Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Ettepanek retseptide sisestamise teemel
Kuupäev: 20. June 2010, kl 15.35

Tere Kaaluabi!
Minul on selline ettepanek, et retseptiteemas võiks saada määrata kas toidu lõppkogukaalu või/ja mitu kogust kokkamise tulemusena tekib. Hetkel on nii, et saab sisestada nn. toorkomponendid, kuid küpsetamise/keetmise tulemusena kogumassi kaal siiski väheneb (vett ju aurab toidust minema) ja hea, kui ainult 10%. Kui nüüd teha selline mõtlematu viga, et kaaluda oma lõpp-produkti, siis võib kaloriarvestusega kaunilt bambusesse panna.
Näide ka: sisestasin kodujuustumuffinite retsepti - toorkomponentide kogukaal on 854 grammi, kuid küpsetamise tulemusena saadud pannitäie muffinite (12 tk, võiks olla võimalus see kusagile kirja panna) kogukaal on kaalumise järel 648 grammi. Kui nüüd juhtub, et hajameelselt kaalun oma 3 muffinit, mis on plaanis põske pista, siis saan nende kaaluks ca 3x54 grammi ja programm arvutab mulle automaatselt 346 kcal, kuigi toormass, mis nende 3 muffini peale kulus on 213,5 grammi ehk 456 kcal ehk tegelikkuses 110 kcal rohkem kui programm pakub.
Võimalik, et antud probleemi lahendaks ka üksnes see, kui saaksin algul määrata, et mul tekib 12 portsjonit (tükki). siis oleks hiljem võimalik kirja panna, et seekord võtsin 3 tk.
Laiemalt mõeldes kehtib sama lugu ka kotlettide jms kohta. Võiks isegi supi kohta kehtida, kui retseptist oleks väljaloetav, et potitäis on 1 tk, mida siis hiljem jagama asutakse.

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek retseptide sisestamise teemel
Saatis: mummi
Kuupäev: 21. June 2010, kl 10.41

Hea ettepanek. Ma tegin marjakooki ja samuti jagasin tükkideks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek retseptide sisestamise teemel
Kuupäev: 21. June 2010, kl 14.47

Fantaseerides: kui ma teen näiteks (taas) porgandi-õunasalatit ja seekord on porgandi kaaluks 120g ja õunal 130g eelmise korra 100g ja 80g asemel, siis oleks tore saada retseptis algainete koguseid muuta. Sarnane koguste muutus kipub mul olema ka kodujuustu salatil, mida sisestan alati ainete kaupa (7-8 komponenti) ja arvutan Exceli tabelis üksikule portsjonile kulunud aineid.
Samas mõtlen, et kaua võib kõike kaaluda ja mis saab siis, kui kaalu ja arvutit käepärast pole sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek retseptide sisestamise teemel
Kuupäev: 09. August 2010, kl 13.29

Ma saan aru sellest vee ära auramise probleemist, sest siis kalorid n.ö. kontsenreeruvad. Võiks tõesti selline võimalus olla kus saaks kirjutada, et palju siis nendest ainetest tehtud lõpp-produkt kaalub. Supp ju väga hea näide.

Aga salati puhul ei ole ju probleemi. Kui sa kasutad iga kord samu aineid samas proportsioonis siis 100 grammi kaloraaz kokkuvõtvalt on ju sama. Ei ole ju vahet kas paned 50 grammi kurki ja 5 grammi koort või 500 grammi kurki ja 50 grammi koort. Sajas grammis on ikka sama palju kaloreid.

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek retseptide sisestamise teemel
Kuupäev: 09. August 2010, kl 13.45

Minul ei õnnestu tavaliselt salatit samas proprtsioonis teha, sest nt tomatit-kurki-paprikat panen sisse ikka tükikaupa ja seega ka kaal erineb sõltuvalt köögivilja suurusest. Muidugi võib allesjääva tomativiilu eraldi arvestada leivakatteks, aga kui paprika osutub väiksemaks või mees on toonud poest rasvasema jogurti kastmeks? smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek retseptide sisestamise teemel
Kuupäev: 10. August 2010, kl 10.40

Kahe käega poolt algainete koguse muutmise võimalusele! Ikkagi suht keeruline on kõiki komponente iga kord ühepalju doseerida. Ja vahel juhtub, et mõni komponent on kodust lihtsalt otsa saanud... siis oleks ju hea selle komponendi osas lihtsalt nulliring kirja panna (ja võimalik lisatud asendus eraldi toidupäevikusse märkida).

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek retseptide sisestamise teemel
Kuupäev: 17. August 2010, kl 17.20

Tere Kaaluabi!

Valmistasin just oma retsepti järgi pajaroa. Kasutasin broilerifileed ja külmutatud köögivilju. Kui 200gr fileed annab 214kcal, siis mismoodi saab 200gr valmistoitu anda 190kcal?


Soovin, et keegi selle mulle ära seletaks!

Valikud: VastaOsunda
Re: Ettepanek retseptide sisestamise teemel
Kuupäev: 17. August 2010, kl 20.21

200 grammis pajaroas on nii broilerifilee oma 214 kcal kui külmutatud köögivili, mille kalorsus on andmebaasis 25-68 kcal. Toidu kalorsus arvutatakse ainete üldkoguse ja kogukalorite alusel.
Sooja toidu puhul on tegelikult asi palju keerulisem, sest valmistoit ei ole tavaliselt algkaalude summa. Mina kasutan Exceli tabelit, kus arvutan lisaks välja algkaalu ja valmistoidu suhte ja korrigeerin sellega toiduaineid.
Nt. porgandi-rullbiskviiti tehes sai 820 grammist ainetest 650 grammise rulli ja arvestan söödud tüki kohta aineid 1,26 korda rohkem. Samas on ka selline arvutus meelevaldne, sest kindlasti ei kaotanud jahu, muna, suhkur, porgand ja kohupiim võrdselt kaalu.
Aga ega saagi kõike päris grammi pealt klappima ajada, peaasi, et ennast ei peta ja kaloreid sellega üle ei tarbi.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.