Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Rulluisutamise kalorid
Kuupäev: 14. April 2010, kl 16.42

Saan aru, et rulluisutamisel ja rulluisutamisel on vahe, aga tänane tunnine sõit kaotas kaaluabi andmetel 757 kcal. Et tegin selle kevade esimest sõitu, oli tempo ikka päris aeglane ja aegajalt pidin ka kukkumisel haiget saanud uhkusele peale puhuma. Pulsikella järgi kaotasin 216 kcal. Panin kirja kaaluabisse kui lihtsalt "uisutamine, kerge" ja see andis enam-vähem tõenäolise kalorikulu. Kas te olete keegi kontrollinud pulsikellaga rulluisutades või mis tempos te sõidate, et 700 kalorit tunnis kulub?

Valikud: VastaOsunda
Re: Rulluisutamise kalorid
Saatis: Margit78
Kuupäev: 14. April 2010, kl 20.51

Mina uisutasin täna 1.20 h ja kaotasin pulsikella järgi 545 kcal. Mina läbin 40 min jooksul umbes 10 km.

Valikud: VastaOsunda
Re: Rulluisutamise kalorid
Saatis: savikass
Kuupäev: 14. April 2010, kl 21.14

Tunniga 700 kcal tundub võimatult suur, see oleks nagu ülesmäge uisutamine.
Ma panen programmi liikumised nii kirja, et oleks ikka täpne pulsikella kalorikulu näit, kasvõi muudan siis aega, nii et saab +- 10 kcal täpsusega liikumise kirja.

Valikud: VastaOsunda
Re: Rulluisutamise kalorid
Saatis: foxlife
Kuupäev: 15. April 2010, kl 09.08

Mina teen muideks täpselt sama. Usaldan oma sammulugeja näite rohkem, kui siin olevaid ning muudan ülesmärkides aega siis nii, et kulutatud kalorid tuleks võimalikult ligilähedale tegelikult kaotatule.

Valikud: VastaOsunda
Re: Rulluisutamise kalorid
Saatis: Jupats
Kuupäev: 15. April 2010, kl 16.52

Mina käisin ka täna oma esimesel rulluisu ringil. Tund aega sõitu ja 690 kalorit. Tempo oli hea ja läbitud sai 15 km. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Rulluisutamise kalorid
Kuupäev: 16. April 2010, kl 13.04

Kas sa, Jupats, kontrollisid pulsikellaga kalorikulu? Siis ilmselt reaalne korraliku temopoga 700 kcal/h...

Valikud: VastaOsunda
Re: Rulluisutamise kalorid
Saatis: Jupats
Kuupäev: 17. April 2010, kl 12.54

Jep, mina mõõdan alati kõik oma kaotatud kalorid pulsikaga, sest see süsteem ei võimalda nii täpselt neid kirja panna. Vaatan pulsikellalt oma kalorikulu ja siis sätin süsteemis vastava aja, et need omavahel klapiks smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Rulluisutamise kalorid
Saatis: Muffy
Kuupäev: 22. April 2010, kl 08.43

Kus kohas on teed juba nii puhtad, et saab kiiresti ja mõnuga rullida? Mulle tundub, et kõik alles lehti ja oksarisu täis?

Valikud: VastaOsunda
Re: Rulluisutamise kalorid
Saatis: Jupats
Kuupäev: 25. April 2010, kl 09.33

Mina käin Roccal Mare ja Kakumäe kandis. Seal on jh natuke pisikesi kive teel aga saan hakkama smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Rulluisutamise kalorid
Saatis: nörk
Kuupäev: 10. June 2011, kl 14.48

Kahtlesin ka kõvasti Kaaluabis antud kalorikulus ja leidsin netist sellise lingi, kus kalorikulu juures on arvesse võetud ka rullitamise kiirust ja ka kehakaalu. Ehk on Teilegi abiks.

[www.google.com]

Mina sõidan orienteeruvalt 20 km/h ja Kaaluabisse treeningut kirja pannes vähendan teadlikult sõidetud aega, et saaksin enam-vähem tegeliku kalorikulu. Kahjuks pulsikella ei oma ja reaalset kalorikulu ei tea.

Valikud: VastaOsunda
Re: Rulluisutamise kalorid
Saatis: nörk
Kuupäev: 10. June 2011, kl 14.50

vale link sai, sry - siin siis õige [naistemaailm.ee]

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.