Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
sõudeergomeeter
Saatis: libahunt
Kuupäev: 02. May 2010, kl 08.05

Lugesin Tervisplussist, et sõudeergomeeter on hea vahend kõigi lihasgruppide treenimiseks. Sobivat ka ülekaalulistele :-) Kas keegi oskaks kommenteerida oma kogemustest lähtuvalt?

Valikud: VastaOsunda
Re: sõudeergomeeter
Saatis: vaike177
Kuupäev: 02. May 2010, kl 08.17

Kas kunagi paadiga oled sõitnud? Sõudeergomeeter on sama, ainult jalad ja tagumik liiguvad veel rohkem - nagu võistluspaatides. Ja tõsi see on, et saab hea koormuse ning liigeseid üle ei koorma, sest sa ju istud. Asjalikum kui ratas ja ohutum kui paljud muud ergomeetrid. Ainus pahe, nagu ikka sisetrennis, et kipub üksluiseks minema...

Valikud: VastaOsunda
Re: sõudeergomeeter
Saatis: myamari
Kuupäev: 02. May 2010, kl 10.52

Mul on selline masin juba mitu aastat kodus. Oleme terve perega sellel treeninud ja kõigile meeldib. Ja sellel saab ju erinevaid harjutusi valida, nii et ühe tunniajase trenniga oleks kõik lihasgrupid kenasti läbi töötatud. Lisaks vastupidavustreening. Kui kehva ilma tõttu ei taha õue minna, siis see on küll asjalik vahend.

Valikud: VastaOsunda
Re: sõudeergomeeter
Saatis: Memee
Kuupäev: 02. May 2010, kl 13.54

Tunnen alati sõudeergomeetriga treenides, kuidas ta kõik lihased väga läbi võtab. See on kahjuks ka põhjus, miks ma temast pigem eemale olen hakanud hoidma - tundub liiga raske. Mõnikord on selle peal lausa paha hakanud, süda hakkab puperdama ja pea ringi käima, nii et pean tükk aega pikali olema. Teiste masinatega seda pole juhtunud. Ei taha siin kedagi hirmutada muidugi, see vist tuleb lihtsalt mu enda kehvast üldisest treenitusest? Või siis teen ma midagi valesti, pingutan üle või kasutan valet tehnikat või...

Valikud: VastaOsunda
Re: sõudeergomeeter
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 02. May 2010, kl 15.40

Minule meeldib ka sõudeergomeetriga trenni teha - täisa mõnus, see tõesti võtab päris mõnusalt läbi, eriti kui veel intensiivselt treenid - siis on tunda pärast pinget igalpool kehas. Planeerin millalgi ka koju sellise osta, kui vähegi õnnestub. Anttilast leidsin enamvähem sobiva seadme, vaja vaid nüüd finantspool läbi analüüsida.

Valikud: VastaOsunda
Re: sõudeergomeeter
Saatis: Katz
Kuupäev: 02. May 2010, kl 16.57

Kas see mõjub ka tuharalihastele?

Valikud: VastaOsunda
Re: sõudeergomeeter
Saatis: Oskar
Kuupäev: 02. May 2010, kl 21.37

Kõigepealt tasuks kuskil jõusaalis ära proovida.
Tehnika kohta leiab vajalikud paar õpetussõna guugeldades. Esialgu tasuks mitte üle pingutada, eriti kui selg-kõht-õlad-käed pole harjunud, võiks esialgu mitte regulaatorit põhja keerata, piirduda 10-15 minutiga ja vaadata, mis lihased järgmisel päeval ütlevad. Mul endal on kodus Anttilast ostetud riistapuu (Rower BR3150). Ütleks, et eelistan kindlasti klubis oleva masinaga "sõita", samas klubis käiguks planeerin harilikult 3+ tundi, koduse aparaatusega saab poole tunniga väikese trenni tehtud.

Valikud: VastaOsunda
Re: sõudeergomeeter
Saatis: tont008
Kuupäev: 01. October 2010, kl 09.37

Vaadake www.concept2.ee
Rühmatreeningute alt leiab ka kohad ja ajad kus trenni teha saab.

Valikud: VastaOsunda
Re: sõudeergomeeter
Saatis: Sakitsum
Kuupäev: 16. March 2011, kl 10.27

Sõudeergomeetril sõites on väga lihtne oma pulss lakke sõita ja sellega anaeroobsesse tsooni minna, kuna käed saavad suurt koormust. Üsna lihtne on ka vale tehnikaga sõita ja alaselga ülepinge saada, et soovitan kindlasti enne proovida ja lasta endale nõu anda.
Sõudeergomeeter küll töötab terve kehaga, aga suuremosa koormusest langeb siiski õlavöötmele, kätele, seljale ja kõhule. Jalad küll töötavad, aga jõumomenti väga tugevat ei ole.

Valikud: VastaOsunda
Re: sõudeergomeeter
Saatis: neeme
Kuupäev: 28. March 2011, kl 13.11

Sõude-ergomeeter treenib väga hästi jalgu, kui mitte panna klappi maksimumi peale, nagu tihti kiputakse tegema - (mehed jõusaalis ise ja naised jätavad klapi maksimumi peale, kuna lihtsalt ei oska/julge masinat reguleerida). Sõude-ergomeetri klapi asend on pikal maal isegi väga tugevatel meestel 7-8 peal, vaid väga lühikese sprindi peal pannakse põhja (10). Naistel peaks olema keskmisena 5-6 peal. Kui klapp on liiga kinni, siis ongi tunda, et asi on nagu "kännu" taga kinni ja jalgadest nõrgemad seljalihased vajuvad läbi. Misjärel hakatakse kätega tõmbama. Ja lõpuks ongi tunne, et selg ja käed on läbi. Ehk, pane klapp mõistlikku asendisse nii, et saad keskenduda jalgade tööle - eriti oluline, tee ka tagasitõmme jalgadega tugevalt - rakendad ka suured jala tagumised lihased.
Ainuke sõude-ergomeetri miinus on pikkadel distantsidel valusaks jääv tagumik. Olen tavaliselt ise 45 min sõudnud, seejärel 5 min jalutanud ja seejärel veel 30 min sõudnud. Nii kannatab teha küll

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.