt tekkis selline mulje, et ajakirjanik vaesekene - vaat mis pidi kõik läbi elama....
Inimestel (sh ka artikli autor) on miskipärast tunne et kõik siin elus peabki lust ja lillepidu olema ja kui miski tekitab reegleid või sunnib ajurakke liigutama siis on kohe jama lahti - ahistatakse, mõtted keerlevad kalorite ümber, suuri numbreid vaja liita/planeerida jne
Ometi on tõestatud see et ilma töö ja vaevata ei tule siin elus mitte midagi - kui tahad midagi saada siis tuleb ka pingutada.
Ja lõpeks on kõik siin ilmas vaid motivatsiooni küsimus - kui motivaator on piisavalt tugev siis inimene suudab peaaegu et kõike, mis see kaalu langetamise ja kalorirehkendus siis niiväga ära pole

Paraku on nii, et ennast paksuks süüa on tõesti mõnevõrra meeldivam ja pingutust mittenõudev tegevus, seevastu jälle pekist lahti saada enam nii mõnus ja pingevaba pole. Õnneks on see otsus vabal maal ja vaba inimese enda teha - keegi pole rääkinudki et Kaaluabi on miskine imevits kus kõik iseenesest kaob. Rasvaimu on sellistele kodanikele, kes tahavad ühe hetkega 20 kg-st lahti saada smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Cosmopolitan kirjutab Kaaluabist
Saatis: Memee
Kuupäev: 07. June 2010, kl 01.13

Jep, seda ju minagi siin kaagutan - et raske on see tegevus smiling bouncing smiley
Ja et rasked tegevused paraku ei ole alati meeldivad.
Ja et kui inimene teeb midagi ebameeldivat, isegi kui ta teeb seda oma vabast tahtest, tekib tal vahel tahtmine kaevata, hädaldada või siis lihtsalt rääkida/kirjutada sellest, mis tema jaoks ebameeldiv on.
Ja et see on normaalne.
Ja et sellepärast ei peaks inimestega kurjustama, kui nad just patoloogilised halisejad ei ole ja meid oma hädadega iga jumala päev ei tüüta.
Aga tõsilugu, üliemotsioonid ei tule muidugi kellelegi kasuks, ajavad ainult õgima eye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Cosmopolitan kirjutab Kaaluabist
Saatis: kalle
Kuupäev: 11. June 2010, kl 15.40

Ma lugesin terve artikli läbi ja tundus, paastulaagri asi sobis ajakirjanikule veelgi vähem.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.